مشاوره روانشناسی زوجین مشاوره روانشناسی زوجین .

مشاوره روانشناسی زوجین

ویژگی های زنان و مردانی که آمادگی ازدواج دارند ؟

۵٫۰
۰۱

آمادگی ازدواج

آمادگی ازدواج همان مسئله بسیار مهمی است که حد و مرز و ملاک های آن برای بسیاری از افراد ناشناخته است . نداشتن تعریف ستی از آمادگی ازدواج و یا ذهنیت اشته این مورد عث شده است که برخی افراد بدون داشتن آمادگی واقعی برای ازدواج این مورد اقدام کنند . عدم آمادگی ازدواج به صورت واقعی این افراد عث میشود که پس از گذشت دوران مهیج و بکر اوایل ازدواج ، این افراد دچار خود گیری ، پشیمانی ، افسردگی و اختلاف شوند زیرا روبرو شدن جدیت ها ، بحران‌ ها و چالش‌ های زندگی مشترک به این نتیجه میرسند که هنوز آمادگی ازدواج را ندارند این مرحله میتوان به کمک مشاوره ازدواج میزان آمادگی ازدواج را خود ارتقا داد بتوان خود را زندگی مشترک تطبیق دهیم .

اما ست تر آن است که شرکت کلاس های مشاوره قبل از ازدواج ، کارشناس مشاوره خانواده تشخیص دهد که آیا آمادگی ازدواج به صورت همه جانبه ما وجود دارد یا خیر .


بیشتر بخوانید:مشاوره ازدواج تلفنی


نشانه های آمادگی ازدواج برای زنان

نشانه های آمادگی ازدواج برای زنان ابعاد مختلف قابل بررسی است . می توان گفت که اولین مورد از نشانه های آمادگی ازدواج برای زنان رسیدن به بلوغ جنسی و جسمی می شد چرا که صورت عدم بلوغ جنسی ازدواج می تواند آسیب های جبران ناپذیری را به جسم و روان فرد وارد کند . پس می توان گفت حداقل لازمه این آمادگی این است که فرد توانایی جسمی و جنسی را برای مسائلی مانند روابط زناشویی و روری داشته شد . از دیگر نشانه های آمادگی ازدواج برای زنان رسیدن به بلوغ فکری ، شخصیتی و احساسی است .

فرد ید دیدی واقع گرایانه بتواند چیستی زندگی مشترک را ک کند و علم بر جوانب مختلف ازدواج ، میل به آن را خود احساس کند . موارد مختلفی برای نشانه های آمادگی ازدواج برای زنان وجود دارد که برخی از آن ها شامل میل به ما شدن ، تصور شریک زندگی خود ، جدی گرفتن ملاک های انتخاب همسر ، نگاهی هدفمند تر بر روابط خود ، تلاش برای تعالی همه جانبه خود ، کمرنگ شدن علاقه به تنهایی ، احساس خلاء یک همراه همیشگی و … می شد .


بیشتر بخوانید:مشاوره ازدواج آنلاین


نشانه های آمادگی ازدواج برای مردان

نشانه های آمادگی ازدواج برای مردان مواردی نشانه های آمادگی ازدواج برای زنان مشترک می شد و موارد دیگر به صورت تخصصی است . نشانه های آمادگی ازدواج برای مردان به دلیل تفاوت های فطری نسبت به زنان دیرتر خود را نشان می‌دهد البته این مورد استثناهایی نیز ممکن است وجود داشته شد . برای مثال مسئولیت پذیری مردان دیرتر از زنان ایجاد می شود و همین طور علاقه به تشکیل خانواده و یا پ شدن نیز مردان دیرتر شکل می گیرد .

از نشانه‌ های آمادگی ازدواج برای مردان به موارد زیر می توان اشاره کرد . میل به مستقل شدن از خانواده ، تلاش برای استقلال مالی و داشتن کسب و کار مشخص ، توجه بیشتر به پس انداز و سرمایه گذاری ، دلزده شدن از روابط بی پایه و اساس و موقت ، دقت بیشتر انتخاب افراد برای ارتط ، آنالیز افراد برای داشتن معیار های همسر مناسب ، فکر کردن جدی تر و عمیق تر مورد ویژگی های همسر ایده آل ، کنار آمدن گذشته شخصی ، احساس آمادگی پذیرش یک همراه همیشگی و … .


بیشتر بخوانید:مشاوره تلفنی ازدواج


آمادگی ازدواج از لحاظ روحی _ روانی

آمادگی ازدواج از لحاظ روحی _ روانی به شرایطی گفته می‌شود که فرد به بلوغ و ثت احساسی و فکری رسیده شد . بلوغ احساسی و فکری به این معنا می شد که فرد که به مرحله ای از خودشناسی رسیده شد که بتواند تشخیص دهد چه مسائلی او را عمیقا خوشحال میکنند و چه مسائلی او را به هم میریزند . فردی که به رشد احساسی روانی لازم رسیده شد تعریف واضحی از ایده آل های خود دارد و می داند که به دنل چگونه فردی است .

آمادگی احساسی روانی یعنی فرد بتواند شخصی را برای تمام عمر به عنوان همسر کنار خود بپذیرد . یعنی زمانی که میل به همسر ، پ و ما شدن تمام مسئولیت های آن بر میل به تنهایی غالب شد . آمادگی ازدواج از لحاظ روحی _ روانی یعنی فرد به ازدواج به عنوان یک عهد و پیمان جاودانه و ارزشمند نگاه کند و احساس به ازدواج ، تشیکل خانواده و همسر عمیق ترین نیاز احساسی او شد . یعنی زمانی که فرد احساسات و روابط سطحی و گذرا را پاسخگوی خلاء عاطفی خود نداند و به دنل رابطه و احساسی عمیق تر و پایدار تری مانند ازدواج شد .


بیشتر بخوانید:آیا ازدواج دائم دوام و امنیت بیشتری دارد ؟


معیار های اصلی آمادگی ازدواج

معیار های اصلی آمادگی ازدواج همانطور که گفته شد از جنبه جنسی جسمی ، روحی روانی احساسی ، عاطفی و … قابل بررسی است . این معیارها ممکن است افراد مختلف به دلیل تفاوت شرایط زندگی ، شرایط آموزشی ، تربیتی و … زمان های مختلفی ایجاد شوند . یعنی رسیدن به بلوغ هرگز برای همه یک سن خاص اتفاق نمی‌افتد . از طرفی گاهی تشخیص آمادگی و عدم آمادگی ازدواج برای خود فرد نیز سخت میشد و فرد دچار شک و تردید می شود .

مشاوره ازدواج میتواند معیار های اصلی آمادگی ازدواج را برای ما مشخص کند و تشخیص دهد آیا این معیارها ما شکل گرفته اند یا خیر . ازدواج موفق گرو مسائل خاصی مانند آمادگی برای ازدواج ، شناخت کافی قبل از ازدواج ، تناسب و توازن بین زوج و … می شد . از این رو برای اینکه بتوانیم به این آمادگی دست پیدا کنیم و مسیر ازدواج را به ستی طی کنیم بهره‌ مندی از مشاوره از خانواده بسیار لازم است چرا که کارشناسان روانشناسی ازدواج دانش و تجربه کافی خصوص تمام مراحل ازدواج را دارند و می توانند بهترین مسیرها و راهکارها را برای انتخابی ست به ما معرفی کنند .


بیشتر بخوانید:بهترین مرکز مشاوره ازدواج تهران


سوالات متداول

نشانه های آمادگی زنان برای ازدواج چیست ؟

تصور آینده کنار شریک زندگی خود ، جدی گرفتن موقعیت های ازدواج ، تغییر نگرش واقع گرایانه نسبت به زندگی مشترک به جای نگرش فانتزی و خیال پردازی ، تجدید نظر و دقت اولویت بندی معیار های انتخاب همسر و … از این نشانه ها میشند .

نشانه های آمادگی مردان برای ازدواج چیست ؟

تلاش برای به دست آوردن استقلال و توان مالی کافی ، تلاش برای برقراری رابطه هدفمند ، احساس نیاز به داشتن خانواده مستقل ، داشتن احساس مثبت نسبت به وضعیت دوسن مهل ، رسیدن به ثت اولویت بندی معیار های انتخاب همسر ، علاقه به تجربه پ شدن ، فاصله گرفتن از بی برنامه گی و برنامه ریزی برای آینده و … از شانه‌ های آمادگی مردان برای ازدواج می شد .

آمادگی روحی برای ازدواج چگونه است ؟

این آمادگی به صورت یک بلوغ احساسات و عواطف فرد شکل میگیرد . یعنی فرد احساس میکند که احساسات ، افکار ، دیدگاه ، عقاید ، معیار ها و علایق او مورد ازدواج به یک تعادل و ثت خاص رسیده اند که میشود به آن ها اعتماد کرد .

پیش از ازدواج ید چه آمادگی هایی کسب کنیم ؟

آمادگی برای پذیرش مسئولیت ها ، آمادگی برای مستقل شدن از خانواده ، آمادگی برای تجربه های بکر ، آمادگی برای مدیریت چال ها و بحران ها … .

نشانه های عدم آمادگی برای ازدواج چیست ؟

میل به تنهایی ، رغبت نداشتن به داشتن فرزند ، ترس از مسئولیت پذیری ، تردید اولویت بندی معیار ها ، نوسانات و عدم تعادل احساسات و … .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره آنلاین ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : What are the qualities of women that men look for in …

ویژگی های زنان و مردانی که آمادگی ازدواج دارند ؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۰۶:۰۶ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

مشاوره پیش از ازدواج

۵٫۰
۰۱

مشاوره پیش از ازدواج

مشاوره پیش از ازدواج دقیقا کار تحقیق برای ازدواج گذشته را انجام میدهد . مشاوره پیش از ازدواج علمی تر و بی نقص تر انجام میشود . مشاوره پیش از ازدواج تمام اطلاعات را از دختر و پسر میگیرد . مشاوره پیش از ازدواج از روی حرف های شما و کسی که قرار است شما ازدواج کند به روحیات شما پی میبرد . مشاوره پیش از ازدواج چون کارشناسانه تر است هیچگاه اجازه نمیدهد شما دگرگونه نشان دادن رفرهاین بر عیوبن سرپوش بگذارید . مشاوره پیش از ازدواج مهارت و ظرافت از لابلای حرف های شما به خلق و خوی شما پی میبرد . این مشاوران پی بردن به رفرهای و اهداف شما و پی بردن به رویه زندگی همسر آینده شما به شما مشاوره میدهند . اگر جواب مشاوره شما برای ازدواج منفی شد دلیل بر بد یا خوب بودن کسی نیست . بلکه دلیل بر مناسب نبودن شما برای هم میشد .

وقتی دو نفر ازهم طلاق میگیرند مسفانه شروع میکنند به انگ زدن به هم . این یک رفر اشته است که ریشه فرهنگی اشته دارد . چون فرهنگ ما همیشه طلاق مورد مزمت دیگران بوده است . هر زوج مطلقه به دنل بهانه ای برای موجه کردن طلاق خود میشد . این موجه کردن وقتی برای دیگران قابل قبول است که طرف مقابل عیبی بزرگ داشته شد که زندگی را برای طرف مقابل غیر ممکن کند . صورتیکه دو نفر ممکن است از هر لحاظ خوب و نیکوکردار شند اما زندگی کنار هم برایشان مشکل شد . این دو نفر طلاق میگیرند و چق خوب است به جای انگ زدن به یکدیگر بگویند : « خیلی هم خوب بود اما تفاهم نداشتیم » این رفر به مراتب پسندیده تر است حیثیت کسی را لکه دار کنیم و اعتر خود را بدگویی از بین ببریم .


بیشتر بخوانید:سوالات مشاوره قبل از ازدواج


مشاوره پیش از ازدواج آنلاین

مشاوره پیش از ازدواج آنلاین یک مشاوره عینی است . مشاوره پیش از ازدواج آنلاین میتواند به راحتی از روی کنش های شما زوجن متناسب بودن شما را محک بزند . مشاوره پیش از ازدواج آنلاین میتواند ست بودن ورهای شما را تقویت و یا تضعیف کند . او به صورت تصویری و آنلاین رفرها و عکس العمل های او را به شما مینمایاند . ممکن است ورهای شما به رفرهای او بقی قوی شد که هیچ حرفی را از هیچکس نپذیرید . ولی وقتی هماهنگی مشاوران به عینه ببینید ورن تغییر خواهد کرد .

مشاوره پیش از ازدواج آنلاین مانند زندگی کردن زیر یک سقف به شما اطمینان میبخشد . اطمینان از ست بودن برداشت ها و یا ناست بودن آنها . اینصورت اگر توجه به نقص ها ز هم او را انتخاب کنید برخورد ست این نقص را خواهید یافت . وقتی شما از یک نقص اطلاع داشته شید میدانید چه برخوردی داشته شید .

مشاوره پیش از ازدواج به روانشناسی شما و زوجن میپردازد . این بررسی نقاط عطف شما را بیان میکند و توجه به نقطه ضعف های طرفین احتمالات را نظر میگیرد . احتمال برخوردها و واکنش های نامناسب برابر رفرهای شما . سپس یک مشاوره آنها را برای شما و زوجن بیان میکند . شما توجه به پردازش ها و اطلاعات موجود انتخاب میکنید . ممکن است نقاط عطف شما و زوج ن به نقاط ضعف بچربد و شما بخواهید ازدواج کنید . مواردی هم پیش می آید که خوبی دو طرف صلاح میدانند این ازدواج صورت نپذیرد . هر صورت شما علم و آگاهی انتخاب خواهید کرد . آگاهی ره توانایی ها و عدم توانایی ها . هر دو مورد ازدواج یا انفکاک برد شماست . کسی که میداند ست عمل میکند . پشیمانی یا شکست از آن کسی است که نمیداند .


بیشتر بخوانید:مشاوره برای ازدواج


مشاوره پیش از ازدواج تلفنی

مشاوره پیش از ازدواج تلفنی فقط به پسر یا دختر مربوط نمیشود . اتفاقا زنان و مردانی که برای ر دوم ازدواج میکنند نیاز بیشتری به مشاوره دارند . آنها فرصت کمتری برای آزمون و خطا دارند . ضمن اینکه فقط رفر خودشان نیست که ید بررسی شود . آنها ممکن است فرزندانی داشته شند . این فرزندان ممکن است مجرد بوده و به همراه پ یا ما ید زندگی کنند . امکان هم دارد هرکدام مهل هستند و جدا از والدین زندگی میکنند . این فرزندان به احتمال قوی دخالت های مستقیم و غیر مستقیم زندگی والدین خواهند داشت . مشاوره پیش از ازدواج تلفنی شرایط را برای زوجین تعریف خواهد کرد . مشاوره پیش از ازدواج تلفنی بعد از بررسی خلقیات زوجین ید فرزندان نیز انجام شود . این مشاوره به اندازه مشاوره زوجین حائز اهمیت است .

این مشاوره پیش از ازدواج تلفنی نظر فرزندان مورد ازدواج والدین پرسیده خواهد شد . صد موافقت و مخالفت آنها این ازدواج اهمیت دارد . اینکه والدینشان زندگی میکنند یا خیر شرایط ازدواج دخیل است . اینکه همسر قبلی یکی از زوجین قید حیات است یا خیر مهم است . برای کسانی هم که برای اولین ر ازدواج میکنند نظر خانواده اهمیت دارد . پ و ما . خواهر و برا . افراد خانواده هم ید مشاوره شوند . شاید دخالت نکنند ولی نظر آنها میتواند رویه مشاوره را تغییر دهد . به هر حال آنها سالیانی هم زندگی کرده اند و رفرهای هم آشنایی دارند .


بیشتر بخوانید:تست روانشناسی ازدواج چیست ؟


مرکز مشاوره پیش از ازدواج

مرکز مشاوره پیش از ازدواج نظر کاشناسان مرتبط حوزه ازدواج میتواند تصمیم گیری زوجین ثیر بگذارد . مرکز مشاوره پیش از ازدواج موظف است استخدام کا علمی بهترین مشاوره را به مراجعه کنندگان بدهد . این مراکز برابر سرنوشت مراجعین خود مسئول هستند . مراکز داشتن امکانات به روز برای کارشناسان و مراجعین میتوانند به آنها برای یک مشاوره خوب کمک کنند . هدف این مراکز ید داشتن جامعه ای به دور از آسیب شد . سرنوشت مراجعه کنندگان ید برای آنها مهم شد . یک مشاوره بد میتواند نه تنها سرنوشت دو نفر را تغییر دهد بلکه میتواند بر روی روحیات خانواده های آنها نیز ثیر بگذارد . این ازدواج نامناسب مسلما برروی فرزندان آن خانواده نیز اثر نا بجای خود را خواهد گذاشت . مشاوره ازدواج برای این منظور انجام میشود . چون مشاوره میتواند بر روحیه چندین نفر ثیر بگذارد .

مراکز مشاوره ید به حوصله و دقت کارشناسان خود توجه کند . روانشناسان و مشاوران ید از روحیه خوبی برخوردار شند . به اندازه کافی یم استراحت داشته شند . بتوانند دقت و حوصله شرایط را بررسی کنند و تصمیم گیری ها ثیری مثبت داشته شند . مشاوره قبل از ازدواج روحیه را سالم و اراده را قوی و عزت نفس را لا میبرد . دو نفر میتوانند اعتماد و اطمینان زندگی مشترک خود را آغاز کنند .


بیشتر بخوانید:فلسفه ازدواج چیست ؟


بهترین مشاوره پیش از ازدواج

بهترین مشاوره پیش از ازدواج مشاوره ای است که تصمیم گیری ها دخالت نکند . معیارهای ازدواج را نظر بگیرد . شرایط را برای زن و مرد و یا دختر وپسر به وضوح بیان کند . یک مشاور تصمیم نمیگیرد وقضاوت نمیکند . بلکه فاکتورهای یک ازدواج موفق را شرایط آنها قیاس میکند . بهترین مشاوره پیش از ازدواج اینگونه است که خود مراجعه کنندگان بعد از مشاوره بتوانند تصمیم ست بگیرند . مشاورید روان و واضح سخن بگوید . مطالب را اختیار آنها قرار بدهد و خود زوجین به نتیجه مدنظر کارشناس برسند . بهترین مشاوره مشاوره ایست که حتی اگر منجر به ازدواج نشد منجر به رضایت ونی هر دو طرف بشود . هیچیک احساس ناامیدی و شکست نکنند . بلکه خوشحال شند که به نتیجه مطلوب رسیده اند . این مشاوره مشاوره ای اسدانه و دلچسب خواهد بود .

امیدواریم فرهنگ مشاوره مانند فرهنگ معاینه و مداوا برای همه جا افده و از آن به عنوان یک ضرورت یاد کنند سایه خانواده های سالم جامعه ای سالم داشته شیم .


بیشتر بخوانید:نحوه ست انتخاب همسر برای یک عمر زندگی


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : Everything You Need To Know About Premarital …

مشاوره پیش از ازدواج

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۰ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۶:۰۳:۲۳ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

مهمترین سوالات ازدواج چیست ؟

۵٫۰
۰۱

سوالات ازدواج

سوالات ازدواج منسوب به بزرگان علم روانشناسی را میتوان سایت های مختلف یافت . اما براستی سوالات ازدواج را حتی اگر بزرگان علم روانشناسی طرح کرده شند برای همه یکسان است ؟ این سوالات ازدواج برای هرکسی کاربرد دارد ؟ آیا این سوالات ازدواج را هر شرایطی میتوان پرسید و نتیجه مثبت و خوبی یافت کرد ؟ مطمئنا پاسخ شما نیز منفی است . اما این سوالات ازدواج راهنمای خوبی هستند برای اولویت بندی سوالات ازدواج ما . سوالات ازدواج قبل از خواستگاری ید بیشتر مورد انگیزه ازدواج شد . اینکه بدانید کسی که قرار است شما ازدواج کند برای این تصمیم خود چه مقدماتی فراهم کرده است . چه چیزی عث شده به فکر ازدواج بیفتد ؟ نگرانی از لا رفتن سن ؟ تشکیل خانواده مثل همه ؟ فشارهای جنسی و روانی ؟ یا سرو سامان گرفتن و رسیدن به اهداف و آرزوها ؟

بعد از اینکه از انگیزه او برای ازدواج مطلع شدیم و برای ما پذیرفته شد بهتر است علت اینکه شما را برای ازدواج انتخاب کرده را بدانید . زییی ؟ نجابت ؟ شغل ؟ موقعیت اجتماعی ؟ موقعیت خانوادگی ؟ موقعیت اقتصادی ؟ و یا نشانه های وفا و مهر و داشتن خلق وخویی نیکو ؟ این مهم است که چرا شما را برای ازدواج انتخاب کرده است . اگر توسط کسی معرفی شده اید بهتر است بدانید چه تعاریف و توصیفاتی از زیان معرف شنیده است . اکنون که شما را دیده چه چیزی عث شده که بر تصمیم خود یستد . البته نید خواستگار یا دختری را که برای ازدواج انتخاب کرده ایم به رگر سوالات جدی ببندیم . طرح سوال خود مهارت ویژه ای میخواهد . هنگام پرسش طرف مقابل احساس خستگی و کسالت نکند و احساس نکند محاکمه یا مواخذه میشود .


بیشتر بخوانید:سوالات مشاوره قبل از ازدواج


سوالات ازدواج و خواستگاری

سوالات ازدواج و خواستگاری ید نرم و ظریف مطرح شوند . یادمان شد هیچکس دوست ندارد مورد ز خواست یا تست و آزمون قرار بگیرد . آماده کردن سوالات از پیش تعیین شده مجلس خواستگاری شما را کسالت ر خواهد کرد . پس شاید بهتر شد به جای طرح سوال ، دادن یا گرفتن جواب مثبت را به چند جلسه موکول کنید . به این ترتیب فرصت بیشتری برای گپ زدن های دوسنه خواهید داشت و میتوانید بدون آزمون گرفتن همدیگر را بهتر و بیشتر بشناسید . سوالات ازدواج و خواستگاری ید ضمن معاشرت مطرح شود نه رسمی و فرمال . مهارت بیان سوالات ازدواج و خواستگاری خیلی مهم است . چون ممکن است طرف مقابل شما حین طرح پرسش شما را محک بزند . سوالات ازدواج و خواستگاری بسیار ظریف و دوسنه ید مطرح شود . شاید بهتر شد سوالات خوشرویی ولبخند مطرح شوند .

مثلا میخواهید نظرش را مورد طلاق بدانید . شما میتوانید راجع به یک نفر صحبت کنید که طلاق گرفته و از او نظرش را بخواهید . این بهتر است از او بپرسید نظرتون راجع به طلاق چیه ؟ و او خیلی رسمی و بطور معمول بگوید نه چیز خوبی نیست و شما خوشحال شوید که او طلاق را دوست ندارد . نگفته پیداست هیچکس نسبت به طلاق نظر مثبتی ندارد . واقع این شما هستید که طرح این سوالاو را وادار به پاسخی معمولی کرده اید . جلسه اول سوال ها معمولا مورد سن ، تحصیلات ، شغل و خانواده خواهد بود . اگر مورد پسند هم واقع شدند توقعات معمول را مطرح میکنند . مثلا من مام را خیلی دوست دارم و توقع دارم شما هم احترام او را نگه دارید . برای همین بهتر است جلسات خواستگاری یا بهتر بگوییم دیدار بیشتری شد شناخت کامل شود .


بیشتر بخوانید:سوالات قبل از ازدواج دختر و پسر چیست ؟


مهمترین سوالات ازدواج

مهمترین سوالات ازدواج مورد محبتی که نسبت به هم ایجاد شده میتواند شد . یکی از مهمترین سوالات ازدواج میتواند مورد بوها شد . همینطور مورد آرمان ها ، عقاید ، مذهب و حتی فانتزی ها . همه اینها مجموعه ای هستند که میتواند زندگی هرشخصی مهم شد . محبت که بر کسی پوشیده نیست جزو شرایط اولیه زندگی میشد . حال شاید دو نفر عاشق هم نشند اما کافیست یکدیگر را دوست داشته شند . برای رسیدن به آرمان ها و آرزوها هم فهمی شریک زندگی بسیار مهم است . اگر خواسته ها و آرزوهای شما برای او مسخره و ناچیز شمرده شود او هیچوقت شما هماهنگ نخواهد بود . مثلا شما دوست دارید آنق کب بنویسید مشهور شوید . اگر این آرزو نظر او ناچیز شد هر هزینه ای که شما برای نوشتن کب میکنید او ناراحت و دلخور خواهد بود .

مهمترین سوالات ازدواج میتواند مورد عقاید شد . نسبت به چیزهایی که شما یا همسر آینده ن نسبت به اجرای آنها اعتقاد و ایمان دارید . مهم اینست که عقاید شما مخالف هم نشد . اگر هم مخالف هم بود ب تحمل عقیده همسرن را داشته شید آینده مشکل ساز نشد . خوب است اینجا به مفهوم تغییر و تفاهم اشاره کنیم . برخی فکر میکنند تفاهم یعنی تغییر . خیر اینگونه نیست تفاهم یعنی ب آوردن و تحمل کردن عقیده مخالف . نظر بگیرید دو وکیل حقوقی هم ازدواج میکنند و اتفاقا بر روی یک پرونده کار میکنند . آنها مجبورند دادگاه مخالف پرونده همسرشان دفاع کنند . آنها دادگاه رقیب هستند . حال دو حالت پیش می آید . خانه همسری هستند که پرونده را فراموش میکنند و رفر دوسنه ای دارند . و برعکس هم ممکن است .


بیشتر بخوانید:تست روانشناسی ازدواج چیست ؟


سوالات ازدواج موفق

سوالات ازدواج موفق بعد از سوالات قبل ازازدواج و سوالات ازدواج مفهوم پیدا میکند . سوالاتی هستند که یک دختر و پسر و یا زن و مرد هم و مشاوره تصمیم به ازدواج گرفته اند . آنها وجه مشترک بسیار دارند . اهدافشان همسو است و یا برای آنها به تفاهم رسیده اند . و از کنارهم احساس لذت و آرامش میکنند . اما فقط به اینها قانع نیستند میخواهند علاوه بر داشتن یک ازدواج سالم و خوب ، ازدواج موفق داشته شند . مشاوره ازدواج تمام شده مشاوره قبل از ازدواج انجام داده اند و معیارهای ازدواج آنها همخوانی دارد . حال به ازدواج موفق می اندیشند . سوالات ازدواج موفق فقط مورد عشق و محبت و موقعیت های شغلی و اقتصادی محدود نمیشود . سوالات از اینها پا را فراتر میگذارد و به اهداف کلان اقتصادی ، اجتماعی و خانوادگی کشانیده میشوند .

واقع طرح سوالات ازدواج موفق نه تنها زوج بلکه خانواده ها و حتی نسل های آینده نیز از این ازدواج موفق سود خواهند برد . ازدواجی که آن هم اندیشی آنق زیاد است که آنها برای حل مشکلات خانواده و حتی برخی مسائل فرهنگی و اقتصادی جامعه نیز تلاش میکنند . اگر میان اقوام کسی از بیکاری رنج میبرد برای او تدبیری می اندیشند . وقتی را برای سر زدن به بی سرپرسن و یا سالمندان اختصاص میدهند و از این قبیل کارهای خیر . دیدن این زوج ها هر کسی انرژی میگیرد و از این انرژی بهره مند میشود .


بیشتر بخوانید:مشاوره برای ازدواج


اهمیت سوالات ازدواج

اهمیت سوالات ازدواج آشنایی و هماهنگی میان دو نفر مشخص میشود . شاید طرح یک سوال از طرف دختر یا پسر بطور کلی دید آنها را نسبت به هم مثبت و یا برعکس منفی کند . اهمیت سوالات ازدواج زمانی مشخص میشود که پسر دلخوری مجلس خواستگاری را ترک میکند و بعد میگوید ازش پرسیدم فلان او جواب داده بهمان . مشخص میشود پاسخ یک سوال ممکن است آنچه را ونمان داریم هویدا کند . اینست که طرح سوال و شنیدن پاسخ ها متوجه میشویم چه حد به هم نزدیک هستیم . چه حد میتوانیم هم به تفاهم برسیم . اختلاف نظرهایمان چیست و این اختلاف ها چه حد آینده ما دخیل هستند . به همین دلیل است که وقتی مشاوره میشویم از ما سوال میشود و مشاور توجه به سوالات ما را راهنمایی میکنند .


بیشتر بخوانید:فلسفه ازدواج چیست ؟


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : ۱۰ Important Questions To Ask Before Getting Married – PS …

مهمترین سوالات ازدواج چیست ؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۰ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۵۳:۳۹ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

سوالات قبل از ازدواج دختر و پسر چیست ؟

۵٫۰
۰۲

سوالات قبل از ازدواج

سوالات قبل از ازدواج گرچه این روز ها به صورت فانتزی ای طنز مانند آمده است و فورا ما را به یاد سوالاتی مثل رنگ مورد علاقه و غذای مورد علاقه یار می اندازد و کاملا بی فایده بنظر می رسد . اما ید بگویم اگر راجع به سوالات قبل از ازدواج هنوز هم همینطور فکر می کنید سخت اشتهید . چراکه همین سوالات اگر به جا شد ، منطقی طراحی شده شد و به موقع پرسیده شود می تواند شما را قبل از زیر یک سقف رفتن از یک اشته بزرگ نجات دهد یا به شناخت بهتر و عکس العمل های بهتر مشکلات کمکن کند پس سوالات قبل از ازدواج را جدی بگیرید .

این تصویر غلط که دخترها از سوالات قبل از ازدواج ذهن دارند و این تصویر ذهنی که یک جلسه معارفه یک اق ، کافه و یا حتی نیمکت یک پارک نشسته اند و پسر آماده هرگونه پاسخگویی به سوالات عجیب و غریب است و شما برای شروع لیستی از سوالات بی پایان را از کیفن می آورید و پرسیدن را شروع می کنید و یک خودکار قرمز دور سوالا غلط خط می کشید .

زمانی که هم برای دیدن یک فیلم به سینما رفته اید و یک فیلم ژانر اجتماعی دیده اید و ممکن است زیگر نقش مرد یک قسمت از فیلم به دلیل ناتوانی بر کنترل عصنیت همسر خود را کتک بزند ؛ فیلم که به اتمام می رسد مسیر برگشت شما و همسرن راجع به فیلم صحبت می کنید و شما میتوانید نظر همسرن را راجع به فیلم بپرسید و یا بگویید تو اگر جای او بودی آن موقعیت ممکن بود چه کاری انجام دهی ؟ و خلاصه طرح اینگونه سوالات دوران نامزدی بیشتر یکدیگر را بشناسید .


بیشتر بخوانید:مشاوره برای ازدواج


مراحل سوالات قبل از ازدواج

پرسیدن سوالات قبل از ازدواج مراحل مختلفی صورت می گیرد . به این صورت که اگر ازدواج کاملا سنتی است بهتر است یک جلسه معارفه برخی سوالات اولیه و کلی رابطه میزان تحصیلات ، سن ، و آمد و محل زندگی بعد از ازدواج پرسیده شود . و اما بهترین زمان برای شناخت بیشتر و طرح سوالات جزعی تر برای شناخت فردی و طرز تفکر و برخی عقاید که زندگی بسیار اهمیت دارد ، دوران نامزدی یا دوستی های قبل از ازدواج است که به دختر و یا پسر این فرصت را می دهد یکدیگررا بهتر بشناسند و چالش هایی که این دوران رخ می دهد نحوه بر خورد نامزدشان را مشکلات ببینند و از این طریق می توانند به راحتی ازشخصیت واقعی طرف مقابل آگاه شوند نه آن شخصیتی که از خود نشان اده است و ممکن است نقابی بیش نشد .

این موارد برای طرح برخی سوالات جزعی که معمولا برمی گردد به عقاید شخصی هر فرد ، بهترین کار این است برای طرح سوالات قبل از ازدواج زمانی سوالات را مطرح کنیم که اتفاقی مشابه صورت گرفته شد یا بحث به طور اتفاقی به موضوعی رسیده که براین سوال ایجاد کرده است .


بیشتر بخوانید:انتخاب همسر از دیدگاه روانشناسی ازدواج


سوالات قبل از ازدواج از خواستگار

سوالات قبل از ازدواج از خواستگار بهتر است کلی شد و جزئیات را به جلسات آینده بسپارید .

سوالات قبل از ازدواج از خواستگار همانطور که گفته شد بهتر است رابطه ابتدایی ترین اطلاعات شد هم آگاهی عمومی از نحوه زندگی خواستگارن را به شما بدهد و حدی مشخص شود اگر شما این فرد وارد زندگی شوید قرار است او کجا زندگی کنید و چه مدت او خارج از خانه و محل کار است و ترجیحا بیشتر وقت روز را ید چگونه سر کنید .

نمونه سوالات

همچنین طرح سوالات قبل از ازدواج از خواستگار می توانید به اعقاید دینی او اشاره کنید از این طریق میزان پایبندی او به دین آگاه شوید و حتی یابید از نظر پوشش چه حد به شما آزادی می دهد و یا اصلا پوشش شما و همسرن چه اندازه به یکدیگر مشابهت دارد .

سوالات قبل از ازدواج از خواستگار را صورت نیاز می توانید به کمک مشاوره ازدواج و مشاوره خانواده و روانشناسی طرح کنید به یک ازدواج موفق دست پیدا کنید .

از دیگر نکاتی که طرح سوالات قبل از ازدواج دختر و پسر می توانید به آن اشاره کنید میزان تحصیلات خواستگارن است و همین پرسش می توانید رابطه ادامه تحصیل خودن بعد از ازدواج یا حتی اشتغال شما زندگی مشترک و نظر او این رابطه آگاه شوید .

و بیشتر سعی کنید سوالاتی را مطرح کنید که میزان حقوق زن و مرد را زندگی مشترک تعیین می کند یابید خواستگارن چه اندازه به حقوق زن اهمیت می دهد و آزادی شما زندگی چق می شد و یا حریم شخصین زندگی مشترک چه اندازه است . این قبیل سوالات به شما کمک می کند شناخت کلی اما کاملی از خواستگارن داشته شید .


بیشتر بخوانید:معیارهای انتخاب همسر چیست ؟


سوالات قبل از ازدواج دختر و پسر

سوالات قبل از ازدواج دختر و پسر نید حاشیه و خجالت شد . زیرا ازدواج اتفاقی نیست که اشته آن را بتوان به راحتی جبران کرد و غلفت و یا خجالت های بی مورد عث می شوید مسیر زندگین به کلی تغییر کند .

گاهی به دلیل اشته همین امر و نداشتن شناخت کافی از یکدیگر و غفلت از خواسته هایی که دو طرف از یکدیگر انتظار دارند و برآورده نشدن این خواسته ها به دلیل عدم شناخت کافی ابتدا موجب دلخوری های کوچک و ایجاد سوء تفاهم می شود و به مرور تکرار شدن این اتفاق به طلاق و از هم گسیختگی زندگی مشترک می شود .پس ببینید که سوالات قبل از ازدواج دختر و پسر چه اندازه می تواند مهم و اهمیت شد .

سوالات قبل از ازدواج دختر و پسر ید رابطه تمام موارد یک زندگی مشترک شد نقاط مشترک و نقاط تفاوت را پیدا کنند و به میزان اهمیت این تفاوت ها تصمیم بگیرند که مناسب یکدیگر و ملاک هایی که از هم انتظار دارند هستند یا خیر .

اگردختر و پسر فکر می کنند که طرح سوالات دچار مشکل هستند و یا نمی دانند چه سوالاتی را ید مطرح کند ، بهترین کار این است که به یک مشاوره قبل از ازدواج مراجعه نمایند و راهنمایی از متخصصان و پر کردن پرسشنامه هایی که تخصص و تجربه نوشته شده است به راحتی مطمئن شوند که برای یکدیگر مناسب هستند و قا به برآورده کردن خواسته های یکدیگر هستند .


بیشتر بخوانید:برای انتخاب همسر شایسته به چه ویژگی هایی توجه کنیم ؟


سوالات قبل از ازدواج از همسر

سوالات قبل از ازدواج از همسر را به طور کامل و بدون خجالت طرح کنید .

این سوالات ید از بخش های مختلفی تشکیل شده شند . بهتر است سوالات قبل از ازدواج از همسر به شکل های متفاوت مثل سوالاتی راجع به فرهنگ ، دین ، فانتزی های جنسی که از همسر خود انتظار دارد ، میزان آمد و محل زندگی و … شد بتوانید همسرآینده ن را از هر جهت بهتر بشناسید .

همانطور که گفتیم بهتر است این سوالات مرزی به عنوان خجالت را کنار بگذارید و اگر قا به این کار نبودید حتما از یک مشاورقبل ازدواج کمک بگیرید . زیرا تحقیقات نشان می دهد بسیاری از طلاق ها به دلیل عدم رضایت زوجین از روابط جنسیشان می شد و یکی از راه های جلوگیری از این اتفاق آگاهی از خواسته های جنسی همسر قبل از ازدواج است پس این نوع سوالات را از یکدیگر پنهان نکنید آینده به مشکل بر نخورید .


بیشتر بخوانید:آسیب های ازدواج زود هنگام جوانان چیست ؟


اهمیت سوالات قبل از ازدواج

اهمیت سوالات قبل از ازدواج زندگی مشترک مشخص می شود ، زمانی که شما آگاه شید که همسرن هنگام عصنیت چه رفری از خود نشان می دهد یا از شما انتظار چه کارهایی را دارد و شما به او آگاهی بدهید که از او چه خواسته هایی دارید قطعا زندگی مشترک آرامش بیشتری را تجربه خواهید کرد .پس اهمیت سوالات قبل از ازدواج را نادیده نگیرید و پیش از آنکه وارد یک زندگی کاملا جدی شوید عواقب آن را بسنجید .


بیشتر بخوانید:تست روانشناسی ازدواج چیست ؟


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : What questions a boy should ask to girl during arranged ...

سوالات قبل از ازدواج دختر و پسر چیست ؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۲۰:۰۲ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

مشکلات و مزایای ازدواج در سن بالا

۵٫۰
۰۱

ازدواج سن لا

ازدواج سن لا یکی از اتفاق هایی است که امروزه جامعه ما بسیار به چشم می خورد . مسائل زیادی از جمله مسائل اقتصادی ، تحصیلی و فرهنگی موجب افزایش ازدواج سن لا شده است .

برخلاف گذشته ، امروزه جوانان ترجیح می دهند زمانی که به امکانات رفاهی کامل دست پیدا نکرده اند ازدواج نکند نتیجه رسیدن به این خواسته سنین لا تن به ازدواج نمی دهند . این روزها بسیار از جوانان می شنویم که وقتی صحبت از ازدواج می شود بسیاری الویت های مهم تر از ازدواج را نظر دارند که ازدواج را مرحله اخر لیست خود قرار داده اند . معمولا داشتن تحصیلات عالیه ، داشتن کسب و کار مناسب ، رفتن به سفرهای مختلف و … از اولویت های جوانان قبل از ازدواج است .

گذشته معمولا ازدواج و آغاز یک زندگی جدید همراه ساده ترین امکانات اولیه یک زندگی بود و دختر و پسر هم همراه می شدند و کمک یکدیگر به آرزوهایشان ل و پر پرواز می دادند و سعی می کردند ازدواجشان ثمره و نتیجه ی ایده آلی داشته شد وقتی به پشت سر خود نگاه کردند به روزهای قبل افتخار کنند . اما این روزها دختر و پسر ترجیح می دهند به تنهایی تمام ایده آل ها را بدست آورند و هنگامی به یکدیگر برسند که به تمام خواسته ها و آرزوهایشان رسیده شند .

آیا ازدواج سن لا مضر است ؟

نکته این جا است که آیا ازدواج سن لا مضر است ؟ قطعا این طور نیست و به همان اندازه که می توانیم از مضرات ازدواج سن لا بگوییم می توانیم رابطه بخش های مفید این اتفاق هم صحبت کنیم و ید بسنجیم شرایط چگونه ایجاب می کند و کدامیک آن شرایط برای ما مفید تر می شد .

اما اینکه به طور کلی ازدواج سن لا بهتر است یا سن پایین تر جای بحث و گفتوگوهای بسیاری دارد که ادامه تمام جوانب را نظر می گیریم به توضیح کاملی از مزایا و معایب آن می پردازیم و انتخاب و نتیجه گیری را به شما بزرگواران می سپاریم .

واقع این تفکر بین جوانان ما شکل گرفته است که ازدواج مانع بزرگی برای رسیدن به دیگر اهداف است و وجود آن ید بقیه کارهای زندگی را به طور تمام و کمال کنار بگذاری ، هرچند این تفکر به طور کامل هم غلط نیست و قاعد ازدواج و پذیرفتن یک نقش و مسئولیت جدید ممکن است شما را از برخی کارهایی که گذشته داشته اید کمی دور کند اما مقابل می تواند موفقیت های جدید دیگر و بسیاری اتفاقات جدید بهتر را برای شما فراهم کند که این امر خود نیازمند یک انتخاب ست و آگاهانه است . اما انتخاب این مسیر دیگر نیازی نیست به ازدواج سن لا بیاندیشید .


بیشتر بخوانید:مشاوره تلفنی ازدواج


مشکلات ازدواج سن لا

مشکلات ازدواج سن لا معمولا نسبت به مزایای آن پیشی گرفته و این امر موجب شده عامه مردم نگاه خوب و مثبتی به ازدواج سن لا نداشته شند . همانطور که می دانید یکی از دغدغه های والدین ازدواج فرزندانشان است نتیجه به قول معروف آروزی دیرینه پ و ماهای این مرز و بوم به خانه بخت رفتن فرزندشان است حال تصور کنید که ما های این روزها چق ید برای رسیدن به این آرزویشان صبور شند . معمولا به جوانی که سنین لاتری نسبت به بقیه ازدواج نمی کند واژه هایی مانند سخت گیر ، حساس و یا وسواس را نسبت می دهند و مدام او را بت این اتفاق سرزنش می کنند و تکرار این سرزنش ها و دغدغه ها موجب سلب آرامش فرد می شود و گاها عث می شود از روند زندگی روزمره خارج شود و گیر این حواشی شود .

اما اینکه مشکلات ازدواج سن لا چه حد جدی است و نگرانی والدین چه اندازه قابل ک است نیاز به شناخت بیشتر مشکلات ازدواج سن لا را دارد که زیر به آن می پردازیم .

برخی مشکلات ازدواج سن لا

  1. وسواس پیدا کردن انتخاب همسر به دلیل زیادی ریز شدن ملاک های سخت گیرانه ازدواج .
  2. ترس از ازدواج به دلیل وابستگی زیاد به زندگی مستقل .
  3. سردی برقراری ارتط به دلیل عبور از سنی که شورواشتیاق و جذابیت یک رابطه را خواسر بود.
  4. ترس از داشتن رابطه جنسی و سردی رابطه که بیشتر خانم ها دیده می شود .
  5. مشکلات روری و اختلال فرزند دار شدن .
  6. تفاوت سنی زیاد فرزندان آینده .

آنچه ذکر شد تنها بخش های اصلی مشکلات ازدواج سن لا می شد و هریک از موارد ذکر شده خود دارای جزئیات زیادی است که برای آگاهی کامل و ثیرات روانشناختی آن زندگی فرد را ید توسط متخصصان و مشاوران قبل از ازدواج میان بگذارید .


بیشتر بخوانید:آیا ازدواج دائم دوام و امنیت بیشتری دارد ؟


مزایای ازدواج سن لا

مزایای ازدواج سن لا یکی از موارد مهمی است که ید ذکر گردد زیرا این موضوع به طور عمده مظلوم واقع شده و گویی ازدواج سن لا هیچگونه سودی برای افراد ندارد حالی که اینگونه نیست .

یکی از مهم ترین مزایای ازدواج سن لا این است که دختر و پسر گرچه دیر تر از بقیه انتخاب خود را پیدا کرده اند و حالا راضی به ازدواج فرد مورد علاقه خود شده اند اما نکته این است که هردو به انتخاب خود کاملا مسلط هستند و می دانند انتخاب آنها از همه نظر همانی است که همه ی این سال ها را فدایش کرده اند .

مزایای ازدواج سن لا دختران این است که دست از انتخاب های صرفا عاطفی کشیده اند و عقل و منطق عشق را چاشنی ازدواج می کنند همچنین پسران ملاک ها عقلانی تر صورت می گیرد و مطمئن هستند این ملاک ها و انتخاب ها زودگذر و کورکورانه نیستند .


بیشتر بخوانید:بهترین مرکز مشاوره ازدواج تهران


آسیب های ازدواج سن لا

آسیب های ازدواج سن لا زمانی آشکار می شود که شما زمان را از دست داده اید و هیچ چیز نمی تواند زمان را به عقب ز گرداند و به شما فرصت های گذشته را زگرداند .

تحقیقات نشان می دهد تعداد زیادی از افرادی که خود را قرنی موقعیت های شغلی یا اجتماعی کرده اند و ازدواج را انتهای لیست های بلند لایشان قرار داده اند و سنین لاتر ازدواج کرده اند زمانی که از آنها پرسیده شده است آیا از انتخاب این مسیر برای زندگین راضی هستید ؟ تعداد زیادی از آنها اظهار پشیمانی کرده اند و اگر ماشین زمان اختیار داشتند هرگز این مسیر را برای زندگی دوره انتخاب نمی کردند زیرا معتقد هستند زندگی که همراه شور و هیجان جوانی ازدواج رخ می دهد نشاط و امید و انرژی بیشتری موج می زند و زندگی سرشار از حال خوب است . نتیجه از جمله آسیب های ازدواج سن لا می توان به بی انگیزگی آینده نیز اشاره نمود .

توصیه هایی برای ازدواج سن لا

توصیه هایی برای ازدواج سن لا برای افرادی که همچنان می خواهد همین مسیر را انتخاب کنند لازم است .

یکی از نکات مهم برای دختران این است که این را نظر بگیرند قطعا ازدواج سنین لا یا حتی مجرد ماندن آخر عمر هزاران ر بهتر از یک انتخاب غلط از روی عجله و ترس از لا رفتن سن می شد . زیرا گاهی حرف ها و سرزنش های اطرافیان و حرف های نگران کننده ای که شاید روزی برسد که همین فرصت را هم دیگر نداشته شی موجب می شود فرد انتخاب عجولانه ای داشته شد . توصیه می شود این مواقع از یک عامل بیرونی آگاه مانند مشاوره خانواده یا مشاوره ازدواج که می تواند خارج از محدوده ی دید شما جوانب را بسنجد و از روی منطق به شما کمک کند راهنمایی بگیرید که بهترین راهنما اینگونه موارد مشاوران خانواده و مشاوران قبل از ازدواج هستند .

از جمله توصیه هایی برای ازدواج سن لا این است که حتما قبل از ازدواج چند جلسه به مشاوره قبل از ازدواج مراجعه کنید زیرا ازدواج این سنین بسیار جدی تر است و ید توسط یک فرد آگاه خصوصیات شما و همسرن سنجیده شود از وسواس های فکری دور شوید و انتخاب صحیحی داشته شید .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره آنلاین ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : Pros and Cons of Getting Married Later in Life – Kiplinger

مشکلات و مزایای ازدواج سن لا

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۱۰:۲۷ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

مشاوره مسائل زناشویی

۵٫۰
۰۱

مشاوره مسائل زناشویی

مشاوره مسائل زناشویی به دو حوزه زناشویی ون خانوادگی و برون خانوادگی تقسیم میشود . مشاوره مسائل زناشویی ون خانوادگی نیز دو بخش زنان و مردان بررسی میشود . اینکه چرا زنان کمتر به زناشویی برون خانواده ای تن میدهند . چرا مردان به زناشویی برون خانوادگی علاقه دارند . بحث مشاوره مسائل زناشویی به ویژگیهای خاص زنان برای زناشویی میپردازیم . زن وقتی از نظر عاطفی به کسی دلبستگی و علاقه نداشته شد تن به رابطه جنسی نمیدهد . (البته مواردی چون تکانه های روحی ، عقده ها و تن فروشی شامل بحث ما نمیشود ) مشاوره مسائل زناشویی متوجه میشویم تعداد کمتری از زنان هنگام سکس به اسکاسم میرسند . اما وجود عدم رضایت از رابطه جنسی خود به این رابطه ادامه میدهند . چون زنان رابطه عاطفی رابطه جنسی را تحت الشعاع قرار میدهد .

مشاوره مسائل زناشویی این رابطه را وجود اینکه خیلی محکم است رد میکند . رابطه جنسی نرمال هردو طرف ید به مرحله اسکاسم برسند و ارضا شوند . زن برای ادامه زندگی تن به این زناشویی میدهد . حالیکه از نظر روحی مرد نیز نیاز دارد ارضا شدن زن را احساس کند . زنان به چند دلیل به اینگونه رابطه تن میدهند . سنتهای ما همیشه از زن شرم خواسته احقاق حقش . اما مرد برای زناشویی زنان بی شرم را بیشتر میپسندد . زنانی که متقاضی هستند . به چند ر زناشویی یک شنه روز تن میدهند . دیگر اینکه چون مرد اجازه دارد چند همسر داشته شد زن زناشویی بسیار محطا نه برخورد میکند . غافل از اینکه همین امر یکی از دلایل رو آوردن مرد به زنان دیگر است . به بحث مشاوره مسائل زناشویی زهم خواهیم پرداخت .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی زناشویی


مشاوره مسائل زناشویی آنلاین

مشاوره مسائل زناشویی آنلاین میتواند کمک بزرگی شد برای اینکه از راه ست روابط جنسی مطلع شویم . زنان و مردان ید نیازهای خود را این رابطه بیان کنند . مشاوره مسائل زناشویی آنلاین بهترین فرصت برای کسانی است که از نوع روابط بیخبر هستند . مشاوره مسائل زناشویی آنلاین شما یک صفحه مطالب زیادی مورد زناشویی صحیح خواهید دید پس از آن ممکن است از شما بخواهند فرم پر کنید یادن شد اسم مستعار این مشاوره شرکت نمایید چون برخی از سایتها برای نشان دادن مشاوره آن را نمایش میدهند . سپس صداقت کامل به سوالات جواب دهید . هر سایت یک چت روم هم دارد که شما میتوانید از طریق چت سوالات خود را بیان کرده و پاسخ بگیرید . اینگونه موارد به سایتهایی مورد اعتماد مراجعه نمایید . یک کامپیوتر و یا مویل راحت میتوانید مشاوره آنلاین بگیرید .

مشاوره مسائل زنا شویی آنلاین اشراف کامل به روحیات زن و مرد به مشاوره میپردازد . کارشناسان روانشناسی مسائل جنسی از انحرافات روابط جنسی نیز مطلع هستند . راه های کنترل از سوی خود شخص و راه برخورد همسر این مسئله را میدانند . مسفانه کسانی که انحراف جنسی دارند به جای مشاوره آن را از همسر پنهان میکنند . آنهامجبور میشوند برای این مسئله به دامان کسانی پناه ببرند که از وی سودجویی کرده و حتی اخاذی میکنند . بهتر است بدانیم انحراف جنسی نه به معنای بد بودن بلکه به این معنا است که این افراد به گونه ای دیگر ارضا میشوند که معمول نیست . معمول نبودن عیب و عار نیست بلکه تفاوت است . تفاوت نه گناه است و نه ننگ دارد . پس بهتر است بی نگ یک مشاوره خانواده انجام دهیم مارا به یک کارشناس خبره معرفی کند .

مرکز مشاوره مسائل زناشویی

مرکز مشاوره مسائل زناشویی توجه به نیازهای جامعه تشکیل شده است . یک مرکز مشاوره مسائل زناشویی از بخشهای مختلف مشاوره ،مان و معرفی تشکیل شده است . یک مرکز مشاوره مسائل زناشویی به صورت حضوری ، تلفنی و آنلاین به مراجعان خود مشاوره میدهد . این مراکز شما را از کم و کیف یک رابطه سالم و لذتبخش مطلع میکنند . رابطه حسی و زناشویی بسیار حساس و ظریف است . شما وقتی همسر خود ارتط برقرار میکنید و به او عشق و علاقه دارید این یک رابطه زی خواهدشد . به این شرط که بتوانید این عشق را او هم ببینید . مردان برای یک رابطه جنسی نیاز به عشق و دوست داشتن ندارند آنها هنگام نیاز هر کسی میتوانند رابطه برقرار کنند . آنها هنگام نیاز کمتر میتوانند خود را کنترل کنند اما فقط نیازشان برطرف میشود .

تمام تفاسیراگر رابطه زناشویی علاقه و حس عاطفی همراه شد فراموش ناشدنی خواهد شد . یک زن برای همسرش نیازی نیست مانند هنرپیشه های پورن رفر کند . ولی لازم است یک رابطه لذتبخش و خوب داشته شد . مرد ید تحریک شدن همسرش را ببیند . زن ید یک رابطه شاد و خوب برقرار کند ولی این بدان معنا نیست که برای همسرش فیلمهای غیر واقعی زی کند . همین که مرد احساس کند همسرش خوب تحریک شده ، خوب عشقزی میکند و خوب به مرحله اسکاسم رسیده لذتبخش است . پس بهتر است به جای هنرپیشگی برای همسر خود واقعی شیم . اگر همسرمان نمیتواند مارا خوب تحریک کند به او بگوییم . هر کسی نقاط تحریک پذیر ارگانیسم بدنش آشنایی دارد که ید به همسرش بگوید . راجع به مدت رسیدن به اسکاسم به همسرش بگوید زناشویی برای زن و مرد دلچسب شود .

مشاوره مسائل زناشویی تلفنی

مشاوره مسائل زناشویی تلفنی نیز یک تلفن میسر میشود و بسیار مفید است . مشاوره ازدواج نیز بهتر است ترکیبی از زناشویی داشته شد . لازم است دختران و پسران جوان ماکه میخواهند ازدواج کنند برای زناشویی نیز مشاوره بگرند . این مشاوره حتی برای زنان و مردانی که تجربه زناشویی دارند نیز لازم است . مشاوره مسائل زناشویی تلفنی فقط برای افراد مهل نیست یک دختر یا یک پسر بهتر است مورد زناشویی صحیح بداند . روانشناسی زناشویی نیز مهم است و ید هر کسی مورد آن اطلاعاتی داشته شد . زناشویی فقط همبستر شدن نیست . یک زناشویی خوب فاکتورهای مناسب خود را دارد که ید برای زناشویی خوب اعمال شود . زناشویی به خارج از خانه کشیده نشود . این زناشویی همیشه شاد و دلگرم زندگی کنیم .

یک مشاوره تلفنی ابتدا ید شما و همسرن روانکاوی شوید . سپس توجه به روحیات شما و همسرن توصیه هایی بگیرید . یک زناشویی خوب نیاز به امنیت خاطر دارد . اقی که ممکن است رفت و آمد شد مکان مناسبی برای زناشویی نیست . به کودکان خود احترام بگذارید و اق خواب آنها را از هفت سالگی جدا کنید . به آنها بیا موزید هیچگاه وارد اق خواب شما نشوند . از آنها بخواهید قبل ازخواب تمام نیازهای خود از قبیل مسواک زدن ، دستشویی رفتن و اب خوردن و غیره را مرتفع سازند . اینصورت نیازی نیست مدام اق خواب شما زده شود . اق خواب ید مکانی مناسب و دلنشین شد و تمام نیازهای زناشویی همانجا مرتفع شود . لس خواب زن و شوهر ید مناسب زناشویی شد . بدن هردو تمیز ولطیف شد . ز هم اینره خواهیم گفت .


بیشتر بخوانید: مشاوره زندگی مشترک


بهترین مشاوره مسائل زناشویی

بهترین مشاوره مسائل زناشویی مشاوره ایست که توجه به روحیات زن و مرد انجام شود . مشاوره تکنفره مشاوره ای ناقص خواهد بود . بهترین مشاوره مسائل زناشویی مشاوره ایست که کامل شد . این مشاوره ید مشاوره کودک نیز گنجانده شود . وضعیت کودک خانواده و ارتط زناشویی . کودکی که نیمه شب گریه میکند مسلما اجازه نمیدهد والدین زناشویی خوبی داشته شند . ید مراقب شیم کودک مورد زناشویی ما کنجکاو نشود . جدا کردن مکان خوابش هفت سالگی این مشکل راحتتر حل میشود . اگر فقط هنگام زناشویی از بخواهیم وارد اق خواب نشود کنجکاو خواهد شد و چه بسا ناگهانی وارد شود و یا پنهانی نگاه کند . مرکز مشاوره زناشویی آویژه برای شما شادی و خوشحالی آرزومند است .

خدمات مرکز

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه فرمایید .

این راس مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را زمینه مشاوره زناشویی و زندگی مشترک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: Marriage Counselor | Online Counseling Website

نویسنده: زهره حبیبی نوده

مشاوره مسائل زناشویی

از

09353000102


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۰۰:۳۴ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

شرایطی که یک ازدواج خوب باید داشته باشد چیست ؟

۵٫۰
۰۱

ازدواج

ازدواج را میتوان پدیده‌ای معرفی کرد که سرشار از احساسات متفاوت مانند ترس ، هیجان ، کنجکاوی ، علاقه تردید و … است . شاید دهه های پیش ازدواج ها هرگز به پیچیدگی و سختی الان نبود و تنها به روش سنتی شکل می گرفت که آمار موفقیت نیز آن بسیار بیشتر بود . اما دگرگونی های فرهنگی ، اجتماعی ، اقتصادی و پیچیدگی های زندگی نسب من امروزی شرایطی را ایجاد کرده است که ازدواج به یک مقوله پیچیده جوانب و حواشی بسیار تبدیل شود که نتوان مسئله ازدواج را به سادگی گذشته مطرح و مورد آن تصمیم گرفت .

کیدها و حساسیت هایی که مورد ازدواج مطرح است به دلیل آمار لای طلاق جامعه میشد . آماری که هشدار می دهد بررسی مسئله ازدواج ها نیازمند توجه بیشتر به همه لایه ها و جوانب مختلف آن است قابل انکار نیست که روز به روز انسان ها و شخصیت آنها حال پیچیده شدن می شد پیچیدگی هایی که شناخت آنها را مشکل روبرو می کند و چنین به نظر می آید که پیش تر رفتن دنیای من امروزی به لایه های شخصیتی انسان ها افزوده می شود و همین امر تناسب بین انسان ها را سخت تر کرده است .

کنار این مسئله ، گسترش روابط اجتماعی و دنیای الکترونیک ، دیدگاه مردم به زندگی مشترک ، اهداف و خواسته های افراد مورد همسر و ازدواج ها بسیار تغییر کرده است چنان که هر روز شاهد کاهش آمار ازدواج و افزایش سن ازدواج هستیم .

پاسخ به سوالات :

هرگاه سخن از ازدواج به میان می آید هزاران سوال ذهن افراد نقش می بندد که هرکدام به جنبه خاصی از ازدواج اشاره دارد . برخی از این سوالات شامل موارد زیر هستند . هدف از ازدواجهای امروزی چیست ؟ بهترین زمان ازدواجی موفق چه زمانی است ؟ بهترین شرایط برای ازدواج ها چیست ؟ مهمترین معیارها ازدواج چه هستند ؟ چه چیزهایی می توانند ضامن ازدواجی موفق شند ؟ چگونه فرد مناسب خود را برای ازدواجی موفق پیدا کنیم و … .

اینها سوالاتی هستند که ذهن ما را مورد ازدواج حتما به خود گیر خواهند کرد شاید به برخی از آنها بتوان به سادگی پاسخ داد اما قطعاً سوالاتی هستند که پاسخ آنها نمی تواند ساده و ابتدایی شد سوالاتی که نیازمند دانش کافی ، مهارت و تجربه این ره هستند ، برای مثال تناسب بین شخصیت افراد که آیا می توانند کنار یکدیگر زندگی مسالمت آمیز و تعالی داشته شند یا خیر . تشخیص این مسئله گاه از قت تشخیص فرد خارج و دچار نوعی گمراهی میشود .

این جا میتوان به اهمیت مشاوره قبل از ازدواجی پی برد . کارشناسان و روانشناسانی که خصوص مشاوره خانواده ، ازدواج ها و روابط اجتماعی فعالیت می‌کنند بر اثر کسب دانش و سال ها تجربه این زمینه و بر اساس اصول علم روانشناسی خصوص انسان ازدواج ها و روابط بین انسانی می توانند تشخیص فاکتورهای اصلی شخصیت افراد و سنجش این فاکتورها و معیارها تشخیص دهند که آیا سازگاری لازم و کافی می تواند بین دو تیپ شخصیتی شکل بگیرد یا خیر . از این رو می‌توان قبل از تصمیم گیری شرکت جلسات مشاوره ازدواجها به نتیجه بهتری دست پیدا کرد .


بیشتر بخوانید:دغدغه های ازدواجهای جوانان چیست ؟


شرایط ازدواج

شرایط ازدواج یکی از جنبه های مورد بحث زمینه ازدواجها میشد که شامل جنبه های اجتماعی ، اقتصادی و شخصیتی خاص خود میشود . شرایط ازدواج مورد دختران پسران تفاوت‌ های خاص خود را دارد اما مواردی نیز دارای نقاط مشترک هستند همینطور شرایط ازدواجی از فردی به فرد دیگر متفاوت است . شرایط ازدواج را میتوان از جنبه دیدگاه فرد برای انتخاب همسر و یا شرایط خود فرد برای اقدام به ازدواج بررسی کرد .

شرایط ازدواج را هرگز نمی‌توان برای شخصی دیکته کرد و نمی‌توان گفت شخص داشتن موارد خاصی می تواند مورد ازدواج اقدام کند . همانگونه که شاهد هستیم برخی داشتن شرایط به ظاهر ایده‌ آل موفق به ازدواج نشده اند حال آنکه فردی شرایطی نه چندان مطلوب توانسته است تشکیل خانواده دهد . از این رو شرایط ازدواج برای یک فرد می تواند ساده و قابل وصول و برای دیگری سخت و پیچیده شد اما به طور کل مورد ازدواجها یک سری شرایط و ایده آل ها و ملاک ، به صورت پیش فرض برای تشکیل یک ازدواجی موفق وجود دارد .


بیشتر بخوانید:معیار زنان برای همسر آینده


انواع شرایط ازدواج

برخی از این شرایط به ویژگی های فردی شخص بر می‌گردد و برخی دیگر به شرایط اجتماعی و مادی او مربوط است . از مهم‌ترین شرایط ازدواجها که هم مورد پسران و هم مورد دختران صدق می کند و می توان گفت اولویت هستند می توان به بلوغ فرد اشاره کرد . این بلوغ شامل بلوغ جنسی ، فکری و بلوغ اجتماعی می شد ، یعنی فرد ید کاملا از نظر روحی روانی و شخصیتی پذیرای زندگی مشترک شد ، بتواند مسئولیت‌ زندگی مشترک را به ستی بپذیرد ، مهارت زندگی را خود احساس کند ، علاقه و تمایل به خانواده و تشکیل زندگی مشترک را داشته شد ، ک ستی از چیستی زندگی مشترک و تعهدات آن داشته شد و بتواند کنار زندگی مشترک نقش اجتماعی خود را جامعه به ستی ایفا کند .

بدون شک زمانی که فرد بلوغ لازم را موارد گفته شده پیدا نکند شرایط ازدواجها را نخواهد داشت . از شرایط ازدواج می توان به جنبه مادی آن اشاره کرد . منظور از جنبه مادی صرفا پول و آمد نمی شد . از شرایط ازدواج مادی که امروزه توقعات افراد مطرح است می توان به داشتن زییی ظاهری ، موقعیت اجتماعی ، موقعیت شغلی ، تحصیلات ، آمد و مورد پسران خدمت سرزی اشاره کرد .

موارد گفته شده از جمله شرایط ازدواج می شد که به طور معمول مورد انتظار هستند . اما مواردی نیز شرایط ازدواجها نسبی و سلیقه میشود یعنی ممکن است تحصیلات و یا میزان آمد برای طرف مقابل شرایط ازدواج مطرح نشد و کید او بر تناسب شخصیتی و فرهنگی شد و بر عکس … .


بیشتر بخوانید:ویژگی های یک همسر خوب چیست ؟


ازدواجهای اینترنتی

ازدواج اینترنتی یکی از شیوه های ازدواج است که گسترش دنیای مجازی ، روز به روز شاهد افزایش آن هستیم ازدواجهای اینترنتی کنار خود مزایای و معایبی را خود به همراه دارد . مسفانه بیشتر افراد ازدواجهای اینترنتی را آشنایی اینترنتی اشته می گیرند .

هرگز نمی توان منکر شد که ازدواجهای اینترنتی دامنه آشنایی فرد افرادی که همسو اهداف و مسیر زندگی او هستند را بیشتر می کند مانند افرادی که انجمن های نویسندگی مجازی هستند و یکدیگر آشنا می‌شوند و یا برای مثال زمانی که دو پزشک یک سایت یا انجمن علمی آشنا می شوند . به طور معمول مشکلی که مورد ازدواج اینترنتی وجود دارد این است که افراد سعی نمی‌کنند که رابطه خود را به سمت دنیای واقعی سوق دهند و آن را مسیر ست هدایت کنند چارچوب ست به شناخت لازم از طرف مقابل دست پیدا کنند .

نکته :

نکته حائز اهمیتی که مورد ازدواجهای اینترنتی و به طور کلی آشنایی هایی که فضای مجازی صورت می گیرد وجود دارد این است که بسیاری از افراد ، شخصیت و موقعیت آنها انتزاعی می شد و به دنل این می‌تواند مواردی مانند سوء استفاده ، کلاهبرداری و اخاذی ، آزار و اذیت جنسی و روحی شکل بگیرد . ازدواجهای اینترنتی می تواند توجه به توسعه جهانی ، یکی از شیوه‌ های موفق ازدواجی شد به شرطی که رعایت اصول و تحت شرایط صحیح کنترل و هدایت شود .

یعنی فرد پس از آشنایی فضای مجازی طرف مقابل ، زمانی که احساس کرد او تناسب است و ملاک های اولیه یکدیگر را دارند ، رابطه را به سمت رابطه واقعی دنیای حقیقی سوق دهد و منطق آن را پیش ببرد .


بیشتر بخوانید:تهدید ها و فرصت های ازدواجهای اینترنتی چیست ؟


ازدواج سنتی

ازدواجهای سنتی اصیل ترین ، معمول ترین و معقول ترین شکل و شیوه ازدواجها جامعه ما بوده است که هنوز هم توجه به من شدن زندگی ها و توسعه جهانی طرفداران خود را دارد . ازدواجهای سنتی همواره نکات مثبت خود را از گذشته کنون به همراه داشته است . ازدواجهای سنتی معمولا فرد هرگز به قصد سرگرمی و یا برقراری ازدواج ها و رابطه موقت پیش قدم نمی شود و چون ازدواجهای سنتی نقش اصلی ازدواج و مقدمه آن بر عهده خانواده ها می شد ، رابطه مسیری منطقی و رعایت اصول پیش می رود .

اعتقاد برخی بر این است که توجه به تحولات فرهنگی ، اجتماعی و تغییر سبک زندگی دیگر نمی‌توان به ازدواجهای سنتی تکیه کرد . ید گفت که ازدواجهای سنتی طول زمان انعطاف خود را ثابت کرده است یعنی می توان قالب ازدواجهای سنتی و اصول و پایه‌ های ارزشمند آن به اقتضای تحولات فرهنگی و نیاز های موجود ، انعطاف لازم را مورد آن به خرج داد . به این معنا که مقدمه ازدواجهای سنتی ایجاد فرصت آشنایی کافی به صورت دوران نامزدی یا حتی خارج از فضای نامزدی تحت رضایت خانواده ها دو طرف ارتط بیشتری را برا کسب شناخت لازم از یکدیگر برقرار کند به نتیجه مورد نظر مورد داشتن تفاهم یکدیگر برسند .


بیشتر بخوانید:فواید ازدواجها سن پایین ،گذری به دیدگاه ها


بهترین شکل ازدواج

پس می توان گفت که اگر خانواده ها پروسه ازدواجهای سنتی انعطاف لازم را به خرج دهند و فرصت آشنایی و شناخت را به دختر و پسر بدهند ، هنوز هم ازدواجهای سنتی بهترین و اصولی ترین شکل ازدواجها می شد و می توان گفت تنها نکته منفی که مورد ازدواجهای سنتی وجود دارد این است که برخی از خانواده ها فرصت آشنایی را به زوج نمی‌دهند و بلافاصله رابطه را رسمی میکند که این امر عث می‌شود دختر و پسر بدون شناخت و بدون ایجاد علاقه اولیه لازم ، گیر یک رابطه جدی شوند که ممکن است پس از آن مشکلاتی مانند عدم تفاهم و علاقه بروز کند مسئله ای که مورد ازدواج های سنتی ضرورت دارد مشاوره قبل از هر ازدواجی میشد ، کارشناس متخصص زمینه مشاوره خانواده میتواند راهنمایی زوج مسیر ست آن را به سمت ازدواجی موفق هدایت کند .


بیشتر بخوانید:ازدواجهای سالم و پایدار چگونه است ؟


سایت ازدواج

سایت ازدواج یکی از فعالیت‌ هایی است که زمینه ازدواجهای اینترنتی صورت گرفته است به این صورت که افراد ثبت نام این سایت ها و ارائه بیوگرافی مختصری از خود داوطلب آشنایی یکدیگر می شوند . نکته مهمی که مورد سایت ازدواج ها وجود دارد این است که اکثریت این سایت ها مجوز قانونی فعالیت ندارند و سایت ها نامعتبر و به دور از قوانین و اصول لازم هدایت می‌شوند به همین دلیل بیشتر شخصیت ها سایت ازدواجهای انتزاعی و به قصد سرگرمی میشد .

همچنین برخی از آشنایی ها سایت ازدواج به مواردی مانند تجاوز جنسی ، کلاهبرداری ، اخاذی تهدید و … ختم می شود چرا که همانطور که گفته شد اکثریت این سایت‌ ها مجوز لازم را ندارند و هدف مدیران این سایت ها تنها کسب آمد می شد و اهمیتی به فعالیت کاربران نمی‌دهند . به گفته رئیس مرکز پلیس ف تنها سایتی که به صورت رسمی و قانونی این مورد حال فعالیت می شد و فعالیت آن مورد یید مقامات مربوطه قرار گرفته است و از فیلتر های مشخص عبور کرده است سایت ازدواج سامانه ملی همسان گزینی می شد و تنها فعالیت ها و قوانین این سایت توانسته است تأییدیه لازم را کسب کند .


بیشتر بخوانید:محیط های سالم برای دوست یابی


هدف از ازدواج موقت

تحقیقی که مورد افراد دارای عضویت سایت ازدواج صورت گرفته است به گفته اکثریت آنها بیشتر آشنایی ها به قصد سرگرمی و برقراری ازدواج موقت میشد و همینطور آن حجم بسیاری از اطلاعاتی که فرد از خود معرفی می کند وغ می شد و حتی بسیاری از موارد از اسم مستعار استفاده می‌کنند و برخی افراد داشتن چندین اکانت این سایت‌ ها پی فریب دیگران و کلاهبرداری می شند .

اما نمی توان منکر شد ازدواج موفق به خصوص سایت معتبری مانند همسان گزینی نیز صورت گرفته است . ازدواج هایی که آن شخصیت افراد کاملاً واقعی بوده و بنا به دلایلی نتوانسته اند فرد مناسب خود را دنیای واقعی آشنا شوند و هدایت آشنایی اینترنتی خود مسیر ست به نتیجه مطلوب دست پیدا کرده اند .


بیشتر بخوانید:ازدواجهای سفید و عواقب آن چیست ؟


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره آنلاین ازدواج موفق به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : ۸ Essentials for a Healthy Marriage – Becoming Minimalist

شرایطی که یک ازدواج خوب ید داشته شد چیست ؟

9099072025


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۴۱:۲۵ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

بهترین سن برای ازدواج

۵٫۰
۰۱

بهترین سن برای ازدواج

بهترین سن برای ازدواج چه سنی است ؟ آیا برای همه افراد یک سن مشخص و دقیق برای ازدواج مناسب است ؟ یعنی ازدواج سن هایی غیر از آنچه که گفته شده است به نتیجه مناسبی نمی رسد ؟ این مقاله می خواهیم به دنل پیدا کردن بهترین سن برای ازدواج بگردیم و ببینیم چه چیزی عث می شود که این سن مناسب شناخته شود و چه چیزی موجب می شود این سن را مناسب بدانند. پس ما همراه شید این معما را حل کنیم .

زندگی هر فرد چند انتخاب مهم وجود دارد که سرنوشت او را تغییر می دهد ، گاه عث ترقی و خوشبختی می شود گاهی هم او را به پایین ترین نقطه می رساند .

یکی از این انتخاب های مهم ، انتخاب رشته دانشگاهی است که تماما زندگی شما را بر می گیرد و حتی روی افرادی که شما معاشرت پیدا می کنند نیز ثیر می گذارد . پس از عبور از این انتخاب به مهم ترین مسئله و چالش زندگین یعنی انتخاب همسر آینده و ازدواج برمی خورید . به حال به اهمیت این انتخاب فکر کرده اید ؟

حتما اطرافن کسانی را دیده اید که قبل از ازدواج زندگی معمولی و چه بسا بی انگیزه ای داشته اند اما پس از ازدواج به دلیل داشتن همسری که تمام مراحل زندگی کنار آن ها است چق انگیزه شده اند و به چه موفقیت هایی دست پیدا کرده اند .

و یا برعکس افراد شاد و انگیزه ای که بعد از ازدواج دچار افسردگی می شوند و تمام انگیزه هایشان را از دست می دهند . پس اهمیت یک یار و همدم مناسب را دست کم نگیرید . حال نکته این است که بدانید چه چیزی موجب این همه تغییر می شود ؟

عامل مهم پیدایش زندگی آرام

یکی از مهم ترین عوامل یک زندگی آرام و مناسب پیدا کردن بهترین سن برای ازدواج است . بهترین سن برای ازدواج هر فرد منحصر به خودش است اما توجه به تحقیقات ، روانشناسان میانگین سنی را نظر گرفته اند که تقری برای همه افراد صدق می کند . این تحقیقات نشان می دهد که مناسب ترین اختلاف سنی بین دختر و پسر حدودا ۵ سال است و این اختلاف می تواند حداقل ۴ سال و حداکثر ۷ سال نیز شد . اما برخی افراد ممکن است هوش تر شند و یا زودتر به این بلوغ عقلی برسند نتیجه می توانند زود تر ازدواج کنند .

بهترین سن برای ازدواج وابسطه به عوامل زیادی است که از جمله آن می توان به بلوغ فکری و بلوغ جنسی و بلوغ عاطفی افراد اشاره کرد که نتیجه همه این بلوغ ها فرد را به یک انسان لغ تبدیل می کند که آگاهی کامل می تواند ره همسر آینده و ازدواجش تصمیم بگیرد . برای پیدا کردن بهترین سن برای ازدواج لازم است هر فرد را توجه به شرایط زندگی و شرایط عقلی خودش بسنجیم ، برای اینکه این سنجش ست صورت بگیرد می توانیم از مشاوره ازدواج کمک بگیریم .


بیشتر بخوانید:بهترین سن ازدواج از نظر روانشناسی


بهترین سن برای ازدواج از نظر کارشناسان

بهترین سن برای ازدواج از نظر کارشناسان برای دختران بین ۲۲ ۲۵ و برای پسران ۲۷ ۲۹ سالگی است .

البته این سن بهترین سن برای ازدواج از نظر کارشناسان توجه به شرایط اقتصادی که حال حاضر بر جامعه حاکم است نظر گرفته شده است چرا که نظر گرفتن شرایط اقتصادی و دیگر عوامل به این نتیجه رسیده اند .

نظر گرفتن بهترین سن برای ازدواج از نظر کارشناسان همواره به این صورت است که سن دختر از پسر کم تر است زیرا تحقیقات ثابت کرده دختران سنین پایین تری به بلوغ عقلی می رسند نتیجه این اختلاف سنی بین دختر و پسر افکار و طرز تفکر هردو به یکدیگر نزدیک تر می شود .

پس ید به شما اطمینان دهیم که آنچه که به عنوان بهترین سن برای ازدواج از نظر کارشناسان ذکر کرده اند کاملا علمی و ثابت شده است اما نظر داشته شید همیشه استثنا وجود دارند .


بیشتر بخوانید:بهترین زمان ازدواج چه سنی است ؟


بهترین سن برای ازدواج از نظر اسلام

بهترین سن برای ازدواج از نظر اسلام هم مشخص شده است . همانطور که می دانید دین اسلام بسیار به ازدواج سفارش شده است اندازه ای که پیامبر (ص) فرموده اند : کسی که ازدواج می کند نیمی از دینش را کامل کرده است .

دین اسلام به ازدواج سفارش شده است و ازدواج را از سنی که دختر و پسر به بلوغ جنسی می رسند مناسب دانسته اما اینکه شرط ازدواج افراد فقط برطرف کردن نیاز جنسی شد را غلط می داند و بهترین سن برای ازدواج از نظر اسلام را زمانی می داند که فرد به بلوغ فکری نیز رسیده شد و عاطفه و مهر نیز بتواند انتخاب صحیحی داشته شد .

خداوندی که انسان ها را آفریده است و از نیاز های ما خبر است امکان ندارد به ازدواج و این نیاز فطری و غریزی انسان ها بی توجه بوده شد نتیجه قرآن بسیار رابطه ازدواج صحبت کرده است .

البته قرآن سوره نسا بیشتر به حداقل سن ازدواج اشاره نموده است که دختر و پسر به بلوغ جنسی رسیده اند اما به طور کامل محدودیت سنی قرار نداده و به ازدواج ملاک های ساده بسیار سفارش کرده است .
بهترین سن برای ازدواج از نظر اسلام بیشتر سنین پایین است زیرا دین اسلام معتقد است هرچه سن فرد لاتر می رود هم ملاک هایش سخت گیرانه تر می شود هم ممکن است دچار طغیان های جنسی شود بنابر این ازدواج را عقل و منطق و ملاک های ساده تر را سفارش می کند جایی گفته می شود فرشتگان هنگامی که فرد مجردی قدم بر زمین می گذارد او را نفرین می کنند .


بیشتر بخوانید:موافقان و مخالفان ازدواج سنین نوجوانی


بهترین سن برای ازدواج خانم ها

بهترین سن برای ازدواج خانم ها طی سالیان متغیر بوده است . اما کلیتی از نظر کارشناسان بهترین سن ازدواج برای خانم ها نظر گرفته شده است از سن ۲۳ ۲۶ سالگی است .

البته تغییر این میانگین سنی گاهی تغییر می کند زیرا سال های اخیر بر خلاف گذشته ازدواج سنین لا مرسوم شده است و تفکرات عامه مردم نسبت به سن ازدواج تغییر کرده است .

گذشته های دور که ازدواج سنین پایین تر مرسوم بود خانواده ها تصمیم گیرنده ازدواج دختران بودند و رسیدن به سن حداقل بلوغ جنسی و فکری را مناسب برای ازدواج می دانستند که این امر امروزه یک طرز فکر غلط تلقی می شود .

امروزه دختران این سرزمین بلوغ کامل عقلی انتخاب های خود را تعیین می کنند و بیشتر خود را انتخاب همسر موظف می دانند و خانواده ها تنها این انتخاب یاری دهنده هستند و دخالت مستقیمی این انتخاب ندارند .


بیشتر بخوانید:آسیب های ازدواج زود هنگام جوانان چیست ؟


بهترین سن برای ازدواج پسران

بهترین سن برای ازدواج پسران نیز توسط کارشناسان و مشاوران نیز مشخص شده است و همواره سعی شده سنی را نظر بگیرند که پسر هم به لحاظ مالی و هم به لحاظ اجتماعی و فکری فرصت مناسبی را داشته شد به جایگاه مناسبی برسد .

بهترین سن برای ازدواج پسران بین سنین ۲۶ ۲۸ سالگی تلقی می شود زیرا سنین نظر گرفته شده پسران معمولا هم به خدمت سرزی رفته اند هم از لحاظ اقتصادی برنامه آینده خود را چیده اند و قطعا از لحاظ عقلی و فکری می توانند انتخاب مناسب و عاقلانه ای را داشته شند این سن معمولا پسران نگاه ها و افکار زودگذر برای انتخاب همسر آینده را کنار گذاشته اند و منطق ست و ماندگار ملاک هایی را که از همسر خود انتظار دارند را مشخص می کنند .

اما نکته ای که این روز ها ید بیشتر و بیشتر به آن توجه داشته شیم این است که حتما قبل از ازدواج چند جلسه به مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره خانواده مراجعه کنیم ما را این انتخاب مهم ما را یاری کنند .


بیشتر بخوانید:سن ازدواج پسر و معیارهای آن چیست ؟


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : Best Age to Get Married: What Math Tells Us | Time

بهترین سن برای ازدواج

9099072025


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۱۴:۴۴ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

مناسب ترین و بهترین اختلاف سنی برای ازدواج

۵٫۰
۰۱

بهترین اختلاف سنی برای ازدواج

بهترین اختلاف سنی برای ازدواج یکی از سوالات متداول جوانان قبل از ازدواج است . این اختلاف سنی نمی تواند به شکل یک قانون شد و همه افراد داشتن بهترین اختلاف سنی برای ازدواج خوشبخت تلقی نمی شوند اما رعایت آن می تواند یکی از دلایل خوشبختی افراد شد .

معمولا هنگامی که می شنویم یکی از اطرافیان شرف ازدواج فردی است که ما او را نمی شناسیم یکی از سوالاتی که احتمالا از او می پرسیم این است که چند سال اختلاف سنی دارید ؟ و اغلب به طور عادی اختلاف بین ۲ ۷ سال برایمان معمول به نظر می رسد اما اگر چیزی از ده سال به لا یا بر عکس کوچک تر از سن خود او را بشنویم اینکه برایش آرزوی خوشبختی می کنیم اما به خوشبختی اش به طرز مشکوکی نگاه می کنیم . این ور به طور معمول منطقی است زیرا همین اختلاف سنی زیاد یا کم ثیرات مستقیم و غیر مستقیم زیادی بر زندگی افراد می گذارد که به مرور زندگی مشترک آشکار می شود .

بهترین اختلاف سنی برای ازدواج از سال ها قبل به شکلی مرسوم بوده است که سن پسر از سن دختر بیشتر می شد این اتفاق به این دلیل است که بلوغ فکری دختران به طور ثابت شده نسبت به بلوغ فکری پسران زودتر رخ می دهد نتیجه این اختلاف سنی می توان اختلاف بلوغ فکری بین دختر و پسر را از بین برد زندگی مشترک راحت تر متوجه خواسته های یکدیگر شوند . البته ید نظر بگیریم که بسیاری از پسرها هم زمان دختران همسن شان به همان اندازه از بلوغ فکری دست پیدا می کنند و نتیجه ترجیح می دهند همسر آینده شان همسن خودشان شد .


بیشتر بخوانید:ازدواج اختلاف سنی زیاد


اختلاف سنی مناسب

اختلاف سنی مناسب موجب می شود شور و نشاط هر دو فرد زندگی به یک اندازه شد و تمام مراحل زندگی کنار و همراه یکدیگر شند و حتی موجب می شود هر دو به یک سو برای آینده نگاه کنند و خواسته ها و آرزو های نزدیک به هم را داشته شند و هر دو انرژی برای رسیدن به خواسته هایشان تلاش کنند . داشتن بهترین اختلاف سنی برای ازدواج موجب می شود هر دو کم تر نیاز به توضیح افکارشان به یکدیگر شوند و به جای آن بیشتر به دنل عملی کردن آن ها شند . پس آگاهی از بهترین اختلاف سنی برای ازدواج امر مهمی است که نید از آن غافل شویم .

فرض کنید اختلاف سنی یک زوج بیش از ده سال شد به طور معمول چند سال ابتدای زندگی همه چیز خوب پیش می رود اما سالیان بعد مرد کم حرف می شود و وقتی زن از او علت را جویا می شود احتمالا انتها صحبت به اینجا می رسد که تو متوجه منظور من نیستی ، که ید بگویم به احتمال زیاد هم همینطور است و این تقصیر هیچکدام نیست زیرا آن لحظه هرکدام از زاویه دید سن و سال خود و جهان بینی همان سن به ماجرا واکنش نشان می دهند نتیجه منطقی است اگر مورد یک موضوع یکسان به نیج متفاوتی برسند و این یکی از کوچک ترین مشکلات زندگی است که دارای بهترین اختلاف سنی برای ازدواج نیستند .


بیشتر بخوانید:معایب و محاسن ازدواج مرد سن لا


بهترین اختلاف سنی مناسب برای ازدواج

بهترین اختلاف سنی مناسب برای ازدواج از نظر برخی روانشناسان متفاوت است . اما میانگین بهترین اختلاف سنی مناسب برای ازدواج بین ۳ ۶ سال می شد . البته توصیه می شود قبل از ازدواج فردی که به عنوان شریک زندگی آیندن انتخاب کرده اید به مشاوره قبل از ازدواج مراجعه نمایید مشاور آگاهی خود یابد که آیا اختلاف سنی شما و همسرن مناسب است و افکارن چه اندازه به یکدیگر شهت دارد این کار موجب می شود شما قبل از ازدواج همسرن را بهتر بشناسید و شناخت بیشتری زندگی مشترکن را آغاز نمایید .

نکته حائز اهمیتی که به کمک مشاور قبل از ازدواج ومشاور خانواده می توانید رابطه بهترین اختلاف سنی مناسب برای ازدواج از آن آگاه شوید این است که آیا سطح فکری همسر آیندن کاملا مطابق سن او است یا خیر . واقع گاهی ممکن است مشاور طی جلسات مشاوره یابد که همسر شما هنوز به بلوغ فکری رده سنی خودش نرسیده شد یا برعکس یابد که او بسیار بیشتر از رده سنی اش آگاه است نتیجه راهنمایی از یک مشاور آگاه و متخصص می توانید انتخاب بهتری داشته شید .

همانطور که گفتیم داشتن بهترین اختلاف سنی مناسب برای ازدواج نشان دهنده خوشبختی نیست اما می تواند ضامن آرامش یک زندگی مشترک موفق نیز شد .


بیشتر بخوانید:بهترین سن ازدواج از نظر روانشناسی


بهترین اختلاف سنی مناسب برای ازدواج از نظر روانشناسی

بهترین اختلاف سنی مناسب برای ازدواج از نظر روانشناسی نیز مشخص شده است . بسیاری از روانشناسان معتقدند که بهترین اختلاف سنی مناسب برای ازدواج از نظر روانشناسی از ۴ ۷ سال می شد . روانشناسان انجام تحقیقات بسیار برروی رفرهای انسانی و نسبت بلوغ فکری دختران به پسران به این نیج دست یافته اند که بهترین اختلاف سنی مناسب برای ازدواج از نظر روانشناسی چند سال است .

به طور مثال هنگامی که قبل از ازدواج به یک مرکز مشاوره ازدواج مراجعه کنید ، مشاور پرسیدن تعدادی پرسش نامه از شما و همسرن و طرح چالش هایی برای هردوی شما به نیجی دست پیدا می کند که می یابد شما و همسرن چه زمینه هایی به هم شبیه هستید و چه مواردی دارای اختلاف نظر هستید و این اختلاف نظر بین شما و همسرن چه اندازه ممکن است برای زندگی آینده شما خطرناک شد . بنابراین وجود مشاوران قبل از ازدواج ، بین شما و همسرن هیچ نقطه ریک و مبهمی قی نخواهد ماند .

همانطور که می دانید روانشناسان آگاهی بر رفرهای انسانی و تفاوت های اخلاقی زن و مرد می توانند بهترین راهنما برای این امر شند نتیجه بهتر است به گفته آنها عمل کنیم بهترین نتیجه را بدست بیاوریم .


بیشتر بخوانید:آسیب شناسی ازدواج دیر هنگام


بهترین اختلاف سنی برای ازدواج پسران

بهترین اختلاف سنی برای ازدواج پسران نیز معمولا به این صورت است که پسر از دختر بزرگ تر است . همانطور که گفتیم این اتفاق به این دلیل است که بلوغ فکری دختران زود تر از پسران است . البته یکی دیگر از نکاتی که انتخاب بهترین اختلاف سنی برای ازدواج پسران موثر است این است که معمولا اداره خانواده به عهده مرد است نتیجه بهتر است دارای تجربه بیشتری نسبت به زن شد اداره زندگی و مواجه مشکلات توانمندتر شد . همچنین مرد به دلیل حس مردانگی ذا دوست دارد حس قت داشته شد و ترجیح می دهد همسرش به او وابسته شد و حس امنیت را از همسرش بخواهد نتیجه همسری که از خودش کوچک تر شد را انتخاب می کند .


بیشتر بخوانید:سن ازدواج پسر و معیارهای آن چیست ؟


بهترین اختلاف سنی برای ازدواج دختران

بهترین اختلاف سنی برای ازدواج دختران معمولا زمانی است که دختر از همسر کوچک تر شد یا همسن همسرش شد .

طبیعت زن ایجاب می کند که به کسی تکیه کند ، او دوست دارد مواقع سختی پشتوانه ای محکم داشته شد حس امنیت و آرامش به جنگ مشکلات زندگی برود معمولا ذات او ترجیح می دهد کسی را انتخاب کند که از لحاظ سنی از خودش بزرگ تر شد زیرا این حس را به او می دهد که او بیشترمی داند نتیجه می تواند از تجربیاتش استفاده کند .

اما نکته قابل ذکر این است که نمی توان یک اختلاف سنی مشخص را برای همه مناسب دانست و بهترین انتخاب این است که شما و همسرن توجه به شرایط عقلی ، اجتماعی ، خانوادگی و … سنجیده شوید .پس این را نظر بگیرید که آگاهی از بهترین اختلاف سنی خوب است اما همیشگی و برای همه نیست .

بهترین اختلاف سنی برای ازدواج دختران را می توان از طریق مشاوره خانواده مشخص نمود همه جوانب به ستی سنجیده شود و بهترین انتخاب صورت بگیرد .


بیشتر بخوانید:تفاوت سنی مناسب برای ازدواج


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : What Is the Ideal Age Difference for a Happy Marriage? | …

مناسب ترین و بهترین اختلاف سنی برای ازدواج

9099072025


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۵۲:۱۲ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

مناسب ترین و بهترین اختلاف سنی برای ازدواج

۵٫۰
۰۱

بهترین اختلاف سنی برای ازدواج

بهترین اختلاف سنی برای ازدواج یکی از سوالات متداول جوانان قبل از ازدواج است . این اختلاف سنی نمی تواند به شکل یک قانون شد و همه افراد داشتن بهترین اختلاف سنی برای ازدواج خوشبخت تلقی نمی شوند اما رعایت آن می تواند یکی از دلایل خوشبختی افراد شد .

معمولا هنگامی که می شنویم یکی از اطرافیان شرف ازدواج فردی است که ما او را نمی شناسیم یکی از سوالاتی که احتمالا از او می پرسیم این است که چند سال اختلاف سنی دارید ؟ و اغلب به طور عادی اختلاف بین ۲ ۷ سال برایمان معمول به نظر می رسد اما اگر چیزی از ده سال به لا یا بر عکس کوچک تر از سن خود او را بشنویم اینکه برایش آرزوی خوشبختی می کنیم اما به خوشبختی اش به طرز مشکوکی نگاه می کنیم . این ور به طور معمول منطقی است زیرا همین اختلاف سنی زیاد یا کم ثیرات مستقیم و غیر مستقیم زیادی بر زندگی افراد می گذارد که به مرور زندگی مشترک آشکار می شود .

بهترین اختلاف سنی برای ازدواج از سال ها قبل به شکلی مرسوم بوده است که سن پسر از سن دختر بیشتر می شد این اتفاق به این دلیل است که بلوغ فکری دختران به طور ثابت شده نسبت به بلوغ فکری پسران زودتر رخ می دهد نتیجه این اختلاف سنی می توان اختلاف بلوغ فکری بین دختر و پسر را از بین برد زندگی مشترک راحت تر متوجه خواسته های یکدیگر شوند . البته ید نظر بگیریم که بسیاری از پسرها هم زمان دختران همسن شان به همان اندازه از بلوغ فکری دست پیدا می کنند و نتیجه ترجیح می دهند همسر آینده شان همسن خودشان شد .


بیشتر بخوانید:ازدواج اختلاف سنی زیاد


اختلاف سنی مناسب

اختلاف سنی مناسب موجب می شود شور و نشاط هر دو فرد زندگی به یک اندازه شد و تمام مراحل زندگی کنار و همراه یکدیگر شند و حتی موجب می شود هر دو به یک سو برای آینده نگاه کنند و خواسته ها و آرزو های نزدیک به هم را داشته شند و هر دو انرژی برای رسیدن به خواسته هایشان تلاش کنند . داشتن بهترین اختلاف سنی برای ازدواج موجب می شود هر دو کم تر نیاز به توضیح افکارشان به یکدیگر شوند و به جای آن بیشتر به دنل عملی کردن آن ها شند . پس آگاهی از بهترین اختلاف سنی برای ازدواج امر مهمی است که نید از آن غافل شویم .

فرض کنید اختلاف سنی یک زوج بیش از ده سال شد به طور معمول چند سال ابتدای زندگی همه چیز خوب پیش می رود اما سالیان بعد مرد کم حرف می شود و وقتی زن از او علت را جویا می شود احتمالا انتها صحبت به اینجا می رسد که تو متوجه منظور من نیستی ، که ید بگویم به احتمال زیاد هم همینطور است و این تقصیر هیچکدام نیست زیرا آن لحظه هرکدام از زاویه دید سن و سال خود و جهان بینی همان سن به ماجرا واکنش نشان می دهند نتیجه منطقی است اگر مورد یک موضوع یکسان به نیج متفاوتی برسند و این یکی از کوچک ترین مشکلات زندگی است که دارای بهترین اختلاف سنی برای ازدواج نیستند .


بیشتر بخوانید:معایب و محاسن ازدواج مرد سن لا


بهترین اختلاف سنی مناسب برای ازدواج

بهترین اختلاف سنی مناسب برای ازدواج از نظر برخی روانشناسان متفاوت است . اما میانگین بهترین اختلاف سنی مناسب برای ازدواج بین ۳ ۶ سال می شد . البته توصیه می شود قبل از ازدواج فردی که به عنوان شریک زندگی آیندن انتخاب کرده اید به مشاوره قبل از ازدواج مراجعه نمایید مشاور آگاهی خود یابد که آیا اختلاف سنی شما و همسرن مناسب است و افکارن چه اندازه به یکدیگر شهت دارد این کار موجب می شود شما قبل از ازدواج همسرن را بهتر بشناسید و شناخت بیشتری زندگی مشترکن را آغاز نمایید .

نکته حائز اهمیتی که به کمک مشاور قبل از ازدواج ومشاور خانواده می توانید رابطه بهترین اختلاف سنی مناسب برای ازدواج از آن آگاه شوید این است که آیا سطح فکری همسر آیندن کاملا مطابق سن او است یا خیر . واقع گاهی ممکن است مشاور طی جلسات مشاوره یابد که همسر شما هنوز به بلوغ فکری رده سنی خودش نرسیده شد یا برعکس یابد که او بسیار بیشتر از رده سنی اش آگاه است نتیجه راهنمایی از یک مشاور آگاه و متخصص می توانید انتخاب بهتری داشته شید .

همانطور که گفتیم داشتن بهترین اختلاف سنی مناسب برای ازدواج نشان دهنده خوشبختی نیست اما می تواند ضامن آرامش یک زندگی مشترک موفق نیز شد .


بیشتر بخوانید:بهترین سن ازدواج از نظر روانشناسی


بهترین اختلاف سنی مناسب برای ازدواج از نظر روانشناسی

بهترین اختلاف سنی مناسب برای ازدواج از نظر روانشناسی نیز مشخص شده است . بسیاری از روانشناسان معتقدند که بهترین اختلاف سنی مناسب برای ازدواج از نظر روانشناسی از ۴ ۷ سال می شد . روانشناسان انجام تحقیقات بسیار برروی رفرهای انسانی و نسبت بلوغ فکری دختران به پسران به این نیج دست یافته اند که بهترین اختلاف سنی مناسب برای ازدواج از نظر روانشناسی چند سال است .

به طور مثال هنگامی که قبل از ازدواج به یک مرکز مشاوره ازدواج مراجعه کنید ، مشاور پرسیدن تعدادی پرسش نامه از شما و همسرن و طرح چالش هایی برای هردوی شما به نیجی دست پیدا می کند که می یابد شما و همسرن چه زمینه هایی به هم شبیه هستید و چه مواردی دارای اختلاف نظر هستید و این اختلاف نظر بین شما و همسرن چه اندازه ممکن است برای زندگی آینده شما خطرناک شد . بنابراین وجود مشاوران قبل از ازدواج ، بین شما و همسرن هیچ نقطه ریک و مبهمی قی نخواهد ماند .

همانطور که می دانید روانشناسان آگاهی بر رفرهای انسانی و تفاوت های اخلاقی زن و مرد می توانند بهترین راهنما برای این امر شند نتیجه بهتر است به گفته آنها عمل کنیم بهترین نتیجه را بدست بیاوریم .


بیشتر بخوانید:آسیب شناسی ازدواج دیر هنگام


بهترین اختلاف سنی برای ازدواج پسران

بهترین اختلاف سنی برای ازدواج پسران نیز معمولا به این صورت است که پسر از دختر بزرگ تر است . همانطور که گفتیم این اتفاق به این دلیل است که بلوغ فکری دختران زود تر از پسران است . البته یکی دیگر از نکاتی که انتخاب بهترین اختلاف سنی برای ازدواج پسران موثر است این است که معمولا اداره خانواده به عهده مرد است نتیجه بهتر است دارای تجربه بیشتری نسبت به زن شد اداره زندگی و مواجه مشکلات توانمندتر شد . همچنین مرد به دلیل حس مردانگی ذا دوست دارد حس قت داشته شد و ترجیح می دهد همسرش به او وابسته شد و حس امنیت را از همسرش بخواهد نتیجه همسری که از خودش کوچک تر شد را انتخاب می کند .


بیشتر بخوانید:سن ازدواج پسر و معیارهای آن چیست ؟


بهترین اختلاف سنی برای ازدواج دختران

بهترین اختلاف سنی برای ازدواج دختران معمولا زمانی است که دختر از همسر کوچک تر شد یا همسن همسرش شد .

طبیعت زن ایجاب می کند که به کسی تکیه کند ، او دوست دارد مواقع سختی پشتوانه ای محکم داشته شد حس امنیت و آرامش به جنگ مشکلات زندگی برود معمولا ذات او ترجیح می دهد کسی را انتخاب کند که از لحاظ سنی از خودش بزرگ تر شد زیرا این حس را به او می دهد که او بیشترمی داند نتیجه می تواند از تجربیاتش استفاده کند .

اما نکته قابل ذکر این است که نمی توان یک اختلاف سنی مشخص را برای همه مناسب دانست و بهترین انتخاب این است که شما و همسرن توجه به شرایط عقلی ، اجتماعی ، خانوادگی و … سنجیده شوید .پس این را نظر بگیرید که آگاهی از بهترین اختلاف سنی خوب است اما همیشگی و برای همه نیست .

بهترین اختلاف سنی برای ازدواج دختران را می توان از طریق مشاوره خانواده مشخص نمود همه جوانب به ستی سنجیده شود و بهترین انتخاب صورت بگیرد .


بیشتر بخوانید:تفاوت سنی مناسب برای ازدواج


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : What Is the Ideal Age Difference for a Happy Marriage? | …

مناسب ترین و بهترین اختلاف سنی برای ازدواج

9099072025


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۵۷:۲۴ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)