مشاوره روانشناسی زوجین مشاوره روانشناسی زوجین .

مشاوره روانشناسی زوجین

طلاق به خاطر خیانت همسر

5 / 5 ( 1 vote )

طلاق به خاطر خیانت از جمله دلایلی است که امروز پرونده های طلاق دفتر وکیلان و مشاوره خانواده بیش از پیش به چشم میخورد . طلاق به خاطر خیانت تمامی ملل و فرهنگ ها و طول دوره های مختلف همواره وجود داشته است اما امروزه توجه به تحولات فرهنگی و تغییر همه جانبه سبک زندگی طلاق به دلیل خیانت شایع تر از دیگر دلایل جدایی است .

شاید جامعه آنطور که ید نتوانسته است همگام توسعه به بخش تعالی فرهنگی قالب آموزش های رسمی و غیر رسمی رسیدگی کند چرا که اگر تعالی بشری جامعه همانند پیشرفت تکنولوژی مورد توجه و رسیدگی شد و اخلاقیات و رشد معنوی افراد کنار سایر جنبه ها مورد توجه قرار گیرد قطعا گام بعد تعالی بشری جامعه به سرحدی خواهد رسید که کمتر شاهد طلاق به دلیل خیانت شیم چرا که خیانت رفری پست و به دور از ارزش های اخلاقی است که ناشی از عدم عزت نفس است . توصیه میشود برای اتخاذ تصمیم ست از مشاوره خیانت استفاده کنید.

طلاق به دلیل خاطر خیانت

سال های اخیر یکی از مهم ترین علل طلاق، خیانت زوجین بوده است. این مورد از آن دسته مواردی است که طلاق بهترین راه چاره آن است. زیرا علاوه بر اینکه زوجین از طرف همسر خود مورد بی مهری و بی وفایی قرار می گیرند، ز هم می توانند خیانت کنند. بعضی از زوجین به این دلیل دست به خیانت می زنند که از همسر خود خسته شده اند و دیگر او را دوست ندارند.

این بی علاقگی و عدم عشق زندگی، قاتل روابط زناشویی است. بر اساس گزارشات و آمار اعلام شده بیشتر از نیمی از مردان و حدود ۳۰ صد از زنان به دلایل مختلف گیر روابط نا مشروع هستند. شاید شما هم یکی از قرنیان شید و نمی دانید چگونه این موضوع را هضم کنید. فراموش کردن خیانت همسر بسیار سخت است و اولین واکنشی که طرف مقابل نسبت به آن دارد جدایی است.

دلایلی که تنها راه خیانت را جدایی می دانید چیست؟

شکستن غرور و احساس تنهایی

زمانی که همسرن کسی را جایگزین شما می کند یعنی رفرها و محبت شما را نمی خواهد. به همین دلیل این موضوع عث شکستن غرور شما شده و اعتماد به نفس شما را از بین می برد. شما دیگر جذابیتی برای همسر خود ندارید و به همین دلیل حس میکنید طرد شده اید. غرورن شکسته است و از لحاظ روانی به دنل راهی برای نشان دادن خود هستید. به همین دلیل طلاق را بهترین راه حل می دانید از این طریق میزان دلشکستگی و احساسن را به همسرن نشان دهید.

این حال سعی کنید کنار خانواده یا افرادی شید که شما را دوست دارند. اگر فرزندی دارید به او فکر کنید و به او دلگرم شید. خیانت کردن همسرن لزوما گردن شما نیست. شما قطعا بی ایراد هستید و به همان اندازه مهرن و جذابید. سعی کنید به خودن فکر کنید و حد ممکن ضعف به خود راه ندهید.

بیان خشم

اولین واکنش شما بعد از خیانت همسرن چیست؟

قطعا به حدی عصنی می شوید که حتی فکرش را هم نمی کردید. شما دیگر توان دیدن همسر خود را ندارید. احساس اعتماد و امنیت شما کاملا از بین رفته و آرامشی زندگی ندارید. رویاهای شما برای ساختن آینده ای بهتر بر د رفته است. این واکنش کاملا طبیعی است واولین چیزی که به ذهنن می رسد طلاق و جدایی است. سعی کنید خشم بیش از حد خود را مهار کنید.

عواقب خیانت زوجین به یکدیگر

طلاق بعد از خیانت مسئله ای است که ثیر مخرب خود بر روی فرد مورد خیانت زوج واقع شده میتواند او را به فردی ناهنجار تبدیل کند که به پاس جبران ضربه ای که خورده است دست به هر رفر نا متعارفی بزند و این سلامت روانی و اجتماعی جامعه را به خطر خواهد انداخت . اما مسفانه تدبیر چندانی برای چنین افرادی که شرایط جدایی به خاطر خیانت هستند ، نظر گرفته نشده است و حمایت ها قبل از طلاق است و پس از آن این افراد به حال خود رها میشوند .

حالی که مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی میتواند نفوذ مشاوره طلاق و پروانده های مرتبط برای این افراد پس از طلاق بعد از خیانت برنامه هایی نظر بگیرد . برای مثال کنار مشاوره خانواده و وجود راهکار های مانگران برنامه ای همه جانبه برای زسازی شخصیتی و احیای روحی روانی افرادی که طلاق به دلیل خیانت را تجربه کرده اند این افراد را ر دیگر به وضعیت قبلی خود برگردانند .

طلاق به خاطر خیانت مرد

طلاق به خاطر خیانت مرد پرونده هایی که خواست طلاق از طریق زن به دادگاه داده شده است همیشه سهم قابل توجهی داشته است . از آنجایی که به طور کلی حق طلاق مرد است ارائه عکس از مکالمه و پیام تلفنی و یا عکس معمولی از همسر شخص دیگر مکان عمومی نمیتواند دلیل تمام کننده ای برای دادگاه شد پرونده نفوذ کند و طلاق را حق زن بداند . برای طلاق از طرف زوجه دلایلی قانونی خاصی وجود دار که اصطلاح دادگاهی آن ” عسر و حرج ” است که دلایلی محکمه پسند برای اتمام زندگی مشترک از طرف زوجه هستند به طور مثال (اعتیاد به مواد مخ و مشروت الکلی ، بیماری روانی حاد یا بیماری مسری …) پس طلاق برای خیانت مرد نظر گرفتن خیانت به عنوان سوء رفر کنار سایر دلایل برای دادگاه قابل استناد است .

طلاق برای خیانت مرد

اما جدای از بحث و روند قانونی این مسئله . موضوع روانشناسی این جریان است ، چرا که خیانت برای هر فردی میتواند بدترین ضربه روحی روانی شد . اما آیا تنها راه حل برخورد خیانت طلاق است ؟ پاسخ به این سوال مشاوره طلاق و مشاوره خانواده مفید ترین کمک را به ما خواهند کرد اگر طرف مقابل شما فردی بوالهوس نیست و به اشته دچار چنین رفری شده است و از نظر شما لایق شانس مجدد است میتوانید مراجعه به مرکز مشاوره خانواده روانشناسی طی یک روند مانی رابطه خود را به شکل اصولی احیا کنید .

اما اگر به عنوان یک زن طلاق به دلیل خیانت مرد را تجربه کرده اید وضعیت شما کاملا قابل ک است شما احتیاج به زمان و همدلی و مشاوره برای ریکاروری وضعیت روحی روانی و زگشت به زندگی را دارید پس به خود کمک کنید و کنار یک روانشناس متخصص مسیر بهبود خود را راحت تر و سریع تر طی کنید .

طلاق به خاطر خیانت زن

طلاق به دلیل خیانت زن مسفانه امروزه کنار طلاق به دلیل خیانت مرد هم به چشم میخورد . بیان واژه مسفانه برای طلاق به دلیل خیانت زن به دلیل احساس نا برابری جنسی نیست و به این معنا نیست که خیانت برای مرد توجیه پذیر است اما از آن جایی که جایگاه زن خانواده بسیار والا و مظهر مهر و عاطفه و حافظ کانون خانواده است و از آنجایی که وجود ظرفات و لطافت شخصیتی زن متجلی نقش مهم او حفظ عفت و تحکیم بنیان خانواده است و همچین به خاطر نقش پر ارزش مای و رسالت بزرگی که دارد ، آلوده شدن زن به رفر خیانت جلوه زننده تر و ناخوشایند تری دارد .

جدایی به خاطر خیانت

طبق پژوهش ها و آمار طلاق به خاطر خیانت زن آثار مخرب تری روح و روان و کل زندگی مرد به ر خواهد آورد . چرا که زن از نظر روانشناسی تجلی رفری راحت تری را دارد و ناراحتی و احساسات خود را گریه و . ..راحت بروز میدهد و بیشتر مورد حمایت و همدلی قرار میگیرد و این عث میشود که سریع تر خود را پیدا کند . اما آمار نشان میدهد که مردان بعد از طلاق بیشتر دچار تنش روحی و افسردگی میشوند . طلاق به دلیل خیانت زن هم که میتواند بدترین دلیل جدایی برای یک مرد شد پس مردان هم نیاز مشاوره بعد از طلاق دارند .

آمار طلاق به خاطر خیانت

آمار طلاق به خاطر خیانت طبق تحقیقات آسیب شناسان اجتماعی و نهاد های مربوط رتبه سوم را بین دلالیل طلاق را به خود اختصاص داده است صد آمار طلاق به خاطر خیانت دهه گذشته همچنان رو به افزایش بوده است اما آمار و تحقیقات دقیق و مشخصی این ره یا صورت نگرفته است یا نشر داده نشده است . چرا که رسیدگی ها و آمار گیری هایی که این زمینه صورت میگیرد مسفانه به دلیل عدم پذیرش و جا نیفدن این مسئله افراد از تیک زدن خیانت به عنوان عامل جدایی خود ممکن است اجتناب کنند و همین امر عث میشود که نیج دقیقی دست نشد . و بیشتر آمار گیری ها و تحقیقات کلی هستند به طور مثال تهران دست داشتن روزانه ۹۰ طلاق همچنان رکورد دار آمار طلاق است .

طلاق به خاطر خیانت شوهر

طلاق به دلیل خیانت شوهر امروزه تیتر بسیاری از مجلات خانواده و برنامه ها است اما هرگز آنگونه که ید به آن پرداخته نشده و چاره اندیشی بخصوصی صورت نگرفته است . مسفانه زنانی که طلاق به دلیل خیانت شوهر را تجربه میکنند اکثرا به زنانی افسرده و منزوی تبدیل میشوند و موارد حاد تر میتوانند پیش گرفتن رفر های غیر معمول به خود و جامعه آسیب برسانند . اما اگر مراکزی مانند مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی برنامه هایی برای چنین افرادی نظر گرفته شود یا مسئله اشتغال زنان شرایط طلاق بعد از خیانت مطرح شود و جامعه از آنان حمایت کند آسیب های فردی و اجتماعی این امر به حداقل خواهد رسید .

خیانت شوهر

اگر شما فردی هستید که چنین تجربه ای را داشته اید و به حقوق و شخصیت شما تعرض شده است نید نفر بعد خود شما شید . پس ارزش های خود را حفظ کنید اعتماد به نفس خود را گفتن جمله ” حتما من خوب یا کافی نبودم ” از بین نبرید . شما هرگز لایق چنین رفری نبوده اید و اکنون زمان آن است که بیش از هرزمان دیگری قوی شید ، به کمک روانشناس روحیه خود را ترمیم کنید . به اشتغال و تحصیل بپردازید و اگر به حال وقت ورزش و مطالعه نداشت اید این کار را انجام دهید خیانت نید شما را پایین بکشد بلکه ید تلنگری شد برای تعالی و رشد شما .

اگر همسرن به خیانت خود اعتراف کرد می توانید به راحتی از همسرن جدا شوید اما اگر مجبور به اثت آن شوید مجبورید شواهدی مبنی بر خیانت همسرن را به دادگاه بدید. نفر سوم نید مجبور به شهادت شه و ید به اختیار خودش شهادت بده.

سوالات متداول

شوهر من دور به من خیانت کرده و حال حاضر یک فرزند دارم؟ راه حل چیست؟

مشخص است که همسرن علاقه ای به شما و به ادامه زندگی ندارد. راه حل این موضوع به شرایط خانوادگی شما دارد. آیا می توانید نبود او از خانواده کمک بگیرید یا مستقل شوید یا خیر؟ اگر می توانید بهترین راه این است که وکیل بگیرید و دادخواست طلاق بدهید.

آیا خیانت ازطریق واتس آپ یا تلگرام را به دادگاه ثابت کرد؟

اثت خیانت از طریق واتس آپ یا تلگرام کار بسیار سخت و گاهی غیر ممکن است. این شخص ید هنگام ارتکاب جرم دستگیر بشه یا حداقل کسی از دوسن نزدیکش شهادت بده. این موضوع منوط به گرفتن وکیل است.

آیا دادگاه نفر سومی که عث خیانت شده را احضار می کند؟

اگر همسرن به خیانت خود اعتراف کرد می توانید به راحتی از همسرن جدا شوید اما اگر مجبور به اثت آن شوید مجبورید شواهدی مبنی بر خیانت همسرن را به دادگاه بدید. نفر سوم نید مجبور به شهادت شه و ید به اختیار خودش شهادت بده.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خیانت به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: How Faith Influences Divorce Decisions

طلاق به خاطر خیانت همسر

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۱۱:۵۶ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)