مشاوره روانشناسی زوجین مشاوره روانشناسی زوجین .

مشاوره روانشناسی زوجین

مشکلات زناشویی زوج های جوان

۵٫۰
۰۱

مشکلات زناشویی زوج های جوان مشکلات زناشویی زوج های جوان موضوعی است که رها توسط روانشناسان خانواده و کارشناسان ازدواج مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته است و تلاش شده است مشکلات زناشویی زوج های جوان بر اساس پژوهش ها ریشه یابی شود . مشکلات زناشویی زوج های جوان دسته بندی ها و جوانب مختلفی دارد که شامل مشکلات روانشناختی ، مشکلات اقتصادی ، مشکلات اجتماعی و . . . می شود . مشکلات زناشویی زوج های جوان طیف بزرگی از مسائل کوچک و بزرگ را شامل می‌شود این مشکلات مسائلی مانند اختلافات فرهنگی ، طبقاتی ، سلیقه ای ، مشکلاتی مانند نداشتن ثت مالی و حتی مشکلات جنسی را بر می گیرد .

برخی از مشکلات زناشویی زوج های جوان ریشه دوران قبل از ازدواج دارد و سهل انگاری شناخت قبل از ازدواج عمده دلیل آن ها می شد . اما برخی دیگر از مشکلات زناشویی زوج های جوان ناشی از واقعیت ، چالش‌ ها و جدیت زندگی مشترک می شد و عدم داشتن مهارت زندگی زوج های جوان عث می‌شود که این مشکلات اکثر موارد بزرگتر از آنچه که هستند خود را نشان دهند .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی زناشویی


مهم ترین مشکلات زناشویی زوج های جوان

مهم ترین مشکلات زناشویی زوج های جوان معمولاً زمانی خود را نشان میدهند که هیجانات و احساسات تند اوایل ازدواج فروکش میکند و زوج مسائل جدی تر و مسئولیت های سنگین تر روبرو می شوند . مهم ترین مشکلات زناشویی زوج های جوان معمولاً ریشه این دارند که زوج به ق کافی شناخت قبل از ازدواج نداشته اند و اکنون شاهد اختلافات و تفاوت های جدی طرز فکر ، سلایق ، ایده آل ها ، خط قرمز ها ، عقاید و . . . میان خود می شوند .

این اختلافات بیشتر شرایط مختلف و عمل خود را نشان می دهد و کم کم این عدم تناسب و تفاهم زمینه مشکلات بزرگ تر و جدی تر را فراهم می کند . مهم ترین مشکلات زناشویی زوج های جوان گاه فقط از نظر خود آن ها پیچیده و غیر قابل حل می شد اما واقع مشکلاتی ساده و پیش پا افده هستند که زوج نحوه برخورد آن را نمی دانند . یعنی واقع مهم ترین مشکلات زناشویی زوج های جوان داشتن مهارت زندگی و نشان دادن واکنش ست قابل حل و فصل هستند . مشاوره ازدواج میتواند راهنمای مناسبی برای حل مشکلات زناشویی زوج های جوان شد .


بیشتر بخوانید: مشاوره مسائل زناشویی


انواع مشکلات زناشویی زوج های جوان

انواع مشکلات زناشویی زوج های جوان توجه به شرایط فرهنگی ، محیط اجتماعی ، شرایط خانوادگی ، شرایط اقتصادی و . . . متفاوت می شد . به طور کل هر زوج و هر زندگی مشترکی نوع خود منحصر به فرد می شد و آن انواع مشکلات زناشویی زوج های جوان متفاوت هستند . یعنی ممکن است تفاهم نداشتن چگونگی دکوراسیون منزل بزرگترین مشکل یک زوج شد اما برای زوج دیگر عدم توانایی تهیه منزل بزرگترین مشکل شد . می بینیم که مورد اول عدم تفاهم و اصل عدم شناخت کافی عث ایجاد مشکل شده است و مورد دوم مشکلات اقتصادی میان است .

پس هرگز هیچ زندگی مشترکی خالی از دغدغه و مشکلات نمی شد اما بنابر شرایط ، نوع مشکلات و شدت آن ها متفاوت است . انواع مشکلات زناشویی زوج های جوان توسط کارشناسان و روانشناسان مشاوره خانواده قابل بررسی و ریشه یابی میشد . این افراد به کمک علم روانشناسی ازدواج و سال ها تجربه خود این زمینه می توانند بهترین راهکار و رفر را برای مقابله مشکلات زناشویی پیش روی ما قرار دهند .

مشکلات زناشویی زوج های جوان

حل مشکلات زناشویی زوج های جوان حل مشکلات زناشویی زوج های جوان مسئله ای است که نه تنها برای خود زوج بلکه برای خانواده آن ها و همینطور جامعه بسیار حائز اهمیت است چرا که آمار نگران کننده طلاق روز به روز جامعه حال افزایش می شد . این طلاق‌ ها معمولاً ابتدای زندگی مشترک اتفاق می‌افتد و از طرفی بنیان خانواده به عنوان مهم ترین نهاد اجتماعی شناخته شده است و هرگونه آسیب به آن می تواند سلامت جامعه را تهدید کند .

پس حل مشکلات زناشویی زوج های جوان نیازمند همکاری زوج ها ، خانواده آن ها و نهاد های اجتماعی مربوط مانند مراکز مشاوره قبل از ازدواج می شد . حل مشکلات زناشویی زوج های جوان بیش از هر چیزی نیازمند کسب مهارت زندگی مشترک می شد از این رو لازم است این فرهنگ نهادینه شود که اگر زوجی توانایی حل مشکلات زناشویی را خود نمی بینند مراجعه به مشاوره خانواده چگونگی رفر مشکلات را یاد بگیرد محقق شدن ازدواج موفق امری مشکل به نظر نیاید .


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج آنلاین


عوامل مشکلات زناشویی زوج های جوان

عوامل مشکلات زناشویی زوج های جوان گاهی دلیل روانشناختی پیدا می کند و گاهی محیطی و مادی هستند . یکی از عوامل مشکلات زناشویی زوج های جوان این است که زوج پیش از ازدواج به خود فرصت شناخت کافی را نمی دهند یعنی پیش از آنکه اطمینان حاصل کنند از همه نظر طرف مقابل تفاهم و تناسب هستند وارد زندگی مشترک می شوند . این مرحله تفاوت دیدگاه‌ ها ، فرهنگ ، طرز فکر ، توقعات و . . . عث می شود زوج مسائل مختلف دچار اختلاف نظر شوند و اگر نتوانند انعطاف لازم را به خرج بدهند به نقطه نظر مشترک برسند این اختلافات به مشکلات بزرگتری تبدیل می شوند .

بسیاری از موارد این تفاوت ها برخورد ست و واکنش مناسب قابل اغماض و حل شدنی هستند . برخی دیگر از عوامل مشکل زا ، از کالبد روحی روانی رفری زوج خارج و به شرایط محیطی بر می گردد . عواملی مانند مشکلات مالی اقتصادی ، مشکلات جسمی و جنسی ، پیشامد های ناگوار زندگی و . . . از این دست می شند . به طور کل اگر ازدواج ، ازدواج منطقی ، معقول ، اصولی و حساب شده نشد و زوج به بلوغ لازم برای حل مسئله و کسب مهارت زندگی نرسیده شند هر عامل بیرونی و ونی میتواند عث بروز مشکل زندگی مشترک آن ها شود .

سوالات متداول

مهم ترین مشکلات زناشویی بعد از ازدواج چیست ؟

مهم ترین مشکلات مربوط به نداشتن تفاهم و سازگاری لازم امور مختلف و چالش های مادی ابتدای زندگی مشترک است که زوج خود را مغلوب مشکلات میدانند و تلاشی برای رسیدن به تفاهم و حل مشکلات نمیکنند .

مشکلات زناشویی بعد از ازدواج چیست ؟

این مشکلات رویارویی مسئولیت ها و چالش ها ایجاد میشوند یکی از این مشکلات کاهش هیجانات احساسی ابتدای زندگی مشترک و احساس سردی زوج می شد که زوج فکر میکنند دچار دلزدگی شده اند و دیگر زندگی مشترک جذابیتی برای آن ها ندارد .

مشکلات زندگی مشترک برای زوج های جوان چیست ؟

این مشکلات شمال دخالت خانواده ها ، استقال نداشتن و عدم بلوغ زوج ، مشکلات اقتصادی ، عدم مسئولیت پذیری زوج ها ، توقعات غیر منطقی و داشتن تصور رویایی از زندگی مشترک ، بی توجهی به ثیر مشاوره ازدواج حل مشکلات زناشویی و . . . می شد .

انواع مشکلات زندگی مشترک زوج های جوان ؟

این مشکلات دامنه وسعی را شامل می شوند عمده این مشکلات زیر شاخه عدم تناسب ، تفاهم و شناخت می شند . این مشکلات زندگی های مختلف متفاوت می شند . هر زوج معمولا ابتدای زندگی مشترک خود انواع خاصی از اختلافات ، دغدغه ها و مشکلات را دارند .

مهم ترین عامل مشکلات زناشویی زوج های جوان ؟

به جرات میتوان گفت یکی از مهم ترین عوامل مشکلات زناشویی سهل انگاری و بی توجهی به مشاوره قبل از ازدواج می شد چرا که زوج انگونه که ید به شناخت اصولی از یکدیگر دست پیدا نمی کنند .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره زناشویی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: ۷ Relationship Problems Faced By Couples Who Marry …

مشکلات زناشویی زوج های جوان

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۴۲:۲۶ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

سن مناسب ازدواج برای دختران چند سال است ؟

۵٫۰
۰۱

سن مناسب ازدواج برای دختران از چه دیدگاه هایی قابل بررسی است ؟ سن مناسب ازدواج برای دختران دارای چه حداقل و حداکثری است ؟ چه ملاک هایی تعیین سن مناسب ازدواج برای دختران دخالت داشته اند و . . . سوالات فوق و سوالات بسیار دیگری خصوص سن مناسب ازدواج برای دختران وجود دارد که پاسخگویی به آن ها نیازمند دانش و آگاهی لازم می شد . یکی از اهداف مشاوره قبل از ازدواج این است که تشخیص دهد آیا زوج سن مناسب برای ازدواج هستند یا خیر ، آیا سنی که هستند آمادگی لازم برای شروع زندگی مشترک را کسب کرده اند یا خیر .

سن مناسب ازدواج برای دختران نیز یکی از مسائل مهم است که کارشناسان مشاوره خانواده به آن پرداخته اند بتوانند به یک میانگین قابل اعتماد مورد سن مناسب ازدواج برای دختران دست پیدا کند . همانطور که می دانید ازدواج زود هنگام برای دختران صورتی که فرد آمادگی لازم را نداشته شد آسیب های جدی جسمی و روحی را به همراه خواهد داشت و از طرف دیگر ازدواج دیر هنگام نیز پیامد های منفی خاص خود را دارد . این تفاسیر سن مناسب ازدواج برای دختران نیاز به توجه بیشتری دارد فرد بتواند زندگی مشترک را زمانی تجربه کند که پنسیل ، آمادگی و انرژی کافی را برای تشکیل یک زندگی موفق داشته شد .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی ازدواج


مناسب ترین سن ازدواج برای دختران

مناسب ترین سن ازدواج برای دختران را می توان توجه به یک سری ملاک ها و شاخص ها تعیین کرد . مناسب ترین سن ازدواج برای دختران شاید به صورت یک محدوده یا رنج سنی قابل تعیین شد اما به هیچ عنوان نمیتوان گفت که ازدواج محدوده سنی تعیین شده برای تمامی افراد مناسب است و نمی توان گفت تمامی دختران ید این رنج سنی ازدواج کنند . آداب و رسوم ، فرهنگ ، تربیت خانوادگی ، شرایط زندگی ، محیط زندگی ، محیط آموزشی و . . . همه مواردی هستند که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم تعیین مناسب ترین سن ازدواج برای دختران ثیرگذار هستند .

عوامل فوق عث می شوند که فردی سن ۲۰ سالگی آمادگی کامل برای ازدواج را داشته شد و یک ازدواج موفق را تجربه کند حالی که فردی دیگر برای مثال ۲۷ سالگی توانایی و آمادگی شروع زندگی مشترک را خود نبیند . از این رو مناسب ترین سن ازدواج برای دختران زمانی خواهد بود که فرد ، کی ست ازدواج را داشته شد و آماده پذیرش مسئولیت های زندگی مشترک شد .


بیشتر بخوانید: بهترین سن برای ازدواج


اختلاف سن مناسب ازدواج برای دختران

اختلاف سن مناسب ازدواج برای دختران نیز از مسائلی می شد که جلسات مشاوره ازدواج بسیار مورد بحث قرار می گیرد . اختلاف سن مناسب ازدواج برای دختران مانند سن مناسب ازدواج امری نسبی می شد . اینکه زوج چه اندازه از شخصیت انعطاف پذیری برخوردار شند بسیار مهم است . به عرتی هر چق زوج بتوانند عقاید ، افکار ، احساسات ، سبک زندگی و . . . خود را طرف مقابل تطبیق دهند و هر چق که بتوانند ک متقابل یکدیگر تلاش کنند به همان اندازه ثیر اختلاف سنی قابل تغییر است .

همانطور که اطراف خود شاهد هستیم که زوج هایی اختلاف سنی بسیار کم هیچ سازشی نسبت به یکدیگر ندارند اما مقابل زوج هایی اختلاف سنی قابل توجه زندگی مسالمت آمیزی را کنار یکدیگر دارند . اختلاف سنی مناسب به این مسئله مربوط است که زوج چه اندازه بتوانند یکدیگر سازگاری داشته شند و شخصیت آنان برای مکمل هم بودن انعطاف پذیر شد . اما طبق پژوهش ها و تحقیقاتی که مورد اختلاف سن مناسب صورت گرفته است میانگین ۵ سال را مورد اختلاف سن مناسب ازدواج برای دختران نظر گرفته اند .

سن مناسب ازدواج برای دختران از دیدگاه روانشناسان

سن مناسب ازدواج برای دختران از دیدگاه روانشناسان به طور حتم زمانی خواهد بود که بلوغ و جنبه های مختلف آن فرد احساس شود . حساسیت های جسمی و جنسی دختران که مسئله مهم روری را شامل می شود عث شده است که بلوغ جنسی و جسمی اولین معیارهای ازدواج برای تشخیص سن مناسب ازدواج دختران شد چراکه اگر فرد آمادگی جسمی و جنسی را مورد ازدواج نداشته شد آسیب هایی که جریان روابط زناشویی به جسم و روح او وارد می شود بسیار جدی و خطرناک خواهد بود .

اما تنها رسیدن به بلوغ جنسی کافی نمیشد و پس از آمادگی جسمانی فرد ید از نظر روحی روانی کاملاً بتواند چیستی زندگی زناشویی و هل را ک کند و دیدی آگاهانه به آن تمایل داشته شد . این تمایل تنها زمانی فرد ایجاد می شود که بلوغ شخصیتی لازم او شکل گرفته شد و از آنجایی که بلوغ فردی و اجتماعی تحت ثیر عواملی هستند که پیش از این ذکر شد ، تجلی این بلوغ افراد مختلف سنین متفاوت خواهد بود اما به طور میانگین سن مناسب ازدواج برای دختران از دیدگاه روانشناسان محدوده ۲۳ ۲۵ سالگی می شد و حتی سن ۲۵ سالگی را به عنوان سن طلایی برای ما شدن نظر گرفته اند .

سن مناسب ازدواج برای دختران از دیدگاه اسلام

سن مناسب ازدواج برای دختران از دیدگاه اسلام به طور دقیق تعیین نشده است و اسلام ازدواج را نه برای پسران و نه برای دختران به سن خاصی محدود نکرده است اما آیات و روایات متعددی به جنبه های مختلف ازدواج و همین طور سن مناسب ازدواج اشاره شده است . آنچه که از این آیات و روایت می توان برداشت کرد این است که سن مناسب ازدواج برای دختران از دیدگاه اسلام زمانی است که نه تنها فرد به بلوغ جنسی و جسمی رسیده شد بلکه بتواند مصلحت خود را به ستی تشخیص دهد و همینطور تمایل لازم به ازدواج را داشته شد .

روشن است این موارد به همان مسئله بلوغ همه جانبه برمیگردند اما حداقل سنی که بنا بر آیات و روایات برای ازدواج دختران نظر گرفته شده است از نظر اسلام سن ۹ سالگی می شد .سن مناسب ازدواج برای دختران سنی است که شناخت کافی از زندگی مشترک و مسائل و وظایف آن را داشته شند و وجود این شناخت به ازدواج متمایل شند و آمادگی آن را خود ببینند .

سوالات متداول

سن مناسب ازدواج برای دختران چیست ؟

سن مناسب ازدواج برای دختران سنی است که شناخت کافی از زندگی مشترک و مسائل و وظایف آن را داشته شند و وجود این شناخت به ازدواج متمایل شند و آمادگی آن را خود ببینند .

مناسب ترین سن ازدواج برای دختران از دیدگاه روانشناسی چیست ؟

روانشناسی ازدواج نیز نظر گرفتن ملاک های موثر ازدواج موفق محدوده سنی ۲۳ ۲۵ سالگی را به عنوان سن مناسب ازدواج نظر گرفته است و احتمال ازدواج موفق رنج سنی تعیین شده را بیشتر میداند .

سن مناسب ازدواج برای دختران چق ازدواج موفق ثیر دارد ؟

به طور معمول اگر فرد شرایط طبیعی رشد پیدا کرده شد رنج سنی تعیین شده هم به بلوغ لازم دست پیدا کرده است و هم انگیزه و انرژی لازم برای تشکیل یک ازدواج موفق را دارد .

سن مناسب ازدواج برای دختران چگونه محاسبه میشود ؟

کارشناسان مشاوره خانواده و روانشناسی توجه آمار ازدواج های موفق و نا موفق و تحلیل عوامل موثر بر آن فاکتور هایی را مشخص میکنند و توجه به اینکه این فاکتور ها چه میانگین سنی بیشتر وجود دارد سن مناسب ازدواج را مشخص میکنند .

سن مناسب ازدواج برای دختران دختران مشابه است ؟

به طور حتم پاسخ این سوال خیر میشد چرا که تفاوت های فردی و همینطور تفاوت های محیطی عث میشوند که بلوغ افراد مختلف سنین متفاوتی شکل بگیرد . بنابراین سن ازدواج برای هر فرد به این بستگی دارد که چه زمان آمادگی لازم او ایجاد شود .


بیشتر بخوانید: تست مشاوره قبل از ازدواج

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: Marriageable age

سن مناسب ازدواج برای دختران چند سال است ؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۱۰:۴۳ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

مزایای ازدواج فامیلی و معایب آن چیست ؟

۵٫۰
۰۱

مزایای ازدواج فامیلی اینست که شما روی طرف مقابل شناخت دارید . البته ز هم این بخش توصیه میکنیم ازدواج نسبی نکنید چون خطرات و معایب آن بیشتر از مزایایش میشد . مزایای ازدواج فامیلی صورتیکه نسبی نشد زیاد است البته معایبی هم دارد که بخش دیگر مطرح خواهیم کرد . مزایای ازدواج فامیلی اینست که شما مستقیما میتوانید به عنوان مهمان و فامیل وارد زندگی آنها شوید . سبک زندگی آنها آشنا شوید . مزایای ازدواج فامیلی اینست که مورد ازدواج خود به تفریح وگردشهای خانوادگی بروید . مزایای ازدواج فامیلی اینست که شما میتوانید به سفر بروبد .

مزایای ازدواج فامیلی

مزایای ازدواج فامیلی اینست که شما علاوه براینکه شناخت نسبی دارید خیلی راحت از نزدیک و رفرهای ریز طرف مقابلن آشنا میشوید .میتوانید خانواده و دختر یا پسری که قصد ازدواج دارد آشنا شوید بدون اینکه انگ بخورید . صورتیکه هیچ خانواده ای اجازه معاشرت به این نزدیکی به خواستگار غریبه نمیدهد . خانواده پسر نیز به خود اجازه نمیدهد مدتی خانواده دختر رفت و آمد شد . حتی اگر دو طرف نیز راضی شند پس از مدتی فامیل آنها را به عنوان نامزد میشناسند . و اگر توافق انجام نشود انگ نامزدی به آنها خورده وبقول معروف رویشان اسم میماند که یکر نامزد کرده است .

این زوج ازدواج خود ید مدتی برای رفع حواشی وقت صرف کنند . صورتیکه ازدواج فامیلی این رفت و آمدها یک معاشرت فامیلی محسوب میشود . تمام این شناختها ز هم برای یک ازدواج موفق ،مشاوره قبل از ازدواج ضروری است . برای رسیدن به کسی که معیارهای ازدواج شما همخوانی دارد مشاوره ازدواج لازم است .


بیشتر بخوانید: بدترین ازدواج فامیلی


معایب و مزایای ازدواج فامیلی

معایب و مزایای ازدواج فامیلی واضح است . هر خانواده برای خود رازهایی دارد که دوست ندارد زه وارد زندگیشان از آن مطلع شود . شاید آینده این رازها فاش شود و شاید هم هیچگاه بیان نشود . مثلا دختر یا پسر مدت کوهی زمان مجردی کسی رابطه اجتماعی داشته است . دلیلی ندارد همسرش از آن مطلع شد . ما روزانه خیلی از افراد جنس مخالف صحبت میکنیم . همکار ، مغازه دار ، متصدی نک ولی یک رابطه اجتماعی است . رابطه دوسنه نیز اگر چارچوب شد این رابطه پاک نیاز به مطرح شدن ندارد . گفتن این رابطه فقط ذهن همسر را گیر میکند وممکن است عوارضی مانند شکاکی ، بد دلی و حساسیت بر بیاورد . ما رها کید میکنیم دختر و پسری که تصمیم ازدواج دارند بهتر است حفظ پاکی و عفت مدتی هم معاشرت کنند .

معایب ازدواج فامیلی

قرار نیست هر معاشرتی که برای شناخت از هم انجام میشود منجر به ازدواج شود . ولی مطرح کردن آن نیز به صلاح نیست . حال از معایب و مزایای ازدواج فامیلی همین که این روابط فامیل مشخص است . ازدیگر معایب و مزایای ازدواج فامیلی این که گذشته فامیل از نظر اقتصادی آشنا هستند . مثلا اینکه زمانی وضعیت مالی خوبی نداشته اند . از دیگر معایب و مزایای ازدواج فامیلی اینکه اشتهات زندگی که اکنون به عنوان تجربه دست دارند برملا است . از دیگر معایب اینکه اینگونه زندگی ها هر فامیلی به خود اجازه میدهد زندگی آنها سرک بکشد . دخالت کرده و سوال هایی کند که به او ربط ندارد . کید میکنم ازدواج فامیلی خونی و نسبی به هیچ عنوان پیشنهاد نمیشود . توضیحات ما برای کسانی است که نسبت نسبی ندارند مانند ازدواج خواهر برا شوهر .


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج آنلاین


مزایای ازدواج فامیلی برای خانواده ها چیست ؟

مزایای ازدواج فامیلی برای خانواده ها چیست ؟ اینست که زوج چون فامیل هستند بیشتر رعایت حیثیت خانواده ها را کرده و کمتر اختلافاتشان به قهر و جدایی کشیده میشود . آنها برای اینکه اقوام از اختلافاتشان مطلع نشوند جاییکه امکان دارد سعی میکنند مشکلات را خود حل کنند . که البته پیشنهاد مرکز مشاوره آویژه این است که مشکلات عدیده و بزرگ نشده اند بهتر است مشاوره کنند . برخی اوقات مشکلات کوچک را خود دامنه دار میکنیم و تبدیل به یک اختلاف جدی میشود که دامنگیر اقوام وخانواده هم خواهد شد . چون برخی دختر و پسرها همیشه پای خانواده را هر مشکل به میان میکشند این ازدواج راه گریز ز است . خانواده ها به راحتی میتوانند بگویند تو از همسرت شناخت داشتی و میتوانستی ازدواج نکنی .

مزایای ازدواج فامیلی برای خانواده ها چیست: مهمانی های خانوادگی بیشتر است . اختلاف ها بر سر « خانواده من ، خانواده تو » کمتر است . خانواده ها میتوانند حل مشکلات زوج مشارکت داشته شند . میتوانند نگهداری کودک ، بیماریها ، مشکلات اقتصادی و غیره بدون رو یستی هم مشارکت کنند .

مزایای ازدواج فامیلی برای زندگی موفق چیست ؟

مزایای ازدواج فامیلی برای زندگی موفق چیست ؟ پاسخ ان را میتوان یک جمله داد . چون اینگونه ازدواج ها محبت شکل گرفته است . محبتها واقعی و شناخت است . محبت بین دختر و پسر و محبت بین خانواده های آنها . اختلاف ها کمتر نمود پیدا میکنند . ولی ازدواج غریبه چند مرحله ید سپری شود محبت تثبیت گردد . ابتدا شناخت از روش زندگی و بعد شناخت از رفرها و نهایت شناخت از ون .

سوال مزایای ازدواج فامیلی برای زندگی موفق چیست ؟ پاسخی روشن دارد . فرض کنید زن و شوهر هردو بیرون از خانه کار میکنند و ید هنگامی که بیرون ازخانه هستند والدین آنها نگهداری از کودک کمک کنند . حال اگر روزی والدین نتوانند اینکار را انجام دهند بقیه اقوام از دو طرف فامیل هستند و کمک خواهند کرد . به همین ترتیب مشکلات اقتصادی ، هنگام بروز اختلافات و بیماریها اقوام این زوج را تنها نخواهند گذاشت مگر موارد استثنایی و خاص .

تحقیق برای ازدواج فامیلی

تحقیق برای ازدواج فامیلی هم مانند ازدواج غریبه لازم و ضروری است . تحقیق از محل کار ، ازدوسن خصوصی و محل زندگی . تحقیق برای ازدواج فامیلی به صرف شناخت دورادور نید حذف شود . برخوردهای ون فامیل ممکن است برخورد اجتماع کاملا متفاوت شد . برخی خانواده ها بیماریها یی را که قابل کتمان است از فامیل پنهان میکنند . مانند صرع یاغش و دیابت و یا بیماریهای روحی – روانی مانند اختلال دو قطبی و….. دیگر اینکه رفر یک جوان خویشاوندان ممکن است کاملا متفاوت شد . مصداق آن ضرب المثلهایی چون « گل خونه خار بیرون » یا برعکس « گل بیرون خار خونه » این ضرب المثلها حکایت از تغییر رفر خانه و اجتماع را دارد .

سوالات متداول

مزایای ازدواج فامیلی چیست ؟

شناخت از خانواده ها ، آشنا بودن سبک زندگی ، آسان بودن معاشرت قبل از ازدواج برای آشنایی بیشتر روابط ون خانوادگی ، همیاری و کمک به زوج هنگام مواجه شدن مشکلات اقتصادی ، خانوادگی و رفری و حل کردن مشکلات ون خانواده به علت نفوذ نکردن مشکل بین اقوام .

معایب ازدواج فامیلی چیست ؟

اگر ازدواج نسبی شد انتقال بیماری های ژنتیکی از اجداد به فرزندان ، غیر اینصورت : سرک کشیدن اقوام زندگی شخصی که نهایت منجر به دخالت میشود . اختلاف زوجین دامنگیر اقوام و فامیل مرتبط میشود .

انگیزه های خانواده ها از ازدواج فامیلی چیست ؟

چون دنیای امروزبه علت آمار رو به کاهش ازدواج روابط بین پسر و دختر بیشتر شده و خانواده ها تمایل ندارند دختر یا پسری که رابطه داشته وصلت کنند ترجیح میدهند ازدواج فامیلی شد شناخت بیشتری دست به انتخاب بزنند . دیگر اینکه مهرو محبت بین اقوام وجود دارد و دیگر نیازی به تلاش برای جلب محبت نیست .

تحقیق ره ازدواج فامیلی آسانتر است ؟

بله چون محل کار ، مراکز فعالیت و تفریح آنها آشنا هستند . اگر مدتی شهر دیگر زندگی کرده میدانند کدام شهر و به چه مدت بوده است . پاتوقهای دوران جوانیش آشنایی دارند . اما برخی موارد آشنا بودن مانع از یک تحقیق راحت شده و عث دلخوری میشود که اینصورت سخت تر است .

بدترین ازدواج فامیلی چیست ؟

بدترین ازدواج فامیلی ازدواج فامیلهای نسبی و همخون میشد . صورت دیگر زمانی است که یک خانواده نقطه ضعفی دارند و طرف مقابل برای اینکه از این نقطه ضعف به نفع خود استفاده کند دست به ازدواج این فامیل میزند .

خدمات مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره و معیارهای ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: ۲۰ Advantages and Disadvantages of Arranged Marriage …

مزایای ازدواج فامیلی و معایب آن چیست ؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۳۹:۳۳ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

رازهای ازدواج موفق

۵٫۰
۰۱

رازهای ازدواج موفق جز موضوعات سوال برانگیز برای جوانان است . برای آگاهی از رازهای ازدواج موفق ابتدا ید به مفهموم فلسفه ی ازدواج بپردازیم . ازدواج عرت است از آغاز یک زندگی زناشویی برای ایجاد آرامش روحی و جسمی که به واسطه آن طرفین دارای یکسری حقوق و وظایف می شوند و همه چیز یکدیگر شریک و همراه می شوند . حال می خواهیم بدانیم رازهای ازدواج موفق چه اندازه میزان یک ازدواج موفق ثیرگذار است . تعریف ست از ازدواج موفق این است که یک زندگی زناشویی هردو فرد از زندگی خود رضایت داشته شند و از کنار هم بودن حتی مشکلات نیز لذت ببرند . برای داشتن یک زندگی مشترک ید از رازهای ازدواج موفق آگاه شید .

رازهای ازدواج موفق از نظر روانشناسی

رازهای ازدواج موفق از نظر روانشناسی بسیار کارآمد و مفید است . از نظر روانشناسی عشق و علاقه می تواند عامل مهمی ازدواج شد زیرا وقتی زوجین یکدیگر دوست داشته شند اغلب اوقات سعی دارند رضایت یکدیگر را جلب نمایند و خواسته های یکدیگر را برطرف نمایند نتیجه همین امر می تواند نکته مثبتی ازدواج شد . از دیگر رازهای ازدواج موفق از نظر روانشناسی ید به تفاوت سنی مناسب اشاره کنیم . روانشناسان معتقدند توجه به اینکه بلوغ فکری دختران زود تر از مردان است بهتر است ازدواج زن چند سالی از مرد کوچک تر شد به یک میزان مساوی از ک و جهانبینی برسند و زندگی به راحتی یکدیگر را ک کنند . رازهای ازدواج موفق از نظر روانشناسی به عوامل دیگری نیز اشاره دارد که از جمله مهم ترین های آن می توان به معیارهای ازدواج ، اعتقادات دینی ، فرهنگ و …است .


بیشتر بخوانید: ویژگی های ازدواج خوب


عوامل و رازهای ازدواج موفق

عوامل و رازهای ازدواج موفق نه تنها فقط مختص ملاک های قبل از ازدواج نیست بلکه بکار گرفتن آن زندگی مهلی نیز بسیار کارآمد است . اگر فکر می کنید گذشت چند سال از زندگی مشترک حال دچار مشکل شده اید و یا زندگین دچار روزمرگی شده است بکارگرفتن عوامل و رازهای ازدواج موفق می توانید به زندگین روح زه ای بدمید . به کمک موارد زیر بهبود روابط زناشوین موثر شید :

۱٫زمانی را برای صحبت همسرن نظر بگیرید . زندگی های پر مشغله امروز یکی از بزرگ ترین آسیب ها به خانواده صحبت نکردن راجع به مشکلات است که موجب دلخوری های عمیق و سوء تفاهم های بسیاری می شود .

۲٫رفر های شخصین را هر چند وقت یکر مورد بررسی قرار دهید . اینکه همیشه طرف مقابلن را مقصر بدانید اشته بزرگی است مراقب شید به آن دچار نشوید .

۳٫و آخر اگر فکر می کنید مشکل آنق عمیق شده که خودن قا به حل آن نیستید از یک نفر سوم که آگاه و تجربه است کمک بخواهید . مراجعه به مشاوره ازدواج می تواند پیشنهاد مناسبی شد البته اگر فرصت این کار را ندارید به راحتی می توانید یک مشاور تلفنی مشکلن را میان بگذارید .

کلیدی ترین رازهای ازدواج موفق

کلیدی ترین رازهای ازدواج موفق هرکس منحصر به خود اوست زیرا هیچکس به اندازه خودن نمی تواند از تمام خواسته هاین آگاه شد . یکی از رازهای ازدواج موفق عدم مقایسه زندگی خود دیگران است . اگر به زندگی پان و ماان قدیمی تر نگاهی بیاندازیم می یابیم که یکی از عوامل موفقیتشان میزان رضایتمندی از داشته هایشان بوده است و همین امر موجب شده همیشه زندگی قناعت کنند نتیجه از بدست آوردن کوچک ترین موفقیت ها بیشترین لذت ها را یافت می کردند .

رازهای ازدواج موفق و سالم

رازهای ازدواج موفق و سالم قبل از ازدواج و بعد از ازدواج زندگی موثر هستند . قبل از ازدواج نظر گرفتن ملاک های ست برای زندگی مشترک مانند میزان تحصیلات ، موقعیت شغلی و اجتماعی ، خانواده و شخصیت فردی و عقاید و اعتقادات و نظر گرفتن خط قرمز ها و چارچوب های مهم می توان انتخاب ستی داشت . فراموش نکنید مشاوره قبل از ازدواج می تواند نقش مهمی انتخاب شما ایفا کند چرا که یک عامل سوم بیرونی بدون احساست زدارنده می تواند موضوعات را از جوانب مختلف بسنجد .سپس بعد از آغاز یک زندگی مشترک نظر گرفتن کلی شرایط و همکاری و همفکری زندگی و پرهیز از لجزی های کودکانه می توان یک زندگی آرام را تمام فراز و نشیب های همیشگی فراهم کرد و یک زندگی موفق و شاد را رقم زد .


بیشتر بخوانید: عوامل ازدواج ناموفق


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره ازدواج موفق به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع :۷ Marriage Secrets of Successful Couples

رازهای ازدواج موفق

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۳۸:۰۶ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

درمان وسواس کودکان چگونه است؟

۵٫۰
۰۱

مان وسواس کودکان بستگی به عوامل محیطی دارد . خانه ای که پ یا ما مبتلا به وسواس هستند مان دشوار و حدی غیر ممکن است . اگر اعضای خانواده وسواس دارند ابتدا ید آنها مداوا شوند . سپس مراجعه به مراکز مشاوره اختلال کودک او رانیز مان کنند . از عوامل ثیر گذار مان وسواس کودکان شناسایی محیط زندگی و روش پاکسازی محیط نیز میتواند شد . بیش ازحد کثیف بودن محیط منشا بروز وسواس است . او به تمیز بودن هیچ چیز اعتماد نداشته و مبتلا به وسواس میشود . اینصورت ید تمام خانواده مشاوره شوند . برای تشخیص ست مشاوره کودک و روانشناسی کودک نیز موثر است . مان وسواس کودکان ید محیط مناسب و دور از استرس برای او فراهم کنیم . اثر استرس کودک به اعمال تکراری و وسواس گونه پناه میبرد.

مان وسواس کودکان شاید کمی دشوارتر شد چون توجیه مسائل روانشناختی برای آنها قابل فهم نیست . روانشناسان و مشاوران آگاه زن کودکان آشنا هستند و آنها را توجیه خواهند کرد . مان وسواس کودکان ممکن است نیاز به مان دارویی پیدا کند . اینصورت مشاور او را به یک روانپزشک معرفی خواهد کرد . دقت و توجه بیش از اندازه به کودک نیز ممکن است وسواسی شدن موثر شد . مشاوره تربیت کودک این مرحله لازم و ضروری به نظر میرسد . لازم نیست حتما پ یا ما وسواس شستشو و وسواس های معمول داشته شند برخی تربیت کودک وسواسی هستند که مان وسواس کودکان را دشوارتر میکند.


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی وسواس


شیوه های مان وسواس کودکان

شیوه های مان وسواس کودکان بسته به نوع وسواس ، شدت آن و دلایل وسواس متغیر است . این بیماری ممکن است همراه فوبیا شد . فوبیا ترس از اجتماع است که به آن هراس اجتماعی نیزمیگویند . هراس اجتماعی به این گونه است که کودک از مردم عادی و ارتط آنها هراس دارد . ممکن است کودک دچار ترس و حتی توهم شد . کودک همیشه ترس دارد که عده ای وارد اق او شوند و به او آسیب برسانند . علائم آن ترس از تنها خوابیدن ، هراس پتو را روی سر کشیدن وترس از راه رفتن اق ریک است . وسواس ممکن است به صورت رفر های آیینی بروز کند . این رفرها به خرافه شهت دارند . مثلا کودک فکر کند اگر گلها را لگد گند یک اتفاق بد برایش رخ خواهد داد.

شیوه های مان وسواس کودکان بستگی به نوع وسواس دارد . وسواس شستشو ، وسواس به کثیفی محیط و وسواس نسبت به غذا خوردن و لوازم شخصی . یکی از شیوه های مان وسواس کودکان روش دارویی و دارو مانی است . اگر بروز وسواس اثر کمبود سروتنین و یا آلودگی ویروسی شد ، واضح است که دارو مان میشود . غیر اینصورت ید روشهای شناختی انتخاب شود . یکی از شیوه های مان وسواس کودکان مان شناختی – رفری است . این روش مهارت شناخت رفر مزاحم توسط مشاوران و روانشناسان آموزش داده میشود . ادامه طرز مواجه شدن این رفر را یاد میگیرند .

انواع مان وسواس کودکان

انواع مان وسواس کودکان به دو نوع دارو مانی و مان شناختی بخش پذیر است . یکی از انواع مان وسواس کودکان روش موازی است . این روش کودک تحت نظر پزشک معالج خود قرار میگیرد . همزمان او و خانواده مشاوران ارتط هستند . رفر خانواده شخص وسواس بسیار مهم است و راه مان را برای روانپزشکان و روانشناسان هموار میکند . به خاطر داشته شید مان روانپزشکان و روانشناسان کاملا متفاوت است . روانپزشکان مان جسمانی و فیزیکی بدن را به عهده دارند . مثلا اگر وسواس حاصل از کمبود سروتنین و یا عامل میکروبی شد برای آن دارو تجویز میکنند . اما روانشناسان که رشته خود ممکن است تخصص و یا دکترا داشته شند به مان شناختی ، روحی – روانی و رفری میپردازند که هر یک جایگاه خود مهم و موثر هستند .

از انواع مان وسواس کودکان میتوان به روشی اشاره کرد که بیمار را معرض عوامل ترس برانگیزش قرار میدهند . یعنی اگر بیمار از خیس شدن لسهایش هراس دارد لسهای او را خیس میکنند و اجازه نمیدهند آنها را بیاورد . او به مرور عادت میکند و خیس بودن برایش عادی میشود . البته از خانواده های محترم میخواهیم به هیچ عنوان خود این روش را انتخاب نکنند . چون اگرکودک وسواس رفر نا مناسب از طرف شما مواجه شود ممکن است دچار بیماریهای روحی – روانی شود . یا مان ترس از او میخواهند دقایقی بدون روشن کردن چراغ ریکی همراه ما و یا شخص دیگری قدم بزند . مرحله بعدی خودش به تنهایی اما نزدیک اق ریکی میماند و هر ر به مرکز اق نزدیکتر شده و از دورتر میشود .


بیشتر بخوانید: تمرین مان وسواس فکری


مان وسواس کودکان دبسنی

مان وسواس کودکان دبسنی بسیار مهم است . زیرا یک دبسن تعداد زیادی کودک سلیقه های مختلف از نظر نظافت و یا امانت داری برای ساعتها همراه کودک وسواس هستند . مان وسواس کودکان دبسنی ید قبل از شروع مدارس انجام شود . ممکن است رفرهای بقیه کودکان از قبیل تمسخر و یا به رو آوردن وسواس بودن او ، شدت بیماری را بیشتر کند . مان این کودکان ید قبل از ورود به اجتماع آغاز شود . رفر مدیر ، ناظم ، معلم و دانش آموزان شدت بیماری ثیر زیادی دارد . حتی ممکن است برخی کودکان اثر حسادت یا رقابت و یا مشاجره سطحی از این نقطه ضعف کودک جهت آزردن او استفاده کنند .

حال کودکی که مهارت شناخت ، تفکیک و کنترل رفرها را دارد میتواند بعد از مداوا بر روی رفرهای اجتماعی خود نیز این روش را پیاده کند . او واقع مدیریت ذهن و رفرش را دست گرفته است . این مهارت فرصتهای شغلی ، موقعیتهای اجتماعی و اقتصادی یاریگر او خواهد بود . یادمان شد ذهن و روان ما مانند جسممان که ورزش و تغذیه مناسب تقویت میشود قابل تربیت کردن هستند . وقتی ذهن و روان ما مهارت کنترل کردن رفررا تقویت کند این مهارت همیشه همراهش خواهد بود . مرکز مشاوره آویژه کای مجرب آماده پاسخگویی به سوالات شما زمینه های مختلف ازجمله کودکان میشد . راه تماس این مرکز از طریق جستجوی سایت آویژه از طریق گوگل برای شما ز است .


بیشتر بخوانید: اختلال وسواس چیست؟


مان وسواس کودکان پیش دبسنی

مان وسواس کودکان پیش دبسنی بسیار اهمیت دارد . کودک برای اولین ر است از جمع خانواده دور میشود . مرحله مقایسه خود دیگران قرار میگیرد . برای بیماری خود احساس ضعف میکند ممکن است برای پوشاندن رفرش به وسواس فکری – عملی یا او سی دی مبتلا شود . امکان دارد کودکان دیگر حضور جمع این موضوع را صدای بلند کلاس مربی اش مطرح کنند . تمام این رفرها کافیست کودک منزوی ، افسرده و ناراحت شود که نتیجه آن سرکوب ، فوبیا و حتی ترک مسه است . مان وسواس کودکان پیش دبسنی نیز ید قبل از ورود به اجتماع آغاز شود .


بیشتر بخوانید:


سوالات متداول

مان وسواس کودکان چیست ؟

برای مان وسواس کودکان دو روش کاربردی مطرح میشود . روش دارو مانی و مشاوره روانشناسی و اختلال وسواس همزمان که اولین قدم مشاوره میشد . و روش مان سنتی داروهای گیاهی که به تنهایی موثر نخواهد بود .

انواع وسواس فکری کودکان ؟

انواع وسواس فکری کودکان هراس اجتماعی یا فوبیا ، ترس از ریکی یا اجتماع ، ترس ازافراد تخیلی و حتی کارتونی و ترس از عوامل محیطی میشد . ترس از بیمار شدن مبکروبها و یا کثیفی بیش از حد محیط . وسواس بر روی لوازم شخصی مانند کب ، اسب زی و ….

مان شناختی رفری وسواس کودکان چق موثر است ؟

این روش بسیار مهم است این روش کودک علاوه بر مان ، اعتماد به نفس کافی برای مرزه عوامل محیطی نیز پیدا میکند . او میتواند مهارت تشخیص رفر ست از ناست را بیابد . او میتواند مهارت کنترل رفرش را یاد بگیرد و عوامل مخرب و مضر را از خود دور کرده و عوض رفرهای مثبت را جایگزین کند .


بیشتر بخوانید:


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره اختلال وسواس به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: What Is the Best Treatment for OCD?

مان وسواس کودکان چگونه است؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۴۸:۱۳ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

نکات مهم در ازدواج مجدد

۵٫۰
۰۱

نکات مهم ازدواج

نکات مهم ازدواج شامل چه مسائلی می شود ؟ پیش از هر چیزی پسر و دختر ید به بلوغ ذهنی و جسمی رسیده شند . از نکات مهم ازدواج این است که زوجین به شناخت و ک نسبی از همدیگر رسیده شند . از جمله نکات مهم ازدواج این است که طرفین ید از لحاظ مالی و تشکیل خانواده توانایی لازم را داشته شند . یکی دیگر از نکات مهم ازدواج که بسیار حائز اهمیت است ، داشتن سلامت اخلاقی و جسمانی زوجین می شد . به همین جهت دختر و پسر پیش از ازدواج ید از اخلاق و رفر و وضعیت جسمانی یکدیگر مطلع شند یعنی از نداشتن مسائلی مانند اعتیاد به هرگونه مواد مخ و یا هر مشکل فیزیکی اطمینان حاصل نمایند .

نکات مهم ازدواج مجدد

نکات مهم ازدواج مجدد چیست ؟ یکی از نکات مهمی که ازدواج مجدد ید رعایت شود این است که بلافاصله وارد رابطه جدید نشویم . نید برای بهبود وضعیت روحی و جبران شکست زندگی قبلی به تشکیل زندگی جدید اقدام کنیم . از دیگر نکات مهم ازدواج مجدد خودشناسی و ک ست از دلایل شکست زندگی قبلی است . ید زندگی قبلی خود را تجزیه و تحلیل نموده و به شناخت کافی از عدم موفقیت آن رسیده شیم ‌. از دیگر نکات مهم ازدواج مجدد این است که شما بحران عاطفی زندگی قبلی را پشت سر گذاشته شید و مسائلی که سبب شکست زندگی قبلی شده است را شناخته شید . اشتهات خود را بپذیرید و برای جبران آن ها تلاش کنید . ازدواج مجدد مراجعه به مشاوره ازدواج تصمیم گیری و شروع موفق کمک شایانی خواهد کرد .

نکات مهم ازدواج موفق

نکات مهم ازدواج موفق ممکن است زندگی شخصی هر زوجی متفاوت شد و بنابر تجارب شخصی نظر های خاصی داشته شند . اما به طور کلی نکات مهم ازدواج موفق پایه و اساس و مشترکی همه زندگی های موفق دارند . برای مثال بهتر است پیش از رسمی شدن ازدواج از تمامی ویژگی های اخلاقی و رفری ، وضعیت مالی ، خانوادگی و شغلی طرف مقابل اطمینان حاصل کنیم . از نکات مهم طول زندگی این است که برای همسر خود احترام قائل شیم و به او عشق بورزیم ، وظایف زناشویی خود را به ستی انجام دهیم ، به خواسته ها ، علایق و اهداف همدیگر احترام بگذاریم ، برای پیشرفت و موفقیت همسر و زندگی مشترک خود تلاش کنیم ، اجازه ندهیم زندگی دیگران ، روابط و موفقیت های آنها الگوی ناست و رقابت ناسالم زندگی ما شد و … .

مهمترین نکات مهم ازدواج

مهمترین نکات مهم ازدواج شامل نکاتی می شود که میان تمامی مسائل مهم امر ازدواج از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند . ید بدانیم یک ازدواج موفق چگونه امکان پذیر است و یا اینکه معیارهای ازدواج موفق کدام موارد هستند ‌. اگر امر ازدواج شناخت و آگاهی کامل را ندارید به مراکز مشاوره قبل از ازدواج مراجعه کنید . از نکات مهم ازدواج موفق این است که دیدگاه منطقی و عاقلانه شریک زندگی خود را انتخاب کنیم . از انتخاب خود اطمینان داشته شیم و او را همانگونه که هست بپذیریم . زوجین ید به خودشناسی کامل رسیده شند و از آرمان ها ، آرزو ها و ارزش های خود آگاهی داشته شند . انتخاب همسر خود ید سعی کنیم فردی از یک خانواده هم کفو و شأن خانواده خود انتخاب کنیم و بسیاری از نکات دیگر که ید مورد بحث قرار بگیرد ‌ ‌.


بیشتر بخوانید: مشاوره پیش از ازدواج


نکات مهم ازدواج و انتخاب همسر

نکات مهم ازدواج و انتخاب همسر شامل موارد متعددی می شد که از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند ‌. انتخاب همسر ید دقت کنیم که شخص مقابل ما از لحاظ فرهنگی و وضعیت اجتماعی چه سطحی است ؟ آیا از لحاظ خانوادگی ، عقاید و الگوی شخصیتی همدیگر همخوانی دارید ؟ آیا طرف مقابل شما ایده آل ها و معیار هایی که میخواهید را دارد ؟ آیا مورد مسائل مهمی از قبیل ادامه تحصیل ، مستقل بودن و محل سکونت ، وضعیت شغلی ، روابط خانوادگی و اجتماعی به توافق رسیده اید ؟ آیا انتخاب شما به عنوان همسر از روی علاقه و منطق بوده و یا صرفاً به دلایلی از قبیل اجر خانواده ، رسومات اشته خانوادگی و یا مسائل خاصی که شخص را وادار به ازدواج کرده است . و موارد دیگری که از حتما ید مورد توجه قرار بگیرد .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره تلفنی ازدواج موفق به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : ۱۰ Rules for a Successful Second Marriage

نکات مهم ازدواج مجدد

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۲۷:۴۷ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

درمان وسواس شستشو چیست؟

۵٫۰
۰۱

وسواس شستشو نیز مانند هر وسواس دیگر اثر افکار مهاجم به مغز شکل میگیرد . وسواس شستشو ابتدا به صورت فکری و سپس به عملی و رفری تبدیل میشود . وسواس شستشو را آلوده هراسی نیز میگویند . شخص مبتلا به این وسواس همیشه از نظر آلودگی محیط و بدن خود هراس و نگرانی است . خود شخص نیز از این حالت رضایت ندارد . او برای پنهان کردن و گریز از اطرافیان تلاش میکند . اینصورت مبتلا به نوع رفری و عملی بیماری میشود . کسی که مبتلا به وسواس شستشو است زندگی خود را اختلال مواجه میکند . اطرافیان نیز از دست او راحتی ندارند . اعتراض و تمسخر و حتی پرخاش اطرافیان نسبت به وضع موجود عث تشدید بیماری میشود . پس بهتر است اطرافیان به جای اعتراض و تمسخر مشاوره خانواده بگیرند .

وسواس شستشو برانگیخته از هراس آلودگی یا نجاست میشد . فرد بیمار یا از هراس میکروبها امان نیست یا فکر میکند هیچ جا پاک و مطهر نبوده و نجس است . ( ریشه دینی و مذهبی افراطی ) . برای مان وسواس شستشو اولین قدم مشاوره اختلال وسواس است . قدم بعدی مشاوره روانشناسی برای فرد بیمار و افراد خانواده است . این نوع وسواس شایعترین وسواس فکری و عملی یا او سی دی میشد . بین نوان بیشتر از مردان دیده میشود .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی وسواس


علائم وسواس شستشو

علائم وسواس شستشو تمیزی مفرط تفاوت دارد . کسی که خیلی تمیز میکند لاخره زمانی میرسد که احساس لذت و تمیزی میکند . از علائم وسواس شستشو اینست که اگر تمام روز را به شستشو بگذراند زهم هراس دارد . زهم احساس میکند جایی یا چیزی یا بدنش خطر آلودگی ویروسی یا میکروبی قرار دارد . اگر کسی وارد محیط شود احساس میکند تمام زحمتهایش بر د رفته و فرد خود آلودگی و میکروب به همراه آورده است و دوره شروع به شستشو میکند . علائم وسواس شستشو سه گروه مورد بررسی است . ابتدا گروه آلوده هراسی که ره آنها گفتیم . گروه دوم و سوم ریشه دینی و مذهبی افراطی دارد که از نظر دینی نیز مردود شمرده میشود . گروه دوم کسانی هستند که هر جای خیس را نجس میدانند .

صورتیکه اسلام آمده است اگر نجس بودن جایی را به چشم ندیده شید اجازه جستجو و تحقیق ندارید و ید آنجا را پاک بشمرید اگر کسی عرق کرده یا حتی دست و صورت خود را شسته شند او را نجس میدانند . از دست دادن یا روبوسی امتناع میکنند به هرجایی که آنها دست بزنند نجس میدانند . از علائم وسواس شستشو آنها اینست که وقتی کسی از راه میرسد ید کفشها و جورابش را بیرون از خانه آورده و استحمام کند . هنگام بیرون آمدن از حمام ید بدنش کاملا خشک شده شد و پای خیس داخل خانه نیاید . گروه سوم همه جا را ید کاملا شسته و بعد سه ر آب بکشند . و ید شلنگ یا آب روان آبکشی شود . هر کدام بسته به ذهن خود نوعی آبکشی را میپسندند که همه اینها از نظر اسلام مردود شمرده میشوند .

مان وسواس شستشو

مان وسواس شستشو ابتدا ید از ذهن و افکار آغاز شود . سپس آوردن نمونه هایی اورا متقاعد کنیم . اگر قرار شد کسی از آلودگی میکروبی هراس داشته شد آن شخص پزشک است یا پرسر و پرسنل بیمارسن . چون آنها بیش از هرکسی معرض آلودگی قرار دارند . به او بیاموزیم بدن انسان بیشتر موارد بطور زیستی برای آلودگی ها پادتن تولید میکند . بدن قا است آلودگی مرزه کند . قدم بعدی اینست که ببینیم منشا پیدایش افکار مزاحم و احساس هراس چیست ؟ توارثی است ؟ یا اثر فشارهای روانی شخص بوجود آمده است . هر اختلال منشا ناامنی ذهنی دارد . مان وسواس شستشو را کمک گرفتن از مراکز مشاوره آغاز کنید .

یکی از راه های موثر مان وسواس شستشو مواجهه سازی است . این روش از بیمار خواسته میشود دسن خود را معرض چیزی که از آن هراس دارد قرار دهد . مثلا دستمالی تمیز که خودش آنرا نشسته است ( البته این موارد ید تمیز شند اما بیمار آن را تمیز نکرده شد . چون از نظر بیمار هر چیزی که خودش پاکسازی نکرده آلوده است ) به او اطمینان میدهند که لمس اشیا تمیز هیچ خطری برایش ندارد .سپس از او میخواهند که دفعات شستشو را یک برگه یاد داشت کند . یابد که هر روز مان او بهبود حاصل شده است . ( خودنظارتی ) . حال او لیست خود را کمک مانگر مرورمیکند و از بهبود خود لذت میبرد . پس آسیب شناسی توسط روان مانگر ، دارو مانی ، همکاری خانواده و روش مواجهه سازی میتواند مفید شد .


بیشتر بخوانید: تمرین مان وسواس فکری


عوارض وسواس شستشو

عوارض وسواس شستشو نگفته پیداست . سلب آسایش از خود و داشتن زندگی ترس و دلهره . عوارض وسواس شستشو فقط بیمار را رنج نمیدهد بلکه اطرافیان نیزآرامش نخواهند داشت . آنها مدام گیر افکارمزاحمی هستند که به ذهن بیمارهجوم می آورند . مورد نوع مذهبی افراطی که از خیس بودن هراس دارند گاه منجر به کثیفی بیش از اندازه میشود . آنها برخی اوقات جایی را که میپندارند پاک نیست قابل استحمام یا شستشو نمیدانند . ممکن است ماهها دوش نگیرند و دسنشان را نشویند . این گمان که این محیط نه حمام پاک است ونه اقها ،اگر خیس شوند او نیز نجس میشود . حوله تمیز و لسها به گمان آنها خوب آبکشی نشده و نجس هستند . این افکار عث رنجش اطرافیان میشود

تمام این عوامل کثیفی ، سو؛ ظن و نجس انگاری دیگران عث میشود اطرافیان از او فاصله گرفته و دیگر او معاشرت نکنند . خود او هم جایی نخواهد رفت . انزوا و تنهایی بیماری روحی اورا شدیدتر خواهد کرد . بهتر است کمک یک مانگر و یک عالم شرعی اورا از اشته بودن افکارش مطلع کنیم و سپس مان را آغاز نماییم . البته ز هم میگوییم بیماری ید ریشه یابی روحی – روانی شود .


بیشتر بخوانید: اختلال وسواس چیست؟


نشانه های اختلال وسواس شستشو

نشانه های اختلال وسواس شستشو کناره گرفتن از اطرافیان بطوری که تماسی لسها و اندام وی نداشته شند . آنها معمولا دستکش سفید بر دسن دارند و ادامه لسهایشان را به طور محسوس جمع میکنند . از دیگر نشانه های اختلال وسواس شستشو عدم روبوسی و دست دادن هنگام دید و زدیدها میشد . آبکشی بیش از حد دستشویی و توالت و شیر آلات حتی مهمانیها . آنها ممکن است هنگام مهمانی خانه شما وقتی میخواهند دستهایشان را بشویند از شما یک ظرف گودبخواهند . میخواهند پس از شستشو و تماس شیر آلات کاسه آبی دسنشان را پاک کنند .


بیشتر بخوانید:


سوالات متداول

دلیل وسواس شستشو چیست ؟

دلیل اصلی ریشه روح و روان دارد . استرسهای بیش از اندازه ، زورگویی به او زمان کودکی عث هر اختلالی میتواند شد که یکی از آنها وسواس است . ممکن است دلیل توارثی داشته شد و او از والدین الگو برداری فکری و عملی کرده شد . و یا موارد نا محیطی بیش از اندازه کثیف و به اجر زندگی کرده و حال اعتماد خود را نسبت به اطرافیان از دست داده است .

وسواس نظافت چه زمانی اختلال تلقی میشود ؟

وسواس بطور کلی یک اختلال محسوب میشود اما نظافت وقتی بیش از اندازه بوده و برای شخص و اطرافیان ایجاد مزاحمت نماید یک اختلال محسوب میشود . نظافت وسواسی بدین گونه است که فرد هرق نظافت کند زهم نظیف بودن اشیا و خود شک داشته شد .

عوارض وسواس بیش از حد نظافت زندگی چیست ؟

ه رفتن وقت ، به زحمت انداختن اطرافیان و خانواده میشد . ضمن به محض اینکه خانواده میخواهند خیال راحت استراحت کرده و ریلکس شند شخص وسواس به جای ایجاد محیط راحت برای آنها نگران تمیزی خانه بوده و شروع به غر زدن میکند .


بیشتر بخوانید:


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره اختلال وسواس به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: (Obsessive-Compulsive Disorder (OCD

مان وسواس شستشو چیست؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۱۷:۴۲ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

معایب ازدواج فامیلی

۵٫۰
۰۱

معایب ازدواج فامیلی دو بحث را پیش می آورد . ابتدا اینکه هر زن و مردی دوست دارد برخی از مسائل خانواده اش را از همسرش پنهان نگه دارد . این کتمان کردن صداقت منافاتی ندارد . هر کسی میتواند بدون اینکه احساس گناه یا کذب کند رازهایی برای خود داشته شد . این رازها نید مواردی شند که آینده و زندگی فعلی آنها دخیل شد . مثلا اینکه یکر ازدواج کرده شد ، یا فرزندی داشته شد . اما اگر فقط یک مراسم نامزدی داشته و خیلی زود به هم خورده دلیلی ندارد همسر بداند . از معایب ازدواج فامیلی اینست که اینگونه اسرار برملا است . از معایب ازدواج فامیلی همین بس که مثلا نوجوانی برای کسی قلبش تپیده هیچ ارتطی هم نداشته اند . همه فامیل از آن مطلعند لزومی ندارد همسر آینده این را بداند ولی میداند .

نقص های خانوادگی

از دیگر معایب ازدواج فامیلی اینست که زندگی جدید ممکن است مدام زندگی خانوادگی مقایسه شود . جوانی زندگی خود میخواهد به گونه ای دیگر زندگی کند . متفاوت زندگی خانواده هسته اول . اما به او از طرف زوج تذکر داده میشود من زندگی تو را آنگونه دیده ام . این هم یکی دیگر از معایب ازدواج فامیلی است . یکی دیگر از معایب ازدواج فامیلی اینست که عیوب و نقصهای خانوادگی ممکن است به رخ کشیده شود . حال آنکه این عیوب ممکن است مربوط به سالهای گذشته شد . پس لازم است برای اینگونه ازدواجها که اصلا پیشنهاد نمیشود حتما مشاوره قبل از ازدواج انجام شود . مشاوره ازدواج شروط ازدواج را یاداوری میکند . اینکه چه شرایطی تعیین کنیم و چه قرارهایی بگذاریم بتوانیم آرامش زندگی کنیم .


بیشتر بخوانید: بهترین ازدواج فامیلی


مخاطرات و معایب ازدواج فامیلی

مخاطرات و معایب ازدواج فامیلی حتما ید رسانه های کشور مورد کید قرار بگیرد . جملات عوامانه ای مانند «عقد دختر عمو پسر عمو آسمانها بسته شده » اقوام را تحت ثیر قرار میدهد . پسرعمو و دختر عمو بدون تعقل اقدام به ازدواج فامیلی میکنند . از مخاطرات و معایب ازدواج فامیلی انتفال بیماری هایی که اجداد وجود دارد به فرزندان است . هر کسی دوست دارد فرزندانی سالم بدنیا بیاورد اما غافل ازاینکه یک اشته فرزندش را از سلامت محروم میکند . از مخاطرات و معایب ازدواج فامیلی اینست که تشویقهایی برای ازدواج صورت میگیرد . وقتی حرف از بیماری زده میشود میگویند ما نسل خود بیمار نداشته ایم که منتقل شود . از مخاطرات و معایب ازدواج فامیلی میتوان به ازهم پاشیدن یک فامیل اشاره کرد .

یک فامیل وقتی ازدواجی پیش می آید اگر این ازدواج دوام و بقا نداشته شد . تصمیم به جدایی گرفته میشود میان همه فامیل اختلاف بوجود می آید . یک فامیل میتوان همسر خود را برمبنای معیارهای ازدواج مورد نظر سنجید و انتخاب کرد . اما به نظر میرسد خطرات و معایب بیشتری دارد . لازم است علاوه بر مشاوره ازدواج ، مشاوره ازدواج موفق نیز انجام داد.

معایب ازدواج فامیلی برای رداری

معایب ازدواج فامیلی برای رداری از نظر سلامت به بیماری های ژنتیکی و توارثی برمیگردد . سلامت فرزندان این خانواده ها اگر نسل بیماری وجود داشته شد معرض خطر جدی است . معایب ازدواج فامیلی برای رداری را از نظر ار هاش یا گروههای خونی میتوان بررسی کرد . یک فامیل بخصوص فامیل جه دو احتمال هم گروه بودن خون ار هاش های مختلف وجود دارد . لازم به ذکر است هم گروه بودن خون مشکل ساز نیست . ولی ار هاشهای مثبت و منفی قابل بررسی هستند . مشاوره ژنتیک و آزمایش خون برای قبل از رداری بخصوص برای ازدواج های فامیلی واجب است .

مثلا اگر ار هاش خون مرد مثبت شد و ار هاش زن منفی شد . برای جنینی که گروه خونی ار هاش مثبت دارد بدن ما آنتی دی هایی بر علیه گلبولهای قرمز جنین ترشح میشود . شاید این عارضه برای جنین اول مشکل زیادی بوجود نیاوردچون مقدار انتی دی ها قابل توجه نیست . اما برای جنین دوم احتمال سقط جنین وجود دارد . یا ممکن است کودک زردی شدید دست و پنجه نرم کند چون میزان تماس خون ما جنین بیشتر شده است . . یکی دیگر از معایب ازدواج فامیلی برای رداری احتمال بروز بیماری های توارثی خونی میشد . برای اطلاع بیشتر بخش معایب ازدواج فامیلی از لحاظ ژنتیکی را مطالعه بفرمایید .


بیشتر بخوانید: بدترین ازدواج فامیلی


معایب ازدواج فامیلی از لحاظ ژنتیکی

معایب ازدواج فامیلی از لحاظ ژنتیکی تمام رسانه های ید آگاهی رسانی کامل شود . زیرا خطرات ناشی ازآن به فرزندانی منتقل میشود که حق سالم زندگی کردن از آنان گرفته شده است .آنهم بر اثر بی اطلاعی و بی تفاوتی پ و ما . بیماری های ژنتیکی بر اثر جهش یکی از کروموزومها و یا جفت کروموزوم بوجود می آِید . این جهش ممکن است نسل اول به صورت پنهان بماند . ولی نسل بعد بروز خواهد کرد و نتیجه آن تولد فرزندی است بیماری . معایب ازدواج فامیلی از لحاظ ژنتیکی همین بس که احتمال بروز بیماری فرزندان زیاد است . اثر بروز چنین واقعه ای پ و ما مدام احساس گناه کرده و به بیماری های روحی مبتلا میشوند . معایب ازدواج فامیلی از لحاظ ژنتیکی برکسی پوشیده نیست ولی ید جدی گرفته شود .

بی تفاوتی نسبت به نسبت فامیلی

هستند کسانی که نسبت به ازدواج فامیلی بیتفاوت هستند .یک زوج ممکن است به ظاهر سالم شند و مشکلی نداشته شند برای بیماران مبتلا به لاسمی مینور دوران مجردی هیچ مشکلی وجود ندارد . اما اگر یک نفر که او هم به ظاهر سالم ولی مینوراست ازدواج کند خطرناک میشود . بیست وپنج صد احتمال بروز لاسمی ماژور فرزندان میرود . یک مینور نیازی به مراقبت ندارد به همین دلیل برای جلوگیری از ارعاب و ترس پزشکان به فرد تذکری نمیدهد . اما یک لاسمی ماژور ید مدام تحت مان شد . یک جنین ب لاسمی ماژور ممکن است ناقص یا عجیب الخلقه بدنیا بیاید . مینور یک بیماری کم خونی ارثی است که فقر آهن تفاوت دارد . اما لاسمی ماژور به دلیل نقص گلبولین خون ظاهر میشود و گلبولهای قرمز را کوچک میکند . سقط این کودکان هفته های اول منع قانونی ندارد البته تشخیص پزشک قانونی .

مشکلات و معایب ازدواج فامیلی

مشکلات و معایب ازدواج فامیلی علاوه بر مطالبی که عرضه شد اینست که تعداد افراد فامیل دیر به دیر زیاد میشود . ورود یک فرد جدید به حیطه اقوام عث شادی و نشاط میشود . عث تنوع فرهنگ معاشرت میشود . این فرد جدید حرفهای جدید و سلایق جدید خود به همراه می آورد . از مشکلات ومعایب ازدواج فامیلی همین است که دیگر این تنوع و زییی وجود ندارد .

سوالات متداول

بدترین نسبت فامیلی برای ازدواج چیست ؟

بدترین نوع ازدواج فامیلی ازدواج فرزندان خاله ها هم ، فرزندان عموها ، فرزندان عمه و دایی هم است . بدتر از آن اینست که فرزندان اینها هم جه دومیها ازدواج کنند . یعنی فامیل فامیل . مثلا پ وما پسر خاله دختر خاله هستند نوه ها هم نسبتهای فامیلی ازدواج کنند .

ازدواج فامیلی از دیدگاه اسلام چیست ؟

هیچ آیه ، حدیث و روایتی بر ازدواج فامیلی کید نشده است بلکه تشویق به زیاد شدن مسلمانان شده است یعنی تزویج به تعداد مسلمانان افزوده شود . حتی ازدواج فردی از ادیان دیگر به شرط مسلمان شدن آنها آزاد است این نشانگرآن است که اسلام بر ازدواج فامیلی کید نداشته است .

پرخطرترین ازدواج فامیلی ؟

ازدواجهایی است که هم پ وهم ما ناقل بیماریهای نهفته و پنهان هستند که شاید به ظاهر سالم شند اما بیماری را به فرزندان انتقال میدهند .

چه کشورهایی ازدواج فامیلی ممنوع است ؟

کشور امریکا ازدواج فرزندان عموها ، خاله ها و دایی ها یک بو محسوب میشود و عموم مردم این رابطه مخالف هستند . ولی قانونی برای منع ازدواج ندارند . کشور جیکسن ازدواج فرزندان خاله ، عمه ، دایی و عمو ممنوع است چون بیست وپنج صد تولد معلولان این کشور اثر ازدواج فامیلی بوده است .

چرا ازدواج فامیلی بد است ؟

عدم ازدیاد فامیل ، عدم تنوع و ورود افراد جدید به فامیل ، احتمال بیماریهای توارثی فرزندان ، احتمال بروز بیماریهای ژنتیکی فرزندان و برهم خوردن آرامش و آسایش زوجین .


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج آنلاین


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره آنلاین ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع :What are the disadvantages of marrying a relative?

معایب ازدواج فامیلی

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۵۲:۵۶ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

مشاوره قبل از ازدواج آنلاین

۵٫۰
۰۱

مشاوره قبل از ازدواج آنلاین راهی است بسوی خوشبختی . مشاوره قبل از ازدواج یک میز گرد خانوادگی است برای رسیدن به تفاهم برای یک پیوند . مشاوره قبل از ازدواج آنلاین برای کسانی است که میخواهند کمتر اشته کنند . اگر به فردی که پیشنهاد ازدواج داه اید به شما پیشنهاد مشاوره داد بدانید فردی نکته سنج آشنا شده اید . فردی که به خود احترام میگذارد . فردی که آینده برایش اهمیت دارد . این شخص به خوشبختی خود می اندیشد . کسی که به خود اهمیت میدهد برای خانواده نیز فردی مفید خواهد بود . چون او ق داشته هایش را میداند . او عاقبت اندیش است و فرزندان شما را نیز عاقبت بخیر خواهد کرد . جلسه مشاوره قبل از ازدواج حتما سوال خواهد شد کدامیک از شما پیشنهاد مشاوره داد ؟ تعجب نکنید این سوال روشن میکند کدامیک از شما نسبت به آینده خود حساستر هستید .

مشاوره خانواده یک گام به جلو است . شما ابتدای زندگی خواسته ها و سلایق هم آشنا نیستید . مشاوره ازدواج شما را به طور ریشه ای هم آشنا میکند . بعد از یک مشاوره خوب شما رفرها ، سلایق و حتی آرمانهای هم آشنا میشوید . مشاوره قبل از ازدواج آنلاین برای رسیدن به یک هم فکری سالم است . یک هم اندیشی بی نقص . مشاوره آنلاین میتواند برای هردو آینده ای روشن را رقم بزند . دنیای اینترنت روش آنلاین میتوان به یک مشاوره خوب دست یافت . مشاوره ای که آن همه حضور دارند و برای یک پیوند میخواهند به یک نتیجه خوب برسند . این مشاوره همه واقعیتها را زگو میکنند یک مشاوره بی عیب و نقص شود . سرنوشت دو نفر صداقت پیوندی جاودانه بخورد .


بیشتر بخوانید: بهترین سن برای ازدواج


فواید مشاوره قبل از ازدواج آنلاین

فواید مشاوره قبل از ازدواج آنلاین واضح و مشخص است . از فواید مشاوره قبل از ازدواج آنلاین میتوان به راحتی افراد شرکت کننده این مشاوره اشاره کرد . این مشاوره هرکسی هر جایی که هست میتواند به مشاوره بپردازد . محل کار یا محوطه یک محیط آموزشی . میان اعضای خانواده یا یک سفر . حتی ممکن است یکی از اعضا مشاوره شهر یا کشوردیگری سکونت داشته شد . از فواید مشاوره قبل از ازدواج آنلاین همین است که بدون فوت وقت میتوان این مشاوره شرکت نمود . از فواید مشاوره قبل از ازدواج آنلاین میتوان به موضوع دیگری پرداخت . نامزد ازدواج شما یک شهر دیگر زندگی میکند اگر بخواهد به شهر شما برای مشاوره بیاید مشکلات زیادی روبرو خواهد شد . اول هزینه یک سفر است . مشاوره آنلاین این هزینه حذف خواهد شد.


بیشتر بخوانید: عوامل ازدواج ناموفق


مشاوره آنلاین

از دیگر مشکلات اینست که طرف مقابل شما شهر شما مکانی برای اقامت سفر نداشته شد . هزینه خوراک و ترانسفر یک شهر نیز مشاوره آنلاین حذف میشود . علاوه بر اینها او ید چند روزی محل کارش را ترک کند بتواند یک مشاوره حضوری شرکت کند . تمام این مشکلات مشاوره آنلاین حل میشوند . نگرانی اینکه قبل ازازدواج کسی که هنوز تصمیمی ره اش گرفته نشده ید یک مکان حضور پیدا کند نیز ازبین میرود . این مشاوره همه افراد خانواده میتوانند شرکت کنند و نظر بدهند مشاور بر اساس واقعیات بتواند راهنمایی کند . البته این نظر دادنها دخالت تفاوت دارد . نظرها تحت مدیریت روانشناس یا مشاور گفته میشوند و از دخالت دیگران جلو گیری خواهد شد . اما شنیدن نظرها به رسیدن به واقعیتها کمک میکند .


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج آنلاین


مرکز مشاوره قبل از ازدواج آنلاین

مرکز مشاوره قبل از ازدواج آنلاین بکارگیری مهارتهای خاصی جهت رضایتمندی مراجعانش تلاش میکند . مرکز مشاوره قبل از ازدواج آنلاین نظر گرفتن امکانات اینترنتی برای رفاه مراجعه کنندگان تلاش میکند . مرکز مشاوره قبل از ازدواج آنلاین نظر گرفتن فضایی مناسب برای دست انکاران به آنها آرامش و رفاه میبخشد . دسترس بودن نیز از دیگر امکانات رفاهی یک مرکز مشاوره قبل از ازدواج آنلاین است . یکی از نکات مهم یک مرکز مشاوره خسته نکردن مشاوران و روانشناسان است . این نیروهای ارزنده زمانی میتوانند مشاوره خوبی بدهند که خودشان از سلامت روانی و جسمی برخوردار شند . زمانی که یکی از پرسنل بیمار میشوند بهتر است به آنها مرخصی حقوق داده شود ذهنی آرام ومطمئن داشته و بتوانند راهنما ی خوبی برای مراجعان شند . سلامت جسمی و روانی و امنیت شغلی و مالی حق مانگران و مشاوران میشد .


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج تلفنی


مرکز مشاوره خانواده

مشاورانی که خاطری آسوده دارند بهتر و مفیدتر مشاوره خواهند داد . مشاوران یک مرکز ید پر انرژی و علاقه مند شند . یک مشاور پر انرژی دیرتر خسته میشود . این مشاور چون به کارش علاقه دارند همیشه مطالعه میکند . مطالعه کبهای زه به چاپ رسیده . او از اخرین خبرهای دنیای روانشناسی مطلع است . آخرین فن آوری ها و تکنیکهای روانشناسی را میشناسد . او یک مشاور آپ دیت است . او میخواهد کارش بهترین شد . انگیزه و علاقه مند ظاهری آراسته محل کارش حضور پیدا میکند . او مشتری مدار است ولبخند زدن را فراموش نمیکند . به نظر ها و اعتقادات قومی مراجعان احترام میگذارد . نسبت به نظر مراجعان ره خود بی تفاوت و بی اهمیت نیست . یک مشاور کوشا است همیشه برای رضایت مراجعان تلاش میکند . یک مرکز مشاوره استخدام مانگران و مشاورانش دقت میکند .


بیشتر بخوانید: مشاوره پیش از ازدواج


مشاوره قبل از ازدواج آنلاین آویژه

مشاوره قبل از ازدواج آنلاین آویژه برای ساختن دنیای برتر است . دنیای که همه میخواهند آن موفق شند . مشاوره قبل از ازدواج آنلاین آویژه ک این که یک ازدواج موفق میتواند بر جامعه ثیر بگذارد تلاش میکند . یک ازدواج موفق نه تنها خانواده پرفایده است بلکه برای نسلهای بعدی نیز خوشبختی به همراه می آورد . داشتن محیطی سالم و نشاط موثر است . معیارهای ازدواج شمردنی نیستند بلکه ید آنهارا ک کرد . مشاوره قبل از ازدواج هم برای همین موضوع است . برای اینکه معیارهای ازدواج موفق همخوانی داشته شیم بعد تصمیم بگیریم . مرکز مشاوره آویژه داشتن اسنداردهای جهانی سعی دارد جهانی بسازد که برای جامعه خود اهمیت قائل هستند . مردمانی که میدانند هرکدام مانند یک بخش از ارگانیسم جامعه خود میشند . هریک ست وسالم نشیم بخشی از جامعه ما بیمار خواهد بود .

مشاوره ازدواج راهیست بسوی افقهای روشن زندگی . راهی که ید همه خود را ملزم به پیمودن آن کنند سایه آن همه شاد شند . فرهنگ مشاوره یعنی رسیدن به جایگاهی که هرکس برای خود احترام قائل شود . کسی که برای خود احترام قائل میشود به افراد پیرامون خود نیز اهمیت میدهد . احترام گزاردن نه به معنای خود خواهی وغرور است بلکه اهمیت دادن به لایف اسیل خود میشد . روش زندگی برای هر کس مهم است . روشهای زندگی هستند که مارا به دیگران پیوند میدهند .


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج آنلاین


بهترین مشاوره قبل از ازدواج آنلاین و تلفنی

بهترین مشاوره قبل از ازدواج آنلاین و تلفنی مشاوره ای است که اگر دو نفر هم به تفاهم برسند . اگر قرار است خوشبخت نشوند لبخند و رضایت هم خداحافظی کنند . اگر هم خوشبخت میشوند به تقویت نکات مثبت و.وجه اشتراکها بپردازند . نکاتی را که آنها را از هم متمایز میکند یا حذف کنند یا جایگاه مناسبی برای استفاده از آن بیابند که به دیگری آسیب نرساند . مثلا قرار است یکی زندگی کنیم که او از نگاه کردن به خبرهای ورزشی بدش می آید . تلویزیون را جایی نگذاریم که او مدام مجبور شدهنگام خبرهای ورزشی آنها را ببیند . یا از بلند کردن صدای تلویزیون خود دای کنیم یا زمانی خبرها را ببینیم که او خانه نیست . بهترین مشاوره قبل از ازدواج آنلاین و تلفنی این نکات را بررسی و به ما یادآوری میکند .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره آنلاین ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : Happily Ever After

مشاوره قبل از ازدواج آنلاین

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۳۹:۵۷ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

سن مناسب برای ازدواج

۵٫۰
۰۱

سن مناسب برای ازدواج مسئله‌ ای است که هم مورد ازدواج دختران و هم مورد ازدواج پسران بسیار مهم می شد . ر ها پرونده‌ های مشاوره خانواده و جلسات مشاوره ازدواج مواردی وجود داشته است که ازدواج زود هنگام عث آسیب جسمی و روحی زوج شده است و منجر به نیجی مانند طلاق عاطفی و جدایی شده است . از این رو تشخیص سن مناسب برای ازدواج بسیار حیاتی است . علم روانشناسی شاخه روانشناسی ازدواج توانسته است تکیه بر سال‌ ها پژوهش و تحقیق سن مناسب برای ازدواج را به صورت تقریبی مشخص کند . سن مناسب برای ازدواج از دیدگاه روانشناسی بر اساس اصول و معیار هایی تعیین شده است که تمامی آن ها ازدواج موفق ثیر گذار هستند .

سن مناسب برای ازدواج

سن مناسب برای ازدواج بیش از آنکه توسط دیگران به فرد پیشنهاد یا تحمیل شود به تشخیص خود فرد بستگی دارد . اینکه فرد چه اندازه از لحاظ شخصیتی ، روانی ، عاطفی و مادی آمادگی ازدواج را خود ببیند تعیین سن مناسب برای ازدواج بسیار مهم است . واقع تشخیص اینکه آیا فرد سن مناسب برای ازدواج قرار دارد یا خیر ، جدای از ملاک های مادی و ظاهری کار آسانی نمی شد . اما روانشناسان و کارشناسان مشاوره قبل از ازدواج به علت داشتن دانش و سال ها تجربه این زمینه میتوانند طی چند جلسه مشاوره تشخیص دهند که آیا فرد به کمال و بلوغ لازم برای شروع زندگی مشترک رسیده است یا خیر .

سن مناسب ازدواج برای خانم ها

سن مناسب ازدواج برای خانم ها توجه به چه نکاتی تعیین می شود ؟ به طور کل ، طبیعت زنان از نظر جسمی و روحی روانی بسیار ظریف تر و لطیف تر از مردان است از این رو مواقع تنش و شرایط سخت عموما زنان آسیب پذیرترند . یکی از مواردی که احتمال آسیب جسمی و روحی آن برای زنان بسیار زیاد است مسئله ازدواج است البته ازدواجی که اصولی و موفق نشد . سن ازدواج موفقیت یا عدم موفقیت آن بسیار موثر است از این رو تشخیص سن مناسب ازدواج برای خانم ها بسیار مهم است .

پیش از هر چیزی رسیدن به بلوغ جسمی و جنسی تعیین سن مناسب برای ازدواج خانم ها اهمیت دارد چرا که صورت عدم بلوغ جنسی آسیب هایی که پی روابط زناشویی به جسم فرد وارد می شود بسیار خطرناک و جدی هستند و حتی ممکن است توانایی روری فرد را تهدید کنند . پس از بلوغ جنسی ، بلوغ عاطفی ، فکری ، روحی و کل بلوغ شخصیتی فرد سن مناسب ازدواج برای خانم ها ثیر گذار هستند . اینکه فرد بتواند مصلحت خود را تشخیص دهد ، آگاهی لازم را از زندگی زناشویی داشته شد ، به آن متمایل شد و انتخاب و خواست خود مورد ازدواج تصمیم بگیرد همگی از مواردی هستند که به عنوان بلوغ تعیین سن مناسب ازدواج ثیر گذار هستند .


بیشتر بخوانید: مشاوره پیش از ازدواج


سن مناسب برای ازدواج موفق

سن مناسب برای ازدواج موفق به گونه ای نظر گرفته شده است که احتمال موفقیت ازدواج طبق آمار ، رنج سنی تعیین شده بیشتر است . اما مواردی هم وجود دارد که خارج از این محدوده سنی ازدواج کرده اند و توانسته اند ازدواج موفقی را داشته شند .

پس تعیین سن مناسب برای ازدواج موفق به این معنا نمی شد که تمام افراد صرفاً رنج سنی تعیین شده می توانند ازدواج موفق را تجربه کنند بلکه هر زمان که فرد احساس کند به ثت و تکامل شخصیتی لازم دست پیدا کرده است و آمادگی مادی لازم برای ازدواج را دارد می توان گفت که سن مناسب برای ازدواج موفق قرار دارد . اما علم روانشناسی ازدواج نظر گرفتن تمامی موارد مهم و ثیر گذار توانسته است محدوده سنی ۲۳ ۲۵ سال را برای زنان و ۲۷ ۲۹ سال را برای مردان به عنوان سن مناسب برای ازدواج موفق نظر بگیرد .


بیشتر بخوانید: مهمترین نکات سن ازدواج برای دختران و پسران


سن مناسب برای ازدواج از نظر اسلام

سن مناسب برای ازدواج از نظر اسلام به صورت دقیق مشخص نشده است و اسلام به سن خاصی برای ازدواج زن و مرد مستقیما اشاره نکرده است . اما آیات و روایات بسیاری مورد ازدواج و جوانب مختلف آن ر ها صحبت شده است . مورد سن مناسب برای ازدواج از نظر اسلام نیز چنین بیان شده است که فرد ید به بلوغ برسد و بتواند شرایط مختلف مصلحت خود را تشخیص دهد و تمایل به ازدواج را خود احساس کند . یعنی اسلامی صریحاً به جوانب مختلف بلوغ مانند بلوغ جنسی ، بلوغ شخصیتی و بلوغ فکری اشاره شده است و ازدواج را سنی مناسب دانسته است که فرد به این بلوغ رسیده شد .

نکته مهمی که از اسلام مورد سن ازدواج به آن اشاره شده است مسئله تمایل فرد است یعنی حتی اگر فرد به بلوغ لازم رسیده شد اما تمایل به ازدواج نداشته شد نمی‌توان گفت که سن مناسبی قرار دارد . به طور کل اسلام حداقل سن لازم برای ازدواج دختران را ۹ سالگی و حداقل سن لازم برای ازدواج پسران را ۱۵ سالگی نظر گرفته است .

سن مناسب ازدواج برای جوانان

سن مناسب ازدواج برای جوانان مسفانه امروزه تحت ثیر عوامل مادی و اقتصادی قرار گرفته است . به دلیل فرهنگ های ناستی که مورد ازدواج به وجود آمده است و همینطور شرایط سخت زندگی من امروزی ، سن مناسب ازدواج برای جوانان روز به روز حال افزایش است . تحولات فرهنگی ، تربیت اجتماعی و خانوادگی ، سیستم آموزشی ، شرایط زندگی و . . . . همگی عث شده اند که شکل گیری بلوغ لازم برای ازدواج افراد به خیر بیفتد و افراد تمایل به ازدواج و آمادگی آن را دیر تر خود احساس کنند .

نبود آگاهی کافی و بینش ست مورد ازدواج عث شده است که بجای ازدواج سن مناسب بیشتر شاهد ازدواج های زود هنگام یا ازدواج های دیر هنگام شیم . اما میتوان کمک نهاد های فرهنگی مرتبط مانند مراکز مشاوره قبل از ازدواج ، فرهنگ سازی لازم را مورد ازدواج انجام داد شاهد ازدواج های موفق سنین مناسب شیم .

سوالات متداول

سن مناسب برای ازدواج ایران چیست ؟

سن مناسب برای ازدواج ایران تحت ثیر فرهنگ موجود محل زندگی و شرایط اقتصادی افراد است و این عث شده است که نوسان سنی زیادی مورد سن ازدواج ایران وجود داشته شد .

سن مناسب برای ازدواج از دیدگاه اسلام ؟

همانطور که گفته شد اسلام ازدواج را نه برای زنان و نه برای مردان به سن خاصی محدود نکرده است و بلوغ و تمایل فرد را برای ازدواج اولیت قرار داده است . این حال اسلام به حداقل سن لازم اشاره شده است که این سن برای دختران ۹ سالگی و برای پسران ۱۵ سالگی میشد .

آیا سن مناسب ازدواج برای زنان و مردان مشابه است ؟

قطعا سن مناسب ازدواج برای زنان و مردان مشابه نمیشد چرا که طبیعت زن و مرد کاملا از نظر جسمی و روحی روانی یکدیگر متفاوت است و این تفاوت های فطری عث شده است که بلوغ هر کدام سن خاصی ایجاد شود . برای مثال همین تفاوت رسیدن به بلوغ عث شده است که مردان نسبت به زنان دیر تر مسئولیت پذیر شوند و دیر تر به بلوغ فکری برسند .

سن مناسب ازدواج برای دختران چند سال است ؟

سن مناسب ازدواج برای دختران از نظر روانشناسی ۲۳ ۲۵ سالگی است و انتظار میرود فرد این سن به آمادگی لازم برای ازدواج رسیده شد .

سن مناسب برای ازدواج از نظر روانشناسان چند سال است ؟

سن مناسب برای پسران رنج سنی ۲۷ ۲۹ سال است و برای دختران نیز از ۲۳ ۲۵ میشد .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره تلفنی ازدواج موفق به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع :Best Age to Get Married: What Math Tells Us

سن مناسب برای ازدواج

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۲۸:۴۸ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)