مشاوره روانشناسی زوجین مشاوره روانشناسی زوجین .

مشاوره روانشناسی زوجین

نشانه های عاشق شدن چیست؟

۵٫۰
۰۱

نشانه های عاشق شدن این است که احساس نیازبه دوست داشتن و دوست داشته شدن میکنید. بیقرار دیدار و صحبت کردن معشوق هستید. اگر تمام روز کنار شما شد زهم خلا روحی شما پر نمیشود. حس شما نسبت به زندگی تغییر میکند. به اجزای طبیعت علاقه مند میشوید. چون عشق بدن عث تولید اکسی توسین میشود ظاهر شما نیز تغییراتی حاصل میشود. از همیشه زیتر میشود و احساس میکنید قلبن رئوف تر و حساس تر شده است. عشق نگاه نوع نگرش شما به زندگی تغییر میکند. به هر حال نشانه های عاشق شدن زی و قوی هستند.

برای شما که میخواهید بدانید فرزندن، خواهر یا بران عاشق است یانه؟ نشانه های عاشق شدن را میگوییم: !- بیشتر اوقات خود را به خواب میزند رویا فرو رود. ۲- آرام تر و صبورتر برخورد میکند اما به حرفهای شما عمیق گوش نمیکند. ۳- حواسش پرت است. ۴- کارها و سهایش افت کرده است ۵- سر گم است ۶- احساس آرامش و امنیت بیشتری میکند. اما برای مطمئن شدن بهتر است به مشاوره خانواده بروید و مشاوره روانشناسی عشق بگیرید.

اولین نشانه های عاشق شدن

اولین نشانه های عاشق شدن این است که احساس میکنید چیزی زندگی کم دارید. اما وقتی او را میبینید پر میشوید. یکی دیگر از اولین نشانه های عاشق شدن این است که به علایق او علاقه مند میشوید. مثلا او نقاشی میکشد یا ویولن میزند. شما گذشته نسبت به این موارد بی تفاوت بوده اید. ولی الان هر جا نقاشی میبینید عمیق نگاه میکنید. یا به شنیدن آهنگهایی که ویولن نواخته میشوند گوش میدهید. حتی وقتی ساز ویولن را پشت ویترین ببینید می ایستید و تماشا میکنید. یکی دیگر از اولین نشانه های عاشق شدن این است که تمام روز به او و کارهایش فکر میکنید و ممکن است برای خانواده و یا دوستن لذت تعریف کنید. وقتی اورا میبینید وجود اینکه آرامش دارید دچار هیجان هم میشوید. به رویای هم بودن فرو میروید. او را خیلی زیتر و برتر از خود میدانید.

نشانه های عاشق شدن پسران

نشانه های عاشق شدن پسران احساس تملک و بقول معروف غیرتی شدن نسبت به معشوق ظاهر میشود. معمولا کم حرف تر میشوند. آرام هستند. به دنل گوشه دنجی میگردند برای فرو رفتن رویاهایشان. عین حال که حوصله شنیدن حرف های روزمره را ندارند به ما خود محبت بیشتری میکنند. شبها دیرتر میخوابند. لاغرتر میشوند. روش زندگیشان کمی تغییر میکند. مثلا از نظافت خانه یا دیزاین لوازم منزل ملایمت ایراد میگیرند. از دیگر نشانه های عاشق شدن پسران این است که کمتر بیرون میروند. روزها به بهانه خواب رختخواب هستند ولی نمیخوابند. وقتی وارد اقشان میشوید گارد میگیرند یعنی مزاحم نشوید.

نشانه های عاشق شدن دختران

نشانه های عاشق شدن دختران هیجان رفرشان مشخص میشود. آنها اگر رابطه داشته شند خیلی خوشحال به نظر میرسند غیر اینصورت تمایل دارند بیشتر بیرون بروند. به مکانی که احتمال دیدار اتفاقی پسر دلخواهشان میرود. اگر هم رابطه داشته شند ساعت های مشخصی می خواهند بیرون بروند. تفاوت ساعات خاص است. دختری که رابطه ندارد هنگام دلتنگی و بدون برنامه ریزی بیرون میرود. اما دیگری از ساعاتی قبل یا روز قبل خانواده هماهنگ میشود. اما هنگام بیرون رفتن ساعاتی جلوی آینه به ظاهر خود میرسد. دختری که رابطه دارد سرخوش و زی غرور راه میرود.

دختری که رابطه ندارد مدام از ظاهر خود ایراد میگیرد. خاموش تر و آرام تر رفر میکند. زمان بیرون رفتن اوبدون برنامه ریزی است. منزل مدام جای مبل ها و وسایل خانه را عوض میکند. بیشتر از قبل آهنگ گوش میکند و البته آهنگهای عاشقانه. برخی اوقات حلقه اشک چشمانش دیده میشود خود فرو میرود و گهگاهی آه میکشد. به معشوق که میرسد سر به زیر نگاهی زیر چشمی رد میشود. برخی دیگر نیز به عاشق شدن خود امیدوارتر هستند. دخترانی که اعتماد به نفس دارند و همیشه موقعیت خود را احساساتشان وفق میدهند. دخترانی که اعتماد به نفس دارند معمولا زودتر به خواسته هایشان میرسند.

نشانه های عاشقی

نشانه های عاشقی بطور کلی تغییر رفر محسوس است. برخی رنگ پریده میشوند. برخی دیگر سرخوش و سرحال. برخی خود فرو میروند برخی به بیرون رفتن علاقه نشان میدهند. برخی بیشتر به ظاهر و آراستگی و پیراستگی خود میرسند (پسرها لس میخرند به موهایشان میرسند و به مد روز پیرایش میکنند.دخترها آرایش میکنند حتی خانه، رنگ لاک ناخنشان را عوض میکنند و به نظافت خانه اهمیت بیشتری میدهند). از نشانه های عاشقی تمایل به کارهای هنری دختران و تمایل به نواختن ساز پسران است. برخی پسران به کلاس های زییی اندام میروند و برخی مسفانه به دخانیات تمایل پیدا میکنند. دختران به کلاس های هنری میروند زندگی معشوق نمایی بهتر داشته شند.

برخی دیگر ظاهر خود رها میکنند. پسران ریش هایشان بلند میشود دیرتر به آرایشگاه میروند. لس هایشان را معمولی و اتفاقی انتخاب مبکنند. دختران موهایشان کمی به هم ریخته میشود. زیر ابرو نمیچینند و مواقعی دیرتر دوش میگیرند.آنها هم انتخاب لس کمتر دقت میکنند. کمتر به مهمانی میروند و اگر مهمان بیاید بیشتر اق خودشان هستند مهمانان. دختران دوسنشان مورد عشقشان حرف میزنند و برخی اوقات برای بزرگنمایی از معشوقشان مورد او وغ میگویند. پسران کمتر حرف میزنند.

نشانه های عاشق شدن واقعی

نشانه های عاشق شدن واقعی شدید تر و عمیق تر است. برخی شدیدا ناامید هستند و غم هایشان سنگین تر است ( وقتی رابطه ندارند) برخی دیگر هیجان زیادی رفرشان دیده میشود. اما نکته مهم این است که وقتی دو نفر فکر میکنند عاشق هم شده اند نید به این شیفتگی اعتماد کنند. عشق چند نوع است. عشق جوانی: این عشق هردو میخواهند کنار هم شند. تفریح کنند و نیازهای عاطفی و حد معقول جنسی یکدیگر را مرتفع کنند. واقع میتوان گفت کشش نسبت به جنس مخالف است همراه تفریح و خوشگذرانی. یک نوع دیگر عشق فواره ای است. عشق فواره ای اولش سرشار از دلتنگی، عاشقی و هیجان فراوان است اما مانند فواره همانق که تند آغاز شده و لا میرودهمانق نیز زود فروکش میکند.

نشانه های عاشق شدن واقعی به مرور زمان مشخص میشود. دو نفر که عشق و علاقه هم آشنا میشوند اگر به تفاهم و همدلی بیشتر رسیدند عاشق هستند. اگر به مرور زمان پیوندشان محکمتر شدو عشقشان هدفمند شد میتوان گفت به عشق واقعی دست پیدا کرده اند. اما اگر روز به روز از شدت عشقشان کاسته شد و از هم فاصله گرفتند مشخص میشود عشق آنان از روی احساسات زودگذر بوده است. آنها هر روز از یکدیگر گله خواهند کرد. یکدیگر را به وغ، تظاهر، بی وفایی و صفات نه چند خوب محکوم خواهند کرد. اما عشق واقعی هر روز فاصله ها را کمتر میکند. نقاط مشترکشان افزایش پیدا میکند و غرق شور و نشاط خواهند شد.

سوالات متداول

آیا عشق واقعی هم ید هم کفو بود؟

مسلما بله کفو هم بودن یعنی هم طراز بودن از نظر فرهنگی، اجتماعی، تحصیلی، شغلی و خانوادگی. هم کفو بودن یکی از نشانه های عشق واقعی است که به آن دوام و ماندگاری میبخشد.

تفاوت سنی عشق واقعی چه جایگاهی دارد؟

تفاوت سنی نیز زیر شاخه کفو بودن قرار میگیرد. نظر بگیرید یک جوان بیست ساله چه خواسته هایی دارد، چه چیزهایی تفریح میکند، ورزش و کارهای هنری و فرهنگیش به چه گونه است و فردی چهل ساله به چه گونه. مسلما این دو نمیتوانند خلا های زندگی یکدیگر راپر کنند.

عشق واقعی هم خیانت شکل میگیرد؟

ممکن است کسی که عاشق است تنوع طلب شد و وجود شدت علاقه زهم خیانت کند ولی زمره عشق واقعی قرار نمیگیرد. چون عشق واقعی، شخص بیشتر ایجاد شادی برای معشوق تلاش میکند خود. البته خود نیز از تفریحات سالم و خوب بهره میگیرد ولی همیشه معشوقش را فکر و نظر خود دارد.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره ابراز عشق به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:۱۱ signs that you’re falling in love, according to science

نشانه های عاشق شدن چیست؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۵۷:۴۱ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

بهترین شیوه انتقاد از همسر چیست؟

۵٫۰
۰۱

شیوه ست انتقاد از همسر چیست؟ این سوال بسیاری از نوانی است که به جلسات مشاوره خانواده مراجعه می کنند. اغلب آنها از این موضوع شاکی هستند که شوهرم انتقادپذیر نیست. او به ناراحتی های ما اهمیتی نمی دهد و اغلب به دنل پاسخ این سوال هستند که چگونه ناراحتی خود را به همسرمان بگوییم. نحوه اعتراض به همسر چیست؟ چگونه به همسرم بگویم از او ناراحتم؟ چگونه این ناراحتی را به همسرم نشان دهم؟ آیا نامه اعتراضم را به همسرم نشان دهم یا اینکه او رورو صحبت کنم؟ انتقاد از شوهر می تواند شامل موضوعات مختلفی شود مانند موضوعات جنسی، موضوعات مالی، چگونگی تربیت فرزندان و …که مشاوره زناشویی و زندگی مشترک پاسخ های آنها را خواهید یافت.

اما ید بدانیم انتقاد از همسر ید طوری شد که عث دلخوری بیشتر و تنش خانواده نشود. ید بگوییم که انتقاد از همسر زندگی زناشویی، به نوبه خود رفر مخربی نیست و حتی می تواند تعامل ست زوجین را بهبود ببخشد زیرا یک انتقاد سازنده می تواند پیامی را که زوجین بهم می رسانند به نحوه ستی هدایت کند و حس سلامتی رابطه آنها را تضمین کند. اما مسفانه ید بگوییم که اغلب افراد هنگامی که از آنها انتقاد می کنید زیاد استقل نمی کنند. نتیجه ید بدانید همسر شما نیز از این قائده مستثنی نیست.

نحوه ست انتقاد از همسر

نحوه ست انتقاد از همسر شامل مهارت های زندگی می شود که نوان ید آنها را رعایت کنند.

 • بهتر است هنگامی که می خواهید از همسرن انتقاد کنید به جای زیر سوال بردن رفر همسرن ابتدای بحث خواسته ها، امیال و نیازهای خود را مطرح کنید.
 • هنگام انتقاد از شوهر بهتر است دلخوری های خود را مکتوب کنید و به ریشه های رفرهای همسرن قل خودن بیشتر فکر کنید.
 • زمانی که می خواهید از همسرن انتقاد کنید سعی کنید خود را جای او بگذارید و حتی مواقعی به او بگویید من زمانی که خود را جای تو می گذارم، فکر میکنم تو به این مساله اینگونه فکر می کنی؛ این زمان ک متقابل شما بیشتر خواهد شد.
 • ابتدای بحث انتقاد از همسر ید به صورت واضح به همسرن بگویید که هدف ن از انتقاد از رفرهای او، صرفا حل مشکل است و قصد رنجش او را ندارید و نهایت می خواهید به تفاهم بیشتری دست پیدا کنید.
 • هنگام انتقاد از شوهرن طوری رفر نکنید که او عمدا قصد رنجش شما را دارد. بهتر است بگویید که اگر او شناخت بیشتری از نیازهای شما داشته شد قطعا این مشکلات پیش نمی آمد و علت این مشکلات می تواند یک سوءتفاهم ساده شد.

چگونگی انتقاد از همسر

چگونگی انتقاد از همسر سوالی است که خیلی از نوان به دنل پاسخ آن می گردند؛ علی الخصوص زمانی که آنها نمی توانند انگیزه تغییر رفر همسرشان را به وجود بیاورند و به بیانی از این بت مانده می شوند. هنگامی که می خواهید از همسرن انتقاد کنید سعی کنید کارهای مثبتی که او انجام داده را برایش زگو کنید و به او بگویید چق این رفرها نظر شما مهم است. اینگونه صحبت کردن عث می شود فضای بین شما بسیار صمیمی تر شود. یک فضای مثبت عاطفی قطعا انتقاد کردن سوءتفاهم کمتری به ر می آورد و شما می توانید بهتر پیام خود را به شوهرن انتقال دهید. به یاد داشته شید هنگامی که می خواهید از یک رفر همسرن انتقاد کنید، به هیچ وجه پیام ن را به صورت کنایه بیان نکنید. سعی کنید سخنان شما واضح، شفاف و مهرنانه شد.

روش های غلط انتقاد از همسر

روش های غلط انتقاد از همسر می تواند طیف گسترده ای را شامل شود که ما این مقاله سعی می کنید تعدادی از آنها را برای شما زگو کنیم. حتی المقدور از انجام آنها پرهیز کنید. روش های غلط انتقاد از همسر شامل موارد زیر است:

 1. دلخوری خود از همسرن را دیگران مطرح کنید.
 2. هنگام صحبت او، همسرن تحقیر و مورد تمسخر قرار دهید.
 3. هنگام انتقاد از همسرن، او را دیگران مقایسه کرده و رفرهای آنها را به رخ همسرن بکشید.
 4. هنگام انتقاد از همسرن یکدندگی و لجاجت کنید.
 5. طوری همسرن صحبت کنید، گویی که دارید از او زگویی می کنید.
 6. لحن بیان شما هنگام مطرح کردن انتقادن، سرشار از تندی، خصومت و یکدندگی شد.

چگونه ناراحتی خود را به همسرمان بگوییم؟

یکی از پرسش های مکرر خانم ها مشاوره روانشناسی اینه که میگن ما میاییم از شوهرمون انتقاد کنیم و اشتهش رو بهش بگیم یا لج میکنه یا دعوا راه می اندازه یا کار غلطش رو توجیه میکنه یا اصلا منکر رفرش میشه!! و من نمیدونم ید چه کار کنم؟ و برخی زوجین هم میگویند سکوت میکنیم و میسوزیم و میسازیم که این خود عث میشه از مدت احساس افسردگی و پوچی و بی انگیزگی اونا رو فرابگیره پس چه ید کرد؟

جواب ید گفت: برهیچ کسی پوشیده نیست که زندگی که اون انتقاد نشه همانند آب سالمی است که اگه یکجا راکد بمونه میگنده پس ید انتقاد کرد ولی نحوه انتقاد کردن رو بلد شد.

نحوه ست انتقاد از همسر چیست؟

نحوه ست انقاد از همسر شناخت مردان نهفته است.

ابتدا چندویژگی مردان رومیگم و توجه به این ویژگیها، چناهکار رو مرورمیکنیم:

 • اولین ویژگی مردان کسب احساس اقتدار است پس هرچیزی این احساس رو کم کنه هاش مقابله میکنند.
 • دومین ویژگی مردان پناه بردن به غار تنهایی مشکلات و اختلافات است.
 • سومین ویژگی مردان کسب سریع اطلاعات و آگاهی و راه حل از گفتگو کردن است.
 • چهارمین ویژگی مردها اینه که اونا یک لحظه بر روی یک مساله تمرکز میکنند

خوب حالا توجه به این چند ویژگی که گفتم راهکارهای زیر رو نگاه کنید.

راه های انتقاد از همسر:

راه های انتقاد از همسر چیست؟

 • هرگز موقع انتقاد کردن شوهرتونو مقایسه نکنید و اسم فرد خاصی رو نیاریدمثلا نگید داداشم یا داداشت یا دوستت بلکه اونو فقط خودش مقایسه کنید مثلا عزیزم دیروز که نشستی و به حرفام گوش دادی خیلی کیف کردم و بهت افتخار کردم (هم اقتدار و هم اطلاعات میدید)
 • اگر بتوانید به جای انتقاد کردن از شوهرتون به او پیشنهاد بدیداثربخش تر خواهد بود مثلا به جای اینکه بگیم چرا من رو تفریح نمیبری به او بگیم وقتی منو تفریح میبری حالم خوب میشه و یا به جای اینکه بگید چرا دیر اومدی خونه؟و حالا کجا بودی؟ میتونید بگید خیلی ترسیدم و نگرانت شدم اتفاق خاصی افده بود که دیر اومدی؟ (دارید هم اطلاعات میدی و هم اقتدار)
 • برای انتقادکردن وقت شناس شید مثلا وقتی شوهرتون تو غار تنهایی هست انتقاد نکنید چون اون از این وضعیت داره لذت میبره و شما حرف زدنتون هرچند هم صحیح و ست و منطقی شه دارید حس کیف رو از او میگیرید مثلا وقتی از سرکار اومد خونه یا دیر اومد خونه یه مدت بهش وقت بدید خودشو زیابی کنه (غار تنهایی)
 • خانم عزیز بر عکس خودتون که وقتی یک مرد بخواهد از شما انتقاد کنه ید کلی مقدمه چینی کنه پذیرشش براتون راحت بشه حین انتقاد کردن از مرد خیلی براش توضیح و تفسیر ندید چون مردان حوصله نشستن و حرف گوش دادن ندارند پس خلاصه برو سر اصل مطلب (کسب سریع اطلاعات)

نحوه ست انتقاد از همسر

 • انتقاد از شوهر ید مکان مناسب مثلا جاهایی که شلوغه و کسی شما رو نمیشناسه و همراه یک چیز لذت بخش شه انجام بشه مثلا پارک و جنگل که اون موسیقی صدای آب و یا خوردن تنقلات هست انجام بشه.
 • برخی خانم ها حین انتقاد کردن داد و فریاد و جیغ میزنند سوال من اینه مگر همسر شما ناشنواست من میدونم شما حداقل داد زدن خودتون رو یه لحظه تخلیه میکنید ولی میدونید دیگه حرفتون اثر نخواد داشت و متقابلا اونم فریاد بلند تری بر سر شما میزنه و چون تن صدای مردان کلفت است هرگز نمیتونی بلند تر از او حرف بزنی و نتیجه رو به گریه و زاری میاری!!!(کاهش اقتدار دادن به مرد).
 • از انتقاد کردن حین دعوا ،عصنیت و مشاجره زناشویی بپرهیزید چون دعوا احساس بر دو طرف غالبه هیچ حرف منطقی پذیرفته نمیشه و حتی اثر معکوس خواهد داشت(حس کاهش اقتدار و عدم تمرکز بر روی چند مساله).
 • هیچ وقت از مردتون انتظار نداشته شید که اگر انتقادی کردید سریع بر روی او اثر بگذاره بلکه به او فرصت فکر کردن بدید اجازه بدید مطالب شما رو تجزیه وتحلیل کنه اجازه بدید حس کنه انگار خودش داره به نتیجه میرسه نه اینکه شما به نتیجه رسوندیدش (اقتدار دادن و تمرکز بر یک مساله)

همراهان عزیز یادتون شه یک انتقاد خوب ید از همه تکنیک های لا استفاده کرد نه اینکه فقط یکی رو انجام بدید مطمئن شیوی شوهرتون اثر خواهد گذاشت.

سوالات متداول

چگونه خواسته های خود را به همسرمان بگوییم؟

انتقاد ازهمسر ید مکان مناسب مثلا جاهایی که شلوغه و کسی شما رو نمیشناسه و همراه یک چیز لذت بخش شه انجام بشه مثلا پارک و جنگل که اون موسیقی صدای آب و یا خوردن تنقلات هست انجام بشه.

نحوه ست انتقاد از همسر چیست؟

نحوه ست انقاد از همسر شناخت مردان نهفته است.چندویژگی مردان رومیگم و توجه به این ویژگیها، چناهکار رو مرورمیکنیم:اولین ویژگی مردان کسب احساس.اقتدار است پس هرچیزی این احساس رو کم کنه هاش مقابله میکنند.دومین ویژگی مردان پناه بردن به غار تنهایی مشکلات و اختلافات است.سومین ویژگی مردان کسب سریع اطلاعات و آگاهی و راه حل از گفتگو کردن است.چهارمین ویژگی مردها اینه که اونا یک لحظه بر روی یک مساله تمرکز میکنند.

بدترین شیوه انتقاد از همسر چیست؟

هنگام انتقاد از همسرن، او را به هیچ وجه تحقیر و مورد تمسخر قرار ندهید.هنگام انتقاد از همسرن، او را دیگران مقایسه نکنیدو رفرهای آنها را به رخ همسرن نکشید.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: How Couples Can Use Criticism Constructively

بهترین شیوه انتقاد از همسر چیست؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۳۵:۳۵ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

چگونه می توان به عشق دو طرفه رسید؟

۵٫۰
۰۱

عشق دو طرفه یعنی هر دو طرف بییغ به یکدیگر عشق بورزند. عشق دو طرفه یعنی هرکدام دیگری را مانند وجود خود دوست بدارد. لذت عشق دو طرفه توصیف نمیگنجد. این دوسن زودتر به تفاهم میرسند. منافع مشترک دارند. اصلا منافعی را نظر میگیرند که به نفع طرف مقابل هم شد. سلایق و علایق معشوقشان آشنا هستند. حساسیتهای روحی هم را میشناسند. ترجیح میدهند از برخی خواسته های خود صرف نظر کنند زوجشان خوشحال تر شد. اما این عشق زی آفت هایی هم دارد. رسیدن به دوست خوب و عاشق مهم است اما نگهداری از این عشق مهمتر. این رابطه همانق که عمیق است به همان اندازه نیز نگهداری از آن سخت است. چون روح و روان عاشق حساس و دلش نازک است. کوچکترین آسیب بر روی این ظرف بلور چنان اثری میگذارد که ممکن است آخر عمر فراموش نشود.

چه کنیم از این موهبت آخر عمر بهره ببریم؟ چطور میتوانیم از این رابطه محافظت کنیم؟ اول اینکه شک و تردید به دل راه ندهیم. به محبتهای او اعتماد داشته شیم. حساس نشیم. یادمان شد ما مالک او نیستیم. روحش را آرام و آزاد بگذاریم بتواند به راحتی دوستمان بدارد. کسانی را که او دوست دارد ماهم دوست بداریم. به علایقش احترام بگذاریم. برای اعتقاداتش احترام قائل شویم حتی اگر آنها مخالفیم. اگر مورد مسئله ای تردید داریم حتما یک نفر بیطرف مشاوره نماییم. کسی که نسبت به موضوع اشراف کامل دارد. روانشناسی عشق حفظ آن به ما کمک میکند. مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه آرزوی عشقی دائم و دوطرفه برای شما دارد.

علائم عشق دو طرفه

علائم عشق دو طرفه واضح و روشن است.

 • تفاهم
 • ک متقابل
 • به زن نیاوردن کلمات آزار دهنده از هردو سو
 • به دنل خوشی ها و لذت های یکجانبه نبودن
 • پی منافع شخصی نبودن
 • دلتنگ شدن برای هم
 • زگی داشتن برای هم
 • از حرف های هم کسل نشدن
 • پی شاد نمودن هم بودن
 • بی توقع بودن از هم
 • برای موفقیت هم تلاش کردن
 • پی نقطه ضعف های هم نبودن
 • کارها هم مشورت کردن
 • برای پیشنهادهای هم فکر کردن
 • برای خانواده های هم احترام قائل شدن

علائم عشق دو طرفه رفر و پندار هرکسی مشخص است. از دیگر علائم عشق دو طرفه این است که حتی به شوخی به هم طعنه نمی زنند و به ضرر هم راضی نیستند.

چگونگی عشق دو طرفه

چگونگی عشق دو طرفه به این ترتیب است: وقتی دو نفر همدیگر را برای اولین ر میبینند روح و روان آنها تغییر محسوسی بوجود می آید. قلبشان به تپش می افتد. نگاهشان برای چند لحظه به هم گره میخورد. این نگاه کمی طولانی تر از معمول میشود. پس از آن هردو به نوعی میخواهند ارتط کلامی برقرار کنند. یا برخی رفرهای خاص او را متوجه علاقه خود میکنند. مثلا دنل کردن نگاه. دور وبر او چرخیدن. مادام کنار او بودن و شرم داشتن برخی مواقع. چگونگی عشق دو طرفه طرز نگاه، طرز صحبت و رفر کاملا مشخص میشود. اگر دو نفر عاشق هم شند و شما آنها را ببینید دقایق اول متوجه خواهید شد.

برخی اوقات نیز مسفانه عشق دو طرفه واقعی نیست. این ابراز و تظاهر به عشق برای بدست آوردن موقعیت خاص یا برای مسائل مادی است. شاید طرف مقابل آخر عمر هم متوجه نشود. چون اینگونه افراد برنامه ریزی و مهارت به طرف مقابل نزدیک میشوند. اینگونه افراد طعمه خود را از میان افرادی که نقطه ضعف خاصی دارند یا خیلی ساده دل هستند انتخاب میکنند. حال که صحبت از طعمه شد، بهتر است مواردی را یادآوری کنیم. برخی جوانان دنیای مجازی برای کسانی که چاق و مسن هستند دانه میریزند. چون از روی پروفایل ها و عکسهایشان متوجه موقعیت آنها میشوند. مانند اقامت کشورهای خارجی، ثروتمند بودن و غیره.. تعریف و تمجید و زنی شیرین روح و احساسات آنها را به زی گرفته و سواستفاده میکنند. مسفانه این رابطه دوام زیادی ندارد. چون رسیدن به موقعیت یا خواسته هایشان او را رها میکنند.

ساخت عشق دو طرفه

ساخت عشق دو طرفه را از چند جنبه بررسی میکنیم. اگر عشق شما یک طرفه است: یا طرف مقابل شما را میتواند بپذیرد یا اصلا نمیخواهد بپذیرد. یا شما کفو و همسطح است یا از یک یا چند جنبه شما کفو نیست. اگر طرف مقابل شما را حدی میپذیرد ممکن است شما بتوانید او را عاشق خود کنید. ابراز عشق، محبت بی شائبه و جلب احترام و اعتماد او. اگر اصلا نمیخواهد شما را بپذیرد بررسی کنید و دلیل آن را بیابید. اگر این دلیل قابل تغییر بود سعی خود را بکنید. اما اگر قابل تغییر نیست سعی شما بیهوده است. بحث ساخت عشق دو طرفه اگر شما کفو و همسطح است جای امیدی هست. اگر کفو و همسطح نیست حال از نظر زییی، سن و سال، اقتصادی و اجتماعی، عاشق کردن او ممکن است ناامید کننده شد.

عشقهای یکطرفه معمولا کسی که عاشق است ید مهارت بسیار زیادی داشته شد. این رابطه معمولا به فدا شدن عاشق می انجامد. بطور کلی وقتی میتوان یک عشق دو طرفه دلپذیر داشت که نگاه اول هر دو برای هم دلپسند واقع شوند. غیر این صورت عاشق کردن شخص دوم تلاش و از خود گذشتگی فراوان میخواهد. دیده شده کسی خواسته طرف مقابلش را عاشق کند وقتی به نتیجه نسب مطلوبی رسیده خستگی مواجه شده است. متوجه شده است تلاشش مقابل به دست آوردن دل او لذتی را که میخواسته به او نمیبخشد. نتیجه ه دادن احساسات، وقت و شعور است.

عشق دو طرفه حقیقی

عشق دو طرفه حقیقی به این معنا نیست که چشم بسته عاشق شویم. اگر قلبمان برای کسی تپید تدبیر به او نزدیک شویم. طرف مقابلمان را بسنجیم. آیا او مناسب ما هست؟ آیا میتوانیم کنار او یک عشق دو طرفه حقیقی داشته شیم؟ یا کنار او بودن، جز خاطره یک شکست تلخ چیزی برایمان نخواهد داشت؟ بیاندیشیم و خود را بیجهت نیازاریم. برای کسی ارزش عاشق شدن قائل شویم که او هم به سوی ما تمایل داشته شد. احساسات وقتی زی هستند که همراه شعور به کار گرفته شوند. عشق حقیقی که از جانب دو طرف شد مانند سواری گرفتن از اسبی است که یورتمه میرود. آرام و دلنشین که سواره، نگران افدن از روی اسب نیست.

راه رسیدن به عشق دو طرفه

راه رسیدن به عشق دو طرفه بهره گیری از علم روانشناسی و مهارت های زندگی است. بهره گیری از عقل و هوش. راه رسیدن به عشق دو طرفه احساس میخواهد و یک قلب پاک و بی آلایش. قلبی که برای کسی میتپد که لااقل او را دوست بدارد. این راه برای کسی هموار تر است که به خود احترام بگذارد. از خود یک موجود بی تدبیر نسازد که ذهن و شعور خود را زیر سوال ببرد.

به دست آوردن موفقیتهای زیاد طرف مقابل را شیفته خود کند نه التماس و اشک و آه. آدم ضعیف و بی تدبیر را کسی لایق عاشق شدن نمیداند. کسی که برای غرور و شخصیت خود احترام قائل میشود ناخوداگاه احترام دیگران را نیز برمی انگیزد. خودمان را دوست بداریم بهتر دوست داشته شویم. خودمان را، اعتقادمان را و علایقمان را. برده عشق نشیم، عشق را بنده کنیم و از زییی هایش لذت ببریم.

سوالات متداول

آیا عشق های دو طرفه آخر عمر رفر رمانتیک قی میماند؟

خیر شاید آن شور و هیجان و بیان احساسات روزمرگی ها کمرنگ شوداما دوست داشتن قلبی معمولا قی می ماند مگر از یکی از آنها رفری سر بزند که عث سردی شود ولی ز هم ته مانده عشق کار خود را میکند.

آیا عشقهای دو طرفه نیز منجر به جدایی میشود؟

بله چون توقعات معمولا اینگونه موارد بیشتر میشود. احساس مالکیت پدید می آید و این حس عث دست و پا گیر شدن میشود و ممکن است به جدایی ختم شود.

کدام عشق پایه های مستحکم تری دارد؟

عشق غرق شدن یا و دوست داشتن شنا کردن یاست. دوست داشتن منطقی و عقلانی که براساس شناخت متقابل پدید می آید ماندگارتر و همیشگی تر است عشق های هیجانی.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: You Can Be in Love On Your Own…But a Mutual …

چگونه می توان به عشق دو طرفه رسید؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۱۲:۵۱ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

چه عواملی باعث شکست عشقی دختران می شود؟

۵٫۰
۰۱

شکست عشقی دختران عمیق است . زیرا دختران بیشتر عشق، احساسی برخورد میکنند. آنها وقتی عاشق میشوند تمام روح و ذهن خود را معشوق پر میکنند. احساس نیاز به دیدار و هم کلامی آنها به اوج خود میرسد. هنگام شکست این خلا کمتر پر میشود. نتیجه بیقرار میشوند. احساس شکست به دست آوردن عث میشود تمام قوا تلاش کنند این شکست را به پیروزی تبدیل نمایند. اما هر چه پیش میروند نا امید تر میشوند. البته برخی نیز مشاوره و مهارت های زندگی ممکن است بتوانند این شکست را به پیروزی تبدیل نمایند. شکست عشقی دختران اگر ترمیم نشود اعتماد به نفس آنها را پایین می آورد. عزت نفس آنها نیز زیر سوال میرود چون میخواهند این شکست را انتخاب جایگزین جبران نمایند. مسفانه این کار عجله میکنند. آنها این زمان کم نمیتوانند انتخاب خوب و ستی داشته شند.

شکست عشقی واقع یعنی عشق یکطرفه. علاقه ای که از یک طرف بسیار شدید است و طرف مقابل به این علاقه بی توجه است. یا علاقه ای که بین دوطرف بوده و بعد از مدتی از بین رفته است. به حدی که طرف مقابل دیگر حتی دوست ندارد او همکلام شود. اینگونه پیوندهای عاطفی از چند جنبه قابل بررسی هستند. به هر حال برای دختری که نتوانسته محبتی را جلب کند شکست محسوب شده و بر اندوه او افزوده میشود. عامل شکست عشقی دختران همان روح عاطفی است که اثر احساسات عاطفی و نه عقلانی آنها را آزار میدهد. بهتر است اینگونه مواقع به یک مشاوره خانواده مراجعه کنیم. بهتر است راه های رها نمودن دل از این عشق یکطرفه را کمک مشاوران طی نماییم. اگر روح خود را به ستی ترمیم ننماییم این حس و عواقب آن آینده دامنگیرمان خواهد شد.

دلایل شکست عشقی دختران

دلایل شکست عشقی دختران اثر چند فاکتور صورت میگیرد: ۱- دختران به دلیل نیاز عاطفی طالب عشق دو طرفه هستند. آنها عشقهای یک طرفه احساس شکست میکنند. ۲- احساس مالکیت. احساس مالکیت و تعلق عث میشود پسران حس کنند بند و گرفر شده اند و سعی میکنند خود را از این حس اسارت برهانند. ۳- بوجود آمدن توقع. دختر مقابل کنش هایش توقع واکنش متقابل دارد. ۴- رمانتیک بودن. دختر دوست دارد رفر رمانتیک پسر دائمی و همیشگی شد. ۵- حساس میشوند.

توقع دختران برای وفاداری شدید. دختران روحیه حساسی که دارند نمیخواهند معشوقشان مورد توجه جنس مخالف یاشد. ۶- بوجود آمدن شک و داسن پردازی. آنها نگران جایگزین کردن هستند و ذهن داسن پرداز به آنها امکان میدهد بتوانند داسن خیانت سر بپرورانند بیشتر دلایل شکست عشقی دختران عدم آگاهی از روانشناسی عشق است آنها چون کمال گرا هستند نتیجه طالب عشق بی کم و کاست هستند.

یکی دیگر از دلایل شکست عشقی دختران دلبستگی نا ایمن است. کودکانی که فقدان یکی از والدین مواجه بوده اند ذهنیت تکراری پیدا میکنند. یعنی همیشه نگران ترک شدن از سوی کسانی هستند که به آنها دلبستگی دارند. واقع به دلیل شکست عاطفی که کودکی آن مواجه شده اند دام الگوی تکراری می افتند. احساس نا امنی و ترک شدن پیام های ترانسمیتری و پیام رسان مغز تکرار میشود. این پیامها از سوی هیپوکامپوست که مرکز پیام رسان عاطفی است مدام مخابره میشوند. یکی دیگر از دلایل ناامنی الگو برداری از اطرافیان میشد. کسانی که اطراف او شکست عشقی مواجه شده اند. شکست به دلیل ابراز عشقی وغین و مورد ترک واقع شدن دختری از دوسن یا اقوام.

عوارض شکست عشقی دختران چیست؟

عوارض شکست عشقی دختران :

 • افسردگی: دختری که بیشتر روزش را عشقش میگذراند اکنون جای خالی او را حس میکند. او برایش سرگرم کننده بود اکنون او را هیچ چیز سرگرم نمیکند.
 • سرخوردگی: او احساس میکند مقبول واقع نشده و چیزی وجودش برای جذب پسر کم دارد.
 • بدبینی: نسبت به جنس مخالف بدبین میشود
 • حس انتقام: او همه پسرها را منفی میداند و هرکس صحبت میکند از نامردی و بی احساسی پسرها میگوید.
 • تغییر شخصیت: او بعد از رنج های زیادی که برای ترک عادت خود میبرد تغییر شخصیت میدهد. او دیگر نمیخواهد مورد سواستفاده قرار بگیرد بلکه میخواهد سو استفاده کند.
 • نا امیدی از زندگی و حتی اقدام به خودکشی
 • اختلال هراس عشقی: از هر وابستگی عاطفی میترسند.
 • کاهش توان جسمی و روحی: پرخاشگری و افسردگی، تحلیل رفتن قوای جسمی، ضعف بینایی و ریزش مو

از عوارض شکست عشقی دختران احساس گناه است. دیگراینست که آنها همیشه نیمه گمشده ای دارند. به دنل او هستند و جذب محبت های جنس مخالف میشوند. میخواهند دوره لحظه های قشنگ عاشقی برایشان تکرار شود. برخی نیز به صورت افسردگی نهان میماند و این حس به صورت های مختلف مانند افسردگی پس از زایمان یا برخورد مشکلات زندگی بروز میکند.

عبور از شکست عشقی دختران

عبور از شکست عشقی دختران زمان بر است. اگر کسی اطراف شما دچار شکست شده بهتر است او را دلداری ندهید. به جای این کار حتما او را به یک مرکز مشاوره برده و بگذارید راه مان را طی کند. اگر او کلاس های مختلف ثبت نام میکند یا دوسن جدید میگیرد گمان نکنید حال دل او خوب است. او به دنل راهی برای التیام د خویش است. بهترین راه سرگرم کردن او موسیقی است. چون عشق و موسیقی از یک جنس هستند بهتر میتوانند جایگزین هم شوند. راه دیگر انس گرفتن یک حیوان خانگی است. پرورش گل کمک خوبی به فراموشی است. بهتر است به هیچ عنوان فراموش کردن معشوقه سابق به دنل جایگزینی برای او نشید. عبور از شکست عشقی دختران صبوری و تحمل میخواهد. تغییر روش زندگی یا لایف اسیل مفید است. استفاده از مدیتیشن و ریلکسیشن و فعالیت یک مرکز خیریه .

زمان شکست عشقی دختران

زمان شکست عشقی دختران را زمان شروع احساس عشق دختران آغاز میکنیم. هر دختری از زمان کودکی کشش خاصی نسبت به جنس مخالف دارد. اما زمانی که هیجان عشق او بوجود می آید بین نه ده سالگی است. این زمان است که تولید و ترشح هورمون های جنسی دختران آغاز میشود. نگاه ها به جنس مخالف و دوست داشتن و عادت کردن به طور پنهانی و نه البته خیلی جدی شروع میشود. سنین دوازده چهارده سالگی میل به دوست داشته شدن و حتی رابطه جنسی آغاز میشود. و از سنین شانزده هجده سالگی نیاز به رابطه عاطفی دختران پدید می آید. این یعنی آغاز دوران عاشقی. برخی این عشق به سرانجام میرسد. برخی نیز به قطع رابطه می انجامد که اگر این کات کردن از طرف پسر شد برای دختر منجر به شکست عشقی میشود.

میتوان گفت زمان شکست عشقی دختران از سنین پانزده بیست و پنج سالگی است. بماند که نوان آنق احساساتی هستند که دیده شده نوان شصت ساله نیز عاشق شده و واضح است که شکست هم میخورند.( شوگر مامی)

جلوگیری از شکست عشقی دختران

جلوگیری از شکست عشقی دختران شاید به جرات بتوان گفت به والدین بستگی دارد. مراقبت ما و بخصوص پ از نیاز عاطفی دخترشان بسیار مهم است. دادن شناخت و آگاهی از نحوه رفر پسران دختران. آگاهی دادن از نیاز جنسی پسران که نیاز عاطفی دختران تفاوت دارد. جلوگیری از شکست عشقی دختران بسیار دشوار است زیرا آنان ممکن است پسری اصلا رابطه نداشته شند و دورادور عاشق شوند. پس بهتر است دخترانمان رااز نظر عاطفی اشع کنیم. آنها ید دور از هیجانات کاذب شند بتوانند روح سالمی داشته و مورد جنس مخالف تصمیم ستی بگیرند. مرکز مشاوره خانواده آویژه برای شما و دختران خوب سرزمینمان آرزوی شادی دارد.

سوالات متداول

آیا دختران ارتط خود جنس مخالف هنگام شکست یداحساس گناه کنند؟

خیر بلکه ید آنها را از این حس دور کنیم. منطق به آنها بفهمانیم میل و کشش دو جنس مخالف طبیعی است و نیازی است که همه موجودات طبیعی و زیستی وجود دارد و گناه نیست.

آیا دختران را پس از شکست از ارتط بعدی بترسانیم؟

خیر بلکه آرامش از آنها بخواهیم از این شکست س گرفته و انتخاب بعدی خود دقت و هوشیاری و مشورت مشاوران آگاه و خانواده تصمیم ستی بگیرند.

آیا این شکست را خواستگار دختر میان بگذاریم؟

خیر چون رابطه آنها حد تدل احساس و عاطفی بوده و گفتن این ماجرا هم عث شک و تردید داماد آینده شده و هم اعتماد به نفس دختر را پایین می آورد.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: Top 10 Reasons for Relationship Break-Ups

چه عواملی عث شکست عشقی دختران می شود؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۰ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۳۹:۳۲ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

علائم و مشکلات عشق یک طرفه چیست؟

۵٫۰
۰۱

عشق یک طرفه آری یا نه؟

عشق یک طرفه میتوان به آمال و آرزو ها رسید یا خیر؟

عشق یک طرفه میتواند خلا های عاطفی ما را پر کند؟

این عشق چق از آرزوهایمان دور میمانیم؟

میتوانیم عمر داریم پایبند دلمان شیم یا به مرور زمان تغییر خواهیم کرد؟

آیا کوبیدن بر بسته صاحب خانه را ملزم به ز کردن خواهد کرد یا دستهایمان د خواهد گرفت؟

سوالهای زیادی برای این نوع عشق مطرح است. رسیدن به یک پاسخ ست است که تصمیم گیری به ما کمک میکند. تصمیم برای یک عمر زندگی. پاسخ مناسب و ست راچه کسی میداند؟ مرکز مشاوره روانشناسی آویژه پیشنهاد میکند قبل از هر تصمیمی روانشناسی عشق بگیرید. بدانید شکست نخورید. آگاهی پیدا کنید پشیمان نشوید. ای کاش ها زندگی زیاد گفته میشوند. عمری را که دیگر ز نمیگردد پشیمانی سپری کردن جزو آرزوهای هیچ کس نیست.

شکست عشقی

هر کسی وقتی زندگی شکست مواجه میشود یا به بن بست برمیخورد به دنیال مقصر میگردد. اما مقصر کیست؟ کسی جز خود ما که تصمیم گیرنده نهایی هستیم؟ پس بدانیم و علم و آگاهی تصمیم بگیریم. عشق های یک طرفه مهم است که طرف مقابل ما دارای چه روحیاتی شد. چه وضعیتی داشته شد. برخی شاید عاشق نشند اما وقتی از جانب طرف مقابل محبت بی شائبه ببینند او را میپذیرند و ق محبتهایش را میدانند. از اینکه یک نفر به آنها علاقه دارد راضی هستند و حد توان خود تلاش میکنند این محبت به ثمر برسد. عده ای دیگر مغرور شده و او را به دنل خود میکشانند یا آزار و اذیت میکنند . برخی دیگر فقط دوست دارند به کسی ابراز عشق کنند که علاقه و سلیقه آنها تطبیق داشته شد. برخی دیگر این علاقه را تحقیر میکنند. ما همراه شید.

علائم عشق یک طرفه

علائم عشق یک طرفه روشن است. یک نفر گویا، دیگری خاموش. این یکی سرشار، آن یکی خالی. یکی عاشق، دیگری فارغ. یکی بی ب و بیقرار، دیگری آرام و بیتفاوت. یکی ایثار و فداکاری میکند دیگری یغ از یک قدم برداشتن. علائم عشق یک طرفه شاید خیلی زود مشخص نشود اما به مرور زمان رد پای خود را زندگی نشان میدهد. زمانی که ما به محبت او نیاز پیدا میکنیم. زمانی که برای کاری از او میخواهیم پیشقدم شود.

زمانی که نیاز داریم محبت ها و کارهایی را که میکنیم ببیند. اما مسفانه نیازهای ما برآورده نمیشوند. ما میمانیم یک قلب ترک خورده. البته مواردی نیز طرف مقابل میبیند، پیشقدم میشود، و همراهمان می ماند. اما نمیتوان اطمینان داشت. وقتی که از روحیات او آگاه شیم و بدانیم شاید عاشق نشد اما فارغ هم نیست. ک و شعوری لا دارد. این عشق زمانی دو طرفه خواهد شد.

نشانه های عشق یک طرفه

علائم عشق یک طرفه مهر ورزیدن، پذیرفتن، دلسوزی نشان دادن مشخص میشود. نوع دیگری از این نوع علاقه عشق ذهنی است که هیچگونه ابراز یا تعاملی آن نیست. یک نفر ذهن خود از دیگری بت میتراشد و آن یک نفر مشغول زندگی روزمره خود است و از این علاقه و عطش هیچ اطلاعی ندارد. او از این بیخبری آگاه است اما ز هم این عشق اصرار دارد. یا اینکه فکر میکند او هم عاشق است. افکار خود از هر برخورد کوچک ماجرایی عشقی میسازد. اگر او احترام به این فرد مینگرد عاشق برای خود سناریوی عشقی میسازد. صورتیکه طرف مقابل شاید لحظه ای هم به او نیاندیشد. این نوع بی نتیجه ترین عشق است. شاید اگر ابراز میشد صد رسیدن به نتیجه کمی لاتر میرفت. جذب معشوق نیز مهارت میخواهد. یکی از مهارت های زندگی رسیدن به حالت های مطلوب است.

مشکلات عشق یک طرفه

مشکلات عشق یک طرفه زمانی است که هر چه تلاش میکنیم دیده نمیشود. ما این رابطه ارزش خود را از دست داده ایم. به مرور عزت نفسمان نیز فروکش میکند. برخی از عاشق ها میخواهند عشق خود را پنهان کنند. چون احساس میکنند عشقشان یک طرفه است و غرورشان پایمال شده است. این حالت به جای ابراز عشق به وارونه گویی متوسل میشود. مثلا اگر معشوقش قد بلند است از قد بلند کس دیگری ایراد میگیرد. یا الفاظ تند عشقش را پنهان میکند. واقع بر چهره عشقش نقاب میگذارد. حال بستگی به زیرکی طرف مقابل دارد که این حس را ک کند یا نه. ( اگر دیگرانش بود میلی چرا جام مرا بشکست لیلی) برخی دیگر نیز زیادی خوش بین هستند.

مثلا اگر طرف مقابل یک جمع او را برای انجام دادن کاری انتخاب کند فکر میکند از روی عشق این کار را انجام داده است.مشکلات عشق یک طرفه بیشتر به خاطر نگرش احساسی است که به وجود می آید. اگر کسی عقلانی و منطقی به قضیه نگاه کند مسلما به کسی عشق نمی ورزد که هیچ حسی به او ندارد. یک نوع دیگر به گونه ای است که طرف مقابل از عشق او لذت میبرد. اما نه برای وصل بلکه برای اینکه یک برده عشقی دارد. لذت میبرد جمع دوسن و آشنایان فخر فروشی کند لذا میبند طرف مقابل دل عشق و علاقه خود را گم میکند.یا برعکس یک نگاه، یک جمله و یا یک حرکت او را دوره به سمت خود میکشد. عاشق دل پاک فکر میکند توانسته است دل او را به دست بیاورد.

معایب عشق یک طرفه

ازمعایب عشق یک طرفه همین بس که یک نفر بیش از حد تلاش میکند و دیگری نه. عاشق خود را تحقیر شده حس میکند. هیچ وقت به این عشق مهات نمی ورزد. همیشه احساس میکند عزت نفسش پایین و رو به زوال است. از معایب عشق یک طرفه این است که ممکن است برای برگرداندن غرورش دست به کارهایی بزند که لایقش نیست. مثلا کسی دیگر ارتط برقرار کند خلا ها را پر کند. نتیجه مورد سواستفاده قرار میگیرد و وجهه خود رانیز از دست میدهد. هم نزد معشوق، هم پیش خودش و هم اجتماع.

مزایای عشق یک طرفه این است که چون عاشق میداند معشوق به او علاقه چندانی ندارد برای به دست آوردن او تلاش میکند. یکی دیگر از مزایای عشق یک طرفه فداکاری برای معشوق است. خود عاشق نیز از جهاتی آسوده تر است . چون نوع عشق خود را میشناسد بی توقع است. کمتر از او می رنجد. احساس مالکیت نمیکند. این نوع معمولا عاشق پیچیدگی های رفری خود را کنار میزند. مانند یک کودک ساده و بی آلایش میشود. از مهر ورزیدن به معشوق لذت میبرد بی آنکه توقع داشته شد. خلاصه نهایت سعی خود را میکند.

اطمینان از عشق یک طرفه

اطمینان از عشق یک طرفه به آزمایش نیاز دارد. میخواهید بدانید او واقعا شما را نمی پسندد؟ ممکن است مدتی از دید او خود را پنهان کنید بسنجید دلش برای شما تنگ میشود یا نه؟ چه بسا دو نفر که عمری کنار هم عاشق هم مشغول زندگی هستند اما یکی از آن دو نمیداند. شاید چون ابراز نمکند. شاید نمیخواهد عشقش رو شود. برخی فکر میکنند اگر سادگی کنند ید وان پس بدهند. یا ممکن است معشوقشان ناز بیاورد. یا میترسند عشقشان یک طرفه شد و ابراز عشق عث ضایع شدن آنها شود. ولی اطمینان از عشق یک طرفه شهامت رفری میخواهد. این که بدانیم طرف مقابل مارا عاشقانه دوست دارد یا خیر. آیا میتوانیم سایه سار عشق او کمی بیاساییم یا همچنان داغی عشق خود و سردی قلب او ید بسوزیم؟

صبحدم مرغ چمن گل نوخواسته گفت ناز کم کن که این غ بسی چون تو شکفت

گل بخندید که از راست نرنجیم ولی هیچ عاشق سخن سخت به معشوق نگفت

عشقن پایدار لبن خندان و دلن شاد.

سوالات متداول

عشق یک طرفه مختص نوان است یا آقایان؟

البته نوان به دلیل غالب بودن احساسات بر منطق بیشتر جلوه میکند ولی بیشتر عشق نیست بلکه اصرار به دست آوردن است. اما آقایان عمیق تر و پاینده تر است و واقعی تر. عشق نوان اثر یاس زودتر فروکش میکند.

عشق یک طرفه آری یانه؟

بستگی دارد عاشق چه کسی شیم. اگر ق دان، انعطاف پذیر و عاشق شخص دیگر نشد چرا که نه؟ ولی اگر قرار شد او به تنهایی و ضعف های ما بیافزاید ، یانه بهتر است بگوییم ما ضعف ایجاد کند واقع مانند یک مجسمه ضربه خورده به یکره فرو خواهیم ریخت. حال انتخاب شما است.

خطرات عشق یک طرفه چیست؟

اثر ناامیدی: اقدام به خودکشی، اقدام به فنا کردن زندگی آینده، رو آوردن به مشروت الکلی و موادمخ، تمارض روحی دائم العمر و حالت دیگر: اقدام به انتقام از طرق مختلف، برهم زدن زندگی آینده معشوق بعد از گذشت زمان، وارد آوردن خسارات مادی ( مانند ریختن تینر روی رنگ ماشین، ویترین مغازه و … ) اسید پاشی و موارد نا اقدام به قتل.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: ۸ Painful Signs That Could Mean You’re In A One-Sided …

علائم و مشکلات عشق یک طرفه چیست؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۰ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۴۲:۵۷ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

مشاوره تلفنی خیانت

۴٫۲
۰۴

مشاوره تلفنی خیانت اصولا برای چند منظور انجام میشود . اول احساس تمایل به خیانت وجود خود . احساس خیانت پارتنر که ممکن است همسر و یا شریک جنسی شخص شد . مشاوره تلفنی خیانت فقط برای مسائل جنسی انجام نمیشود . مشاوره تلفنی خیانت ممکن است برای خیانت عاطفی ، خیانت مالی و حتی خیانت اجتماعی صورت بگیرد . مشاوره تلفنی خیانت ممکن است برای کشور و از نظر سیاسی انجام شود که هریک جای خود بحث برانگیز است . خیانت جامعه ما دو نوع خیانت ملی و خیانت عاطفی تعریف میشود . مشاوره تلفنی خیانت میتواند از بحثهای شیرینی شد که هر کسی علاقه مند به پیگیری شد . پیش از هر تعریفی اجازه بدهید چیزی بگویم که شاید خیلی کم شنیده شید . آیا میدانید که کارهایی که ر منفی دارند مانند وغ و یا خیانت نیاز به هوش خاصی دارند ؟


بیشتر بخوانید: نشانه های خیانت شوهر


مشاوره تلفنی خیانت

ما سه نوع هوش را به شما معرفی میکنیم اول آی کیو یا هوش تحلیلی دوم ای کیو یا هوش روابط عمومی یا تند وتیز بودن آنی واکنش به کنشها و سوم سی کیو که به هوش بزهکاری مشهور است . دزدی ، وغگویی ، خیانت و این قبیل نیاز به سی کیوی لا دارند . شما بدون این که متوجه شید ضمیر ناخوداگاه خود طرفدار کسانی هستید که سی کیوی لایی دارند . بیشترین معشوقه ها کسانی هستند که هیجان فرد را برمی انگیزند . شما به فیلمهایی بیشتر نگاه میکنید که آن خیانت صورت میگیرد . صفحه حوادث روزنامه هاطرفداران بیشتری از صفحه خبرها دارند . اینهمه چرا همه خیانت نمیکنند ؟ ما به شما میگوییم که همه خیانتکارند اما به نسبت لا یا پایین بودن سی کیو اقدام میکنند . برخی هم به نسبت قوی بودن یا ضعیف بودن انگیزه شان خیانتکارند .

مشاوره خیانت تلفنی

مشاوره خیانت تلفنی میزان خیانت شما را برای شما روشن میکند . میزان خیانت به خودن و به خانواده را میتوانید از طریق مشاوره تلفنی خیانت یابید . خیانت به وقت ، به منابع طبیعی ، به کشور و به خیلی مسائل دیگرازراه مشاوره خیانت تلفنی مشخص میشود . ممکن است شما از کنار خیانتهای زندگین ساده عبور کنید . شاید الان ذهن شما به یک علامت سوال بزرگ تبدیل شده شد . ابتدا میخواهیم یک تعریف کلی از خیانت بکنیم بعد ببینیم هر یک از ما به چه میزان متهم به خیانت میشویم . خیانت لغت به معنای عهد شکنی است . وقتی ما یک قرارداد تدوین شده میبندیم گسستن هر یک از بندهای آن خیانت محسوب میشود . شما ازای آزمون راهنمایی و رانندگی گواهینامه یافت میکنید هر ر که خلاف کنید یعنی خیانت کرده اید .

مشاوره خیانت تلفنی به شما یادآوری خواهد کرد که شما ازای عقد نامه خیلی از قراردادها را امضا میکنید . حتی اگر بندی عقدنامه نشد و شما به صورت عاطفی و حسی پذیرفته شید زهم ملزم به رعایت آن هستید . مشاوره خیانت تلفنی نمیخواهد شما ایجاد احساس گناه کند . اما یادمان شد خیانتهایی هستند که قابل بخشش و کوچک هستند اما وقتی تل انر میشوند نتیجه ناخوشایندی خواهند داشت . مانند قطره های زیی ران که ممکن است به سیل ویرانگری تبدیل شود . وقتی ما راحت از همسرمان بد گویی میکنیم یعنی یک حس نارضایتی . ما ممکن است این حس را یا سرکوب کنیم و یا آن را به یک گره روحی و ذهنی تبدیل کنیم . مشاوره تلفنی خیانت به شما خواهد گفت که اگر شما هوش هیجانی لایی داشته شید این گره ممکن است تبدیل به خیانت شود .

مرکز مشاوره خیانت تلفنی

مرکز مشاوره خیانت تلفنی هم یک مرکز روانشناسی است برای راهنمایی شما . زنگ زدن به مرکز مشاوره خیانت تلفنی میتوانید به روح خود کمک کنید . حس خیانت را که ممکن است آرام آرام وجود شما ریشه بدواند مهارکنید . مرکز مشاوره تلفنی خیانت شما را راهنمایی میکند از سی کیو نه برای خیانت بلکه برای ریشه کن کردن خیانت استفاده کنید . مرکز مشاوره تلفنی خیانت به شما خواهد گفت که نق زدن شما خانه خیانت است . شما نتوانسته اید مدیریت خوبی داشته شید نق زدن محیط خانه را متشنج میکنید . اینکار شما ممکن است هوش هیجانی شما و همسرن را برانگیزد و سبب خیانت یکی از شما شود . یکی از دلایل خیانت جنسی و یا عاطفی زنان و مردان نق زدن همسر است . یکی دیگر از دلایل خیانت نزاع و مجادله دائمی است .

هر یک از ما سازگاری زندگی را ممکن است سرکوب اشته بگیریم . از بحث دور نشده ایم یکی از دلایل خیانت سرکوب است . سازگاری بسیار پسندیده و خوب است سازگاری برخی کمبودهای اقتصادی . حالیکه میبینیم همسرمان نهایت تلاش خود را میکند ، اینده نگر است لازم است سازگار شیم . وقتیکه برای رسیدن به پیروزی ید مدتی سازگار شیم . اما وقتی که همسر ما فکر اقتصادی خوبی ندارد . کسی که مدام به دنل گنجهای افسانه ای است که از سقف خانه بر سرش فرود بیاید خیرسازگاری یعنی شکست . یعنی سرکوب تمام آمال و آرزوها . اولین اتفاق خیانت روحی به همسر است . شما حتی دیدن یک ساختمان مجلل ذهنن به همسرن خیانت میکنید نه خیانت جنسی . شما از او ذهنن به عنوان یک انسان لا الی و خیالپرداز یاد میکنید .

مرکز مشاوره خیانت تلفنی و آنلاین

مرکز مشاوره خیانت تلفنی و آنلاین میگوید شما ید از او بخواهید که به تعهدات خود از نظر اقتصاد خانواده عمل کند . عمل به اصطلاح سازگارین مهر یید بر کارهایش میزنید اما ذهنن محکومش میکنید این یعنی خیانت . واقعیت را به گونه ای دیگر جلوه دادن . از خود قهرمان سازگار میسازیم و از طرف مقابل یک موجود ضعیف . دوست دارید کسی شما اینگونه رفر کند ؟ مرکز مشاوره خیانت تلفنی و آنلاین به شما خواهد گفت سرکوب یا سوپرسیون نادیده گرفتن خودآگاه امیال است . یعنی شما کنترل خواسته های خود آنها را واپس رانده میکنید . امیال واپس رانده مانند فنری جمع شده عمل میکنند آن را خود آگاه جمع میکنید اما به طور نا خودآگاه عمل خواهند کرد . چون این خواسته ها و امیال ضمیر نا خودآگاه شما انشته شده اند منتظر یک تلنگر هستند .

مرکز مشاوره خیانت تلفنی و آنلاین یک امکان اینترنتی است برای همه . کسانی که میل به خیانت دارند ، خیانت میکنند و یا به آنها خیانت میشود . یادمان شد ما میتوانیم . این یک واقعیت است نه یک شعار . کافیست ما از هوش وتواناییهایمان استفاده کنیم . البته به جا و به موقع . خیانت خانواده ابتدا از خیانت ذهنی آغاز میشود . فردی که از نظر عاطفی ، جنسی ، روحی و اقتصادی سرکوب شده ذهن دچار اختلال میشود . این تکانه های ذهنی به صورت تخیل و رویا بروز میکند . این رویاها فانتزی های ذهنی خود زندگی تخیلی را آغاز میکنند . اینجاست که امیال واپس رانده مانند فنری جمع شده بسوی ذهن شلیک میشوند . اکنون شخص محاصره فانتزی ها و امیال واپس رانده قرار میگیرد . این بحث ز ادامه دارد …

مشاوره خیانت تلفنی آویژه

مشاوره خیانت تلفنی آویژه کای مجرب و متخصص کنار شماست . مشاوره تلفنی خیانت آویژه استفاده از تجربیات افراد جامعه به شما کمک میکند ذهنی آرام همراه زندگی خوبی داشته شید . مشاوره خیانت تلفنی آویژه مشاور شماست فرصتهای زندگی شما به مجال موفقیتها تبدیل شوند . اگر هر یک از ما قبل از بروز هرگونه تکانه عملی یا فکری وذهنی مشاوره خانواده داشته شیم زندگی آرامی خواهیم داشت . علم روانشناسی که مطالعه رفرها است هیچ چیزی صد صد نیست . انسان هوشمند محیطهای مختلف بسته به پیشینه ونی ومحیطی رفر متفاوتی از خود بروز میدهد . هر شخص واکنشهای متفاوتی که دارد دسته و رده خاص خود نیز قرار میگیرد . بحث خیانت را پی میگیریم و به دنیای مجازی میرسیم . کسی که محاصره فانتزیها و امیال واپس رانده قرار گرفته استچه خواهد کرد ؟

شخصی که نتوانسته است خواسته های خود را ازهمسرش یافت کند میانه یک چند راهه قرار میگیرد . چون مدیریت او ضعیف است ممکن است همچنان به سرکوب ادامه داده و افسرده شود . چنین شخصی مدام خود فرو رفته و کمتر ارتط برقرار میکند ، نظم ندارد یا گریه میکند یا خنده های بیجا . او ممکن است هیجان بیموقع به مقابله افسردگی برود . به نیازهای جنسی و عاطفی خود توجه نشان نمیدهد . اومدام احساس میکند چیزی یا کسی زندگی او ید شد که نیست . او یا ون ویا محیط مدام غرغر میکند . این موارد مشاوره خانواده تلفنی لازم است . روانشناسی خانواده نیز لازم است . کلینیک مشاوره تلفنی خیانت آویژه آماده است شما را زندگی آشتی دهد . شما بهره گرفتن از مشاوره خانواده میتوانید افسردگی خود را به نشاط تبدیل کنید .

مشاوره زناشویی

مشاوره زناشویی برای کسانی که احساس میکنند به خیانت تمایل پیدا کرده اند بسیار مفید است . گفتیم کسانی که امیال خوا سرکوب میکنند ممکن است دچار افسردگی شوند . زندگی شخص افسرده بسیار سخت است . مطمئن شید یک شخص افسرده نمیتواند رابطه خوب عاطفی و جنسی برقرارکند . همسر یک شخص افسرده به احتمال نود صد مجبور به خیانت خواهد شد . راه دیگری که ممکن است اینگونه افراد برگزینند ارتط مجازی یا اینترنتی است . مجاز همانگونه که از اسمش پیداست کمتر واقعی است . دنیای مجاز شما ر اول ممکن است اعتماد کنید اما این اعتماد معمولا شکست مواجه میشود البته مورد هیچ چیز نمیتوان صد صد احتمال داد . اما نود صد افراد دنیای مجازی خود را آنگونه که هستند بروز نمیدهند . این ارتط به نظر شما چه ثیری بر روح و ذهن انسان خواهد گذاشت؟

مشاوره ازدواج

مشاوره ازدواج ارتط مجازی کمک خوبی است . یک ارتط صرفا اینترنتی نمیتواند نیازهای واقعی شما را برآورده کند . این ارتط برای شما سوالاتی ذهنن ایجاد خواهد کرد . احساسات من متعلق به کدام است همسرم یا دوست مجازی ؟ آیا من محکوم به خیانت هستم ؟ آیا این رابطه میتواند وقتی نیاز دارم پایدار بماند ؟ این ارتط نیز خیانت مجازی صورت خواهد گرفت . شما حال چت کردن پارتنر خود هستید متوجه میشوید او مدام از صفحه شما خارج میشود . احساس میکنید اینجا نیز به شما خیانت میشود . او را مواخذه میکند اول توجیهن میکند … « نت ضعیفه …. دارم تو گروهها میچرخم … جواب فلان دوستم یا فلان فامیلمو میدم ..» . چه بلایی سر خود آورده اید ؟ نمیدانید او ست میگوید یا شما . میان دو راهی هستید ادامه بدهید یا شکست را بپذیرید …

مشاوره ازدواج آنلاین

مشاوره ازدواج آنلاین ارتط مجازی راهگشای مشگل شماست . شما یا پارتنرن بسته به روحیات تمایل به رابطه واقعی پیدا میکنید . رابطه جنسی و یا عاطفی مانند قدم زدن پارک یا رفتن به دل طبیعت آیا این حال شما زندگی واقعی پیمان شکنی نکرده اید ؟ این همان خیانت است . آیا میتوانید کنار همسرن طوری که او متوجه تدل کلامن شود ارتط داشته شید ؟ اگر پاسخ نه است بدانید دارید خیانت میکنید . این ارتط عث سردی ارتط واقعی خواهد شد و این سردی عث خیانت همسرن به شما . البته او هم ممکن است افسرده شود . ممکن است نیازی را که شما برآورده نکردید سرکوب کند . پس شما فقط به همسرن خیانت نمیکنید به کل زندگی و خودن خیانت میکنید .

مشاوره کودک

مشاوره کودک این هنگام واجب است . شما لازم است بدانید خیانت چه ثیری بر زندگی شما خواهد داشت . چه خیانت عاطفی ، چه جنسی ، چه خیانت به وقت و چه خیانت اقتصادی چه ثیری بر کودک شما خواهد داشت . کودکی که سر پ یا ماش مدام به گوشی گرم است .. پ یا مای که نیاز عاطفی اش جایی بجز خانواده مین میشود … پ یا مای که وقتش نیز کم فروشی میکند … پ یا مای که چه بسا برای یک نفر آنسوی دیوارهای خانه هزینه میکند چه روحیه ای خواهد داشت ؟

مشاوره طلاق

مشاوره طلاق را بسیار خوبی برای یافتن حقیقت است . برخی اوقات اگر ما طلاق بگیریم بهتر از ادامه دادن به خیانت است . کودکی که یک نفر از والدین اما محیطی سالم پرورش میابد مسلما آسیبهای کمتری بزرگ میشود . آسیبهای روحی ماندگارتر از آسیبهای جسمی هستند . همانگونه که برخی اعتقاد دارند خیانت جسمی پاک تر از خیانت روحی است . برخی از آسیبها ممکن است آخر زندگی مانند یک پاندول ساعت حرکت رفت و برگشت داشته شند . یکی دیگر ازموارد خیانت ، خیانت اقتصادی است . شما هم مانند هر شخص دیگر میخواهید زندگی اقتصادی خانواده موثر شید اما چگونه ؟ مشاوره شغلی ، شغلی را که متناسب توانایی ، استعداد و موقیت شما مناسب است پیدا کنید . این مشاوره کمک میکند شما علاقه کار کنید و علاقه موجب تداوم شغل و بهره وری بیشتر میشود .

مشاوره آنلاین

مشاوره آنلاین فرصت خوبی است برای استفاده بهینه وقت و هزینه . شما محل کارن و یا منزل هنگام بیکاری میتوانید از مشاوره آنلاین بهره ببرید . مشاوره آنلاین آویژه انواع مشاوره ها همراه همیشگی شماست . مشاوره هایی از قبیل مشاوره ازدواج تلفنی ، مشاوره تحصیلی ، مشاوره نظام وظیفه و غیره … ما برای شما زندگی سالمی آرزومندیم . شاد زی.

سوالات متداول

تعریف خیانت چیست؟

خیانت یکی از ناگوارترین وقایعی است که یک انسان میتواند طول زندگی خود تجربه کند و این ناگواری به حدی است که قا است سایر جنبه های زندگی زناشویی و همچنین زندگی فردی فرد را تحت ثیر قرار دهد تعریف خیانت می تواند به این ترتیب شد که یک فرد نسبت به تعهدات زندگی خود نقض عهد کند. حال این تعهدات چیست .۱روابط جنسی۲روابط عاطفی۳روابط شراکت خانوادگی

ثیر خیانت بر افراد چیست؟

خیانت اولین چیزی که تخریب میکند اعتماد است. اهمیتی ندارد خیانت چه روابطی رخ داده شد. خیانت میتواند روابط دوستی، خانوادگی، زناشویی و سایر روابط اتفاق بیفتد. اما نکته ای که تمامی این خیانت ها مشترک است. مفهومی است که شکسته میشود. بله اعتماد ! این مفهوم به حدی مهم است که پاره شدن دانه های آن شیرازه ی رابطه ممکن است به کلی از هم بگسلد.

مان خیانت چیست؟

مان خیانت به فاکتور های مهمی بستگی دارد، مانند: ۱انگیزه افراد برای بهبود رابطه ۲ک صدمه وارد شده از طرف خیانت کنند۳ پیوند های روابط عاطفی قبلی ۴تلاش برای ایجاد اعتماد۵ سایر جنبه های خارج از رابطه مانند فرزندان و خانواده و دید فرهنگی نسبت به مرکه

فردی که خیانت میکند بهترین کاری که میتواند انجام دهد چیست؟

بهترین کاری که فردی که خیانت کرده میتواند انجام دهد این است که حداقل به پنهان کاری روی نیاورد و مسئولیت کار خود را برعهده بگیرد. مراحل بعدی ید به فردی که خیانت کرده تضمین دهد که رر خیانت آمیزش تکرار نخواهد شد. خود نیز ید تلاش کند که از خیانت بعدی پیشگیری کند.

آیا خیانت همسر قابل مان است؟

اینکه یک رابطه شانس حیات مجدد دارد بستگی به انگیزه خود افراد دارد نمیتوان به این سوال یک جواب کلی داد. ولی مجموع زمانی میتوان برای یک رابطه زگشت را متصور شد که اعتماد را هر دو سوی رابطه برای ساختنش تلاش کنند. از طرفی اعتماد به نفس فرد صدمه دیده ترمیم شود. فردی خیانت میکند ید بداند اولین چیزی که همسرش تخریب کرده اعتماد به نفس اوست. پس سعی کنید به همسر خود توضیح دهید که این خیانتی که اتفاق افده بی گناه است. بنابراین مسئولیت کار را خیانتکار ید بپذیرد شانسی برای ادامه رابطه وجود داشته شد.

خدمات مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خیانت به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: Counselor Online | Chat, Video, and Phone Therapy

مشاوره تلفنی خیانت

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۰ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۱۷:۳۲ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

خدمات مشاوره وسواس چیست؟

۵٫۰
۰۱

مشاوره وسواس امروزه به یکی از مهم ترین خدمات بهداشت روان جامعه تبدیل شده است. این به خاطر این است که شیوع اختلال وسواس جامعه ۲ صد نیز برآورد شده است. توجه به یافته های سازمان جهانی بهداشت وسواس فکری و عملی به عنوان دهمین علت ناتوانی افراد زمینه های اجتماعی، اقتصادی و تحصیلی برآورد شده است. نتیجه این اختلال کیفیت زندگی افراد را کاهش می دهد. یکی از اهداف مشاوره وسواس لا بردن کیفیت زندگی از طریق مان اختلال وسواس است. اختلال وسواس جبری پیش از دهه ۷۰ میلادی، بیماری ای قلمداد میشد که نسبت به مان مقاوم است. اما توجه به پژوهش هایی که اخیرا انجام شده است؛ روش های موثری برای مان وسواس تعبیه شده است. از جمله این مان ها شامل :

 • مان مواجهه و زداری از پاسخ
 • مان رفری – شناختی
 • مان های فراشناختی

چالش های این مان ها می تواند دسترس بودن مشاوره روانشناسی برای بیمار شد.

مشاوره وسواس جبری برای بیماران مبتلا به این اختلال مزمن

مشاوره وسواس جبری از این جهت مهم است که اختلال وسواس یک بیماری مزمن و ناتوان کننده است و بیشتر موارد کارکردهای شناختی، شغلی و خانوادگی فرد مختل می شود. ید بدانید این بیماری بعد از ترس، وابستگی به مواد و اختلال افسردگی شایع ترین تشخیص های بیماری روانپزشکی را به خود اختصاص داده است. فرضیه مان اختلال وسواس این است که افکار وسواسی اضطراب و استرس پیوند خورده اند و پیوند آنها ناشی از شرطی سازی است. پس مشاوره وسواس فکری جبری مییست این شرطی سازی خاموش شود و افراد برای کاهش استرس و اضطراب خود از اعمال وسواسی مانند شستشو و وارسی جلوگیری به عمل آید.

نیج پژوهش ها نشان داده است که روش مواجهه سازی افراد محرک های اضطراب زا و همچنین جلوگیری از پاسخ به افکار وسواسی موثر بوده است. پژوهش های این نوع روش مانی بهبود قابل ملاحظه ای بیماران مبتلا به این اختلال حاصل شده است.


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی وسواس


مشاوه وسواس فکری عملی

مشاوره وسواس فکری و عملی اختلالات مربوط به این بیماری را ید به دقت بررسی کند. بیماری وسواس شامل اختلالات مختلفی می شد که مشاوره وسواس فکری و عملی نسبت به تشخیص افتراقی آنها ید بسیار دقیق عمل کند زیرا نشانه های این اختلالات، همچنین نحوه مان آنها یکدیگر تفاوت بسیاری دارد. هنگام مراجعه به مشاوره خانواده دقت تمامی شکایات خود از بیماری را به طور کامل شرح دهید او بتواند تشخیص ستی ارائه دهد.

اختلالات وسواس شامل اختلال:

 • اختلال وسواس فکری عملی
 • اختلال بد شکلی بدن
 • اختلال ذخیره کردن
 • اختلال مو کنی
 • اختلال پوست کنی
 • اختلال وسواس فکری عملی ناشی از مصرف دارو و مواد
 • اختلال وسواس فکری عملی ناشی از بیماری های جسمانی

مشاوره وسواس فکری و وسواس های عملی

مشاوره وسواس فکری و وسواس های عملی نخست ید نشانه های این اختلال را تعریف کرد. وسواس های فکری شامل فکرهایی هستند که به صورت مداوم و مستمر افراد آنها را تجربه می کنند. تصوراتی که به صورت عودکننده و مزاحم به افراد هجوم می آورند عث ناراحتی لینی بسیاری برای این افراد می شوند. از سویی دیگر وسواس های عملی شامل رفرهایی می شد که فرد احساس می کند مییست پاسخ به وسواس های فکری خود این رفرها را نظم خاصی به انجام برساند. البته انجام این اعمال حس اختیاری ندارد و ور دارد که وادار به انجام آنها می شود و صوتی که آنها را انجام ندهد این احساس به او دست می دهد که اتفاق بدی رخ خواهد داد و نتیجه استرس و اضطراب قابل ملاحظه ای را تجربه خواهد کرد.

اصولا وسواس های فکری و عملی دیگر رفرهای عودکننده ای هستند که بیشتر متمرکز بر جسم افراد است مانند وسواس مو کنی و پوست کنی. نکته ای که اینجا قابل ذکر است این است که افراد مبتلا به این اختلال حس می کنند تلاش های مکرر آنها برای کاهش دادن یا متوقف کردن این رفرهای تکراری بی نتیجه است.


بیشتر بخوانید: علت وسواس فکری چیست؟


مشاوره وسواس اختلال بد شکلی بدن

مشاوره اختلالات بد شکلی بدن بر ملاک های تشخیصی این اختلال کید دارند. ملاک های تشخیصی ای که مشاوره اختلال بد شکلی بدن بر آن کید می شود شامل موارد زیر است:

 • مشغولیت ذهنی یک فرد نسبت به یک یا چند نقص یا عیب هایی که آنها حس می کنند بدن شان وجود دارد البته این نقطه ضعف ها برای دیگران مشهود نیست یا بسیار جزئی هستند.
 • طول دوره بیماری اختلال وسواس بد شکلی بدن افراد رفرهای مکرر گوناگونی را انجام می دهند مانند اینکه روبروی آینه می ایستند و بدن خود را وارسی می کند. آرایش برای این افراد بیش از حد است، پوست خود را می کند و … . اعمال ذهنی این اختلال شامل قیاس کردن ظاهر خودش ظاهر دیگران و این فکر پاسخ به استرس هایی است که فرد ره ظاهر خود دارد.
 • اختلال بد شکلی بدن، ناراحتی و اختلال قابل توجهی عملکردهای شغلی خانوادگی و تحصیلی و دیگر عملکردهای فرد ایجاد می کند.
 • این اختلال ذهنی نگرانی هایی که فرد مورد افزایش وزن دارد که مورد اختلال خوردن نمود پیدا می کند؛ متفاوت است.

مشاوره وسواس اختلال ذخیره کردن

مشاوره وسواس اختلال ذخیره کردن ملاک های تشخیصی ای را مدنظر ید بگیرد شامل موارد زیر:

 • مشکل این افراد اختلال ذخیره کردن این است که به طور مداوم اموال و اشیایی که حتی ارزشی ندارند را دور نمی اندازند و یا دل کندن از آنها برای این افراد بسیار مشکل است.
 • این افراد فکر می کنند اگر این اشیا را دور بیندازند، ناراحتی زیادی را تجربه خواهند کرد.
 • افرادی که اختلال ذخیره کردن را دارند عث می شود که مکان زندگی آنها متراکم از اشیاء بی ارزش می شود و به صورت قابل ملاحظه ای مکان زندگی آنها شلخته و بهم ریخته است.
 • ذخیره کردن این اموال بی ارزش عث اختلال قابل توجهی عملکردهای اجتماعی – شغلی یا سایر عملکردهای فرد می شود.
 • اختلال ذخیره کردن، اصولا ناشی از بیماری جسمانی مانند صدمه مغزی نیست.

مشاوره وسواس اختلال مو کنی

ملاک های تشخیصی مشاوره وسواس اختلال مو کنی شامل موارد زیر است:

 • مو کنی به صورت مکرر افراد انجام می شود که نتیجه این کار بی مویی کلی یا جزئی اعضای بدن است.
 • این افراد مکررا برای کاهش دادن و متوقف کردن کندن موی خود تلاش می کنند.
 • رفر مو کنی قطعا ید اختلال قابل توجهی عملکردهای مهم فرد ایجاد کند.
 • مو کنی می تواند هر ناحیه ای از بدن که مو رشد می کند اتفاق بیفتد. مهم ترین قسمت هایی از بدن که اختلال مو کنی آن روی می دهد؛ کاسه سر، ابروها و پلک ها می شد.

مشاوره وسواس اختلال پوست کنی

ملاک های تشخیصی مشاوره وسواس اختلال پوست کنی شامل موارد زیر است:

 • کندن پوست به صورت پیش رونده به صدماتی به قسمت های مختلف پوست منجر می شود.
 • افراد مکررا برای کاهش رفرهای این اختلال تلاش می کنند.
 • پوست کنی، ناراحتی قابل ملاحظه ای عملکردهای مهم فرد ایجاد می کنند.

مشاوره وسواس اختلال پوست کنی ید به این نکته توجه کرد رایج ترین نواحی که افراد پوست خود را می کنند شامل صورت، دست ها و زوها است. این افراد ممکن است حتی ناخن های خود را بکنند و ممکن است برای این کار از وسایلی مانند موچین، سوزن یا قیچی و اشیای دیگر استفاده کنند. ضایعات پوستی این افراد به خوبی قابل مشاهده است. البته این افراد سعی می کنند این صدمات که به پوست خود وارد آورده اند را پنهان کنند.

مشاوره وسواس اختلال وسواس فکری عملی ناشی از مصرف دارو و مواد

ملاک های تشخیصی ای که مشاوره اختلال وسواس فکری عملی ناشی از مصرف دارو و مواد ید نظر گرفته شود شامل موارد زیر است:

 • وسواس های ناشی از مصرف دارو یا سوء مصرف مواد افراد ممکن است به وسواس های فکری، وسواس های عملی، وسواس پوست کنی، وسواس پوست کنی یا سایر رفرهای تکراری روی بیاورند.
 • ممکن است نشانه های وسواس طول دوره مصرف مواد یا ترک آن یا پس از قرار گرفتن معرض آن ایجاد شوند.
 • این اختلال حد قابل ملاحظه ای عملکردهای شغلی، تحصیلی و موارد دیگر مشکلاتی ایجاد می کند.

نشانه های اختلال وسواس این مورد ید مدت سوء مصرف مواد یا ترک مواد یا به سرعت پس از قرار گرفتن معرض دارو یا مواد ایجاد شوند.

سوالات متداول

شیوع همزمان اختلالات وسواسی سایر اختلالات روانپزشکی چگونه است؟

زمینه همزمانی اختلال وسواس سایر اختلالات ید گفت که تقری ۷۵ صد افراد مبتلا به وسواس از اختلالات خلقی و اضطرابی رنج می برند. رایج ترین اختلال همزمانی که افراد دارای وسواس تجربه می کنند؛ اختلال افسردگی اساسی است. بیش از ۵۰ صد افرادی که اختلال وسواس دارند، دارای افسردگی هستند.

اختلال وسواس فکری و عملی چگونه است؟

شاید برای شما ور این قضیه سخت شد ولی آنچه که مشاوره اختلال وسواس فکری عملی مشاهده شده است حاکی از این است که رفرهای وسواسی به صورت ناخواسته روی می دهند و این رفرها برای خود فرد بسیار ناراحت کننده است. نتیجه فرد هیچ لذتی از آن نمیبرد.

افراد مبتلا به وسواس چه ویژگی های خلقی ای دارند؟

اکثر افرادی که دارای اختلال وسواس هستند تصمیم گیری مردد هستند. دودلی ویژگی برجسته این افراد است و همچنین نزدیکان جه یک آنها اغلب افراد وسواسی هستند. افراد مبتلا به اختلال وسواس گذشته ای آسیب زا و استرس زا را پشت سر گذاشته اند.

آگاهی افراد وسواسی نسبت به بیماری شان به چه میزان است؟

مشاوره وسواس ما ۳ گروه از افراد روبه رو هستیم. ۱- افرادی که نسبت به بیماری شان بینش خوبی دارند. این افراد قا به تشخیص این هستند که ورهای آنها مورد اختلال وسواس فکری قطعا یا احتمالا ست نیستند. ۲- افرادی که مورد اختلال وسواس شان بینش ضعیفی دارند. این افراد فکر می کنند عقایدشان مورد وسواس فکری و عملی احتمالا ست و ورپذیر است. ۳- افراد فاقد بینش و عقاید هذیانی: این افراد به صورت قطعی به این نتجه رسیده اند که ورهایشان مورد وسواس هایشان کاملا صحیح است.

محتوای افکار وسواسی چیست؟

محتوای افکار وسواسی شامل ترس از آلودگی، انجام تکراری رفرهای نظافتی، منظم کردن، شمردن، افکار مربوط به تقارن، افکار ممنوعه و بوهای جنسی، ترس از بیمار شدن، ترس از صدمه زدن به دیگران و وارسی کردن بدن.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره وسواس به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:Lifelines Counseling Services

خدمات مشاوره وسواس چیست؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۵۲:۰۹ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

چگونه پرخاشگری کودک ۳ساله را کنترل کنیم؟

۵٫۰
۰۱

پرخاشگری کودک ۳ساله چگونه شناسایی می‌شود ؟ پرخاشگری کودک ۳ساله چگونه مان میشود و کمتر و کمتر میشود ؟ اینها سوالاتی است که والدین مورد بروز پرخاشگری کودک این سنین ذهن دارند . قطعا بهترین تشخیص و مان توسط یک متخصص لینی کودک انجام میپذیرد . برخی از والدین تکیه بر دانش اندک و گاها اشته خود پرخاشگری کودک ۳ساله را قضاوت میکنند و برعکس عث ضربه و آسیب او میشوند . مشاوره تربیت کودک توسط مصاحبه های اسندارد مشخص میکند که آیا علایم لینی که کودک از خود بروز میدهد ، شامل پرخاشگری کودک ۳ساله میشود یا خیر؟ مشاوره کودک همچنین بعد از تشخیص بیمار را رها نمیکند بلکه پیش گرفتن راه های مانی متناسب شخصیت فرد پرخاشگری کودک ۳ساله را مان می کند .

مان پرخاشگری کودک ۳ساله

مان پرخاشگری کودک ۳ساله مستلزم رعایت یک سری نکات مهم است که کنار نکاتی که روانشناسی کودک به والدین کودک پرخاشگر گوش زد میکند که ید به آنها توجه شود . ادامه به تعدادی از این نکات اشاره میکنیم :

 • برای مان پرخاشگری کودک ۳ساله خود حتما آرامش خودن را حفظ کنید . کودکان سن سه سالگی به نوعی احساس نیاز به استقلال طلبی میرسند . این هنگام آرامش شما این که ممکن است از دست آنها عصنی شید به الگوی مناسبی از شخصیت پرخاشگر برای کودک خود تبدیل میشوید .
 • برای مان پرخاشگری کودک ۳ساله تقویت رفرهای مناسب او نیز میتواند کمک شایانی به او بکند . هر رفر خوب او جهت حل پرخاشگری میتواند یک تشویق همراه شود .
 • مشاوره تربیت کودک برای اینکه مان پرخاشگری کودک ۳ساله بهتر پیش برود حتما برای رفر های پرخاشگرانه او جریمه نظر بگیرید . مثلا اگر او کودکان دیگر را کتک زد حتما او را از چیزی که دوست دارد مثلا برای چند ساعت محروم کنید .

بهترین روش برخورد پرخاشگری کودک ۳ساله

بهترین روش برخورد پرخاشگری کودک ۳ساله میتواند بنا به شخصیت کودک متفاوت شد . به گفته روانشناسان کودک آرامش صحبت کردن کودکان پرخاشگر بعد از فرو نشاندن خشم آنها میتواند بهترین روش برخورد پرخاشگری کودک ۳ساله شد . اگر پرخاشگری کودک خود عصنیت و تندی برخورد کنید او می آموزد که یکی از راه های برخورد اطرافیان که انسان را به مقصد و منظور خود میرساند همین است که از تندی و خشونت برخورد سایر افراد محیط پیرامون استفاده شود . شاید پایداری تربیت نظر گرفته شده برای کودک نیز بتواند بهترین روش برخورد پرخاشگری کودک ۳ساله شد . حتی اگر جمع حضور داشتید و این نوع رفرها را از فرزند خود دیدید به هیچوجه از سیاستی که برای برخورد او نظر گرفته اید کوه نیایید .

راههای کاهش پرخاشگری کودک ۳ساله

راههای کاهش پرخاشگری کودک ۳ساله میتواند بنا به دلایل به وجود آمدن این مورد کودک متفاوت و متنوع شد اما به چند مورد از راههای کاهش پرخاشگری کودک ۳ساله اشاره میکنیم .

 • به صورت کودک حال پرخاشگری آب بزنید ،آب به صورت ذاتی آرامش بخش میشد این کار بسیار آرام تر شدن کودک موثر است .
 • یک موسیقی مناسب آن لحظه نیز میتواند کارساز شد . لحظه عصنت کودک یک موسیقی شاد و کودکانه حتما توصیه میشود
 • حتما بخاطر داشته شید که نفس عمیق کشیدن کودک میتواند بسیار کارساز و تأثیر گذار شد .
 • تحریک حس بویایی کودک از دیگر راهکارهای مناسب برای آرام کردن کودک است . مثلا یک گل زی و خوشبو را به کودک بدهید بو کند .
 • از دیگر پیشنهادات موثر برای این لحظات آموزش این موضوع است که کودک حتما برای بیان احساسات خود یک نقاشی بکشد . حداقل سود این موضوع این است که حرص و غضب کودک از طریق کشیدن نقاشی کاملا تخلیه میشود .

علت پرخاشگری کودک ۳ساله

علت پرخاشگری کودک ۳ساله میتوان از جهت های متفاوت و مختلفی مورد توجه و بررسی قرار داد . ابتدا به چند مورد از این علتها اشاره میکنیم و بعد ادامه به توصیف و توضیح آنها میپردازیم :

 1. تجاوز به مالکیت کودکان میتواند از جمله مهمترین علل پرخاش کودک شد . مثلا کودک دیگری دفتر نقاشی اش را بدون اجازه برمیدارد .
 2. آزار دادن کلامی کودکان توسط دیگران از جمله عوامل به وجود آورنده علائم پرخاشگری آنها میشد .
 3. اگر کودک مورد حمله جسمی قرار بگیرد نیز به احتمال زیاد رفر های همراه پرخاش را از خود بروز میدهد .
 4. اجر به انجام کار یا کارهایی که کودک به آن علاقه ندارد میتواند علت پرخاشگری کودک ۳ساله شد . کودک آن سن به شدت علاقمند به استقلال طلبی و خودمخری میشد بنابراین هیچگاه نید او را آن دوره سنی مجبور به کاری کرد .

محیط روانی خانواده عث پرخاشگری کودک

گاهی اوقات خانواده ها از این موضوع غافل میشوند که محیط خانه و خانواده اندازه زیادی شکل گیری رفرهای کودکان موثر است . برخی از خانواده ها که افراد آن دائما یکدیگر پرخاش و تندی ارتط میگیرند ، احتمال بروز اینگونه رفر ها کودکان بسیار بیشتر است . برای مثال تصور کنید که کودک ناظر این مورد و مسئله میشد که پ او دائم ما او دعوا میکند و پرخاشگری مطالت خود را ابراز میکند . ما هم برای اینکه پ از پرخاشگری خود آن لحظه دست بردارد هر چیزی که او میگوید را قبول میکند . کودک این شرایط پرخاشگری و خشونت را به عنوان یک ابزار قتمند برای رسیدن به خواسته ها و نیازها شناسایی میکند . بنابراین والدین حتما ید توجه کنند که محیطی که کودکی زندگی میکند خیلی ید مراقب رفر و کردار خود شند .

شکسته شدن حریم مالکیت کودکان موثر پرخاشگری آنان

والدین حتما ید به خاطر داشته شند که شکسته شدن حرییم مالکیت میتواند بر پرخاشگری (violence) کودک بیفزاید . برای مثال اگر وسایل کودک را بی اجازه او برداریم یا اینکه اجازه بدهیم افراد دیگر این کار را انجام دهند احتمالا مقدمات این کار را فراهم کرده ایم . برخی از پ و ما ها تصور میکنند که کودکان بخاطر سن پایین ک ستی از مفهوم مالکیت ندارند حالی که این تعبیر به کلی اشته است . حتما برای جلوگیری از بروز پرخاش کودکان به ابزار و وسایل که مالکیت آنها است بدون اجازه دست نزنید .

حمله های کلامی و غیر کلامی

همانطور که لا اشاره شد حمله های کلامی و غیر کلامی میتواند زمینه بروز پرخاشگری کودک ۳ساله را به وجود بیاورد و برای آینده او مشکل ساز شود . حالا به چند نکته که والدین ید حتما این مورد رعایت کنند اشاره میکنیم :

 • از توهین به کودکان مخصوصا جمع به شدت خود داری کنید . این مورد به شدت احتمال پرخاشگری کودک را لا میبرد .
 • از تحقیر کردن زنی کودک ید پرهیز شود چون تحقیر از عوامل اصلی نهادینه شدن این آسیب کودک میشد .
 • تنبیه بدنی نیز از جمله مواردی است که برخی از فرهنگ ها کاملا طبیعی است صورتی که تنبیه بدنی میتواند کاملا پرخاش را کودک نهادینه کند . کودک تنبیه بدنی می آموزد پرخاشگری میتواند ابزاری شد برای رسیدن اهداف و خواسته های او.

سوالات متداول

آیا کودک ۳ساله بیشتر پرخاشگری میکند ؟

کودک از ۳سالگی متوجه مفهومی به نام استقلال طلبی میشود و این آگاهی میتواند عث بروز رفری مثل استقلال طلبی بشود . اما أین که چه زمانی بیشتر پرخاشگری کند بستگی به خیلی از موارد و مسائل دارد و سن نمیتواند به تنهایی عث بیشتر اتفاق افدن آن شود .

چه موقع عصنیت کودک خود را جدی بگیریم ؟

زمانی که عصنت کودک ما به طور غیر عادی ادامه پیدا کند یا اینکه زندگی او را از حالت عادی خارج کند ما ید حساسیت بیشتری را این مورد بروز دهیم .

بهترین روش تربیت کودک ۳ساله پرخاشگر چیست ؟

شاید بهترین روش تربیت کودک این سن استفاده از تنبیه و تشویق متناسب سن او شد

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره کودک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: Aggression in children: Why it happens and what to do …

چگونه پرخاشگری کودک ۳ساله را کنترل کنیم؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۴۸:۳۶ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

آیا شناخت مردان ممکن است؟

۵٫۰
۰۱

شناخت مردان بیشتر از راه تعامل آنها امکان پذیر است. اما ید دانست که مردان نیز همگی شبیه به هم نیستند که بگوییم برای شناخت مردان چند راه مطمئن وجود دارد. از نظر مشاوره روانشناسی شناخت مردان ار نظر شخصیتی نسبت به یکدیگر متفاوت هستند. پس ید آنها چاچوب شخصیتی خودشان بررسی کنیم بتوانیم بدون پیش داوری به ک ستی از ویژگی های اخلاقی و شخصیتی آنها دست یابیم. این وجود میتوان قطعیت گفت که مردان اصولا رفر همسر، فرزندان، والدین، همکاران و دوسن از یک الگوی ثابت پیروی میکنند. شما شناخت این الگوی مرد خود میتوانید حدس بزنید رفر او موقعیت های دیگر چگونه خواهد بود. البته نید از این نکته غافل شده که شناخت مردان نیز مانند هر شناختی نیازمند زمان است.

شناخت مردان چگونه از طرف دیگران برداشت میشود؟

ید گفت اغلب افراد، مردان را ویژگی های مادی مورد داوری قرار میدهند و شاید معیار های اخلاقی جه دوم اهمیت شند. اما ید توجه کنیم که معیار دسورد های مادی یک مرد برای شناخت مردان کافی نیست. یک فرد را ید شناخت تمامی ابعاد شخصیتی مورد داوری قرار دارد. مانند ابعاد رفری، اخلاقی، خانوادگی، اجتماعی، شغلی و تحصیلی. نگاهی جامع به تمامی این فاکتور ها میتوان به شناخت صحیح و جامعی از یک مرد دست یافت.

شناخت مردان از طریق نحوه برخورد آنها اطرافیان

شناخت مردان از طریق نحوه برخورد آنها اطرافیان بهترین راه شناخت شخصیت آنهاست. زمانی شما یک آقا آشنا میشوید و حین تعامل او متوجه میشوید که اطرافیان خود به خوبی صحبت نمیکند و دائما آنها را تحقیر میکند. اینجا ید بدانید که شاید کنایه های نیش دار برای این آقا جزئی از کارکرد های رفری خودش شد که بدون شک آن راهکار معیوب رفری را شما نیز تکرا خواهد شد. خب شاید این سوال برای شما پیش بیاید از کجا متوجه شویم این موقعیتی که به طور مثال ذکر کردیم، که کسی را مورد تحقیر و یا تمسخر قرار داد! موقتی نشد؟ جواب سوال ساده است.

هر چه این رفر موقعیت های بیشتری نمود پیدا کند و افراد بیشتری تکرار شود مطمئنا این رفر ثت بیشتری دارد و پیش بینی میشود که شما نیز همینگونه رفر کند. اصولا نوع تعامل انسانها الگوی ثتی دارد.

شناخت مردان از طریق روابط حیاتی آنها

یکی دیگر از روشهای شناخت مردان از طریق روابط حیاتی آنهات. ما انسانها یک سری روابط داریم که شاید بهترین نام برای آنها روابط حیاطی است. زیرا ما این روابط چیزهایی را طلب میکنیم که خیلی از روابط دیگر وجود نخواهد داشت مانند عشق ، صمیمیت، پذیرش بدون قید و شرط و همبستری و ….

ید توجه کنیم که این روابط که گفتیم حیاتی هستند یک عنصر مشترک دارند که اعتماد نام دارد. نتیجه اگر مردی را یافتید که این روابط صداقت ندارند یقینا بدانید که صداقت سایر روابط برای آنها اهمیتی ندارد. اینجا حتما ید بدانید که از این مردان طلب کردن رواستی ساده انگاری است.

شناخت مردان از طریق بررسی رفر آنها موقعیت های تنش دار

یکی از بهترین راه های شناخت مردان از طریق موقعیت هایی است که تنش وجد دارد. حال شاید بپرسید چرا؟ به این دلیل که این نوع موقعیت ها فرد فرصت کافی برای پوشش دادن و یا ویی ندارد و به طور غریزی رفر میکند به همین دلیل شاید بهترین زمانی است که پیش خود بگوییم که حال او خود واقعی خود را به نمایش میگذارد. برای مثال فرض کنید که کنار او هستید و یک لحظه به خاطر رانندگی دیگران از کوره میرود و رفری مشابه ناسزا گفتن یا از کوره رفتن نشان میدهد.

این رفر را دست کم نگیرید و نگویید که آنی است و برای همه پیش میاید. ید بدانید این رفر، عصنیت او را نشان میدهد که بر روی آن کنترلی ندارد. برای شناخت ببشتر مردان پیشنهاد میشود به مشاوره خانواده مراجعه کنید. ید بدانید که حتی اگر موقعیتی هستید که دسترسی به مشاوره قبل از ازدواج ندارید، حتما انتخاب خود عجله نکنید و دقت تصمیم بگیرید

چگونه مردان را سریع بشناسیم؟

بیشتر خانم ها میگویند: اگر بخواهید مرد را یک کلمه خلاصه کنید آن کلمه اقتدار است اقتدار برای مرد خیلی مهم است به همین دلیل اولین آشنایی می‌گوید: ((من خودم به این‌جا رسیدم، از صفر شروع کردم و هیچ‌کس کمکم نکرد)). اقتدار یک مرد آرزوی دیرینه یک زن است اصلا زنان دوست دارند مردان شان بزرگ شد به او افتخار کنند و او را همه جا نشان دهند ولی دوست ندارند مردانشان برای آنها رفر اقتدار آمیز انجام دهد. مسفانه روابط زناشویی مردان اقتدار خود را سر زنان خالی می‌کنند که همین کار موجب ناراحتی می شود.

خانم محترم! اگر می‌خواهی گفت ‌وگوها به مرد لذت بدهی اقتدار تزریق کن. فکر نکنید همین جوری که خودن لذت می‌برید طرف مقابل هم لذت می‌برد سعی نکنید شبیه هم شوید. مردان اول احساس و بعد عقل خود، احساس خود را تأیید می‌کنند یعنی عقل، احساسش را تأیید می‌کند مثلاً به مردان بگویید: چرا این خانم را انتخاب کردی؟

می‌گوید: او را دیدم و خوشم آمد. همین، فقط خوشش آمد؟! نه، او را دیدم خوشم آمد خواستگاری رفتم دختر پاک و نجیب و … هست او را انتخاب کردم.

برای شناخت مردان روی منطق آنها حساب کنید

زن برای شناخت مردان ید روی عقل مرد سرمایه‌گذاری کند که یک گفت‌ وگو جذابی داشته شند. البته رابطه بین عقل و احساس تصمیم گیری های مردان یک رابطه کارمند ریئسی است چون لزوما روسا قرار نیست بیشتر از کارمندان بدانند وکار کنند پس رابطه عقل واحساس تصمیم گیری مردان کم وزیادی بودن این دو ویژگی تصمیم گیری نیست. یعنی نمیتوانیم بگوییم زن احساس زیاد و مرد عقل زیاد بلکه رابطه اینگونه است که چون مرد عقل ید یید را بکند همانند ریئس یک اداره که ید امضای نهایی را بزند است حالا می توانیم بگوییم همه ادارات ریئس بیشتر از کارمند می فهمد یا بیشتر از کارمند کار می کند فقط می توانیم بگوییم رییس جایگاهش لاتر است و ید یید کند.

مثالی برای شناخت مردان خانواده

برای شما مثال می‌زنم:زن مانتویی خریده است اولین چیزی که به آقا می‌گوید:«قشنگ است؟» روی احساس آقا سرمایه‌گذاری کرد؛ بلافاصله عقل آقا فعال می‌شود و می‌گوید:«چند خریدی؟» خانم می‌گوید: چی‌کا‌ر داری؟ خانم! اقتدار مردت را از بین بردی گفت‌ وگویی که ید از آن لذت می‌برید به دعوا ختم ‌شد. صورتی که خانم اگر می‌گفت:«این مانتو ۱۰۰۰۰۰ تومان زده بود ولی من ۸۰۰۰۰تومان خریدم.» بلافاصله آقا واکنش نشان می‌دهد قشنگ است و به شما می‌آید یا بعضی وقت‌ها تخفیف نگرفتی از شاخصه‌های مانتو بگو: رنگش نمی‌رود،کوه نمی‌شود و …

ضرورت شناخت مردان

اینجا ممکن است یک سوء تفاهم پیش بیاد واغلب خانم ها می گویند یعنی ید وغ بگوییم یا نقش زی کنیم من می گویم آیا یک زن وقتی مانتو می خرد خصوص قیمت آن چانه نمیزند خصوص جنس آن وسواس خاصی ندارد مطمئنا هم چانه می زند وهم دنل جنس خوب است پس ید به جای اینکه آنگونه که یک زن لذت می برد مرد حرف بزنیم ید مرد آنگونه که او لذت می برد حرف بزنیم یعنی ابتدا خصو ص چانه وجنس مانتو برایش بگوییم چرا که این کار بر روی تعقل او که همان رییسش تصمیم گیری است تمرکز کرده ایم این صورت است که هم مرد وهم زن ناخودآگاه واکنشی که طرف مقابلش لذت می دهد را صا می کنند.

سوالات متداول

آیا شناخت مردان امکان پذیر است؟

بله اگر شناخت توجه به اطلاعات ست و کامل صورت بگیرد حتما به نتیجه ستی خواهد انجامید. اصولا این زمینه هندوانه بسته وجود ندارد.

برای شناخت مردان ید به چه نکاتی توجه کرد؟

برای شناخت ست آقایان حتما ید تمامی ابعاد شخصیتی و رفری مرد مورد توجه قرار بگیرد نه فقط ویژگی های مادی.

بهترین را شناخت مردان چیست؟

بهترین راه توجه به ارتطات و تعلملات حیاتی اوست البته شما میتوانید از مشاوره خانواده نیز کمک بگیرید.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: How To Know a Guy Is Interested: 10 Tips From A Man!

آیا شناخت مردان ممکن است؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۳۳:۲۳ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

راه های درمان وسواس شستشو چیست؟

۵٫۰
۰۱

مان وسواس شستشو یا (Gemaphobia) که به معنی وحشت از کثیفی میشد که زیر نظر مشاوره روانشناسی ید انجام داد . این اختلال جزو اختلال‌های وسواس فکری عملی و وسواس های قابل مان طبقه‌بندی می‌شود . مان این بیماری ابتدا از بیمار میخواهند الویت هایی از آنچه که بیشتر عث استرسش میشود را تهیه کند . سپس مان وسواس از موردی که کمترین استرس را به مراجع میدهد شروع میکنند . مراجع ید متوجه شود دست زدن به چیزی که آلودگی یا کثیفی دارد او را دچار بیماری نمیکند . مرحله بعدی خودکنترلی مراجع است ، فرد مبتلا به وسواس شستشو ید مراقب کارهای تکراری و تعداد دفعات شستشوی خود شد . امروزه مشاوره شامل روش‌های رفرمانی و شناخت مانی می شد . استفاده از این روش‌ها وسواس بیمار به بتیج از بین رفته و فرد به مرور کاملاً بهبود می‌یابد.

مان وسواس شستشو کودکان

درمان وسواس شستشو کودکان بیشتر از طریق زی مانی اتفاق می افتد . کودکان به خاطر حساسیت هایی که دارند ، ممکن است انواع مختلفی از وسواس را تجربه کنند . گاهی رفر کودکان جزئی از مراحل رشدی آنها است اما اگررفرها تکرار شدند ید مراحل زی مانی و مراجعه به مشاوره خانواده بطور کامل انجام شود . مان وسواس شستشو کودک متد های روانشناسی یا تکنیک های نقاشی و همچنین استفاده از روش جایزه دادن انجام میشود . این روش ازکودک میخواهند که اگر شستن دست هایش را کمتر کند جایزه میگیرد . روند زی مانی هم اضطراب و عواملی که عث شروع شدن وسواس کودک شده را کاهش می دهند . سرزنش کردن کودک دوره مان عث افزایش اضطراب و همینطور به دنل آن برگشت اعمال وسواس گونه کودک می شود .


بیشتر بخوانید: علت وسواس فکری چیست؟


مان وسواس شستشو نوجوانان

مان وسواس شستشو نوجوانان به دلیل تغییرات هورمونی و عصبی دشوار است . نوجوانی همراه تغییرات خلقی زیادی اتفاق می افتد و مان را کندی همراه میکند . دوره نوجوانی وسواس شستشو ممکن است شدت بیشتری یابد . زیرا استرس و اضطراب و وسواس فکری رشد بیشتری پیدا میکند . مان اختلال وسواس ابتدا به مان روانی و شناختی استرس می پردازد . چون نوجوان توانایی بیان افکار و دلایل استرس خود را دارد شرکت جلسات مشاوره ثیر زیادی مان وسواس دارد . برای کمک به مان وسواس شستشو نوجوانان میتوان از داروهای ضد اضطرابی هم کمک گرفت . مان دیگری که مرحله نوجوانی میتوان از آن استفاده کرد مان مبتنی بر پذیرش و کم کردن اعتقاد نوجوان بر انجام دادن عمل وسواسی است . ACT یا تغییر کارکرد افکار میتواند کمک زیادی به مان وسواس بکند .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی وسواس


مان وسواس شستشو از نظر روانشناسی

مان وسواس شستشو از نظر روانشناسی شامل رفر مانی ، شناخت مانی و جدید ترین روش مان یعنی اثر بخشی مان مبتنی بر پذیرش میشود . این روش‌ها مان وسواس شستشو نوجوانان و بزرگ‌سالان مؤثرتر است . یعنی بدون اینکه فرد مبتلا را مجبور به مواجهه سازی مستقیم کند تمرکز مراجع را از واکنش به افکار کم میکند . این روش فرد تحمل خود را نسبت به واکنش به هیجانات و افکار وسواسی بیشتر میکند . شرطی‌سازی از دیگر تکنیک‌های رفرمانی است که برای مان وسواس شستشو به کار می‌رود این روش فرد دارای وسواس یک کش به دست خود می‌بندد و وقتی می‌خواهد به سراغ شستشو برود کشیده شدن کش به خود یادآوری می‌کند که نید این کاررا کند . تکنیک‌های شناخت مانی برای مان وسواس شستشو بیشتر به تصحیح افکار بیمار می پردازد .


بیشتر بخوانید: اختلال وسواس چیست؟


موثرترین مان وسواس شستشو

موثرترین مان وسواس شستشو از بین روش‌هایی که کنون برای مان وسواس شستشو به کار برده شده مان های مبتنی برا آگاهی و کاهش اضطراب است . موثرترین روش روشی است که آن اضطراب ، افسردگی و افکار وسواس گونه آن کم شوند . مواردی که وسواس بسیار شدید شد از دارومانی هم کنار مشاوره استفاده می‌شود . اما چیزی که مورد اختلال وسواس شستشو دیده شده این است که اغلب موارد فرد مبتلا به وسواس مورد آلودگی های کوچکتر و کم اهمیت زودتر به نتیجه میرسد . اما موارد اضطراب آور تر زمان طولانی را به خود اختصاص میدهند . رفرمانی زمانی مؤثر است که تمرین های فردی برای شخص بیمار همراه شد . مان ید خود کنترلی همراه شود فرد بیمار موثرترین کسی است که می‌تواند به خودش برای غلبه بر این بیماری کمک کند .

مرحله نخست مان وسواس کودکان از طریق ACT

مان وسواس شستشو کودکان معمولا از طریق زی مانی اتفاق می افتد . مشاوره اختلال وسواس ابتدا ید والدین را نسبت به مراحل مان آگاه کند مراحل مان واکنش های ستی به رفر کودک نشان دهند . جلسات ابتدایی از والدین میخواهیم واکنش خود را نسبت به رفر وسواسی کودک بیان کنند . بعد به آنها کمک میکنیم واکنش های خود را اصلاح کنند . معمولا والدین برای اینکه کودک را از عملی ز دارند سر او داد میزنند و کودک را بیشتر دچار اضطراب میکنند . کودک راهی برای تخلیه اضطراب خود ندارد نتیجه رفرهای وسواس گونه خود را بیشتر تکرار میکند . موثرترین مان وسواس شستشو آگاهی نسبت به ذهن یا Mindfulness است . از والدین میخواهیم برابر رفر کودک واکنش نشان ندهند و کارهایی را برای ایجاد احساس ارزشمندی کودک و کاهش اضطراب انجام دهند .

چگونه کودک را برای مقابله وسواس آماده کنیم

مان وسواس شستشو کودکان و مشاوره روانشناسی کودک نشان داده است هر چه مراحل اولیه این اختلال تشخیص داده شود مدت زمان مان کوهتر خواهد بود . مان وسواس شستشو از نظر روانشناسی بعد از مرحله آگاهی والدین وارد فاز دوم یعنی مصاحبه کودک میشود . طی زی کودک از او میخواهیم هرچیزی را که دوست دارد و همینطور هرچه که عث ناراحتی او میشود را بیان کند . زمان گفتگو ید مشاوره خانواده گفتگو را به سمت نقطه هدف هدایت کند و عث آشنا شدن کودک ذهن و افکارش شود . کودک ید بفهمد افکارش چیزی جدا از خودش هستند بتواند آنها را کنترل کند . مان وسواس شستشو بخصوص کودکان مشاور سعی میکند کودک مبتلا به وسواس همراه شود قدم قدم افکارش را تحت کنترل بیاورد .

مرحله نهایی مان وسواس کودکان

مان وسواس شستشو کودکان بعد از آگاهی دادن و آشنا کردن کودک افکارش وارد مرحله اخر میشود . مشاور از کودک میخواهد رنگ های خاصی شروع به نقاشی کند اما حین نقاشی مشاور صحبت میکند و خلاف کار کودک از او خواست هایی دارد . کودک نید به حرف مشاور گوش کند و کاری که میخواهد را انجام دهد . بطور مثال کودک خت میکشد پس تنه خت را ید قهوه ای و برگها را سبز بکشد . وقتی کودک شروع به نقاشی میکند مشاور مدام تکرار میکند برگ را آبی بکش تنه را قرمز . کودک به مرور یاد میگیرد روی افکار خودش متمرکز شود بدون اینکه به واگویه های اضافی اهمیت بدهد . و به این صورت نسبت به افکاری که عث وسواس شستشو کودک میشود کنترل پیدا میکند .

سوالات متداول

علائم وسواس کودکان چیست؟

شستشوی مداوم دست ، بی قراری و شستشوی زیاد لوازم و اسب زی ، اکراه از دست زدن به لوازم عمومی و زی نکردن همسالان بخاطر اینکه ممکن است بیمار شود .

آیا مان قطعی برای وسواس وجود دارد ؟

بله مان وسواس امکان پذیر است ، اما معمولا افرادی که پیگیری زیادی برای مان میکنند شدت و فراوانی رفرهای وسواس گونه را کاهش میدهند.

از نظر روانشناسی مان مؤثر برای وسواس شستشو چیست ؟

مشاوره رفرمانی و شناخت مانی و موارد خیلی شدید دارومانی و انجام تمرین‌هایی که مشاور تعیین می‌کند به مان این بیماری بسیار کمک می‌کند.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره وسواس به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:Obsessive-Compulsive Disorder (OCD)

راه های مان وسواس شستشو چیست؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۳۸:۲۸ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)