مشاوره روانشناسی زوجین مشاوره روانشناسی زوجین .

مشاوره روانشناسی زوجین

علت روابط سرد زناشویی در زندگی مشترک چیست ؟

۵٫۰
۰۱

روابط سرد زناشویی به چند دلیل ممکن است زندگی اشخاص شد . دلایل فردی مانند سرکوب غرایز بنا به دلایل مختلف . اهمیت ندادن به نیاز جنسی همسر به دلیل توجه وافر به دیگر امور مانند امور مالی و امور منزل . توجه نکردن به نیازهای فردی به دلیل اولویت دادن به نیازهای خانواده . توجه نداشتن به رفر و یا ظاهر خود که منجر به روابط سرد زناشویی میشود . داشتن پارتنر جنسی بیرون از چارچوب خانواده . روابط سرد زناشویی علاوه بر این دلایل ممکن است به دلیل بیماریهای روحی مانند افسردگی شد . روابط سرد زناشویی ممکن است به دلیل ضعف جنسی یکی از طرفین بوجود آید . روابط سرد زناشویی ممکن است اثر کمرنگ شدن اعتماد و اطمینان بوجود بیاید . بحران اقتصادی خانواده نیز ممکن است عث بوجود آمدن روابط سرد زناشویی شود .

مشکلات روابط سرد زناشویی

مشکلات روابط سرد زناشویی میتواند به خاتمه دادن به زندگی مشترک بیانجامد . ازمشکلات روابط سرد زناشویی سرکوب نیاز عاطفی و جنسی است . وقتی روابط شما سرد است همسر شما ممکن است هنگام نیاز نتواند شما همبستری کند . یا رابطه عاطفی از شما بگیرد . این رابطه به خیانت منتهی میشود . از راه حقیقی و یا مجازی . یکی دیگر از مشکلات ، شک کردن و انگ زدن به همسراست . روابط سرد منجر به انزوای روحی میشود . خود ماندگی ایجاد میکند . همسران به محض اینکه احساس کردند روابط زناشویی به سردی میگراید ید مشاوره خانواده انجام دهند . حتی اگر مشاوره ازدواج انجام داده شند . حتی اگر زمان مجردی مشاوره قبل از ازدواج شند . یادمان شد پیشگیری از مشکلات راحت تر از حل مشکلات است .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی خیانت


عوامل اصلی روابط سرد زناشویی

عوامل اصلی روابط سرد زناشویی ریز و شت هستند . عوامل ریز نیز ممکن است به مرور زمان به یک عامل شت و عین حال لاینحل تبدیل شود . یکی از عوامل اصلی روابط سرد زناشویی اینست که هنوز فرهنگ سکس خانواده ها یک بو به نظر میرسد . هنوز ور نداریم سکس یکی از ارکان خانواده و حق افراد است . وقتی این ور را داشته شیم یاد میگیریم از همسرمان بخواهیم و به خواسته همسرمان اهمیت بدهیم . این فرهنگ خانواده ها جملاتی مانند « وای همسر من خیلی شهوتیه » کمرنگ میشود . چه مورد زن و چه مورد مرد . مرد یا زن اگر این نیاز را ازهمسرش نخواهدید به دامان چه کسی پناه ببرد ؟ این نیاز نیز مانند نیاز به خوردن و آشامیدن ید مرتفع شود . آنهم چارچوب خانه .

شما اگر همسرن بیرون از خانه هرکسی نهار یا شام بخورد و یا نوشیدنی بیاشامد کمتر دلخور میشوید . اما هرروز بساط خوردن و آشامیدن هر خانه بنا به وسع پا برجاست . ولی اگر از نظر عاطفی و یا جنسی کوچکترین شک کنید ممکن است مدت زیادی او رفر خوبی نداشته شید . ولی اینهمه نیاز او را برآورده نمیکنید . پس یکی از عوامل اصلی روابط سرد زناشویی براورده نکردن نیاز همسر چارچوب خانواده است . یکی دیگر از عوامل اصلی روابط سرد زناشویی برطرف نکردن نیاز همسر آنگونه که او میخواهد است . یعنی برخی روشهای متداول تحریک نمیشوند و یا خوب ارضا نمیشوند . مثلا دوست دارند همسرشان لس خوابی رنگهای خاص بپوشد و یا جوراب نازک به پا داشته شد . ید نیاز او را مطابق میلش برطرف کرد .

علت به وجود آمدن روابط سرد زناشویی

علت به وجود آمدن روابط سرد زناشویی هر عاملی ممکن است شد . شما ید روحیات همسر خود آشنا شید . روحیات خود آشنا شید . سالهای اول بستر سازی خانوادگی کنید . برای اینکه محیط خانه خلقیات شما و همسرن هماهنگ شد . روحیاتن را به هم نزدیک کنید ولی هیچوقت نخواهید که او تبدیل به شخص ثانوی شود . به خود نیز فشار نیاورید که بخواهید کلا تغییر کنید و به شخص دیگری تبدیل شوید . همان روحیات بستر سازی کنید . ید بیاموزید هر فرد را آنگونه که هست بپذیرید . اگر او میپسندد دیزاین خانه کلاسیک شد و شما من ، بهتر است دیزاین خانه نئوکلاسیک شد . این محیط هم شما لذت میبرید و هم همسرن

اگر او طالب مهمانی رفتن و دعوت کردن است مدتی به مهمانی بروید و مهمان دعوت کنید مدتی نیز ب میل دیگری نه مهمانی بدهید و نه بروید . بدین ترتیب خانه محل آسایش و آرامش هردو خواهد شد و بهترین روابط جنسی را خواهید داشت . دیگر علت به وجود آمدن روابط سرد زناشویی رفر تهاجمی خانواده همسر است . یک فرد هرچق خانواده ارتط خوبی نداشته شد دوست دارد همسرش احترام خانواده را حفظ کند . دوست دارد همسرش به جای دامن زدن به اختلافات به آنها آرامش دهد . اما مسفانه خیلی ها از فرصت سو استفاده کرده و سعی میکنند بین آنها فاصله را عمیقتر کنند . یک علت به وجود آمدن روابط سرد زناشویی سعی فرمانپذیر کردن همسر میشد . از او بخواهیم هر آنچه را ما میخواهیم اجرا کند . احساس زندانی شدن و بردگی نمیتواند به او لذت ببخشد .

اثرات روابط سرد زناشویی زندگی

اثرات روابط سرد زناشویی زندگی کاملا خود را نشان میدهد . اول رخت بر بستن شادی و نشاط است . چنین خانه ای فضا سنگین است . صدای خنده کمتر به گوش میرسد حرفها مرور خاطرات گذشته است . برای تفریح آینده برنامه ای چیده نمیشود . اثرات روابط سرد زناشویی زندگی حتی آشپزخانه و یا محل کار نیز مشهود خواهد بود . غذا بر سر میز قالب بشقابها میگنجد . هیچ تزیین و یا سلیقه ای آن بکار نمیرود . محل کار هیچ فکر زه و یا اندیشه بکری ارائه نمیشود . همه چیز تکراری به نظر میرسد و ذوق و شوق فرهنگی ، هنری و اجتماعی روزمرگیها گم میشود . از هیجان های لذتبخش خبری نیست . مانند رودی که مرداب آرام گرفته شد . کسانی که مشاوره ازدواج موفق میگیرند دچار روزمرگی نمیشوند .

سوالات متداول

علت سرد شدن مرد رابطه زناشویی چیست ؟

مردان دوست دارند همسری صبور ، اطاعت پذیر و خوش برخورد داشته شند غیر اینصورت سرد میشوند . اگر همسرشان روابط جنسی شارپ و تند و تیز نشد ممکن است این رابطه به سردی بگراید . مردان دوست دارند همسرشان هنگام همبستری متفاوت و زی شد .

نشانه های سرد شدن زن از مرد روابط زناشویی چیست ؟

فقط منتظر ارضا شدن مرد میشود و خود ارضا نمیشود . هنگام همبستری ذوق و شوق نیست . کمتر همسرش را میبوسد . وقت کمتری برای تحریک و عشقزی صرف میکند . بعد از همبستری پشت به همسر میخوابد و کلا شاد به نظر نمیرسد .

مان سردی رابطه زناشویی چیست ؟

مرد ید به زن بفهماند که حامی و تکیه گاه محکم همسرش میشد . زن ید به مرد بفهماند ق همسرش و کارهای اورا میداند . مرد ید وفاداری کند . زن ید محیط خانه را مهر و محبت تلطیف کند . مشکلات را هم حل کنند و نشان بدهند هم علاوه بر همسر دوست و معشوقه هستند . مورد رفرهای جنسی اطلاعات خود را کامل کنند .

مهمترین علت سردی زندگی مشترک چیست ؟

اینکه همسری احساس کند بود ونبودش زندگی از نظر افراد خانواده یکسان است . احساس کند نیازهای عاطفی و غرایزش خانه مین نمیشود . احساس کند همسرش به او خیانت میکند . خیانت جنسی ، مالی و عاطفی . دوست داشتن را زندگی حس نکند

نشانه های سرد شدن زن از زندگی مشترک چیست ؟

هنگامی که همسر را میبیند لبخند نمیزند . به خواسته هایش زود پاسخ نمیگوید . غرولند میکند . ایرادگیری میکند . صرفه جویی نمیکند . نیازهایش را همسر میان نمیگذارد و رفر دوسنه ای ندارد . بی حوصله است . به تنهایی به تفریح میرود .


بیشتر بخوانید: دلایل خیانت مردان مهل چیست؟


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خیانت به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: Marriage Psychology and Therapy: The Science of …

علت روابط سرد زناشویی زندگی مشترک چیست ؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۴۰:۰۲ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

کلاس های قبل از ازدواج چند جلسه است ؟

۵٫۰
۰۱

کلاس های قبل از ازدواج طی چند جلسه و چگونه تشکیل میشوند ؟ بسیاری از افراد پیش از ازدواج تنها یک جلسه مشاوره خانواده که پیش از عقد برای عموم زوجین تشکیل می شود شرکت می کنند . ناگفته نماند که چندی پیش اکثر زوجین به دلیل محث محدود و پیش پا افده از حضور کلاس های قبل از ازدواج امتناع می کردند . اما امروزه وجود گسترش محث و کید مسئولین ، شرکت این کلاس ها برای پسر و دختر اجری است . اما برخی افراد کلاس های قبل از ازدواج که دفاتر مشاوره و به صورت خصوصی برگزار می شوند شرکت می کنند .

کلاس های قبل از ازدواج یکی از راه های آگاه سازی و آموزش های اولیه ازدواج ، روابط زناشویی ، روش های رداری و پیشگیری از رداری و برخی نکات زناشویی دیگر است . کلاس های قبل از ازدواج ایجاد نگرش صحیح زمینه هل ، زندگی مشترک عث تحقق ازدواج موفق و کاهش آمار طلاق می شوند .

دوره کلاس های قبل از ازدواج

دوره کلاس های قبل از ازدواج ارائه محث آموزشی زمینه ازدواج و انتخاب همسر خوب توانسته سطح آگاهی جوانان را امر ازدواج ارتقا دهد . دوره کلاس های قبل از ازدواج ، جوانان مسائلی مانند هدف از ازدواج ، معیارهای ازدواج و ملاک های مهم ازدواج ، اشتهات رایج زمینه ازدواج ، ید ها و نید های آشنایی پیش از ازدواج ، شیوه ست آشنایی قبل از ازدواج ، مهارت های زندگی مشترک و . . . آشنا خواهند شد . دوره کلاس های قبل از ازدواج که توسط مشاوران و متخصصان زمینه ازدواج ارائه می شود زوجین می توانند کسب آگاهی و شناخت لازم برای شروع یک رابطه و ازدواج موفق زندگی مشترک خود قدم بردارند .

فواید کلاس های قبل از ازدواج

فواید کلاس های قبل از ازدواج برای هر زوجی متفاوت است . چرا که میزان زدهی و و استفاده ازمشاوره ازدواج به خود زوجین بستگی دارد . اینکه چه میزان توانسته اند از آموزش های ارائه شده بهره بگیرند . آیا هر دو طرف آموزش های یافتی را به ستی زندگی اجرا نموده اند ؟ به همین دلیل نمی توان به طور دقیق میزان زدهی و فواید مشاوره قبل از ازدواج را بیان کرد .

اما قطعا این دوره از کلاس ها نکات و تکنیک های لازم جهت شروع یک زندگی موفق ارائه خواهد شد . به طور مثال آشنایی هرچه بیشتر دختر و پسر همدیگر و خانواده ها ، زگو کردن شرایط خاصی که زوجین برای هم نظر دارند از قبیل ادامه تحصیل ، محل سکونت و یا شرایط شغلی و مسائل دیگر ، برنامه ریزی و شناخت اهداف مشترک زندگی ، ایجاد نگرش منطقی و اصولی تر به مسئله ازدواج از جمله فواید کلاس های قبل از ازدواج می شد .

آموزش کلاس های قبل از ازدواج

آموزش کلاس های قبل از ازدواج ید به گونه ای شد که زوجین بتوانند مهارت ها و روش های تشکیل یک زندگی‌ مشترک را بیاموزند . این آموزش ها ید محث کلیدی و کاربردی را شامل شوند . زوجین ید تکنیک های روابط زناشویی را بیاموزند . روش مواجهه مشکلات و مسائل زندگی مشترک را یاد بگیرند . بتوانند نقاط مشترک و تفاوت های همدیگر را بفهمند . این آموزش ها ید چارچوب الگوهای علمی و فلسفی خود اجرا شوند . دزوجین ید معیارهای ازدواج ، خواسته ها ، اهداف و برنامه های بلند مدت همدیگر آشنا شوند .


بیشتر بخوانید: ملاک های ازدواج موفق


بهترین کلاس های قبل از ازدواج

بهترین کلاس های قبل از ازدواج کلاس هایی هستند که آن ها زوجین بتوانند معیار های ازدواج خود را به ستی اولویت بندی کنند و تشخیص دهند که آیا این معیار ها طرف مقابل وجود دارند یا خیر . همچنین این کلاس ها ید مهارت های زندگی حد اولیه آموزش داده شود . قطعا این کلاس ها ید چنان کیفتی برگزار شوند که زوج دیگر مراحل زندگی مشترک و برخورد مسائل و مشکلات مختلف برای مراجعه به مشاور راغب شند . بهترین کلاس های مشاوره قبل از ازدواج قطعا توسط مراکز مشاوره معتبری برگزار میشوند که کای مجرب از کارشناسان و مشاوران تجربه را اختیار دارند .

خدمات مرکز

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه فرمایید .

این راس مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را زمینه مشاوره ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: Everything You Need To Know About Premarital

کلاس های قبل از ازدواج چند جلسه است ؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۱۵:۴۶ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

معیارهای ازدواج آسان چیست ؟

۵٫۰
۰۱

معیار های ازدواج آسان به گونه‌ای نظر گرفته شده اند که هم ضروری ترین معیار ها برای ازدواج موفق مورد توجه شد و هم توجه به این معیار ها به سادگی بتوان زندگی مشترک را شروع کرد . معیار های ازدواج آسان به این معنا نمی شد که فرد معیار های اصلی برای ازدواج را نادیده بگیرد بلکه معیار های ازدواج آسان به این معنی است که معیار ها بر اساس اهمیت و ثیر گذاری زندگی مشترک دسته بندی شوند . انتخاب معیار های آسان برای ازدواج به طور حتم بیشترین توجه به معیار های معنوی می شد نه معیار های مادی و سطحی .

اصلی ترین معیار های ازدواج آسان

اصلی ترین معیار های ازدواج آسان بر اساس ارزش های حقیقی و ارکان ازدواج موفق تعیین می شوند . اصلی ترین معیار های ازدواج آسان روانشناسی ازدواج توجه به پژوهش های فراوان مشخص شده اند . از اصلی ترین معیارهای ازدواج میتوان به مواردی مانند تناسب جهان بینی ، تفاهم اعتقادات دینی مذهبی ، علاقه متقابل ، داشتن شخصیت مکمل و موازی ، تفاهم سبک زندگی ، ک متقابل ، پذیرش ارزش ها و خط قرمز های یکدیگر و . . . اشاره کرد . به طور حتم ملاک های فوق کیفیت زندگی مشترک و تعالی آن بسیار ثیر گذار هستند .

معیار های ازدواج آسان چیست ؟

معیار های ازدواج آسان چیست ؟ پاسخ به این سوال برای تمام افرادی که به دنل ارزش های حقیقی زندگی مشترک هستند و هدف از زندگی مشترک را تعالی همه جانبه می‌دانند بسیار مهم است . افرادی که ک ستی از ازدواج را دارند و زندگی مشترک به دنل پرورش روح و روان خود هستند می توانند به این سوال پاسخ دهند اما برای کسانی که قا به پاسخگویی نمی شد یا به پاسخ خود اعتماد ندارند یک کارشناس مشاوره خانواده می تواند مشاوره قبل از ازدواج به صورت جامع و دقیق به این سوال پاسخ دهد که معیار های ازدواج آسان چیست .


بیشتر بخوانید: ملاک های ازدواج موفق


ملاک ها و معیار های ازدواج آسان از نظر اسلام

ملاک ها و معیار های ازدواج آسان از نظر اسلام شامل مواردی است که می تواند ضامن یک زندگی سلامت و کیفیت شد چرا که هر کدام از این معیار ها ریشه روانشناختی خاص خود را دارد و عدم هر کدام می تواند زندگی مشترک را مشکل روبرو کند . برخی از این ملاک ها و معیار ها شامل پایبند بودن به اعتقادات دینی و مذهبی ، اعتقاد به ارزش های حقیقی مانند هم نوع دوستی ، داشتن اخلاق نیکو و رفر پسندیده ، مسئولیت پذیر بودن برای پیشبرد زندگی ، داشتن فضایل اخلاقی مانند تعهد و وفاداری ، پشتکار بودن و اهل کار تلاش و . . . می شد . به طور کل اسلام به معیار های اخلاقی و تناسب و توازن مورد انتخاب همسر بسیار توجه شده است و ر ها به هم کفو بودن اشاره شده است .

معیار های ازدواج آسان از نظر خانواده ها

معیار های ازدواج آسان از نظر خانواده ها مسفانه به دلیل خرده فرهنگ های نابجا و ارزش های پوچ حال کمرنگ شدن است و سطحی نگری و تجمل گرایی ازدواج را به مسئله پیچیده تبدیل کرده است پس نیاز است که نهادینه کردن فرهنگ ساده زیستی معیار های ازدواج آسان خانواده جایگزین شرایط سخت و معیار های بی ارزش شود . برگزاری جلسات مشاوره ازدواج حضور خانواده ها می تواند کمک کند خانواده‌ ها معیار های اصلی که ضامن خوشبختی فرزندان آن ها است آشنا شوند .


بیشتر بخوانید: موفقیت ازدواج


مهم ترین معیار های ازدواج آسان

این معیار ها به ترتیب از معیار های معنوی و اخلاقی به طرف معیار های مادی و ظاهری اولویت بندی میشوند .

سوالات متداول

مهم ترین معیار های ازدواج موفق چیست ؟

بدون شک تناسب همه جانبه ، هم سطح بودن و هم مسیر بودن گزینه های کلی این معیار ها هستند .

معیار های همسر مناسب چیست ؟

این معیار ها هم شامل موارد غیر مادی مانند اخلاق نیکو ، سلامت روانی ، بلوغ شخصیتی است و هم شامل موارد مادی مانند استقلال مالی و تناسب ظاهری می شد .

مهم ترین معیار ازدواج از نظر قرآن چیست ؟

مهم ترین معیار داشتن ایمان و پایبندی که اصولی تعیین کننده میشد .

معیار های ازدواج آسان ایران ؟

این معیار ها شامل سلامت اخلاقی و رفری ، توان مالی لازم برای میین مخارج زندگی ، وجه اجتماعی مثبت ، پایبند بودن به اصول و ارزش های اخلاقی و . . . می شد .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع :Marriage Rules – Marriage Advice for Women

معیارهای ازدواج آسان چیست ؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۴۶:۴۹ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

برای شناخت قبل از ازدواج چه توصیه هایی میشود ؟

۵٫۰
۰۱

شناخت قبل از ازدواج چه پیامد هایی دارد ؟ طی چه مدت و به چه شکلی ید این ارتط برقرار شود ؟ آیا شناخت قبل از ازدواج برای شروع یک زندگی لازم است ؟ و سوال های دیگری که شاید بسیاری از ما ذهن داشته شیم . شناخت قبل از ازدواج ید به گونه ای شد که نهایت دختر و پسر از ویژگی‌ های اخلاقی و رفری هم شناخت پیدا کنند . طرز فکر و عقاید یکدیگر آشنا شوند و ملاک ها و معیار های همدیگر را برای ازدواج بفهمند . به عرتی شناخت قبل از ازدواج صورتی مفید است ، که بتواند اطلاعات و آگاهی لازم را مورد مخاطبمان به ما بدهد .

شناخت قبل از ازدواج و چگونگی برقراری این ارتط یک مهارت است . ممکن است افراد بسیاری نتوانند آن را به شکل ست انجام دهند و مرحله ای که برای زمینه سازی یک ازدواج موفق بسیار مهم است ، توانایی کافی را نداشته شند . اگر این زمینه آگاهی ندارید بهتر است به مراکز مشاوره قبل از ازدواج مراجعه کنید و استفاده از راهنمایی ها و اطلاعات متخصصین و کارشناسان زمینه مشاوره ازدواج بهترین تصمیم را بگیرید .

راه های شناخت قبل از ازدواج

راه های شناخت قبل از ازدواج ممکن است به شکل های مختلفی انجام شود . نحوه آشنایی افراد محدودیتی وجود ندارد . چرا که راه‌ های آشنایی ممکن است طی یک اتفاق ساده و یا شکل های پیچیده ای پیش بیاید . اما راه های شناخت قبل از ازدواج بهتر است چهار چوب و اصول خاص خود انجام شود . از آنجایی که معمولاً افراد دوران دوستی و آشنایی پیش از ازدواج سعی می‌ کنند وجهه خوبی از خود نشان دهند . ممکن است بعضی از ویژگی های منفی پنهان بماند . لذا از راه های شناخت قبل از ازدواج مواردی از قبیل رفت و آمد بیشتر ، که این رفت و آمد بهتر است اطلاع خانواده ها و محیط های مناسب انجام شود ، دیدار های خانوادگی و یا تماس های تلفنی بین والدین آشنایی و شناخت خانواده ها را فراهم می کند .

آشنایی محیط کار و دوسن می تواند شناخت بعضی از ویژگی های افراد کمک کند . تحقیق از اقوام و یا آشنایان ، البته بهتر است این تحقیق از افراد خیر خواه و مناسب صورت بگیرد . یکی از مهمترین راه های شناخت قبل از ازدواج مراجعه به مشاوره خانواده و بهره گیری از راهکار ها و تکنیک های اصولی و تخصصی افراد مجرب این زمینه می شد .

نکات مهم شناخت قبل از ازدواج

نکات مهم شناخت قبل از ازدواج شامل مسائلی می شوند که لازم است همه جوانان زمینه ازدواج خود مورد استفاده قرار بدهند . از آنجایی که ازدواج‌ یکی‌ از مهترین مراحل زندگی هر شخصی است . پس بهتر است‌ قبل از رسمی شدن و شروع زندگی مشترک شناخت کافی بین دختر ، پسر و خانواده ها به وجود بیاید .

از نکات مهم شناخت قبل از ازدواج آشنایی اخلاق و رفر ، اطمینان از سلامتی جسمانی و روانی ، طرز فکر و عقاید ، سطح فرهنگی و خانوادگی ، وضعیت اقتصادی و اشتغال می شد . آشنایی علایق ، خواسته ها ، انتظارات طرف مقابل ، بیان معیار ها و ملاک ها ، میان گذاشتن شرایط مهم مانند وضعیت اشتغال و آمد . وضعیت مسکن و محل سکونت بعد از ازدواج ، شرایط ادامه تحصیل ، پوشش و برخی دیگر از مسائل نمونه هایی از نکات مهم شناخت قبل از ازدواج هستند . البته ممکن است هر فردی توجه به ملاک ها و معیار هایش نکات و شرایط خاصی را نظر داشته شد .

سوالات شناخت قبل از ازدواج

سوالات شناخت قبل از ازدواج ید مورد چه مسائلی و به چه شکل مطرح شوند ؟ این سوالات ید کدام جلسه ها و توسط چه کسی پرسیده شوند ؟ بیان این سوالات بهتر است کدام مواد را خانواده‌ ها و کدام موارد را دختر یا پسر مطرح کنند ؟ شاید همه ما آگاهی کامل زمینه سوالات شناخت قبل از ازدواج و یا چگونگی مطرح کردن آن ها را نداشته شیم . اینجا به برخی از این سوالات اشاره خواهیم کرد . بهتر است پیش از هر چیزی هدف از ازدواج و تشکیل خانواده برای دختر و پسر مشخص شود . اینکه طرفین به چه دلیلی تصمیم به ازدواج گرفته اند ؟

یا اینکه دلیل انتخاب شما چه بوده بسیار مهم است . سوالات دیگری مانند اهداف و برنامه های آینده ، نگرش و طرز فکر مورد زندگی مشترک ، برنامه های کاری و تحصیلی ، تقسیم بندی مسئولیت ها و وظایف ، چگونگی برقراری روابط اجتماعی و معاشرت خانواده ها و آشنایان ، حتی بیان مسئله بچه دار شدن و زمان آن نیز مهم است . مسائلی مانند اینکه به چه چیزهایی علاقه دارید ؟ چه رفر هایی را می پسندید ؟ از چه کارهایی خوشن نمی آید ؟ چه برنامه ها و تفریحاتی دوست دارید ؟ و برخی سوال های دیگر که ممکن است هر کدام به نحوی زندگی مشترک مهم شند .


بیشتر بخوانید: ملاک های ازدواج موفق


جلسات آشنایی برای شناخت قبل از ازدواج

جلسات آشنایی برای شناخت قبل از ازدواج ید چند جلسه و به چه شکلی برگزار شود ؟ بهتر است این جلسات چه سوالاتی و توسط چه کسانی مطرح شوند ؟ آیا حضور خانواده های الزامی است ؟ از آنجایی که شناخت یک فرد و یا خانواده او چیزی نیست که طی یک یا دو جلسه به دست بیاید ، از طرفی افراد هم سعی می کنند این جلسات از هر لحاظی خود را بهتر نشان دهند . پس ممکن است برخی از زوایا ی شخصیتی و رفری پنهان بماند .

اما بهتر است جلسات آشنایی برای شناخت قبل از ازدواج والدین و یا افراد بزرگتر و تجربه خانواده نیز حضور داشته شند . بیان پرسش های زیرکانه و پرسیدن سوال هایی از جوانب مختلف دختر ، پسر و یا خانواده‌ ها را بسنجند . سوالاتی که خانواده ها مطرح می کنند معمولاً مورد وضعیت اشتغال ، سطح تحصیلات ، نوع کار و امد ، وضعیت مسکن و سلامت جسمانی و روانی می شد .

مشاوره خانواده

لذا دختر و پسر لازم دارند که چند جلسه به طور خصوصی همدیگر مورد مسائل ریز تر و محرمانه تر صحبت کنند . حال این جلسات می تواند خانه و جدا از اعضای خانواده شد .یا دیدار بیرون از خانه که بهتر است این جلسات مکان های عمومی بین دختر و پسر شد . که دختر و پسر بتوانند راحت تر و دقت بیشتری سوالات ، شرایط ، ملاک ها و معیار های خود را بیان کنند و زمینه‌ ساز یک ازدواج موفق شدند .


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج آنلاین


سوالات متداول

چگونه قبل از ازدواج شناخت پیدا کنیم ؟

شناخت قبل از ازدواج می تواند از طریق رفت و آمد خانوادگی ، دیدار دختر و پسر ، رفتن به محیط کار همدیگر و یا انجام تحقیقات محلی به دست بیاید .

روش کسب شناخت قبل از ازدواج چگونه است ؟

این زمینه کمک خانواده ها و افراد تجربه می‌توانید جلسات مختلف آشنایی و پرسیدن سوالات کلیدی و مهم زمینه ازدواج شناخت نسبی را پیدا کنید .

بهترین راهنمای شناخت قبل از ازدواج چیست؟

می‌تواند توسط خانواده ها و یا تحقیقات اصولی از محل زندگی محیط کار و آشنایان شد . دوران نامزدی نیز یکی از بهترین راه های شناخت فرد مقابل است .

مدت زمان شناخت قبل از ازدواج چق است ؟

اگر این شناخت زمان نامزدی شد ، هرچه دوران نامزدی بیشتر طول بکشد دختر و پسر می توانند بهتر همدیگر را بشناسند . البته نید بیش از حد معمول طول بکشد .

اهمیت جلسات آشنایی قبل از ازدواج چیست؟

این جلسات آنق مهم هستند که اگر به شکل ست و اصولی خود پیش بروند می‌توانند زمینه‌ ساز یک ازدواج موفق شوند .


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج تلفنی


خدمات مرکز

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه فرمایید .

این راس مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را زمینه مشاوره ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: What to know before getting married: Advice from a couples

برای شناخت قبل از ازدواج چه توصیه هایی میشود ؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۰۰:۰۹ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

سوالات مشاوره قبل از طلاق توافقی

۵٫۰
۰۱

سوالات مشاوره قبل از طلاق ید شامل چه محثی شد ؟ این پرسش و پاسخ ها چه میزان روند طلاق ثیر گذار هستند ؟ پروسه طلاق می بینیم که بیشتر زوج هایی که به مرحله جدایی رسیده اند پیش از ازدواج و انتخاب همسر ، بدون مشاوره ازدواج و شناخت از معیار های ازدواج موفق وارد زندگی مشترک شده اند . به همین خاطر است که مشاوره پیش از طلاق می تواند شفاف سازی ، ایجاد نگرش اصولی و مثبت زندگی مشترک ، ایجاد سازگاری و کاهش تفاوت ها و اختلاف نظرها حدودی از روند افزایش آمار طلاق جلوگیری کند .

معمولاً افراد شرف طلاق از اوضاع روحی نابسامانی برخوردار هستند . لذا شرایط مورد سوال قرار دادن خود و طرف مقابل را ندارند . ثیر سوالات مشاوره قبل از طلاق بر روند کار چیست ؟ سوالات مشاوره طلاق ید ست و منطقی ، کلیدی و مثمر ثمر شند . این بخش می خواهیم به برخی از سوالات مشاوره قبل از طلاق اشاره کنیم .

رایج ترین سوالات مشاوره قبل از طلاق

رایج ترین سوالات مشاوره قبل از طلاق شامل مواردی است که ذکر خواهیم کرد . آیا مشکلات و نگرانی های خود را به ستی فهمیده اید ؟ آیا مورد وظایف و نقش هایی که از همسر خود انتظار دارید همدیگر بحث کرده اید ؟ از رایج ترین سوالات مشاوره قبل از طلاق این است که آیا راه های نجات زندگی‌ مشترکن را امتحان کرده اید ؟ مطمئن هستید که بدون همسرن زندگی شاد و موفق تری خواهید داشت ؟ و مهمتر از همه آیا هنوز هم به همسرن علاقه دارید و یا تمام احساس و محبت بین شما از بین رفته است . و موارد دیگری از رایج ترین سوالات مشاوره قبل از ازدواج که ادامه ذکر خواهیم کرد .

سوالات مشاوره قبل از طلاق توافقی

سوالات مشاوره قبل از طلاق توافقی خصوص پاره‌ ای از مسائل ضروری است که قبل از طلاق توافقی توسط مشاوره پرسیده می شود . که زوجین ید به آنها پاسخ دهند . به طور مثال سوالات مشاوره قبل از طلاق توافقی شامل سوالاتی از این قبیل است . آیا زن و مرد هر دو میل و خواسته قلبی خود اقدام به طلاق نموده اند و این امر هیچ گونه اجر و تهدیدی صورت نگرفته و هر دو رضایت کامل دادگاه حضور پیدا کرده اند . از دیگر سوالات مشاوره قبل از طلاق توافقی این است که آیا طرفین طلاق از شرایط و ضوابط طلاق توافقی به طور کامل آگاهی دارند و مورد مسائلی مانند حضانت فرزندان ، نفقه ، مهریه و موارد دیگر به توافق رسیده اند ؟ و برخی شرایط و سوالات دیگر که ید مطرح شود .

جلسات و سوالات مشاوره قبل از طلاق

جلسات و سوالات مشاوره قبل از طلاق ید به گونه ای شد که صورت امکان زوجین را از جدایی منصرف کند . مشاوران طلاق ید بدانند معیارهای ازدواج زوجین چه چیزهایی بوده و اکنون کدام یک از این خواسته ها برآورده نشده است . ید بفهمند که مهم ترین دلیل طلاق زن و مرد چیست ؟ و یا این که نقطه مشترکی که بتواند مانع از جدایی زوجین شود وجود دارد ؟ این جلسات ید به گونه ای برگزار شوند که زن و مرد به طور کامل از عواقب ، مشکلات و پیامدهای مثبت و منفی طلاق مطلع شوند .
مورد زوج هایی که صاحب فرزند هستند زن و مرد ید از بیشترین لطمه روحی و عاطفی و تنش های منفی برای فرزندان خود آگاه شند .


بیشتر بخوانید: ملاک های ازدواج موفق


جلسات و سوالات مشاوره قبل از طلاق توافقی

جلسات و سوالات مشاوره قبل از طلاق توافقی هدف روشن سازی ، تجزیه و تحلیل مشکلات ، ایجاد سازگاری و پیشگیری از افزایش آمار طلاق تشکیل می شود . این جلسات مشاوره خانواده یا همان مشاوره طلاق ید ارائه سوالات تکنیکی و اصولی زمینه طلاق و مشکلات قبل و بعد از آن آگاهی لازم و ک نسبی را اختیار زوجین قرار دهد . برای مثال مطرح می شود که آیا هر دو زوج از مشکلات و مسائل بعد از طلاق آگاهی دارند ؟ برای برخورد مشکلات اجتماعی و مختلف پس از طلاق آمادگی دارند ؟ آیا هر دو به این نتیجه رسیده اند که طلاق بهترین راه برای آن ها است ؟ آیا مرد و زن هر دو مورد تمام شروط طلاق به توافق رسیده اند ؟

خدمات مرکز

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه فرمایید .

این راس مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را زمینه مشاوره ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: ۹ Divorce Counseling Questions to Ask Before Parting Ways

سوالات مشاوره قبل از طلاق توافقی

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۴۷:۰۹ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

خصوصیات یک زن خوب برای ازدواج چیست؟

۵٫۰
۰۱

زن خوب بودن به چه معناست؟اصلا زن خوب به چه کسی گفته می شود ؟ اگراز یک مرد بپرسیم معیارهای ازدواج خوب برای انتخاب همسر چیست ، احتمالا اولین پاسخ می تواند این شد که زن خوب زنی است که غر نمی زند ؛ از نظر مردها وقتی یک زن مدام غر میزند یعنی از همسر خود ناراضی است و این احساس بی کفایتی و ناتوانی به یک مرد می دهد ؛ پاسخ دومی که یک مرد برابر این سوال می دهد میتواند این شد که همسر خوب زنی هست که همیشه خانه و زندگی اش مرتب و تمیز شد ، مردها چون مدام بیرون از خانه هستند و کنار آن گیریهای کاری و ذهنی دارند دوست دارند وقتی به خانه برمیگردند فضای آرام و مرتب و گرمی را تجربه کنند داخل خانه به آرامش و آسایش روحی و جسمی برسند .

زن خوب برای ازدواج

زن خوب برای ازدواج ید دارای ویژگی های مختلفی شد مثلا صادق و راستگو شد به راحتی عشق خود را نسبت به همسرش ابراز کند ، به همسرش فضا بدهد ونسبت به آن خودخواه نشد اصولا مردها نسبت به زنی که آن ها را محدود کند واکنش نشان می دهند از نظر مردها زن خوب برای ازدواج زنی است که علاقه مند به گوش دادن به حرفهای همسرش شد به آرامی کنار یکدیگر بنشینند و مسائل را بررسی و حل وفصل کنند ؛همسر خوب از نظر مردها زنی است که رازدار اسرار همسرش شد و به اعتماد او خیانت نکند ؛ همسر خوب برای ازدواج زنی است که همسرش سر مسائل مالی سازگاری داشته شد و بیشتر از توان آن مرد خواسته ای نداشته شد زن خوب میتواند زنی شد که همیشه همراه و مشوق اصلی همسرش شد مرد کنار او احساس آرامش پیدا کند .

خصوصیات زن خوب برای ازدواج

خصوصیات زن خوب برای ازدواج از نظر مردها متفاوت است مثلا بعضی آقایان دست پخت خوب را از خصوصیات زن خوب برای ازدواج می دانند و بعضی دیگر توجه به ظاهر دارند یا بعضی مردها اصلا علاقه ندارند همسرشان خارج از خانه فعالیتی داشته شد ؛ از نظر مردها زن خوب زنی است که همه حال پذیرای او و خانواده اش و همچنین دوسنش شد .

زن خوب برای ازدواج از نظر مردها زنی است که دارای مهارت ارتطی و اجتماعی خوبی شد و اهل معاشرت شد ؛ همچنین زن خوب زنی است که خردمند و هوش شد چنان که حضرت علی (ع) می فرمایند : «از ازدواج زن کم خرد خودداری کنید»؛ ازدیگر خصوصیات همسر خوب برای ازدواج میتوان به دوست و شریک و همراه بودن او اشاره کرد زنی که مشکلات و سختی ها همسرش را ترک نکند کنار هم دشواری ها را پشت سر بگذارند .

بهترین خصوصیات اخلاقی زن خوب برای ازدواج

بهترین خصوصیات اخلاقی زن خوب برای ازدواج قناعت و صرفه جویی زندگی است ، زنی که مراقب مال همسر خود است و از ریخت و پاش و بخشش بی مورد اموال و دارایی های همسر خود اجتناب می کند از نظر مردها زن خوبی است و همینطور همسر خوب برای ازدواجخ زنی است که قابل اعتماد و مسئول شد برای همسرش احترام قایل شد از نظر مردها همسر خوب برای ازدواج زنی است که رگ خواب مرد را بداند و این توانایی را داشته شد که به موقع کنار همسرش حضور داشته شد و بتواند از کلمات مناسب و ست جای مناسب استفاده کند ؛ ازبهترین خصوصیات اخلاقی همسر خوب برای ازدواج دینداری و تقوای اوست ، دیانت زن از جمله ویژگی های یک همسر شایسته است که همیشه جز اصلی ترین ملاک های انتخاب همسر است و توجه ویژه ای به آن شده است .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی ازدواج


شناخت زن خوب برای ازدواج

شناخت زن خوب برای ازدواج ممکن است کمی احتیاج به دقت داشته شد اما کمک مشاورین خانواده و استفاده از تجربیات بزرگترها میتوانیم این مهم را به بهترین شکل انجام دهیم مثلا توجه به خانواده دختر و اینکه چه خانواده ای تربیت شده و اینکه دختر دارای خانواده مومن و فرهنگی شد میتواند شناخت زن خوب برای ازدواج کمک مثبتی کند ؛هم کفو بودن خانواده ها و شهت های اعتقادی و فرهنگی واخلاقی میتواند انتخاب و شناخت زن خوب به ما کمک کند و همچنین توجه به خصوصیات رفری و عادات فرد میتواند شناخت خوبی به ما بدهد و قبل از همه اینها فرد ید ابتدا خود را بشناسد زمانیکه به خودشناسی کامل رسید میتواند بفهمد چه زنی چه خصوصیاتی میتواند برای او مناسب شد و اینکه تعریف ست و دقیقی از ملاک های خود داشته شد بتواند به شناخت ستی دست یابد .

نشانه های یک زن زندگی هوش

یک همسر خوب برای ازدواج ید اهداف خود را بشناسد برای خانواده خود ارزش و احترام قائل شد چون دختری که نسبت به خانواده خود احترامی قائل نشد هیچ وقت نمیتواند زندگی مشترک برای شما هم ارزشی قائل شود پس دختری هوش و خانواده منطق و هدفمند است که می داند هر شرایطی چگونه رفر کند واقع شرایط سازگاری را میشناسد و بجای غر زدن زمان سختی ، خود را هر شرایطی سازگار میکند شرایط از حالت بحران خارج شود ، داشتن روابط اجتماعی مناسب از نشانه های هوش اجتماعی لای دختر است ، داشتن شخصیت مستقل از دیگر خصوصیات همسر خوب برای ازدواج است واقع زن مستقل زنی است که دهان بین نیست و مدام تحت ثیر حرف دیگران نظراتش را تغییر نمی دهد و مدام تصمیماتش دچار شک و تردید نمی شود .

زن خوب از دیدگاه اسلام

بهترین خصوصیات اخلاقی زن خوب برای ازدواج اسلام به فرموده پیامبر اینست که زن دارای ویژگی هایی مثل توانایی فرزند آوری ، پاکدامنی ، حرف شنویی از همسر ، فرمانبردار از همسر ، خودنگهدار برابر نامحرمان ،متواضع و فروتن برابر همسر شد ، البته که مرد هم ید نسبت به همسر خود مهرن و مسئولیت پذیر و دلسوز شند ؛ پیامبر میفرمایند : همسر خوب برای ازدواج زنی است که اوج پاکدامنی پا به خانه ی همسر خود بگذارد همچنین از ویژگی ها و خصوصیات اخلاقی زن خوب برای ازدواج اینست که خود را برای غیر همسر نیاراید ، آراستگی و تزیین از ویژگی های ونی و ذاتی زن ها است و از جمله ویژگی هاییست که مردان به آن اهمیت می دهند اما بهتر و شایسته تر آن است که این خودآرایی فقط برای همسر شد .


بیشتر بخوانید: مشاوره پیش از ازدواج


ویژگی های یک زن خوب

زن خوب برای ازدواج زنی است که رابطه شناخت و مقدمات پیش از ازدواج عجله نمیکند و صرفا بخاطر ترس از دست دادن شبزده عمل نمی کند ؛ شناخت همسر خوب برای ازدواج را از رفر او خودن می توانید بدست آورید وقتی شما کنار یک زن بهترین احساس را نسبت به خودن دارید یعنی کنار زن خوبی ایسده اید و انتخابن ست بوده است ، زن خوب زنی است که به لحاظ هیجانی ثت رفری و شخصیتی داشته شد و دمدمی مزاج نشد ؛ از دیگر خصوصیات زن خوب برای ازدواج اینست که دارای هدف مشخصی شد و کنار آن اهداف شما را نیز بپذیرد و عملکرد شما هم سازگاری داشته شد ، زن خوب زنی است که هنگام مشاجره آرامش خود را حفظ می کند و می تواند بدون گریه کردن آن مشاجره را نتیجه گیری مناسب به اتمام برساند .

ازدواج مناسب

ازدواج مناسب ازدواجی هست که طرفین به لحاظ ویژگی های جسمی و روحی و همینطور جنسی یکدیگر را پوشش دهند ، وقتی دونفر به لحاظ اخلاقی ویژگی های مشابه یا همانند دارند خیلی بهتر می توانند یکدیگر را ک کنند اینکه به طور کلی تفاوت داشته شند مکن است جایی زندگی این تفاوت ها جذابیت داشته شند اما از زمانیکه هیجانها زندگی زناشویی فروکش کنند این تفاوت ها می تواند دسر ساز شوند ؛ شناخت زن خوب برای ازدواج یعنی پیدا کردن کسی که بیشترین شهت را یک مرد دارد کسی که سلایقش سلایق و علایق شما همخانی داشته شد آینده کمترین کشمکش را شما داشته شد ؛ همسر خوب برای ازدواج زنی هست که شما را همانگونه که هستید بپذیرد نه اینکه به این امید ازدواج کند که شما را آینده تغییر خواهد داد .


بیشتر بخوانید: ویژگی های ازدواج خوب


نقش مشاور خانواده شناخت زن خوب

یکی از راه هایی که میتواند تصمیم گیری و شناخت زن خوب به ما کمک کند مراجعه به مشاوره خانواده هست ، مشاوره ازدواج بررسی و گرفتن تست های شخصیتی می تواند شناخت کافی و کاملی از زوجین پیدا کند و می تواند کمک کند تفاوتهای یکدیگر را بشناسند و همچنین راه های کنار آمدن و پذیرش تفاوتهای قابل حل را بیان میکند اما اگر تفاتهای شخصیتی و خانوادگی زیاد شد توصیه به ادامه این ارتط نمیکند البته تصمیم گیری نهایی را به عهده خود فرد میگذارد . واقع مشاوره قبل از ازدواج کمک میکند فرد پایه های یک زندگی مشترک موفق را بچیند و این زمان امید داشته شد همسرش بهترین زن شد زنی که همواره کنار آن احساس آرامش داشته شد و زنی شد که همیشه همسرش را یید کند و رازدار وامانت دار اموال و دارایی های او شد .

خود شناسی انتخاب زن زندگی

از کجا بفهمیم یک زن واقعا بد ما می خورد ؟ قطعا اولین پاسخ رسیدن به خودشناسی هست یعنی زمانیکه ما خودمان را نشناسیم و ندانیم از زندگی چه توقعی داریم نمی توانیم ملاکهای مشخصی برای انتخاب همسر و یک زن خوب داشته شیم ، ممکن هست هر انتخابی بزرگترین اشته زندگیمان را رقم بزنیم ؛ اول ید به تعریف ستی از خودمان برسیم بتوانیم همسر ایده آل و خوبی را پیدا کنیم زیرا معیارهای یک زن زندگی خوب از فردی به فرد دیگر توجه به تفاوت شخصیتها فرق دارد .

یکی از نشانه های خودشناسی انعطاف پذیری زن و مرد نسبت به ویژگی ها و خواسته های طرف مقابل است ، واقع نشانه بلوغ عقلی یک زوج اینست که مشورت وانعطاف پذیری زندگی موفقی را داشته شند و این تنها سایه این مهم اتفاق می افتد که آمادگی فکری و جسمی برای ازدواج را داشته شند .

عوامل مختلف انتخاب همسر خوب

یکی از مسایل مهم انتخاب همسر خوب برای ازدواجخوب برای ازدواج توجه به شغل اوست بعضی شغلها اینکه طبق عرف و شرع یک جامعه هستند اما حتما ید مورد آن صحبت کرد آینده دچار مشکل نشوند بعضی شغلها مثل پرسری ، مهمانداری یا حتی همسری که حال تحصیل هست شرایط کاری و تحصیلی دارند که همه اوقات دسترس نیستند و این از مدت ممکن است برای مردها مشکل ساز شود مکن است یک زن همه فاکتورهای لازم برای انتخاب را داشته شد اما شما شرایط پذیرش شغل او را نداشته شید پس قبل از انتخاب خوب فکر کنید .

عامل مهم دیگر تناسب سنی یک زن خوب همسرش است ، بطور کلی بهتر است زن از مرد کوچکتر شد این تناسب به جهت نوع هیجانها تفریحات حتی شرایط فکری که آن به سر میبرند حائز اهمیت است و این تناسب می توانند خیلی بهتر همدیگر را ک کنند .


بیشتر بخوانید: روانشناسی شوهر چیست ؟


جنبه های فیزیولوژیک و جنسی یک انتخاب ست

این مقاله به بهترین خصوصیات اخلاقی همسر خوب برای ازدواجخوب برای ازدواج اشاره کردیم اما این تمام گزینه هایی نیست که ید رعایت شود توجه به تناسب فیزیکی زنی که برای ازدواج نظر میگیریم هم اهمیت زیادی دارد توجه به قد ، ظاهرحتی رنگ پوست یا حتی شرایط زندگی و اقلیم کسی که برای ازدواج نظر گرفته ایم میتواند داشتن یک ازدواج موفق به ما کمک کند .

نهایت مسایل جنسی و صحبت مورد این مسایل ، که خیلی وقتها به خاطر حیا خیلی راحت از کنار آن رد میشویم میتواند آینده زمینه ساز اختلافات زیادی شود البته بهتر است این سوالات جلسه آخر آشنایی و زمانی مطرح شود که بطور کلی به تصمیم نهایی رسیده اید و نهایت حفظ حرمت طرف مقابل مورد تمایلات ، خواسته ها و انتظارات جنسی خود صحبت کنید و سوالاتی مثل اینکه اطلاعات جنسی خود را از چه منبعی آورده اید یا دیدگاهن مورد رابطه جنسی چیست یا مورد بیماریها یا مشکلات جنسی که ممکن است فرد داشته شد سوال کنید بهر حال بهتر است این زمان از کلمات محرک استفاده نشود .

خدمات مرکز

این راس مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را زمینه مشاوره زناشویی و زندگی مشترک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: ۲۵ Qualities The Woman You Marry Should Have

خصوصیات یک زن خوب برای ازدواج چیست؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۱۸:۴۸ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

عوامل ازدواج موفق

۵٫۰
۰۱

عوامل ازدواج موفق شامل چه مواردی می شود ؟ آیا تمامی افراد موفق یک سبک زندگی دارند ؟ آیا برای داشتن یک ازدواج موفق راهکار های خاصی وجود دارد ؟ شاید همه ما زندگی به دنل پاسخ این سوال ها بوده ایم . مورد یک ازدواج موفق هیچ تضمین خاصی وجود ندارد . هیچ کسی نمی تواند ادعا داشته شد که یک ملاک خوب حتماً عث ازدواج موفق می شود . برای مثال مادیات و وضع اقتصادی از ملاک های بسیار مهم ازدواج هستند .


بیشتر بخوانید: ازدواج همسن


عوامل ازدواج موفق

اما گاهی شاهد اختلاف بین زوج هایی هستیم که از لحاظ مادی تمکن کامل را دارند . اما می‌توان رعایت اسندارد ها و نظر داشتن مزایا و معایب یک فرد ، احتمال اشته انتخاب را کاهش داد . ممکن است هر کسی بنا بر تجارب خود نظرات مختلفی مورد ازدواج موفق داشته شد . اما تمام ویژگی ها و ملاک های خوب مشخص و شناخته شده هستند . این ما هستیم که ید صفات خوب و بد طرف مقابل را تشخیص دهیم و تصمیم بگیریم . از عوامل ازدواج موفق انتخابی است که آگاهی ، شناخت و منطق صورت بگیرد . از مهمترین عوامل ازدواج‌ موفق انتخاب فردی است که بیشترین تناسب و نقاط مشترک را شما داشته شد .


بیشتر بخوانید:مشاوره ازدواج آنلاین


مهمترین عوامل ازدواج موفق

مهمترین عوامل ازدواج موفق چه چیز هایی هستند ؟ چگونه می توانیم یک ازدواج موفق داشته شیم ؟ طبیعً برای ازدواج موفق فاکتور هایی وجود دارد که ید نظر بگیریم .ید ها و نید هایی که همه ما حدودی آنها آشنا هستیم . چهار چوب ها و سنت هایی که رعایت آنها می تواند مسیر خوشبختی را هموار سازد . برای مثال از مهمترین عوامل ازدواج موفق سلامت جسمانی و روانی طرف مقابل می شد . چرا که یک فرد سالم می تواند یک خانواده سالم را به وجود بیاورد . این مورد سلامت روانی بسیار حائز اهمیت است . موضوع مهم دیگر شرافت و اصالت خانوادگی فرد است .

وصلت یک خانواده شریف و سالم می تواند نقش مهمی داشته شد . یکی دیگر از مهمترین عوامل ازدواج موفق نوع آمد و شغل فرد می شد . اینکه چه میزان و از چه راهی آمد کسب می کند . موارد دیگری مانند نیت و هدف فرد از تشکیل خانواده ، تناسب میان سن ، فرهنگ ، تحصیلات ، ظاهر ، سطح خانوادگی زوجین ، اهداف و برنامه های طرف مقابل از مهمترین عوامل ازدواج موفق می شند .

اصلی ترین عوامل ازدواج موفق

عوامل ازدواج موفق شامل چه مواردی می شود ؟ آیا طرف مقابل ید تمام ویژگی ها و ملاک های خوب را داشته شد ؟ اصولاً نید توقع داشته شیم که طرف مقابل تمام خواسته ها و ملاک های ما را داشته شد . چرا که هیچ شخصی به طور صد صد تمام و کمال نیست . اما می توانیم بسنجیم که آیا مزایای مخاطب ما بر معایبش برتری دارد یا خیر ؟ آیا خوبی های او آن ق هستند که بتوانیم از برخی کاستی های او چشم‌ پوشی کنیم ؟ نکته مهم دیگر اینکه مخاطب خود به تفاهم برسیم ، چرا که از اصلی ترین عوامل ازدواج موفق تفاهم بین زوجین است .

تفاهم به این معنا نیست دختر و پسر از همه نظر شبیه هم شند . بلکه تفاهم یعنی ایجاد سازگاری و پذیرفتن نقاط ضعف و قوت هم دیگر است . یکی دیگر از اصلی ترین عوامل ازدواج موفق نبودن اختلاف های چشمگیر بین زوجین است . هیچ زمینه ای نید اختلاف بیش از حد مجاز شد ، چرا که ممکن است خطرساز شود .

عوامل ازدواج موفق دختران

عوامل ازدواج موفق دختران ممکن است به دقت و جزئی نگری آنها مرتبط شد . معمولا دختر ها بیشتر مسائل را بررسی و تجزیه و تحلیل می کنند . از آنجایی که دختران بسیار احساسی هستند ، از عوامل ازدواج موفق دختران عاقلانه و منطقی تصمیم گرفتن است . گاهی می‌ بینیم که خانم ها منطق را کنار گذاشته و صرفا از روی احساسات تصمیم می‌ گیرند . ازدواج موفق نظر گرفتن اخلاق و رفر ، وضعیت اقتصادی و کاری ،سطح فرهنگی و خانوادگی و موارد دیگری میسر است . این زمینه مراجعه به مراکز مشاوره قبل از ازدواج و بهره گیری از تجارب و راهنمایی های متخصصین مشاوره ازدواج بسیار مفید است . به خصوص برای افرادی که شناخت یا جمع بندی و نظم خاصی از ملاک ها و معیارهای ازدواج خود ندارند .


بیشتر بخوانید: عوامل ازدواج ناموفق


عوامل ازدواج موفق پسران

عوامل ازدواج موفق پسران بیشتر به شرایط و شخصیت خود آنها برمیگردد . برای مثال آقایان ید بدانند که آیا به رشد عقلی و ک ست از ازدواج رسیده اند ؟ آمادگی پذیرش این مسئولیت یعنی تشکیل خانواد و یا پ شدن را دارند ؟ از لحاظ مادی به رشد و استقلال کافی رسیده اند ؟ از آنجایی که آقایان تنوع طلب هستند ید انتخاب خود به اطمینان کامل برسند . آیا این زن همان کسی است که همیشه دوست خواهند داشت ؟ آیا از لحاظ ظاهر ، اخلاق و رفر ، تحصیلات ، فرهنگ ، خانواده ، عفاف و حجاب همان شخصی است که می ‌خواهند ؟ اینها مواردی از عوامل ازدواج موفق پسران هستند .

برخلاف خانمها آقایان سطحی نگر هستند . اما ممکن است هنگام انتخاب همسر دقت و آگاهی کافی را نداشته شند . بنا بر مسائل کلی تصمیم بگیرند و از کنار مسائل مهم و کلیدی بدون توجه رد شوند . لذا مبحث ازدواج مشاوره خانواده میتواند برای آنها زمینه ساز یک ازدواج موفق شد .


بیشتر بخوانید: موفقیت ازدواج


ازدواج موفق چه ازدواجی است ؟

ازدواج موفق چه ازدواجی است ؟ چگونه می توانیم بفهمیم که یک ازدواج موفق داشته ایم یا نه ؟ آیا یک ازدواج موفق شکل خاصی دارد ؟ نمی توانیم بگوییم ازدواج موفق لزوماً این ویژگی ها را دارد . چرا که ممکن است هر فردی به شکل خاصی احساس موفقیت و خوشبختی کند . به طور کلی پاسخ به این سوال که ازدواج موفق چه ازدواجی است ؟ میتوان گفت ازدواجی که آن رشد و سازندگی زوجین وجود دارد .

عث پیشرفت و شکوفایی استعداد زوجین شود . ازدواجی که مسیر رسیدن به خواسته ها ، اهداف و آرزوها شد . زمانی که احساس کنیم به سمت موفقیت و پیشرفت حرکت می کنیم . هنگامی که زوجین کنار یکدیگر احساس آرامش و عشق و علاقه داشته شند . به همدیگر افتخار کنند و از هم بودن لذت ببرند . برای زندگی و فرزندان خود برنامه های سازنده و هدفمند داشته شند و بسیاری از موارد دیگر که یک ازدواج موفق ثیر گذار هستند را می توان نام برد .

سوالات متداول

عوامل موثر ازدواج موفق چیست ؟

عوامل بسیاری ازدواج موفق ثیر گذار هستند . برخی از این موارد شامل : ازدواج فردی که از لحاظ تدین ، فرهنگ ، اخلاق و رفر ، سن ، تحصیلات و خانواده شما هم سطح شد .

مهم ترین ملاک ازدواج چیست ؟

مهم ترین ملاک این است که زوجین هم تفاهم داشته شند . از لحاظ عقاید ، طرز فکر ، اهداف ، برنامه های زندگی ، علایق و خواسته ها هم سازگاری و نقطه نظر مشترک داشته شند .

شروط ازدواج موفق چه میتواند شد ؟

ممکن است هر کسی شرایط خاص خود را داشته شد ‌ . اما شرایطی از قبیل استقلال مالی ، وضعیت مسکن ،موقعیت شغلی ، توقعات و انتظار ها شروط مهمی هستند که ید بیان شوند .

ازدواج سالم و موفق به چه ازدواجی گفته میشود ‌ ؟

ازدواجی موفق است که زوجین آن امنیت و آرامش داشته شند . ازدواجی که عث پیشرفت و موفقیت زندگی بشود . زوجین از همدیگر احساس رضایت و عشق و محبت داشته شند .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره ازدواج آنلاین به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : ۸ Essentials for a Successful Marriage

عوامل ازدواج موفق

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۰۴:۵۹ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

مرکز مشاوره اینترنتی خانواده و ازدواج

۵٫۰
۰۱

مشاوره اینترنتی خانواده امروزه از مسائلی است که خیلی زیاد بر سر زن ها افده و شاید این شهرت بخاطر سهولت ارتط گیری مشاوره اینترنتی خانواده میشد . از جمله ویژگی های مشاوره اینترنتی خانواده میتوانبم به موار

د زیر اشاره کنیم .

  • مشاوره اینترنتی خانواده میتواند محدویت هایی مثل دسترسی جغرافیایی و مکانی و حتی زمانی به یک مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی را از بین میبرد .
  • مشاوره اینترنتی خانواده میتواند صرفه جویی های قابل توجه و مفیدی را مورد مشاوره گرفتن برای افراد به ارمغان می آورد .
  • مشاوره اینترنتی خانواده میتواند فضایی را اختیار کاربران و مراجعان خودشان قرار دهند که هر زمان که احساس کردند از مشاوران مشورت بگیرند .
  • مشاوره اینترنتی خانواده میتواند زمان اضطرار به کمک افراد بیاید .

مشاوره اینترنتی خانواده آنلاین

مشاوره اینترنتی خانواده آنلاین واقعا از لحاظ ثیر گذاری مثبت یک ابزار قتمند برای افراد نیازمند به کمک میشد . مشاوره اینترنتی خانواده آنلاین این ویژگی را دارد که میتواند به صورت لحظه ای و به صورت مجازی کاملا از احوال حال حاضر کاربر یا مراجع خود اطلاع و آگاهی داشته شند . برای مثال تصور کنید خانمی که احساس میکند همسرش به او خیانت میکند و برای همین نمیتواند بدون استرس و حال بد کنار همسرش زندگی کند . او ممکن است گاهی از شدت عصنیت دست به کارهای نسنجیده‌ای بزند و البته که کار های او میتواند عواقب بذتری زندگی او و همسرش به همراه بیاورد . مشاوره خانواده میتوانند لحظه به صورت یک راهنما و کنترل کننده قوی کنار زوجین حضور داشته شد . ادامه بیشتر مورد خدمات مشاوره اینترنتی خانواده آنلاین توضیح خواهیم داد .

مرکز مشاوره اینترنتی خانواده

مرکز مشاوره اینترنتی خانواده همان طور که لا به آن اشاره شد میتواند تمام خدمات مرکز مشاوره را به مراجعان و خواست کنندگان ارائه کند . اما یک مرکز مشاوره اینترنتی خانواده خوب چه ویژگی هایی ید داشته شد . ادامه متن به برخی از ویژگیهای یک مرکز مشاوره اینترنتی خانواده حرفه ای اشاره میکنیم .

  • حساسیت انتخاب مشاوران (counselors)
  • اصل رازداری را به هیچ وجه نید از قلم انداخت
  • حضور مشاوران متعدد سایت مشاوره زمینه های کاری متفاوت
  • مراجعه کنندگان نید بعد از پایان جلسات مشاوره به حال خود رها شوند و حتما ید توسط مشاوره مربوطه خود پیگیری شوند به طور کلی مشکلشان برطرف شود .
  • دسترس بودن مشاوران نیز از فاکتورهای مهمی است که یک سایت مشاوره ید حتما داشته شد .

مرکز مشاوره اینترنتی خانواده آویژه

مرکز مشاوره اینترنتی خانواده آویژه از جمله مراکزی است که زمینه روانشناسی خانواده بسیار خوب و موفق عمل کرده و همچنان مسیر رو به پیشرفت خود را ادامه میدهد . این موفقیت ها دلایلی نیز دارد که ید جزو فاکتورهای یک سایت حرفه‌ای حتما وجود داشته شد . مرکز مشاوره اینترنتی خانواده آویژه دارای مشاورانی است که حتما به سختی آنها را گزینش کرده اند . ابن سختی و حساسیت انتخاب به این دلیل است که این سایت مشاوره اینترنتی اولویت های خود سلامت و حل مشکلات مراجعان خود را بر اهداف سایت ارجحیت قرار داده است . مشاوره خانواده (family counseling) زیر شاخه های زیاد و متعددی دارد . حل مشکلات زناشویی ،مشاوره قبل از ازدواج ،مسائل مربوط به دوره های رشدی کودکان و نوجوانان و … از جمله این زمینه هاست که ادامه مطالب حتما برخی از آنها را شرح خواهیم داد .


بیشتر بخوانید: مرکز مشاوره روانشناسی


مشاوره اینترنتی خانواده تلفنی آویژه

مشاوره اینترنتی خانواده تلفنی آویژه این امکان را برای افرادی که زمینه های روحی و روانی و خانوادگی احساس نیاز به مشورت میکنند فراهم آورده است که بتوانند هر لحظه مشاوران خود ارتط بگیرند . برای مثال فردی که سر مسائل مربوط به روابط زناشویی همسرش مشکل دارد گاهی احساس میکند که به معنای واقعی یک بن بست گیر کرده است . مدیریت خشم و هیجانات منفی این شرایط گاهی میتواند واقعا سخت شد .

ممکن است فرد آن لحظه که عصنی و پرخاشگر است تحت ثیر حال آن لحظه خویش حرفی را بزند که رابطه خود و همسرش را بحرانی تر از قبل کند . اما به دلیلی دسترسی انسان فرد میتواند تماس گرفتن مشاوره اینترنتی خانواده تلفنی آویژه همان لحظه مشاور مورد نظر خود ارتط بگیرد و از او برای کنترل خشم خود و همچنین مدیریت آن لحظه خاص راه حل های کارآمد را یافت کند .

اختلاف همسر ابتدای زندگی

اختلاف همسر ابتدای زندگی زناشویی به خصوص مورد زوجین جوان و کم تجربه امری بسیار طبیعی میشد . دختر و پسری که چند مدت پیش به صورت کاملا آزاد و بدون مسئولیت کاملا خودمخر زندگی فردی خود را مدیریت می کردند حالا موضوع تعهد و مسئولیت قل یک فرد دیگر رو به رو می شوند . ممکن است این شرایط هر دو نفر دچار موقعیتی شبیه شوک بشوند و نتوانند گاهی به خوبی بحران های به وجود آمده را کنترل و مدیریت کنند .

این موقعیت ها و شرایط مشابه وجود یک مشاور کنار زوج کم تجربه میتواند کمک زیادی به آنان بکند . زندگی زناشویی عصر حاضر بسیار پیچیده تر از آن است که همیشه بتوان امیدوار بود که فقط والدین بتوانند مثل گذشته مسایل زوجین را حل و فصل کنند . بنابراین حضور یک فرد متخصص این مورد قطعا بسیار برای زوجین کمک کننده خواهد بود .

آموزش و کمک برای فرزند پروری

زندگی عصری که آن روزگار می‌گذرانیم به دلیل وجود ابزارآلات و امکانت پیچیده مربوط به این دوره کمی از حالت سادگی گذشته خود خارج شده است . حالا فرض کنید بزرگ کردن فرزند و تربیت یک کودک این دوره چه پروسه پیچیده‌ای خواهد بود . معمولا نگاه اول ممکن است به خانواده ها پیشنهاد شود که برای برخورداری از مشاوره خانواده (family counseling) مورد فرزندان و تربیت آنها به یک مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی مراجعه کنند . اما صورتی که خانواده ها به دلیل محدودیت های جغرافیایی یا فرهنگی امکان مراجعه حضوری را به مرکز مشاوره نداشته شند تکلیف چیست ؟ . این شرایط مشاوره آنلاین یا تلفنی میتواند برای والدین کودکان و نوجوانان مشکل گشا شد و آنها را راه تربیت و تعلیم و آموزش فرزندان خود به خوبی یاری کند .

دخالت والدین

از جمله مشکلاتی که خیلی زیاد از سمت زوجین به عنوان بیشترین موردی که آنها را آزار میدهد زمان مشاوره زناشویی و زندگی مشترک بحث دخالت والدین است . گاهی والدین خواسته یا ناخواسته زندگی مشترک فرزندان خود را به میدان رقابت و حتتی گاهی جنگ تبدیل میکنند . این شرایط معمولا بیشترین آسیب را از این اوضاع آشفته دختر و پسری متحمل میشوند که هزار امید و آرزو زندگی خود را آغاز کرده اند .

زن و شوهر جوان به نوعی بین دو خانواده خود و همسرشان گیر میکنند و این موضوع آشفتگی و حالت سرخوردگی را طولانی مدت برای زوج به وجود می‌آورد . قطعا برای مقابله این شرایط تجربه کافی لازم است که زوجین میتوانند ابتدای زندگی مشترک از راهنمایی های یک مشاور برای کنترل این موضوع استفاده کنند که هم از بروز اختلاف جلوگیری کنند و هم به روابطشان خانواده ها آسیبی وارد نکنند .


بیشتر بخوانید: مشاوره پیش از ازدواج


مشاوره خیانت

همه زندگی های زناشویی این احتمال وجود دارد که اتفاقاتی رخ دهد که زن و مرد از لحاظ عاطفی از یکدیگر فاصله بگیرند . این فاصله میتواند صورت مدیریت صحیح از سوی یک یا هر دو طرف به خیر و خوشی به پایان برسد و هم میتواند به سردی بیشتر و انتها حتی به خیانت منجر شود . بهترین الذامی که فردی که مورد خیانت قرار گرفته و یا حساس میکند شاید این اتفاق افده شد ، مراجعه به مشاور است . یک مشاوره خیانت (betrayed counseling) هم به افراد کمک میکند که راه های پیشگیری از خیانت را دستور کار قرار دهند و هم صورت رخ دادن این اتفاق بهترین تصمیمات و بهترین واکنش ها را به فرد خیانت دیده ارائه میدهد .


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج آنلاین


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره آنلاین ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : Marriage and Family Counseling Service

مرکز مشاوره اینترنتی خانواده و ازدواج

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۲۱:۱۶ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

بیماری های ناشی از ازدواج فامیلی

۵٫۰
۰۱

بیماری های ناشی از ازدواج فامیلی بیماری های شناخته شده ای هستند . علاوه بر این بیماریها مانند بیماری های روحی – روانی ، ب لاسمی ماژورو سی به چند سنوم اشاره میکنیم . بیماری های ناشی از ازدواج فامیلی شامل : سقط جنین ، معلولیت و نقص ایمنی هستند . تمام این بیماریها ناشی از ازدواج فامیلی میشند . از دیگر بیماری های ناشی از ازدواج فامیلی میتوان به بیماری های عفونی اشاره کرد . یکی دیگر از بیماری های ناشی از ازدواج فامیلی سقط جنین و مرده زایی است . که اگر این بیماریها چند مرحله تکرار شوند نهایت به تولد نوزاد معلول منتهی خواهد شد . یکی از بیماری های ناشی از ازدواج فامیلی سنوم داون میشد . این بیماری بسیار خطرناک است که بخشهای بعدی بیشتر به آن خواهیم پرداخت .

بیماری های ناشی از ازدواج فامیلی

بیماری های ناشی از ازدواج فامیلی سنوم های دیگر هستند . سنوم کلاین فلتر ، سنوم فنیل کتونوریا ، سنوم نونان همه اثر ازدواج فامیلی بوجود می آیند . فلج مغزی نیز بر اثر ازدواج فامیلی نوزادان دیده میشود . چاره چیست ؟ اگر هر زوجی خود را برای داشتن ازدواج موفق ترغیب به مشاوره قبل از ازدواج کند مسلما اطلاعات بهتری یافت خواهد کرد . مرکز مشاوره آویژه سعی بر این دارد که فرهنگ مشاوره را خانواده ها ارتقا دهد . شما برای رسیدن به کسی که معیارهای ازدواج شما تطبیق داشته شد حتما ید مشاوره نمایید . حتی بعد از ازدواج برای اثر گذاشتن بر روی خانواده مشاوره ازدواج ضروری است . عامل بعدی که قبل ازازدواج ضروری است مشاوره ژنتیک میشد . این مشاوره شما کمتر نگران فرزندان برای ابتلا به بیماریهای توارثی و ژنتیکی خواهید بود .

بررسی بیماری های ناشی از ازدواج فامیلی

بررسی بیماری های ناشی از ازدواج فامیلی را لاسمی مینور آغاز میکنیم . اگر پ و ما هردو به بیماری مینور مبتلا شند که نیاز به مراقبت ندارند فرزندشان قطعا ب لاسمی ماژور خواهد بود . بررسی بیماری های ناشی از ازدواج فامیلی را سنوم کلاین فلتر ادامه میدهیم . این سنوم کودک پسر یک نسخه اضافی کروموزوم ایکس بدنیا می آید . و امابررسی بیماری های ناشی از ازدواج فامیلی به سنوم ترنر برمیخوریم . این سنوم برای زنان است . زنان بطور طبیعی دارای جفت کروموزوم جنسی ایکس هستند این سنوم زن یک کروموزوم ایکس کم دارد . سنوم بعدی فنیل کتونوریا است که اثر کمبود یک آنزیم کبد بوجود می آید . سنوم نونان هم عث میشود اعضای بدن رشد طبیعی نداشته شد و رشد قسمتهای مختلف بدن اختلال مواجه میشود .

بررسی بیماری های ناشی از ازدواج فامیلی را بیماری های روحی – روانی ادامه میدهیم . بیماری های روحی – روانی کمتر منشا ژنی دارند . اما توارث آنها دخیل هستند . کمبود یا اضافه داشتن تعدادی از امینو اسید ها عث بروز برخی اختلالات رفری و مغزی میشوند . این نقصان به فرزندان منتقل میشود . اگر دو نفر هردو این اختلال را داشته شند ولی بیماری آنها نمود نداشته شد فرزندان شدید میشود و احتمال بروز بیماری های شدیدی میرود . ازجمله شیزوفرنی ، اسکیزوفرنی ، اوتیسم و افسردگی .

خطرات بیماریهای ناشی از ازدواج فامیلی

خطرات بیماریهای ناشی از ازدواج فامیلی بسیار زیاد است . یکی از خطرات بیماریهای ناشی از ازدواج فامیلی به دنیا آمدن کودک معلول است . احتمال به دنیا آمدن این کودکان ازدواجهای فامیلی سه برابر ازدواجهای غیر خویشاوندی است . البته ازدواجهای نسبی . نکته مهم اینجاست که این معلولیت احتمال دارد نسلهای بعدی یعنی نوه و نتیجه تکرار شود . چهار صد از مرگ و میر نوزادان مربوط به ازدواجهای فامیلی است حتی ازدواجهای فامیلی دور . یکی دیگر از خطرات بیماریهای ناشی از ازدواج فامیلی ابتلا کودکان به سنوم داون است . این کودکان به جای ارث بردن دو نسخه از کروموزوم ، سه نسخه توارثی دارند . این بیماری سبب اختلال رشد نوزاد دارد . عث اختلال یادگیری ، افزایش ابتلا به ناراحتیهای قلبی ، اختلال شنوایی و بینایی میشود . این بیماری به تریزومی ۲۱ نیز مشهور است .

انواع بیماریهای ناشی از ازدواج فامیلی

انواع بیماریهای ناشی از ازدواج فامیلی بر دو نوع جسمی و روحی تقسیم میشود . انواع بیماریهای ناشی از ازدواج فامیلی جسمی بردو نوع ژنتیکی و مازادی تقسیم میشود . انواع بیماریهای ناشی از ازدواج فامیلی روحی نیز بر دو نوع وراثتی و محیطی تقسیم میشود که هرکدام جای خود نیاز به بررسی و توضیح دارند . بیماریهای ژنتیکی را که به تفصیل گفتیم . اما بیماری های مازادی بیماری مربوط به ژن نمیشد و جهش ژن مشاهده نمیشود . اما اختلالاتی مانند کم کاری تیروئید بر سلامت کودکان اثر میگذارد . بیماریهای ما زادی ممکن است دیابت ، سرخجه و کم کاری تیروئید دامنگیر فرزندان شود . بیماری مازادی به معنای انتقال از ما به فرزند نیست .

بیماریهای ناشی از ازدواج فامیلی برای فرزندان

بیماریهای ناشی از ازدواج فامیلی برای فرزندان را بخشهای گذشته نام بردیم . اکنون به نمود آنها فرزندان میپردازیم . بیماریهای ناشی از ازدواج فامیلی برای فرزندان سنوم کلاین فلتر است . این سنوم پسر بچه یک نسخه اضافی کروموزوم ایکس متولد میشود که سبب ثیر منفی بر بیضه ها و هورمون های جنسی تستوسترون میشود . سینه برجسته ، کم بودن موهای زائد ، کوچک بودن آلت مردانه و کم ترشح شدن اسپرمها میشد . سنوم ترنر برعکس سنوم قبل برای زنان میشد . علائم ثانویه زنان کم است سینه صاف و بدون برجستگی ، اختلال ترشح هورمونهای زنانه و بدنل آن عدم قاعدگی و رداری میشد . این زنان یک کروموزوم ایکس کمتر دارند و تک کروموزومی هستند .

بیماری فنیل کتونوریا به دلیل نبودن نوعی آنزیم کبد نوزاد ایجاد میشود که نوزاد شیرو مواد پروتئینی را نمیتواند هضم کند و حالت تهوع پیدا میکند . سنوم نونان اختلال رشد جسمی کودکان میشود . علائم آن قامت کوه ، نقص قلبی و عقب ماندگی ذهنی است .

سوالات متداول

مشکلات ژنتیکی کدام ازدواج ها بیشتر است ؟

ازدواجهای فامیلی نزدیک ، ازدواجهای فامیلی که همخونی دارند و ازدواجهای فامیلی که از نظر ژنتیکی به هم نزدیکتر هستند و یا شبیه تر هستند . ازدواجهایی که اجداد بیماری داشته اند و اکنون دو نفر اجداد مشترک هم ازدواج میکنند احتمال بروز بیماری دو برابر میشود .

بیماریهای حاصل ازازدواج فامیلی چیست؟

مهمترین آنها لاسمی است که اثر ازدواج فامیلی بوجود می آید . دو لاسمی مینور هم ازدواج میکنند فرزندشان لاسمی ماژور میشود . بیماری خطرناکی که آخر عمر نیاز به مراقبتهای ویژه پزشکی دارد .

انواع بیماری های ناشی از ازدواج فامیلی ؟

بیماریهای تک ژنی ، بیماریهای چند عاملی که یکی از عوامل ان ژن است یعنی چند عامل عث بروز بیماری میشود که یک عامل آن دی ان ای میشد . بیماریهای کروموزومی که یک یا جفت کروموزوم جهش ایجاد شده است که عث اختلال یکی از بخشهای بدن بوجود می آید .

بیماریهای رایج ازدواج فامیلی چیست ؟

معلولیت ، شبکوری مازادی ، نقص ایمنی ، انواع سنوم ها ، لاسمی ، سقط جنین ، فلج مغزی و بیماری های عفونی از جمله بیماری های رایج ازدواج فامیلی هستند . یکی دیگر از بیماریهای رایج مرده بدنیا آمدن مکرر نوزادان است که اگر نوزادان بعدی زنده بمانند قطعا معلول خواهند بود .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره ازدواج فامیلی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: Marrying close relatives offers genetic risks and benefits for

بیماری های ناشی از ازدواج فامیلی

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۱۳:۱۲ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

تست ازدواج موفق

۵٫۰
۰۱

تست ازدواج موفق علایق و سلایق و خواسته های شما از زندگی را مشخص می کند نسبت به آن بتوانید همسر مناسبی را انتخاب کنید . تست ازدواج موفق واقع مانند آینه ای عمل می کند که می توانید تصویر خودن را آن ببینید و از طریق آن به یک خودشناسی ست دست پیدا کنید . تست ازدواج موفق طرح سوالات ارزیابی شده رابطه نظر شما راجع به موضوعات مختلف به نقاطی از شخصیت شما دست پیدا می کند که حالت عادی ممکن است نیازمند چند جلسه مشاوره شد بتوان به این اطلاعات از شخصیت شما پی برد اما تست ازدواج موفق به راحتی مشاور از علایق و ملاک های شما آگاه می شود و می تواند به شما داشتن یک ازدواج موفق کمک بیشتری کند .

بهترین تست ازدواج موفق

بهترین تست ازدواج موفق توسط روانشناسان تهیه شده است . یکی از مهم ترین دلایلی که به شما پیشنهاد می کنم از این تست ها استفاده کنید این است که جلسات خواستگاری و یا حتی دوران نامزدی ممکن است نتوانید برخی سوالات را از همسر آینده ن بپرسید حال ممکن است این اجتناب از پرسش از سر خجالت شد و یا ممکن است آن موقعیت برخی مسائل را به فراموشی سپرده شید اما تست های ازدواج این مشکل بر طرف می شود و شما مطمئن هستید از هر لحاظ سنجیده می شوید .

بهترین تست ازدواج موفق ، سوالاتی است که توسط مشاوران و روانشناسان کاملا حرفه ای طراحی شده شد ، پس استفاده از یک تست مناسب قدم اول است ، سپس بررسی تست را ید به یک مرکز مشاوره ازدواج بسپارید نتیجه تست ها را بررسی نماید و نهایت به شما و همسر آینده ن بگوید چه اندازه می توانید از یک زندگی مشترک موفق کنار یکدیگر برخوردار شید .

بهترین تست ازدواج موفق به شما کمک می کند زمان کمتری یکدیگر را بهتر بشناسید .

تست ازدواج موفق برای انتخاب همسر

تست ازدواج موفق برای انتخاب همسر راهکار مناسبی است که امروزه بین جوانان بیش از پیش رواج پیدا کرده است . این تست ها شما را به چالش می کشد و موقعیت های بحرانی زندگی را براین شبیه سازی می کند و نوع عکس العمل شما را نسبت به حوادث مختلف می سنجد از میزان آمادگی شما برای یک زندگی مشترک آگاه شود . تست ازدواج موفق برای انتخاب همسر همچون راه میانبری است برای دستیابی به نقاط پنهانی از شخصیت هر فرد که ممکن است نقاب پوشیده شده شد .

فرض کنید یک جلسه خواستگاری هستید ، به طور قطعی شما تمام تلاشن را می کنید که وقار مودب رفر کنید و احتمالا لبخند آرامی هم گاهی بر لب میآورید و کاملا مراقب هستید که دست از پا خطا نکنید و به طبع تمام این موارد را فرد روبه روین نیز دارد چرا که هیچکس دوست ندارد چنین موقعیتی چهره ای زشت از خود به یاد بگذارد نتیجه این کاملا طبیعی است که هیچکدام شناخت ستی از یکدیگر نداشته شید و چه بسا برخی شرایط بدتری سعی کنند این مجالس دورغ را نیز چاشنی تعریف هایشان از خود کنند راحت تر بله را بگیرند نتیجه شناخت های موجود جلسات خواستگاری از اعتر کمی برخوردارند و این جا است که تست های ازدواج به یاری میآیند و شناخت را کامل می کنند .


بیشتر بخوانید: اهمیت سن ازدواج موفق


تست ازدواج موفق آنلاین

تست ازدواج موفق آنلاین برای کسانی که وقت مراجعه به مراکز مشاوره قبل از ازدواج را ندارند مناسب است . البته ید توجه داشته شید که این تست را سایت های معتبر روانشناسی و مشاوره انجام دهید از صحت ستی آن مطمئن شید . بهتر است بررسی این تست ها را به یک مشاوره ازدواج بسپارید برای این کار می توانید به صورت آنلاین مشاوران تلفنی ارتط شید اگر این مشاوره تلفنی نیز براین مقدور نبود آخرین مرحله خودن توسط راهنمایی ها و نحوه ارزیابی تست ها به بررسی پاسخ ها بپردازید .


بیشتر بخوانید: عوامل ازدواج ناموفق


تست ازدواج موفق برای جوانان

تست ازدواج موفق برای جوانان قبل از ازدواج بسیار مفید است . اما نکته جالب این تست ها این است که نه تنها قبل از ازدواج برای شناخت معیارهای ازدواج مناسب است بلکه برای زوج هایی که سال هاست ازدواج کرده اند نیز مناسب است و انجام این تست می توانند بیش از پیش یکدیگر را بشناسند و سوء تفاهم هایی که ممکن است طول زندگی برایشان پیش آمده شد را بر طرف کنند .


بیشتر بخوانید: ویژگی های ازدواج خوب


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره ازدواج موفق به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : Marriage Quiz – Marriage Dynamics Institute

تست ازدواج موفق

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۵۷:۳۶ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)