مشاوره روانشناسی زوجین مشاوره روانشناسی زوجین .

مشاوره روانشناسی زوجین

آسیب شناسی ازدواج دیر هنگام

۵٫۰
۰۱

ازدواج دیر هنگام

ازدواج دیر هنگام به طور کل اصطلاحی است که همگی ما آن آشنایی داریم و مورد آن هم مطالبی را شنیده ایم و هم به صورت عینی محیط زندگی اجتماعی خود شاهد آن بوده ایم ، اما سوالی که مطرح است این است که ازدواج دیر هنگام به طور دقیق از چه سنی به بعد را شامل میشود و یا برای چه دسته از افرادی اطلاق میشود … ؟ پیش از هر چیزی ید بدانیم که ازدواج دیر هنگام به همان اندازه که برای خانم ها قابل تعریف است مورد آقایان نیز صدق میکند و این پندار که ازدواج صرفا برای خانم ها دیر میشود کاملا اشته است .

به طور کل هرگز نمیتوان برای هیچ فردی سال و ماه دقیقی را تعیین کرد که اگر آن سن فرد ازدواج نکند ازدواج دیر هنگام مواجه شده است چرا که فرد از همه نظر احساس بلوغ و آمادگی برای ازدواج نداشته شد نمیتواند این مورد اقدام کند و این بلوغ ممکن است برای هر فردی سن خاصی شکل بگیرد .

چه موقع ازدواج دیر هنگام رخ میدهد ؟

اما میتوان گفت اگر از سنی که فرد به طور نسبی شرایط تشکیل زندگی مشترک و آمادگی آن را دارد زمانی بیش از حد معمول بگذرد ، ازدواج دیر هنگام اتفاق افده است و عموما این موارد که فرد آمادگی نسبی همه جانبه را برای ازدواج دارد ، ازدواج دیر هنگام نتیجه سخت گیری های بی مورد ، حساسیت های نابجا ، توقعات غیر منطقی ، طرز تفکر و دیدگاه اشته و … میشد .

اما طبق تحقیقات و پژوهش های چند ساله آسیب شناسان اجتماعی امور مشاوره خانواده و مشاوره ازدواج پیامدها و معضلاتی که امتداد ازدواج دیر هنگام دامن گیر فرد و به تبع آن جامعه میشود بسیار خطرناک و حساس میشند و این پیامدها ایجاب میکند که دانش اجتماعی خصوص ازدواج دیر هنگام به سطح قابل قبولی ارتقا پیدا کند .


بیشتر بخوانید:تفاوت سنی مناسب برای ازدواج


آسیب شناسی ازدواج دیر هنگام

آسیب شناسی ازدواج دیر هنگام به دنل چالش ها و مشکلات و معضلاتی است که پی ازدواج دیر هنگام رخ میدهد ، شاید نگاهی سطحی یا مقیاسی کوچک که به محیط اجتماعی و خانوادگی خودمان مربوط میشود چنین به نظر بیاید که ازدواج دیر هنگام نهای منجر به تشویش خاطر فرد میشود و آسیب آنچنانی را به وجود نمی آورد . اما طبق آسیب شناسی ازدواج دیر هنگام مسائلی که پی ازدواج دیر هنگام اتفاق می افتد هم سلامت همه جانبه فرد و هم سلامت جامعه را به خطر می اندازد .

آسیب شناسی ازدواج دیر هنگام پس از سال ها پژوهش این زمینه به نیج و آمار هایی دست پیدا کرده است که هرگز نمیتوان به سادگی از کنار آن ها گذشت خصوصا شرایط کنونی که روز به روز سن ازدواج حال افزایش و آمار ازدواج حال کاهش است . پس لازم است نیج آسیب شناسی ازدواج دیر هنگام به صورت دانش و فرهنگ اجتماعی به جامعه تزریق شود شاهد پیامد های نامطلوب آن نشیم .


بیشتر بخوانید:تست روانشناسی ازدواج چیست ؟


پیامدهای ازدواج دیر هنگام

پیامدهای ازدواج دیر هنگام را میتوان به چند دسته تقسیم کرد ، برخی از پیامدهای ازدواج دیر هنگام متوجه جنبه روحی روانی فرد هستند و برخی دیگر از پیامدهای ازدواج دیر هنگام جنبه جسمی و جنسی پیدا میکنند . به طور کل افراد پس از بلوغ روحی روانی نیاز به فردی که مکمل آن ها شد و پاسخگوی نیاز های عاطفی و روحی روانی ( امنیت ، محبت ، توجه ، حمایت ، همراهی ، همدلی … ) شد را احساس میکنند و این نیاز قالب ازدواج میتواند جواب داده شود چرا که صرفا ازدواج میتواند آرامش حقیقی روحی روانی فرد را به ارمغان بیاورد ، از این رو ازدواج دیر هنگام فرد مواردی مانند اضطراب ، استرس ، تنش روحی ، افسردگی ، سرخوردگی ، پرخاشگری ، گوشه گیری ، عدم اعتماد به نفس و … رو به رو میشود .

بهترین شکل پاسخ دادن به نیاز جنسی

قابل انکار نیست که غریزه و نیاز جنسی یکی از اصلی ترین مسائلی است که دو جنس مخالف را به یکدیگر جذب میکند و عدم پاسخگویی و سرکوب آن مشکلات روحی روانی و جسمی خاصی را پی دارد ، به طور حتم هر فرهنگ و ملتی ازدواج بهترین ، سالم ترین و پذیرا ترین شکل رابطه بین زن و مرد و رابطه زناشویی بهترین شکل پاسخ دادن به نیاز جنسی است .

از این رو ازدواج دیر هنگام و عدم ارضای میل جنسی صورتی که فرد نتواند خود را کنترل کند میتواند او را به راه های غیر اخلاقی و مضر ، برای رفع نیاز خود بکشاند ، که به دنل آن انواع بیماری های روحی روانی و جسمی و جنسی به وجود خواهد آمد ، هرچند که فرد ادعا کند که بر طرف کردن میل جنسی چارچوبی به غیر از ازدواج برای او پیامدی نداشته است اما رضایت روحی روانی که رابطه زناشویی به فرد القا میشود هیچ رابطه دیگری پیش نخواهد آمد و به تیج که از هیجانات جنسی کاسته شود ثیر مخرب دیگر راه های پاسخگویی به این نیاز فرد بروز خواهد کرد .


بیشتر بخوانید:سن ازدواج پسر و معیارهای آن چیست ؟


معضلات اخلاقی ازدواج دیر هنگام

معضلات اخلاقی ازدواج دیر هنگام همانق که میتواند فرد و زندگی شخصی او را تحت ثیر قرار دهد همان اندازه نیز میتواند جنبه اجتماعی پیدا کند و قالب آسیب های اجتماعی نمود پیدا کند ، پیدا است که جامع کنونی ما توجه به فرهنگ و ارزش های موجود ، ازدواج هنوز هم جایگاه خاص خود را دارد و به عنوان یک ارزش محسوب میشود .

بنابراین ازدواج دیر هنگام و دست پیدا نکردن به اعتر اجتماعی و ارزش هایی که ازدواج به فرد میدهد و همچنین عدم پاسخ گویی به نیاز روحی تشکیل خانواده و وجود یک همراه و همینطور سرکوب نیاز جنسی میتواند شخص را به انسانی پرخاشگر و یا افسرده تبدیل کند . حالت حاد تر از معضلات اخلاقی ازدواج دیر هنگام ، فرد دچار هنجار های اخلاقی می شود که دست زدن به رفر های غیر اخلاقی به سلامت خود و جامعه آسیب وارد کند .


بیشتر بخوانید:ازدواج اختلاف سنی زیاد


مزایای ازدواج دیر هنگام

مزایای ازدواج دیر هنگام را میتوان مقابل معایب ازدواج دیر هنگام بر شمرد به عنوان یک مسئله خاکستری به ازدواج دیرهنگام نگاه شود نه یک مسئله سیاه مطلق ، طبیعی است که افزایش سن و گذشت از دوره نوجوانی و هیجانات خاص آن ، فرد به سمت بلوغ شخصیتی تکامل پیدا میکند و از نظر عاطفی و روحی روانی و به طور کل جنبه های مختلف شخصیت ، به ثت میرسد و قطعا تصمیماتی خواهد گرفت که بر اساس معیار های سنجیده تر و اهداف مشخص تر و منطقی تر خواهد بود که مقابل تصمیمات و معیار های دوران نوجوانی نیج بهتری را خواهند داشت و طبیعی است که مهارت زندگی افزایش سن و کسب تجارب مختلف و سطح دانش فرد افزایش پیدا خواهد کرد .

همینطور به طور معمول از جنبه مادی نیز استقلال بیشتری پیدا خواهد کرد ، و تشکیل زندگی برا او راحت تر خواهد بود چرا که استقلال و توان مالی کافی از لازمه های تشکیل زندگی مشترک میشد .موارد ذکر شده چند مثال از مزایای ازدواج دیرهنگام میشند که بسیار حائز اهمیت میشند چرا که فقدان هر کدام میتواند زندگی مشترک را مشکل رو به رو کند از این رو میتوان مطالب فوق را قالب مشاوره قبل از ازدواج کنار زوجین برای والدین ، از طریق مراکز مشاوره خانواده و روانشناسی ارائه داد ارتقاع دانش این زمینه شاهد کاهش پیامد های ازدواج دیرهنگام جامعه شیم .


بیشتر بخوانید:معایب و محاسن ازدواج مرد سن لا


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی خدمات متنوعی را زمینه مشاوره تلفنی قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : Marital pathology. A review. – NCBI – NIH

آسیب شناسی ازدواج دیر هنگام

9099072025


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۲۴:۲۰ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

بهترین زمان ازدواج چه سنی است ؟

۵٫۰
۰۱

بهترین زمان ازدواج

بهترین زمان ازدواج همان طور که پیش از این نیز گفته شد به معیارها و ملاک های مختلفی بستگی دارد و نمی‌توان سن خاصی را برای آن نظر گرفت . بهترین زمان ازدواج زمانی است که فرد چند معیار کلی را خود تشخیص دهد این معیارها شامل بلوغ جنسی و جسمی ، بلوغ فکری و بلوغ اجتماعی می شد ، که هر کدام از این سه مورد خود موارد بسیاری را شامل می شود .

بهترین زمان ازدواج به طور حتم از فردی به فرد دیگر متفاوت می شد و همینطور مورد پسران و دختران متفاوت است . بهترین زمان ازدواج را از دیدگاه های مختلف می توان مورد بررسی قرار داد و همین طور برای شرایط مختلف نظر گرفت ، مانند بهترین زمان ازدواج از نظر اسلام ، بهترین زمان ازدواج از نظر روانشناسی و یا مواردی مانند بهترین زمان ازدواج پس از طلاق یا بعد از فوت همسر و موارد این چنینی … . به طور کل بهترین زمان ازدواج زمانی است که شخص علاوه بر بلوغ جنسی به شناخت کافی از فردیت و هویت خود دست پیدا کرده شد به عرتی شخص به خودشناسی نسبی لازم ، برای تشخیص مصلحت خود و ک چیستی زندگی مشترک پیدا کرده شد .

بهترین زمان ازدواج چه زمانی است ؟

بهترین زمان ازدواج زمانی است که فرد بتواند مصالح خود را تشخیص دهد ، قت تصمیم گیری را داشته شد ، به ثت روحی و عاطفی دست پیدا کرده شد ، بتواند اهدافی حقیقی و شفافی را برای زندگی خود نظر بگیرد و به چنان رشد شخصیتی دست پیدا کرده شد که بتواند مسئولیت هایی که همراه زندگی مشترک به وجود می آیند را بپذیرد . علاوه بر آن بتواند کنار زندگی مشترک روابط و فعالیت‌ های اجتماعی خود را کنترل کند و مسیر تکامل و تعالی قدم بردارد .


بیشتر بخوانید:معایب و محاسن ازدواج مرد سن لا


بهترین زمان ازدواج برای پسران

بهترین زمان ازدواج برای پسران چه سنی می شد ؟ این سوالی است که ذهن بسیاری از پسران و خانواده‌ ها را گیر خود کرده است . اگر بخواهیم بهترین زمان ازدواج برای پسران را تعیین کنیم به طور حتم شرایط کنونی عوامل مختلفی بر این زمان ثیر می گذارد . امروز شاهد تغییر و تحول بزرگی سبک زندگی ، توقعات و تصورات از یک زندگی ایده آل و گسترش معیارهای مختلف برای انتخاب همسر هستیم ، از این رو بهترین سن ازدواج برای پسران را می‌توان زمانی نظر گرفت که فرد مواردی مانند بلوغ جنسی ، بلوغ شخصیتی ، استقلال و توان مالی را داشته شد که بلوغ شخصیتی خود موارد متعددی را بر می گیرد مانند مسئولیت‌ پذیری ، متعهد بودن ، اقتدار و ثت عاطفی و … .

از آنجایی که پسران به لحاظ شخصیتی دیرتر به بلوغ می رسند همینطور پذیرش مسئولیت های زندگی مشترک و کل مسئولیت‌ پذیری برای آنان سخت تر است بهتر است زمانی که فرد خود تمایل به تشکیل زندگی مشترک ندارد تحت فشار قرار نگیرد . به طور کل از نظر روانشناسی بهترین سن ازدواج برای پسران رنج سنی ۲۷ ۲۹ می شد .


بیشتر بخوانید:سن ازدواج پسر و معیارهای آن چیست ؟


بهترین زمان ازدواج از نظر اسلام

بهترین زمان ازدواج از نظر اسلام به صورت حداقل سن و شرایط لازم برای ازدواج پسر و دختر بیان شده است . به طور کل اسلام سن دقیقی را برای ازدواج مناسب ، نظر نمی‌گیرد و جوانان را برای امر ازدواج به سن خاصی محدود نمی کند اما آیات و روایات بسیاری به امر پسندیده ازدواج و وجوه مختلف آن مستقیما اشاره کرده است و شرایط مناسب را برای بهترین زمان ازدواج بیان می‌کند .

برای مثال مورد بهترین زمان ازدواج از نظر اسلام می‌توان به آیه‌ شش از سوره مرکه نساء اشاره کرد که خداوند این آیه چنین می فرمایند ” یتیمان را آزمایش کنید هنگامی که لغ شده و به نکاح تمایل پیدا کردند و آنان را به ک مسائل زندگانی خود آگاهی یافتید اموال شان را به آنان بدهید ” استناد به این آیه میتوان گفت بهترین زمان ازدواج از نظر اسلام زمانی است که علاوه بر بلوغ جنسی ، قت تشخیص مصلحت خود را داشته شد و ک کافی را از زندگی مشترک و مسائل مربوط به آن داشته شد همچنین این آیه توجه به کلمه تمایل میتوان گفت که طبق کلام خداوند حتی صورت آمادگی جسمی و روحی کافی ازدواج ید خواست و رضایت فرد صورت بگیرد و هیچ اجر و تحمیلی آن دخیل نشد .

همینطور حداقل سنی که قرآن برای ازدواج دختران و پسران بیان شده است برای دختران ۹ سال و برای پسران ۱۵ سال می شد چرا که پسر و دختر پس از این سن به بلوغ جسمی میرسند اما همانطور که گفته شد این سنین ، سنین حداقل می شند یعنی پس از رسیدن پسر و دختر به سن ذکر شده ، وجود دیگر شرایط لازم محدودیت و مانعی برای ازدواج وجود ندارد .


بیشتر بخوانید:تست روانشناسی ازدواج چیست ؟


بهترین زمان ازدواج بعد از طلاق

بهترین زمان ازدواج بعد از طلاق نیز به هیچ عنوان قابل تعیین و تعمیم به تمامی افرادی که طلاق را تجربه کرده اند نمی شد . قطعا و طبیع هر جدایی و طلاقی پیامد های خاص خود را دارد و ثیرات روحی روانی خود را بر فرد میگذارد و بسته به شرایط طلاق و اینکه پروسه آن چق و چگونه طول کشیده است شدت آسیب روحی روانی که بر جای میگذارد متفاوت است .

بیشتر موارد که جریان طلاق نزاع ها و گیری های متعدد همراه است ثیرات مخرب آن بر فرد نیازمند طی دوران روان مانی میشد ، از این رو بهترین زمان برای ازدواج بعد از طلاق زمانی است که فرد کاملا از نظر روحی روانی احیا شده شد و خود کنار آمده شد و توانایی تشکیل زندگی مشترک جدید را خود احساس کند . یعنی دوره توان اعتماد کردن ، علاقه مند شدن ، مسئولیت پذیرفتن و … را خود ببیند .

نکته مهم این است که هرگز نید برای فرار از شرایط روحی دوران پس از طلاق یا لجاجت و حس انتقام جویی به ازدواج مجدد فکر کرد ، مشاوره خانواده بهترین راهنما این شرایط می شد از این رو میتوان از طریق مشاوره خانواده و روانشناسی و یافت مشاوره قبل از ازدواج آمادگی خود را برای تشکیل مجدد زندگی مشترک سنجید چرا که مسئله ازدواج مجدد پس از طلاق بسیار حساس میشد و هرگز نید آن را ازدواج اول مقایسه کرد .


بیشتر بخوانید:ازدواج اختلاف سنی زیاد


بهترین زمان ازدواج برای دختران

بهترین زمان ازدواج برای دختران نیز بع معیارهای خاصی میشد که بر اساس اصول روانشناسی تعیین شده اند . حداقل سنی که از نظر روانشناسی برای ازدواج دختران نظر گرفته شده است ۱۸ سالگی میشد و ازدواج های زیر ۱۸ سال برای دختران ازدواج زود هنگام می شد . اما طبق تحقیقات به عمل آمده رنج سنی مناسب برای ازدواج دختران ۲۳ ۲۷ سالگی میشد و این میان ۲۵ سالگی سن طلایی برای ما شدن نامیده میشود .

اما جدای از تعیین عدد خاصی برای سن ازدواج دختران میتوان گفت که بهترین زمان ازدواج دختران زمانی میشد که فرد کسب بلوغ همه جانبه ( بلوغ جنسی ، بلوغ شخصیتی ، بلوغ فکری ، بلوغ اجتماعی … ) توانایی تشکیل زندگی مشترک و آمادگی آن را خود ببیند و دیدی واقع گرایانه به زندگی مشترک نگاه کند چرا که بنا به ظرافت های روحی و لطفات احساسی نگاه دختران به زندگی مشترک نگاهی فانتزی و سرشار از تصورات و خیال پردازی های رمانتیک است و اگر به رشد عقلی لازم نرسیده شند رو به رو شدن جدیت های زندگی مشترک دچار سرخوردگی و یاس میشوند از این رو میتوان مشاوره ازدواج آمادگی نسبی لازم فرد را برای تشکیل زندگی مشترک سنجید .


بیشتر بخوانید:خصوصیات یک زن ایده آل برای ازدواج


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره خانواده و روانشناسیخدمات متنوعی را زمینه مشاوره تلفنی قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : Best Age to Get Married: What Math Tells Us | Time

بهترین زمان ازدواج چه سنی است ؟

9099072025


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۱۳:۱۹ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

بهترین مرکز مشاوره ازدواج در تهران

۵٫۰
۰۲

بهترین مرکز مشاوره ازدواج تهران

بهترین مرکز مشاوره ازدواج تهران به راستی کدام مراکز را شامل میشوند . بهترین مرکز مشاوره ازدواج تهران حتما و قطعا ید یک سری فاکتورهای مشخص را داشته شند به این نام شناخته شوند . برای شناختن بهترین مرکز مشاوره ازدواج تهران نکاتی را میتوانید مدنظر قرار دهید که راحت تر شناسایی لازم را انجام دهید .

 • بهترین مرکز مشاوره ازدواج تهران ید نیرو به ق کافی برای پاسخگویی به نیاز تمام مراجعه کنندگان داشته شد . برای یک مرکز خوب اینکه مراجعانش به مدت طولانی صف انتظار قرار بگیرند یک نقطه ضعف محسوب میشود .
 • بهترین مرکز مشاوره ازدواج تهران ید منطقه مناسبی شهر قرار گرفته شد که از لحاظ دسترسی تمام وسایل نقیله شخصی و عمومی دسترس شد .
 • بهترین مرکز مشاوره ازدواج تهران ید انتخاب مشاوران خود بسیار سختگیرانه عمل کند و کنترل و نظارت دائمی بر کیفیت مشاوره ها داشته شد .

بهترین مرکز مشاوره ازدواج تهران آویژه

بهترین مرکز مشاوره ازدواج تهران آویژه است و این موضوع امری است ثابت شدنی . ابن ادعا که بهترین مرکز مشاوره ازدواج تهران آویژه میشد را میشود به این طریق ثابت کرد که این مرکز به قی بین افرادی که خود و مشکلاتشان را به این مرکز سپرده اند جا ز کرده است که طول روز مراجعه کنندگان بسیاری مشکلات فراوان ارتطات این مرکز دیده می‌شوند . بهترین مرکز مشاوره ازدواج تهران آویژه است چون که ابتدا قبل از همه چیز کیفیت خدمات ارائه شده به مراجعان برای گردانندگان آن مهم است نه صرفا بعد مالی . شاید هم برای نتیجه بخش بودن و سابقه خوب تیم مرکز میتوان به راحتی ادعا کرد که بهترین مرکز مشاوره ازدواج تهران آویژه است چون بسیار ز خورد های مثبتی از سوی هموطنان عزیزمان به سمت این مرکز روانه بوده و هست .


بیشتر بخوانید:مشاوره تلفنی ازدواج


بهترین مشاور ازدواج حضوری

بهتربن مشاوره ازدواج حضوری چه نوع مشاوره ای میتواند شد ؟ این سوالی است که شاید خیلی از افرادی که قصد ازدواج دارند و نمیتوانند بدون مشاور انتخاب کنند که چه شخصی برای آنها مناسب تر است ذهن خود دارند . برای اینکه بدانیم بهترین مشاوره ازدواج حضوری چه ویژگی‌هایی ید داشته شد که بتوان آن را به این عنوان خطاب کرد میتوانیم به موارد زیر اشاره کنیم :

 • قت و توانایی مشاور این زمینه بسیار حائز اهمیت است .
 • دلسوزی و مهرنی مشاور البته اگر عث نشود تعادل مشاوره برهم بخورد ید چاشنی کار مشاور شد .
 • رازداری نیز از جمله مهمترین فاکتورهایی است که ید یک روانشناس وجود داشنه شد .
 • هنر مشاوره دادن نیز از جمله مهارتهایی است که اگر نشد حتی وجود علم زیاد فرد مشاور گیرنده ممکن است جمع بندی و برنامه ریزی عملی ناکام شد .
 • تجربه نیز از لازمه های مشاوره دهنده است که هر چق از لحاظ تجربی نیز کامل ره شد میتواند بهتر و مثبت تر عمل کند .

بهترین مشاور ازدواج آنلاین

بهترین مشاور ازدواج آنلاین آن مشاوری است که بتواند نقص های عدم حضور فرد فضای مجازی را برطرف کند . همان طور که واضح است قطعا زنانی که دو طرف پشت یک میز می نشینند و رو رو یکدیگر صحبت میکنند ثیر زیادی از هم میگیرند . این ثیر مشاوره آنلاین به مراتب کمتر است و مشاوری که به قی خوب و حرفه ای عمل کند که این اتفاق به چشم نید قطعا میتواند به عنوان بهترین مشاور ازدواج آنلاین لقب بگیرد . ازدواج بسیار مقوله مهم و حساسی است و از آنجا که فرهنگ ما شکست زندگی زناشویی بسیار بزرگ شناخته میشود آیت حساست دو چندان میشود . برای همین حساسیت به مشاوران آنلاین توصیه میشود که حتما مورد نحوه ارائه مشاوره به این طریق اطلاعات خود را به روز کنند و لا ببرند کیفیت کارشان نیز لا برود .

بهترین مشاور ازدواج غیر حضوری

بهترین مشاور ازدواج غیر حضوری مشاوری ایست که به قی حاذق شد که از پشت تلفن و یا فضای مجازی انتقال بین مراجع و مشاور ( counselor ) را برقرار کند . انتقال روانشناسی به این معنی است که یک ارتط خوب و صمیمی بین مشاور و مراجعه سر بگیرد . این ارتط خوب را معمولا مشاور ید به وجود بیاورد . این ارتط به روند مان بسیار کمک کننده میکند و عث میشود اعتمادی که لازم است بین دو نفر به وجود بیاید راحت تر اتفاق بیفتد . این اعتماد عث میشود که مراجع حرف ها و مشکلات خود را به راحتی و اطمینان کامل بیان کند . بهترین مشاور ازدواج غیر حضوری ید ویژگی‌های دیگری هم داشته شد که برای مثال میشود به این نکته اشاره کرد که مشاور امر ازدواج به صورت تخصصی فعالیت کند که بتواند کیفیت بیشتری خدمات خود به مراجعان داشته شد .


بیشتر بخوانید:آیا ازدواج دائم دوام و امنیت بیشتری دارد ؟


مشاوره طلاق ( divorce counselling )

از بحث های مدنظر مشاوره قبل از ازدواج این موضوع زیاد مطرح میشود که حتما طوری معیارهای مختلف خود را طرف مقابل مقایسه کنید که میتوانید صد به بن بست رسیدن ازدواج ن را به صفر نزدیک کنید . حالا نظر بگیریم که به هر نحو زن و مرد برهه ای از زندگی قرار گرفته اند که نمیتوانند یکدیگر را ک کنند یا بفهمند یا اینکه کنار هم خوشحال شند . مراتب بدتر ممکن است که دونفر از کنار هم بودن زجر بکشند و به فکر طلاق بیفتند .

این هنگام به خاطر حجمه منفی و هیجانات منفی که به سمت دو نفر روانه است افراد به همه عواقب طلاق (divorce ) فکر نکنند و نتوانند هوشیاری کامل مسائل را بررسی کنند . برای مثال میتوان به تبعات روحی و روانی و حتی جنسی (***ual ) و جسمی اشاره کرد یا آنکه دو طرف به فرزندان خود آن لحظه فکر نکنند و … . این شرایط هیچ کس مانند یک روانشناس نمیتواند به زوجین برای بررسی و راهنمایی ست کمک بکند .

مشاوره خیانت ( betrayed counseling )

از جمله آسیب هایی که این روزها هیچ زوجی هیچ جامعه ای از آن امان نیست مقوله خیانت است . گاهی این اتفاق شرایطی رخ میدهد که هیچکدام از زوجین توقع وقوع این اتفاق را ندارند . امروزه محافظت از زندگی زناشویی به قی پیچیده شده است که حتی افرادی که هیچ مشکلی زندگی خود ندارند یا اینکه سابقه آنها هیچ مورد اخلاقی یافت نمیشود ناگهان خود را ارتط فرا زناشویی میبینند که مانند تلاق آن ها را برگرفته است .

از طرفی افرادی که متوجه میشوند به آنها خیانت شده است و یا به این موضوع شک کرده اند گاهی به معنای واقعی راهی جلوی پای خود برای رهایی از وضعیتشان نمی بیند . این شرایط اگر افراد به یک روانشناس خصوص مشاوره خیانت روی بیاورند میتوانند هم زمینه پیشگیری از این آسیب موفق تر عمل کنند هم صورتی که این اتفاق افده شد بهترین تصمیم را برای آینده اتخاذ کنند .

خودسازی بعد از طلاق

یک مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی به غیر از مشاوره ازدواج ( marital counseling ) راهنمایی کردن افراد مورد شروع زندگی مشترک میتواند زمینه و راه ترمیم آسیب های وارد شده به افرادی که دوران بعد از طلاق را میگذرانند نیز کمک های شایانی بکنند . افراد بعد از طلاق هم دچار مشکلات و آسیب های کوه مدت این زمینه مثل دوران سوگ اولیه ، واکنش‌های عصبی ، پرخاشگری و هم متحمل آسیب هایی بلند مدت مانند افسردگی و سرخوردگی میشوند . پر این هنگام یک مشاور کار بلد میتواند حکم ناجی فرد شکست خورده را زی کند .

فرد میتواند کمک یک مشاور لکه های سیاهی که به واسطه طلاق بر زندگیش افده را پاک کند ، خودش را از نو بسازد و از اول زندگیش را امید بسازد . او میتواند کمک مشاور نقاط ضعف خود که عث شکست زندگی زناشویی شده را رفع کند حتی دوره بتواند تشکیل خانواده بدهد .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره تلفنی ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : Marriage Counseling Iran: Family Counseling IR …

بهترین مرکز مشاوره ازدواج تهران

9099072025


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۲۸:۰۵ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

مشاوره خانواده خوب روانشناسی آویژه

۵٫۰
۰۱

مشاوره خانواده خوب

مشاوره خانواده خوب همیشه از جمله دغدغه های خانواده ها و اشخاصی است که پی این هستند که مشکلات روحی و روانی (psycho problems) و همچنین خانوادگی خود را از طریق مشاوره حل کنند میشد . مشاوره خانواده خوب به راستی چه تعریفی دارد ؟ به چه مشاوره‌ای میگویند مشاوره خانواده خوب ؟ مشاوره ای که آن مانی برای مشکلات روحی و چالش های روحی که برای خانواده طول حیات خود به وجود می‌آید میتواند یک مشاوره خانواده خوب شد . البته اگر از زاویه دیگری نیز بخواهیم به این موضوع بنگریم میتوانیم بگوییم که مشاوره ای که جنبه پیشگیری داشته شد را میشود یک مشاوره خانواده خوب بدانیم . دامنه تعریف این موضوع میتواند به گستردگی زیادی برسد اما چیزی که این مورد بسیار اهمیت دارد این است که یک مشاوره خانواده خوب میتواند بسیار ثیر گذار شد .


بیشتر بخوانید:روانشناسی خانواده موفق چیست ؟


مشاوره خانواده خوب ازدواج

مشاوره خانواده خوب ازدواج نیز میتواند بسیار زیاد سرنوشت ازدواج های امروزی موثر شد . مشاوره خانواده ازدواج خوب ازدواج فقط و فقط میتواند توسط افرادی که این رشته حرفه ای هستند انجام و ارائه شود . گاهی اوقات افراد بعضی ماجراها قرار میگیرند که آن تجربه ای ندارند و ممکن است فقط قرار شد فقط یک ر آن را آخر عمر تجربه کنند . ازدواج از جمله شایع ترین این اتفاقات و ماجراهای که زندگی هر جوانی رخ میدهد .

مشاوره خانواده خوب ازدواج میتواند به جوانان و اللخصوص جوانان و زوجین کم تجربه کمک کند عاقلانه معیارهای ازدواج خود و طرف مقابل شان را بسنجند و یک انتخاب ست به کمک یک فرد آگاه زندگی آینده خود و همسرشان را تضمین کنند . به این صورت خطر و صد شکست زندگی زناشویی زوجین بسیار پایین می آید . اینجاست که اهمیت مشاوره خانواده خوب ازدواج برای افراد هویدا میگردد .


بیشتر بخوانید:بهترین دکتر مشاوره خانواده


مرکز مشاوره خانواده خوب آویژه

مرکز مشاوره خانواده خوب آویژه مرکزی است که هدف تسهیل ارائه خدمات مختلف حوزه مشاوره مشاوران زیادی تخصص های مختلف را گرد هم جمع آورده که زمینه های مختلف پاسخگوی نیازهای متفاوت مردم شند . مرکز مشاوره خانواده خوب آویژه به صورت دائم و ساعات پایانی شب پاسخگوی نیاز افراد مختلف نیازهای مختلف میشد . افرادی که زمینه تحصیل نیاز به مشاوره دارند از جمله بیشترین مراجعه را به مشاوران مرکز مشاوره خوب آویژه تشکیل می‌دهند . بعد از آن میتوان افرادی که به دنل اطلاعات مورد خدمت سرزی هستند یا افرادی را که مقوله ازدواج را برای گرفتن مشورت انتخاب کرده اند را یافت . گاهی وجود یک مرکز مشاوره خوب (counseling center) میتواند یک زندگی که شرف از هم پاشیدن است را نجات دهد .


بیشتر بخوانید:مرکز مشاوره رایگان خانواده


مشاوره خانواده خوب تهران

مشاوره خانواده خوب تهران شاید به دلیل اینکه تعداد مراکز مشاوره این شهر بسیار زیاد است کمی سخت شد . خیلی از تبلیغاتی که این روزها فضای مجازی یا حقیقی به چشم میخورد حاکی از این است که ما بهترین مرکز مشاوره تهران هستیم . اما مشاوره خانواده خوب تهران به راستی چگونه قابل شناسایی است . همانطور که لا اشاره شد ما میتوانیم دیدن خدماتی که یک مرکز ارائه میدهد کیفت فعالیت مرکز مورد نظر را بسنجیم . مثلا یک مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی زمینه روانشناسی خانواده خوب فعالیت میکند اما مثلا زمینه مشاوره تحصیلی یا فعالیت نمیکند یا ضعیف عمل میکند . صورتی که یک مرکز ید هم مشاوره خانواده خوب را لیست ارائه داشته شد و هم زمینه های دیگر روانشناسی را شامل بشود .


بیشتر بخوانید:مشاوره خانواده تلفنی


مشاوره خانواده خوب روانشناسی آویژه

مشاوره خانواده خوب روانشناسی آویژه از جمله مراکزی است که به راحتی میتواند تمام اقتضاعات زمان را نظر بگیرد و مورد همه آنها مراجعان خود به گفتگو بپردازد و آنها را راهنمایی کند . مشاوره خانواده خوب روانشناسی آویژه تمام ابعاد خانواده دست به بررسی شرایط و ارائه راهکارهای مناسب احوالات زمان حال افراد میزند . گاهی اوقات مشکلات خانوادگی شامل گیری زن و شوهر یکدیگر میشود . مثلا زن و شوهری که احساس میکنند یکدیگر تفاهم گذشته را ندارند یا این که زندگی زناشویی آنها دچار خیانت شده است . گاهی نیز ممکن است پ و ما برای آینده فرزندشان نیاز به برنامه ریزی داشته شند یا این که برای گذار نوجوانان خود از این برهه حساس و شکننده نیازمند راهنمایی یک فرد اصلح و دارای تجربه و علم هستند .


بیشتر بخوانید:مرکز مشاوره خانواده تلفنی رایگان


مشاوره خیانت

مشاوره خیانت میتواند یکی از شایع ترین خدماتی و حوزه های فعالیت مشاوران آنلاین و حضوری شد . زن یا مردی که حس میکنند به او خیانت شده یا مطمئن است که همسرش وارد یک رابطه فرا زناشویی شده ، موقعیت تعریف شده ممکن است دست به کار ناپسندی بزند که فقط به بدتر شدن اوضاع منجر شود . گاهی افراد لحظه و تحت ثیر هیجانات منفی ناشی از موقعیت یاد شده تصمیمات عجولانه میگیرند . مثلا ممکن است که مجازاتی که برای خیانت همسر خود نظر گرفته شند متناسب عمق خیانت انجام شده نشد . برای مثال مردی که یک فرد غیر از همسر خودش فضای مجازی رابطه عاطفی برقرار کرده است قطعا شامل عمل خیانت میشود اما مثلا ممکن است که طلاق مجازات سنگینی برای او شد . وظیفه تعادل بخشیدن به رابطه این شرایط معمولا به خوبی توسط مشاور انجام می‌شود .


بیشتر بخوانید:مرکز مشاوره خانواده آنلاین


مشاوره کودک پروری

مشاوره خانواده و روانشناسی میتواند شامل مسائل مربوط به پرورش کودکان و خردسالان نیز شد . کودکان سنین ابتدایی زندگی خود یکی از حساس ترین و مهمترین برهه ها و دوران های زندگی خود را میگذرانند و اینکه نمیتوان به سادگی از کنار این موضوع گذشت . گاهی پ و ماهایی که خانواده ها و جامعه سنتی ما رشد کرده اند این موضوع را بسیار ساده می پندارند و گمان میکنند که اگر فقط به لحاظ مالی کودک خود را مین کنند تمام وظایف پی و مای خود را انجام داده اند . صورتی که ما قل روح و ذهن کودک خود مسئول هستیم و واقع هر چه بکاریم آینده برداشت خواهیم کرد . مراکز مشاوره این موضوع میتوانند به افراد و والدینی که میخواهد فرزندان خود را طبق اصول بزرگ کنند و پرورش دهند به راحتی کمک می کند .


بیشتر بخوانید:مرکز


مشاوره طلاق

گاهی رابطه زناشویی بین زوجین به صورتی پیش میرود که دیگر به معنای واقعی هر دو طرف رسیدن به بن بست را تمام وجود حس میکنند . حالا وقت آن رسیده که یک فرد یا گروه تجربه و خیرخواه برای کمک وارد ماجرای آنها شوند . امروزه گویا خانواده ها و بزرگترهای دوطرف نمیتوانند به صورتی که گذشته موثر بودند ثیر گذار شند . این زیاد هم مساله عجیبی نیست . این عدم ثیر گذاری به این دلیل است که نیازها و پی آن مشکلات زمانه حال حاضر گذشته متفاوت است . به خاطر همین زوجی که قصد دارند از هم جدا شوند قبل از طلاق حتما ید یک مشاور زبده همراه شوند بهترین تصمیم را این مورد اتخاذ کنند . مشاوره طلاق قطعا به دلیل پیچیدگی موضوع یکی از سخت ترین انواع مشاوره است و کار کردن این مورد نیازمند اعلم و تجربه لایی است .


بیشتر بخوانید:کانال مشاوره روانشناسی خانواده


مشاوره موفقیت و پیشرفت

گاهی یک فرد ابتدای راهی قرار میگیرد که هیچ گونه تجربه قبلی آن ندارد . مثلا نوجوانی را نظر بگیرید که واقع ابتدای مسیر موفقیت و زندگی است . طبیعی است که گاهی دچار نوسانات خاصی شود که نتواند از عهده مدیریت آنها بر بیاید . این هنگام والدین او میتوانند فرزند خود را به دست مشاوری زبده که متخصص این حوزه است بسپارند او را از ابتدا نقطه مورد نظر همراهی کند . وجه دیگر روان شناسی ( psychology ) شغل مشاوره (counseling ) میتوان به ارگانی اشاره کرد که نقطه خاصی را مد نظر دارد و مدیران آن ارگان پول هنگفتی را صرف برنامه خود کرده اند . این مورد نیز یک مشاور میتواند یک شرکت یا یک تیم یا یک ارگان را از نقطه (الف) به نقط (ب) برساند و همراهی خود را زمان اطمینان از موفقیت ادامه بدهد .


بیشتر بخوانید:مشاوره آنلاین روانشناسی و خانواده


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره تلفنی خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : ۵ Popular Specialty Areas for Marriage & Family Therapists …

مشاوره خانواده خوب روانشناسی آویژه

9099072025


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۱۶:۲۳ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

مشاوره برای ازدواج

۵٫۰
۰۱

مشاوره برای ازدواج

مشاوره برای ازدواج زمانه ای که آن زندگی میکنیم بسیار مهم است . اگر به این نکته فکر و توجه کنیم که ازدواج مانند گذشته دیگر یک امر ساده نیست و پیچیده تر شده است اهمیت مشاوره برای ازدواج را بیشتر ک کنیم . مسفانه هنوز بعضی خانواده‌ها و افراد مشاوره برای ازدواج را لازم نمی دانند یا شاید آن را زیاد جدی نمی گیرند و از سر رفع تکلیف آن را انجام میدهند .

اما افرادی که یاد گرفته اند که دید زتری به مسائل نگاه کنند میدانند که مشاوره برای ازدواج چه حد زیادی میتواند به مثبت پیش رفتن این روند کمک کند و تصمیم گیری به آنها کمک کند . مشاوره برای ازدواج بعضی از کشورهای توسعه یافته به صورت قانونی آمده است . اجری بودن مشاوره برای ازدواج این کشورها میتواند ناشی از اطلاع آنها از سودی است که افراد از آن زندگی خواهند برد .


بیشتر بخوانید:تفاوت سنی مناسب برای ازدواج


مشاوره برای ازدواج موفق

مشاوره برای ازدواج موفق حتما ید توسط فردی انجام شود که این حوزه ماهر است و تجربه علمی و عملی دارد . امروزه مشاوره برای ازدواج موفق بسیار سخت و پیچیده است و میتوان گفت که نیاز به دید بسیار زتری نسبت به گذشته دارد . نیاز به دید زتر نسبت به گذشته مشاوره برای ازدواج موفق به این دلیل حس میشود که نیازها هم پا گذشت زمان تغییر کرده و هر کسی از دید خود به مقوله ازدواج و زندگی زناشویی نگاه میکند . از این رو یک مشاور ید بتواند نیاز تمام افراد و سلیقه های مختلف را ک کند و حداقل به صورت سطحی از آنها اطلاع داشته شد بتواند بوسیله های فکری مختلف را ک کند . مشاوره برای ازدواج موفق مستلزم این است که مشاور بتواند اتفاقات و سلایق روز آشنایی کامل داشته شند و همه دیدگاه ها را به نوعی ک بکنند .


بیشتر بخوانید:برای انتخاب همسر شایسته به چه ویژگی هایی توجه کنیم ؟


مشاوره برای ازدواج مجدد

مشاوره برای ازدواج مجدد نیز برای کسانی که طالب این امر هستند از واجت است . کسی که یکر تجربه شکست زندگی زناشویی را گذشته و کارنامه خود دارد . اما ازدواج مجدد هر چق که ترس داشته شد میتوان رنگ و نشاط را به زندگی فرد شکست خورده زگرداند . برعکس اگر ازدواج مجدد فرد زهم شکست مواجه شود امکان دارد آسیب جبران ناپذیری به زندگی فرد وارد شود . مشاوره برای ازدواج مجدد که ید توسط فردی صورت گیرد که از هر لحاظ اصلح شد و به لحاظ علمی و تجربی قابلیت و کیفیت لازم را داشته شد میتواند جلوی آسیب های احتمالی را بگیرد . مشاوره برای ازدواج مجدد میتواند فرد را از آسیب‌های زیادی مانند افسردگی و سرخوردگی و … مصون بدارد . همیشه مشاوران میتوانند بهترین راهکارها را این زمینه به افراد بدهند . چون مشکلات و مسائل روز و پیچیده آشناتر از افراد عام هستند .


بیشتر بخوانید:فلسفه ازدواج چیست ؟


مرکز مشاوره برای ازدواج آویژه

مرکز مشاوره برای ازدواج آویژه قطعا از جمله مرکز مشاوره هایی است که زوجین جوان و کم تجربه میتوانند خیال راحت مورد این امر مهم زندگی شان راهنمایی بخواهند . مرکز مشاوره برای ازدواج آویژه انتخاب بهترین مشاوران برای ارائه مشورت مورد ازدواج به جوانان این بستر را فراهم کرده است که دسترسی آسان و هزینه معقول این خدمات را یافت کنند . مشاوران به جوانان کمک میکنند که معیارهای ازدواج خود را به ستی و منطق بسنجند . یکی دیگر از ویژگی های مشاوره قبل از ازدواج این است که به جوانان کمک میکند کمی از فضای احساسی که مختص دوره جوانی است فاصله بگیرند و بتوانند تمام ابعاد ازدواج و زندگی زناشویی را مانند آمادگی برای ازدواج ، بررسی بلوغ خود فرد و گزینه ازدواجش ، بررسی متعادل بودن طبقه فرهنگی و اجتماعی و سایر تناست بین دو خانواده و … را نظر بگیرند .


بیشتر بخوانید:تست روانشناسی ازدواج چیست ؟


مشاوره خوب برای ازدواج

مشاوره خوب برای ازدواج ید چه ویژگی‌هایی داشته شد؟ قطعا مشاوره ازدواج ید یک سری از فاکتور ها و ویژگی ها را دارا شد که بتواند ثیر خود را به طور کامل و مفید بر زندگی افراد و روند ازدواج آنها بگذارد . ادامه به چند ویژگی از ویژگی های مشاوره خوب برای ازدواج اشاره میکنیم :

 • رازداری از اولین ویژگی هایی است که یک مشاور ید داشته شد . افراد ید بتوانند به مشاوری که حرف های خصوصی خود را او میان میگذارند اعتماد کامل داشته شند .
 • طبقه بندی مسائلی که طی جلسات مشاوره نیز اتفاق میافتد ید دستور کار مشاوران قرار بگیرد ابهامی نتیجه ای که از بحث ها حاصل میشود رخ ندهد .
 • ایجاد ارتط عالی بین مشاور و مراجع
 • عدم بر هم خوردن تعادل خود مشاوره زمانی که ید دادن پیشنهادات احساسی و منطقی کنترل و تعادل خود را حفظ کنند .

  بیشتر بخوانید:سن ازدواج پسر و معیارهای آن چیست ؟


مشاوره خیانت

مشاوره خیانت (betrayed counseling) طرفداران و خواهان های زیادی کل دنیا دارد . جامعه خود ما نیز به همین منوال است . به این دلیل خواست برای این موضوع زیاد شده است که اصولا زمانه ای زندگی میکنیم که میل به خیانت هم از طرف زنان و هم از طرف مردان بسیار زیاد شده است و این قضیه تنها به میل داشتن ختم نمیشود و به لحاظ آماری نیز مسفانه شاهد شیوع این آسیب خانمان سوز هستیم .

مشاوره مورد خیانت به بخش ها و اهداف بسیار زیادی تقسیم میشود . برای مثال گاهی افراد نیاز دارند که به نحوی مورد آموزش قرار بگیرند که ماحصل این آموزش موفقیت پیشگیری از خیانت شد . گاهی نیز هدف از مشاوره میتواند این شد که یک فرد خیانت دیده تصمیم گیری خود دچار تردید شود و گمان کند که یک چاله ای گیر افده یا به بن‌بست رسیده است و میتوان از این گیجی و سرگمی رهایی یابد .


بیشتر بخوانید:ویژگی های مرد خوب برای ازدواج از نظر زنان


کودک

مشاوره (marital counseling) که شامل مشاوره قبل از ازدواج و بعد از ازدواج میشود تنها فعالیت مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی نیست و این نوع مراکز اکثر زمینه های دیگر بسته به سطح و هدف فعالیت میتواند متنوع و متفاوت شد . برای مثال مشاوره کودک را این بخش برای شما شرح میدهیم . کودکان ابتدای راه زندگی قرار گرفته اند و هنوز بسیاری از تجربه ها را از سر نگذراندند .

هم چنین آنها مراحل مختلف رشدی جسمانی و روانی پیش دارند که هر کدام از این مراحل میتوانند حال و آینده او ثیر گذار خواهد بود و این موضوع اهمیت حضور یک متخصص و روانشناس را پروسه رشد کودک را روشن تر میکند . والدین ید توجه زیاد داشته شند که مشکلات و نیازهای روحی و جسمی کودکان زمانه حاضر به صورت پیچیده تر متفاوت تر از کودکان زمان های گذشته است و از این رو خانواده ها ید به صورت علمی و اصولی پیگیر تربیت آنها شند .


بیشتر بخوانید:نحوه ست انتخاب همسر برای یک عمر زندگی


ثیر همراهی مشاور دوره نوجوانی

پاراگراف قبلی راجع به این توضیحاتی ارائه شد که بحث استفاده از مشاور میتواند سیر رشد کودک بسیار مهم و ثیر گذار شد . حالا بهتر است که به ثیر مشاوره دوره نوجوانی بپردازیم . دوره نوجوانی واقع حساس ترین و تعیین کننده ترین دوره زندگی هر بشری است . دوره ای پر از طوفان های متعدد و پی پی که گاهی نیز مشاهده میشود نوجوان دو یا چند طوفان همزمان روبه رو و گیر میشود .

از شایع ترین این اتفاقات میتوان به بحران هویت دوره نوجوانی ، چالش های بلوغ جنسی که بسیار ساختن شخصیت (personality) آینده فرد ثیر گذار است ، پدیده استقلال یابی که تقری قریب به اتفاق افراد نوجوانی آن را تجربه میکنند اشاره کرد . حالا به نظر شما آیا میتوان این آسیب ها و دوره ها را بدون حضور فردی که از لحاظ علمی و تجربی و منطقی سزاوار ارشاد و راهنمایی شد به سلامت از سر گذراند . حضور یک مشاور (counselor) زبده کنار نوجوانان از مهم ترین پیشنهاداتی است که امروزه به والدین میشود .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : What is Marriage Counseling? Who’s It For? And How Does

مشاوره برای ازدواج

9099072025


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۰۲:۱۸ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

خصوصیات دختر خوب برای ازدواج

۵٫۰
۰۱

دختر خوب برای ازدواج

دختر خوب برای ازدواج اگر بخواهیم معیارهای جامعه بسنجیم . دختر ید نجیب شد . دختر خوب برای ازدواج مهرنی اش بی اندازه است . دختر خوب برای ازدواج دلنشین و دلچسب است . دختر خوب برای ازدواج کم و بیش میسازد و اعتراضی ندارد . دختر خوب برای ازدواج زیاده خواه نیست . این دختر دوسنش مهرن و غریبه غرور برخورد میکند . او عزت نفس دارد . دختر خوب برای ازدواج اول ق خودش را میداند . او قدان محبت اطرافیان است . دختر خوب برای ازدواج میداند پ و ماش جز نیکی و نیکویی برایش نمی خواهند . ق نصیحت ها ودلالت های آنها را میداند و زود از کوره نمیرود . این دختر خوب به پ وماش احترام میگذارد . این دختر خوب برای خودش هم خانواده و اقوام احترام کسب کرده است .

او خوب میداند چگونه دیگران برخورد کند مورد بی احترامی قرار نگیرد . سلسله مراتب را رعایت میکند . اگر حرفی میشنود که دوست ندارد صبوری از کنار آن میگذرد و بی حوصلگی حرف ناخوشایندی نمیزند . او سعی میکند دیگران را کمتر برنجاند . او میداند مرد دلخواهش از میان همین اقوام تحقیق خواهد کرد . احتیاط میکند و نمیخواهد یک برخورد نامناسب او را از خواسته اش دور کند . میان فامیل اگر مهمانی یا سفره ای شد او هم همکاری میکند . پذیرایی کردن و چیدن سفره و اگر این دختر خوب اگر هنرمند شد تزیین هم کمک میکند . چه ازدواج های خوبی که همین مهمانی ها و سفره ها انجام میشود . کسی که پسر دم بخت دارد دختری را میبیند که لبخند زییی پذیرایی میکند مهرش به دل میشیند . مقدمات یک ازدواج خوب فراهم میشود .


بیشتر بخوانید:فواید ازدواج سن پایین ،گذری به دیدگاه ها


خصوصیات دختر خوب برای ازدواج

خصوصیات دختر خوب برای ازدواج علاوه بر دلچسب بودن از نظر زییی خانه داری نیز دستی دارد . از خصوصیات یک دختر خوب برای ازدواج سلیقه بودن اوست . او لس هایش را هر قیمتی که شد زی و برازنده انتخاب میکند . او انتخاب رنگ ، قیمت و خوش فرم بودن لس دقت میکند . او لسی را انتخاب میکند که ضمن به روز بودن به اندام و رنگ پوستش هم می آید . یک دختر خوب دیزاین خانه هم حدی مهارت دارد . این دختر وسایل زندگیش را متناسب اندازه خانه اش انتخاب میکند . و میداند برای خانه کوچک چه رنگ هایی و خانه بزرگ چه رنگ هایی مناسب است . او وسایل خانه اش را طوری میچیند که خانه را جا دارتر نشان دهد و همه چیز دسترس شد . برای برداشتن یکی از لوازم لازم نشد کلی وسایل خانه جابجا شود .

از دیگر خصوصیات دختر خوب برای ازدواج هنرمند بودن اوست . او یک رشته هنری مهارت دارد . اگر استعداد هنری نیز نداشته شد هنرمندانه انتخاب میکند . مثلا یک بلوی نقاشی زی یا یک فرش خوش نقشه و یا یک ساز را دیزاین خانه استفاده میکند . یکی دیگر از خصوصیات دختر خوب برای ازدواج سواد بودن اوست . مهم نیست چه مک تحصیلی دارد مهم این است که بخشی از وقت خود را به مطالعه اختصاص دهد . این دختر خوب به روز و اجتماعی است . او میخواهد فرزندانی که قرار است ماشان شد پیش برود . فرزندان از او حرف شنوی داشته شند . فرزندانش از او به عنوان یک عامی نگاه نکنند و اطمینان مشورت هایشان از ما کمک بگیرند . این ما همیشه روحیه ای شاد راهنمای فرزندان خواهد بود .


بیشتر بخوانید:دلیل مقایسه همسر دیگران چیست ؟


نشانه های دختر خوب برای ازدواج

نشانه های دختر خوب برای ازدواج ظاهر او پیداست . او آراسته تمیز و وقار است . نشانه های دختر خوب برای ازدواج از رفر او پیداست . او زیاد شوخی نمیکند . لبخند میزند . او جمع قهقهه نمیزند . صدای آرام و دلنشین حرف میزند . عجول نیست صبور است . عصبی نیست آرام است . جمع هماهنگ است . مهمانی ها لس متناسب میپوشد . مهمانی های مختلط لس جلف و ز نمیپوشد . رفر او موقر و فاخر است . او نیازی به جلب توجه نشان نمیدهد . لس پوشیدن دقت میکند . مهمانی تولد لس های تینیجری و مهمانی های مذهبی لس سنگین . ظاهر آراسته داشتن از خصوصیات مهم یک دختر است . علاوه بر ظاهر آراسته او معاشرت نیز داناست . او کسانی معاشرت میکند که هم شان او هستند .

کسانی که بین فامیل خوش نام نیستند صمیمی نمیشود . از نشانه های دختر خوب برای ازدواج رفر موقر اوست . این دختر خوب پسرهای مجرد زیادی شوخی نمیکند و حد و حدود خود را مراوده جنس مخالف میداند . آرایش تند و غلیظ سن دختر را لا میبرد . او جمع یک آرایش ملیح و زی ظاهر میشود . این دختر خوب طراوت جوانیش را زیر لوازم آرایش پنهان نمیکند . او کمبودها و نقص های دیگران را به رخشان نمیکشد . از پوزخند زدن و تمسخر کردن دیگران پرهیز میکند . اگر یک جمع به او پیشنهاد ازدواج داده شد عجولانه و بی ادنه سریع پاسخ نمیدهد . فرصت میخواهد یزرگترها هم صحبت کنند . مشاوره ازدواج هر پیشنهاد لازم به نظر میرسد . بعد از مشاوره ازدواج اگر مثبت بود مشاوره ازدواج موفق از ملزومات است .


بیشتر بخوانید:ازدواج سفید و عواقب آن چیست ؟


معیارهای یک دختر خوب برای ازدواج

معیارهای یک دختر خوب برای ازدواج ابتدا نجابت و پاکدامنی است . این معیاریست که هر کس هر آیین و کیش به آن اهمیت میدهد . یکی دیگر از اصلی ترین معیارهای یک دختر خوب برای ازدواج خیانت نکردن و وفاداری اوست . هیچکس دوست ندارد همسرش به او خیانت کند یا او را تنها بگذارد . همه دوست دارند پستی و بلندی های زندگی شریک زندگیشان آنها همراه شد . صداقت یکی دیگر از معیارهایی است که حرف اول را میزند . صداقت نداشتن زندگی را نامتعادل و بی اساس میکند . همه دوست دارند کنار همسرشان امنیت روحی و معنوی داشته شند . صداقت نداشتن این معادله را برهم میزند . اطمینان و اعتماد خانواده زیر سوال میرود .

مشاوره خانواده صورتیکه یکی از طرفین صداقت ندارد به شما راه برخورد را نشان میدهد . مشاوره خانواده و روانشناسی به ریشه یابی میپردازد . این مشاوره به شما و همسرن راه داشتن صداقت و احساس امنیت را نشان میدهد . یکی دیگر از معیارها برای دختر خوب حس داشتن همکاری و همیاری خانواده است . یک خانواده خوب پیچ و خم های زندگی یار و یاور هم هستند . آنها برای پیشرفت زندگی میکوشند و هریک هر کاری بتواند انجام میدهد .


بیشتر بخوانید:چه چیزهایی مورد شب اول ازدواج ید بدانیم ؟


معرفی دختر خوب برای ازدواج

معرفی دختر خوب برای ازدواج دشوار است چون ممکن است دختری از نظر من عالی شد اما برای کس دیگر مناسب نشد . چون سلیقه ها و معیارهای هرکس کس دیگر همگون و یکسان نیست . معرفی دختر خوب برای ازدواج ید همراه شناخت دو طرف شد . شما اگر کسی را معرفی میکنید ید از دو طرف شناخت داشته شید . همسو بودن دو نفر خوب بودن تفاوت دارد . دو نفر ممکن است هر دو خوب و نیکو شند اما هم همخوانی نداشته شند . دو نفر ممکن است هم همخوانی داشته شند اما هم پوشانی نداشته شند . دو نفر که میخواهند کنار هم زندگی کنند علاوه بر خیلی از معیارها ید مکمل هم شند . دو نفر که میخواهند هم ازدواج کنند ید عیوب هم را هم پوشانی کنند . نقص های همدیگر را بپوشانند . بتوانند زندگی خوب و موفقی داشته شند .

معرفی دختر خوب برای ازدواج ید به گونه ای شد که تضمینی کار نشد . معرفی اشکالی ندارد اما هیچکس را صد صد تضمین نکنیم . و تحقیق و تفحص را به عهده طرفین بگذاریم . بگوییم که : « من اورا خیلی میپسندم … اما معیارهای شما آشنا نیستم … وهیچ مسئولیتی را نمیپذیرم خودن تحقیق کنید » برای همه دختران و پسران آرزوی خیر و برکت داریم .


بیشتر بخوانید:فواید ازدواج سن پایین ،گذری به دیدگاه ها


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره آنلاین ازدواج موفق به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : ۲۵ Qualities The Woman You Marry Should Have – Wall ...

خصوصیات دختر خوب برای ازدواج

9099072025


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۵۹:۳۸ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

معیارهای یک پسر خوب برای ازدواج

۵٫۰
۰۱

پسر خوب برای ازدواج

پسر خوب برای ازدواج پسری است که سربه راه شد . این پسر هنگام س خواندن هر مسه ای ثبت نام میشده است . ظاهری تمیز و آراسته ، سربه زیر و مودب بوده است . او به جای پوشیدن لس های زاب دار و جلف پیراهن میپوشیده شلوار تیره و یا اگر روشن بوده لااقل جلف نبوده است . این علائم نشان دهنده اینست که او بر هیجانات خود کنترل دارد . همه پسرها به سن بلوغ میرسند . همه پسرها زیگوشی و شیطنت را دوست دارند . تفاوت کنترل این هیجانات است . کسی که بر هوی و هوس و هیجانات خود غلبه میکند میتوان به او امیدوار بود . او به جای احساسات از عقلش استفاده میکند . پسر خوب برای ازدواج تقری دارای این مشخصات است . او به موقع س میخواند . پسر خوب برای ازدواج فقط به س خواندن اکتفا نمیکند .

پسر خوب برای ازدواج حین س خواندن به هدف خود نیز می اندیشد . پسر خوب برای ازدواج اهدافش یا به یک زمینه علمی می اندیشد یا به یک شغل که بتواند آن امرار معاش کند . پسرخوب برای ازدواج خانواده خوبی دارد . این خانواده استعدادهای او را کشف کرده اند . برای امرار معاش او برنامه هایی دارند . عین حال او را وابسته ر نیاورده اند . این پسر خوب میداند ید روی پای خود یستد . پسر خوب برای ازدواج حتی اگر خانواده ای متمول داشته شد دوست دارد مستقل کار کند و اگر لازم شد از خانواده کمک بگیرد . پسر خوب برای ازدواج به اموال همسر آینده اش نمی اندیشد . او پی دختری نیست ماشین فلان و کلید آپارتمان . او به دختری می اندیشد که کنار او بتواند به این نیازها نایل شود .


بیشتر بخوانید:دغدغه های ازدواج جوانان چیست ؟


خصوصیات پسر خوب برای ازدواج

خصوصیات پسر خوب برای ازدواج واضح است . خصوصیات پسر خوب برای ازدواج را میتوان مشاوره خانواده دانست . خصوصیات پسر خوب برای ازدواج دوسنش مشخص میشود . دوسن او مانند خود او جوانی را زمینه ساز آینده میدانند . این دوسن دورهمی هایشان یا از کار صحبت میکنند یا از یک هدف مشخص . گهگداری به ییلاقات میروند و کمی هم ورزش میکنند . خصوصیات پسر خوب برای ازدواج را از پ و ما ید پرسید . پسری په برای خرید خانه نق نمیزند مسلما همسر کوشایی خواهد شد . پسری که برای منزل وقت میگذارد خانه خود نیز از تلاش دست نخواهد کشید . پسری که احترام پ و ما خود صحبت میکند به همسر وخانواده اش بی احترامی نخواهد کرد . خانه این پسر اگر کولر خراب شود ماه ها هفته ها خراب نخواهد ماند .

خصوصیات پسر خوب برای ازدواج روشن است . پ و ما به کارهایش افتخار میکنند . نجابت زنزد اقوام است . س خوان و کوشاست . ظاهری آراسته و طنی بی کینه دارد . خوش اخلاق و مهرن است . پی تلافی بدی های دیگران نیست . او به جای صرف وقت برای کینه جویی به کارهای عقب افده اش میرسد . همیشه لبخند بر لب دارد . او همه را دوست دارد . این پسر خوب ندانم کاری به بدخواهان مجال بد گویی نمیدهد . عین سیاست بودن دل ساده و پاکی دارد . به هر کس بتواند کمک میکند . اهل ایثار بیش از اندازه نیست . کسی که بیش از اندازه از خود گذشته است از دیگران و بخصوص خانواده نیز همین توقع را دارد . برای آگاهی از این سخن مشاوره خانواده و روانشناسی مفید است . به حق خود و دیگران احترام میگذارد .


بیشتر بخوانید:اهمیت سن ازدواج موفق


نشانه های پسر خوب برای ازدواج

نشانه های پسر خوب برای ازدواج این است که او از زیر کار نمیرود . مهمانی های بزرگ بهترین محل برای محک زدن اوست . پسر خوب کارهای دست جمعی شرکت میکند . و حتی مدیریت گرداندن این مهمانی شرکت میکند . میان اقوام اگر فرد مسن و تنهایی زندگی میکند هر از گاهی به ملاقات و عیادتش میرود . این پسر خوب هنگام بیماری و یا کهولت سن بهترین همسر خواهد بود که شما را رها نخواهد کرد . از نشانه های پسر خوب برای ازدواج میتوان به یاری رساندن به پ و ما نام برد . پسر خوب همسر خوبی هم خواهد بود . کسی که کارها یار ویاور پ است . زوی راست پ همسری مدیر و مقت خواهد بود . از دیگر نشانه های پسر خوب برای ازدواج دقت صرف وقت است . یک پسر خوب اوقاتش را به بطالت نمیگذراند .

او میداند بهترین لحظات عمرش ید خدمت آینده اش شد . بهترین زمان آزمایش او تعطیلات بسن است . پسران دانشجو معمولا ترم بسنی میگیرند . پسران خوب دیگر مشغول گذراندن دوره های مهارتی هستند و برخی دیگر کار میکنند از نظر مالی دستشان خالی نشود . این پسران خوب برنامه زندگی میکنند . مهم نیست تمکن مالی دارند یا خیر . مطمئن شید بزودی و تلاش پولدار خواهند شد . حداقل نیاز مالی به کسی نخواهند داشت . پسران خوب برای خانواده و خود طرح های خوبی دارند . آنها همیشه خوب فکر میکنند . دانشمندان معتقدند آنها که خوب فکر میکنند دستشان کمتر کار میکند . آنها که دستشان خیلی خوب کار میکند فکرشان کمتر کار میکند . مهم نیست پسر خوب ما جز کدام دسته است . مهم این است که او به فکر آینده است .


بیشتر بخوانید:چرا ید به سالگرد ازدواج اهمیت بدهیم ؟


معیارهای یک پسر خوب برای ازدواج

معیارهای یک پسر خوب برای ازدواج نیز زیاد است . یکی از این معیارها استفاده از اطرافیان امور است . این پسر خوب و خوش فکر اگر پ یا عمو یا … بیکار است طرح هایش برای او نیز برنامه ای دارد . مثلا میگوید من مغازه میزنم تو نصف روز بچرخان و دستمزد یافت کن . او یک تیر دو نشان میزند . هم شخصی مورد اعتماد مغازه اش را میچرخاند و هم چون یک نفر بیکار را سرکار برده اعتر کسب میکند . زاریان اعتقاد دارند اعتر از اسکناس مهم تر است . وقتی کسی بین اقوام اعتر داشته شد هیچ وقت کم نمی آورد . همه حرف اورا میخوانند . اگر کم و کسر داشته شد هریک حد توان کمکش میکنند . اقوام از او چاره میخواهند . مشکلاتشان را حل میکند و راهنمای خوبی است .

معیارهای یک پسر خوب برای ازدواج عین حال که زیاد است بسیار نیز ظریف است . شما برای این که تشخیص دهید پسر فقط ظاهری آراسته و مثبت دارد یا واقعا خوب است چه میکنید ؟ کاریست سخت چون او ممکن است نزد شما بسیار مودب آرام و موقر شد . ظاهر آرام دارد اما ونش پر از هیجان های کاذب است که دور از چشم شمابروز میکند . کافیست این پسر را عصنی کنید و عکس العملش را ببینید . او بزودی ون نا آرامش را به شما نشان خواهد داد .


بیشتر بخوانید:ازدواج سالم و پایدار چگونه است ؟


معرفی پسر خوب برای ازدواج

معرفی پسر خوب برای ازدواج شاید سخت شد . معرفی یک پسر خوب برای ازدواج شاید به ظاهر آسان ولی واقع سخت است . اگر شما پسر خوبی میشناسید و از او مطمئن هستید ولی دختر و خانواده اش را نمیشناسید هیچوقت معرفی نکنید . شناخت نه به معنی معاشرت و مراوده است بلکه شناخت روحی و روانی است . برای این منظور مشاوره ازدواج خیلی مفید است . روانشناسان توجه به خلق و خو و روح و روان تشخیص میدهند . آنها تشخیص میدهند که این دو نفر کنار هم میتوانند خوشبخت شوند یا خیر . علاوه بر مشاوره ازدواج این دو میتوانند مشاوره ازدواج موفق کنند . بله فقط کنار هم بودن و زندگی کردن کافی نیست . این حق هر جوانی است که ازدواج موفق داشته شد . به امید خوشبختی همه جوانان .


بیشتر بخوانید:دلیل مقایسه همسر دیگران چیست ؟


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره تلفنی ازدواج موفق به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : ۲۰ Qualities The Person You’re Going To Marry Should Have

معیارهای یک پسر خوب برای ازدواج

9099072025


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۰۲:۲۸ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

ازدواج با اختلاف سنی زیاد

۵٫۰
۰۱

تفاوت سنی زیاد ازدواج

تفاوت سنی زیاد ازدواج را به دو صورت میتوان بیان کرد . وقتی که زن از مرد بزرگتر شد تفاوت سنی زیاد و وقتی که مرد از زن بزرگتر شد تفاوت سنی زیاد . مشکلات اقتصادی از یک سو عث بوجود آمدن خرده فرهنگ هایی شده است . احساس جوانی نوان عمل های جراحی فراوان از سویی زمینه تسهیل اجرای این خرده فرهنگ ها را آماده کرده است . قدیم شاید به نت دیده میشد مرد زنی ازدواج کند که از خودش بزرگتر است آن هم حد ما و فرزند و حتی مابزرگ و نوه . مگر فرهنگ های خاصی که دختران برای کار به پسران فروخته میشوند البته عنوان همسر . این فرهنگ بخشی هایی از ایران ، افغانسن ، ترکمنسن و برخی کشورها هنوز هم وجود دارد . حال حاضر پسرانی که موقعیت ازدواج ندارند میل و رغبت زنان مسن ازدواج میکنند .

تفاوت سنی زیاد ازدواج صورتیکه مرد بزرگتر شد عوارض کمتری دارد . تفاوت سنی زیاد ازدواج وقتی که زن بزرگتر شد حواشی بسیار زیادی دارد . تفاوت سنی زیاد ازدواج وقتی که زن بزرگتر است بیشترین صدمه متوجه زن میشود . اینگونه ازدواج ها وقتی زن از شصت سال به لا میرود مرد یا او را ترک میکند و یا زن دیگری ارتط برقرار میکند . مواردی هم خود زن حساس شده و عث اختلاف و نهایت جدایی میشود . تفاوت سنی زیاد ازدواج شاید ابتدا حتی شیرین شد چون زن سن لا خوب میداند چه رفری پسر جوان داشته شد . او خیلی جاها گذشت میکند . او میداند چه مواقعی ید کوه بیاید . توقع کمتری نسبت به دخترها دارد . تفاوت سنی زیاد ازدواج زن سن لا نهایت چیزی جز شکست و تنهایی برای زن ندارد .


بیشتر بخوانید:فلسفه ازدواج چیست ؟


ثیر تفاوت سنی زیاد ازدواج

ثیر تفاوت سنی زیاد ازدواج برای زنان سن لا بسیار خطرناک است . چون زنان عاطفی هستند و مردان بیشتر پی رفع نیاز جنسی . زن بعد از سن یائسگی دیگر تمایل زیادی به همبستر شدن ندارند . اگر هم داشته شند نمیتوانند مانند سنین جوانی مرد را تحریک و به خوبی ارضا کنند . ثیر تفاوت سنی زیاد ازدواج این مرحله نمود پیدا میکند . مرد به دنل زنی طراوت و جوان یا زن مسن را رها میکند یا دیگر تمایلی به او ندارد . زن افسرده شده و احساس سرخوردگی اورا رنج میدهد . احساس میکند از عواطف او سوء استفاده شده . ثیر تفاوت سنی زیاد ازدواج بر زن مسن فقط تخریب عواطف ، روحیه و صدمه دیدن سلامت اوست . زنی که زمانی به عشق پسر جوان مهات میورزید پسند اکنون سرخورده و شکست خورده است .

مهم ترین ثیر تفاوت سنی زیاد ازدواج بر فرزندان خانواده است . فرزندان خانواده تحت ثیر تربیت دو گونه ای هستند .همسری که کوچکتر است و همسر دیگر که بزرگتر است . والدی که مسن تر است او را به روش منطقی تر و احتیاط تر میخواهد ر بیاورد ولی والد جوانتر پرشورتر است و بدش نمی آید گهگداری فرزندش تجربه و زیگوشی کند . حال فرزند میان این دو تربیت ید یکی را انتخاب کند . نتیجه این میشود که از یکی حرف شنوی نداشته شد . کمی که بزرگتر میشود چون آموخته که میتوان حرف شنو نبود این آموزه به والد دیگر تعمیم پیدا میکند . حال او نه از پ حرف شنوی دارد نه از ما . و نتیجه ناگفته پیداست … . ابتدا اختلاف میان پ و ما برای تربیت و بخصوص پول خرج کردن فرزند و پس از آن سو استفاده فرزند از این اختلاف .


بیشتر بخوانید:ویژگی های مرد خوب برای ازدواج از نظر زنان


معایب تفاوت سنی زیاد ازدواج

معایب تفاوت سنی زیاد ازدواج بسیار زیاد است . همسر مسن تر که احتمالا یا پولدار است یا امتیاز ویژه ای دارد مدام خود را برتر میداند . میخواهد کنترل همسر را دست بگیرد . به او امر ونهی میکند . مدام اورا نصیحت میکند . زدارنده زیگوشی های جوانیست و این برای همسر جوان ملال آور و خسته کننده میشود . از طرفی همسر مسن تر نسبت به سن همسرش احساس ضعف میکند . برخی موارد مجبور است امتیازهایی به همسر جوانش بدهد . این حس دو گانه ضعف و قوت تضاد یکدیگر شخصیت متزلزل و غیر قابل پیشبینی از او میسازد . این برای همسر جوان قابل تحمل نیست . همسر مسن تر میخواهد پابه پای همسرش جوان شد . نقش میگیرد و این حس عث میشود از ارضا و اغنا حسهای متناسب سن خودش صرف نظر کند .

معایب تفاوت سنی زیاد ازدواج همسر جوان نیز نمود پیدا میکند . همسرجوان برای اینکه خود را از فشار کنترل همسر مسن بیرون بکشد از قالب سن خود بیرون می آید . همسر جوان نقش مسن تر زی میکند . چون میخواهد خود را تجربه تر نشان دهد . میخواهد بگوید خام نیست ونیاز به مدیریت و کنترل همسرش ندارد . او پس ازچندی از نقش زی کردن خسته میشود . چون اولا نمیتواند کنترل اوضاع را دست بگیرد . دوما او تجربه کافی ندارد و از این نقش زی کردن جز شکست و احساس حقارت چیزی برایش نمی ماند . این شکست ها مسن تر را برای کنترل بیشتر جری تر میکند . از معایب تفاوت سنی زیاد ازدواج میتوان به سرکوفت خوردن از جانب اطرافیان نیز اشاره کرد .


بیشتر بخوانید:برای انتخاب همسر شایسته به چه ویژگی هایی توجه کنیم ؟


مشکلات تفاوت سنی زیاد ازدواج

مشکلات تفاوت سنی زیاد ازدواج را فقط نمیتوان به طور تئوری بیان کرد . انتخاب دوست همسال خود را انتخاب میکنید . شاید گذراندن اوقات مان خوب وشیرین شد اما دوست همسال لذت بخش خواهد بود . چون نیاز های تفریحی شما همخوانی دارد . فانتزی هاین همخوانی دارد . پس حرف هاین هم دلچسب تر است . مورد ازدواج هم همین گونه میشد . همگون نبودن نیازها و فانتزی ها اوقات هم بودن را از حوصله خارج میکند . جدی بودن بیش از حد مسنتر و زیگوشی جوان تضاد و تقابل هستند . مشکلات تفاوت سنی زیاد ازدواج فقط به اینجا و همسران ختم نمیشود . همگون نبودن توانایی های جسمی از دیگر مشکلات است . هماهنگ نبودن توانای تحریک و ارضا جنسی و غرایز نیز به همین گونه .

از دست دادن زییی بدنی و جسمی مسن تر از یکطرف و علاقه همسر جوان به ارگانیسم طراوت از طرفی دیگر عث بروز حاشیه زندگی میشود . تفاوت علقه و علاقه نیز از فاکتورهای مهم ایجاد مشکل زندگی این دو میشود . ممکن است همسر جوان مثلا بخواهد بیلیارد زی کند آن دیگری شطرنج و به همین منوال . رجوع برای مشاوره خانواده و روانشناسی میتواند راه حل بهتری ارائه دهد .


بیشتر بخوانید:سن ازدواج پسر و معیارهای آن چیست ؟


توصیه هایی برای تفاوت سنی زیاد ازدواج

توصیه هایی برای تفاوت سنی زیاد ازدواج اگر مشاوره قبل از ازدواج انجام شود خواهد شد . از جمله اینکه شما ید بتوانید طاقت و حوصله خود را لا ببرید . ممکن است به خاطر این ازدواج موقعیت های مناسب تر و بهتری را از دست بدهید . هریک از شما میانه راه زندگی ممکن است آن دیگری را ترک کند . طول زندگی از مشاوره خانواده غافل نشید . به خاطر داشته شید شکل شخصیتی ، فرهنگی و اقتصادی همسر مسن تر قالب خاصی گنجیده است . پی تغییر دادن هم نشید . همسر مسن تر کمتر آماده انعطاف و تغییر است . مشاوره ازدواج برای این دو مفید است . این مشاوره از تمام معایب و مزایای این ازدواج مطلع خواهند شد . توصیه هایی برای تفاوت سنی زیاد ازدواج مطرح میشود . از جمله توجه و دقت لازم برای تربیت فرزندانشان است .

فرزندان ید والدینی کنار بیایند که هیچکدام جایگاه خود نیستند . مسنتر نقش جوانتر ، جوانتر نقش مسن تر . هریک تجربه و خواسته های متفاوت . این والدین حتما ید مشاوره کودک بگیرند .


بیشتر بخوانید:نحوه ست انتخاب همسر برای یک عمر زندگی


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : Mind the gap – does age difference in relationships matter?

ازدواج اختلاف سنی زیاد

9099072025


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۵۰:۱۹ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

خصوصیات یک مرد ایده آل برای ازدواج

خصوصیات یک مرد ایده آل برای ازدواج
میانگین ۵ رای از تعداد ۱

مرد ایده آل برای ازدواج

مرد ایده آل برای ازدواج از نظر یک دختر خوش هیکل ، خوش سیما و خوش صداست . مرد ایده آل برای ازدواج از نظر یک دختر خوش لس ، خوش برخورد و خوش مشرب است . مرد ایده آل برای ازدواج از نظر او مردیست خوش اخلاق ، خوش گردش و خوش فکر است . مردایده آل برای ازدواج تمیز و مرتب و مودب است . او مدیر ، مقت و مصمم است . او تمییز است و همیشه بوی بهترین عطر روز را میدهد . نواختن یک ساز آشناست و خود میخواند . او به یک هنر مسلط است و خوب ورزش میکند . چست وچالاک است . غر نمیزند وهمیشه حرفی برای گفتن دارد . خوب گوش میکند و مقابل حرف های همسرش واکنش نشان میدهد . مرد ایده آل برای ازدواج کسی است که وقتی او حوصله اش سر برود او را میخنداند .

مرد ایده آل برای ازدواج خوب میداند برای تفریح همسرش را کجا ببرد . او خوب بلد است رمانتیک حرف بزند و لحظات شاعرانه و عاشقانه ست کند . روز تولد همسر ، سالروز ازدواج و روز زن و غیره را خوب بلد است . خوب میداند خانواده همسرش چگونه برخورد کند . به همسرش کنار خانواده خودش اهمیت بدهد . نزد دوسن و دیگران همسرش خیلی خوب صحبت کند چنانکه ناخوداگاه همه بگویند : وای چه زوج خوشبختی . اما دختر خوبی که منتظر هستی این مرد اسب سپید به خواستگاریت بیاید بدان این مرد احتمالا قبل از تو تمرین خیلی زیادی برای بدست آوردن دل دختران داشته است . بعد جلو آینه یست و خود بیاندیش من چق کنارش برازنده او هستم ؟ اصولا همینطور که هیچ دختری تمام ویژگی های یک زن ایده آل را ندارد مرد نیز چنین است .


بیشتر بخوانید:ویژگی های مرد خوب برای ازدواج از نظر زنان


خصوصیات یک مرد ایده آل برای ازدواج

خصوصیات یک مرد ایده آل برای ازدواج برای هر دختری متفاوت است . وقتی از فانتزی های یک دختر فاصله میگیریم و به واقعیت نزدیک میشویم سخت گیری های ما کمی تسهیل میابد . دختر ید کنار همسرش احساس امنیت کند . ید برازنده او شد . پس خصوصیات یک مرد ایده آل برای ازدواج مرد رویاها زمین آسمان تفاوت دارد . خصوصیات یک مرد ایده آل برای ازدواج نظر یک دختر ابتدا وفادار بودن و خیانت نکردن به اوست . خلق وخو برایش مهم است . احساس مسئولیت و کاری بودن برای مین مخارج زندگی خانواده های ایرانی یک اصل است . خصوصیات یک مرد ایده آل برای ازدواج خانواده دوست بودن مهم است . اینکه هم و غم مرد خانواده شد اهمیت دارد . تلاش برای معاش و فراهم کردن وسایل آسایش خانواده خیلی مهم است .

یک زن دوست دارد به مردش افتخار کند و همین کافیست بخواهد مردش عیب و نقص رفری کمتری داشته شد . یک دختر دوست دارد پس از ازدواج دوسنش معاشرت کند . او دوست دارد به همسرش و زندگیش افتخار کند . وقتی دوسن یا اقوام کنار آنهاست دوست دارد همسرش عین حال که خوش برخورد است حد و حدود معاشرت و مراوده را بداند . شوخی های بیش از اندازه و صمیمیت زیاد عث رنجش خاطر همسر میشود . او همسرش را وقار و فاخر و عین خوش مشرب میخواهد . او دوست ندارد دوسن ونزدیکان از همسر او به عنوان مردی عیاش و تنوع طلب یاد کنند . یک دختر مورد زندگی و همسرش به نظر دیگران اهمیت زیادی میدهد . یک دختر مقت و مدیر شاید افکار دیگران را زندگی دخالت ندهد اما از فکر بد آنها احساساتش رنجیده میشود .


بیشتر بخوانید:برای انتخاب همسر شایسته به چه ویژگی هایی توجه کنیم ؟


ویژگی های یک مرد ایده آل برای ازدواج

ویژگی های یک مرد ایده آل برای ازدواج پی یک سری خصوصیات بروز میکند . ویژگی های یک مرد ایده آل برای ازدواج بسیار متنوع است . نمیتوان چند ویژگی را عنوان کرد و به عنوان الگو به یک مرد داد . از ویژگی های یک مرد ایده آل برای ازدواج این است که هر شرایط برخورد مناسب را ازخود بروز میدهد . هنگامی که لازم است خشم میگیرد و وقت مناسب شاد و خندان برخورد میکند . او هرکس را جایگاه خود نگه داشته و احترام میگذارد . نقش همسر و خانواده را جابجا نمیکند . هیچکدام را بر دیگری ترجیح نمیدهد . ضمن اینکه هیچکدام را رفر و حرف هایش برای رقابت نابجا هم آنتریک نمیکند . برخی مردان به رخ کشیدن یا الگو قرار دادن خانواده ، همسرشان را به رقابت دعوت میکنند : « مام آشپزیش خوبه تو بلد نیستی هنوز … خواهرم خیلی تمیزه … تو هم یاد میگیری … »

برخی کلمات شاید مهرنی ادا شوند اما دعوت به یک رقابت ناسالم هستند . مشاوره خانواده این ره میتواند کمک خوبی برای چاره کار شد . مشاوره خانواده و روانشناسی توجه به خلق و خوی همسر و خانواده ن میتواند شما را جهت بهبود روابط یاری کند .


بیشتر بخوانید:نحوه ست انتخاب همسر برای یک عمر زندگی


راه های شناخت مرد ایده آل برای ازدواج

راه های شناخت مرد ایده آل برای ازدواج زیاد است . اما بستگی دارد شما چه مردی را می پسندید . اگر شما دوست دارید مردی اقتصادی داشته شید لازم نیست دست و دل زی مرد را بسنجید . اگر میخواهید مردن خیانتکار نشد ید میزان وفاداری او را بسنجید . یکی از راه های شناخت مرد ایده آل برای ازدواج ، مشاوره قبل از ازدواج است . شما مشاوره ازدواج و به کمک مشاور میتوانید اورا بسنجید . مشاور از شما مورد ایده آل هاین خواهد پرسید و شما لازم است مشاور صادق شید . سپس همسر آینده ن صحبت خواهد کرد و او را به چالش خواهد کشاند . او این گفتگوها به شما خواهد گفت همسر آینده شما چه حد به ایده آل هاین نزدیک است . برای شناخت همسر حتما لازم است مدتی او ارتط شید .

آشنایی قبل از ازدواج کمک زیادی به شناخت طرفین میکند . این آشنایی هریک بطور عملی و ملموس میتواند همسر آینده خود را مورد کاوش قرار دهد . بهترین راه شناخت معرض عمل قرار دادن طرفین است . این رفت و آمد و نشست و برخاست میتوان همدیگر را معیار زد . چون هر کس سلیقه و خواست خود را دارد . هیچگاه دیگری به او نمیتواند بگوید فلانی مناسب تو هست یا نیست . از این رو وقتی دو طرف میدان عمل و زندگی قرار میگیرند به عینه رفر هم آشنا میشوند . خصوصیات فردی و اجتماعی یکدیگر را محک میزنند .


بیشتر بخوانید:سن ازدواج پسر و معیارهای آن چیست ؟


مشخصات مرد ایده آل برای ازدواج

مشخصات مرد ایده آل برای ازدواج نیز نظر هر کس متفاوت است . برخی مرد خراج و دست و دلز دوست دارند . برخی مردی مقتصد میخواهند . برخی به زییی اهمیت میدهند برخی دیگر اعتقاد دارند مرد زی از آن دیگریست و روزی به دام خواهد افد . برخی به کاری بودن مرد اهمیت میدهند برخی به جه و مقام . بعضی مک تحصیلی برایشان معیار است و برخی دیگر داشتن مال و منال . مشخصات مرد ایده آل برای ازدواج را ید معیار خواسته های همسر سنجید .

اما مشخصه ای که همه دوست دارند نجابت و پاکی مرد است . وفادار بودن و تلاش برای زندگی معیار همه است . دوست داشتن همسر و بچه ها برای همه دلنشین است . همه آرزو دارند مرد زندگیشان آنچه از دستش بر می آید برای زندگیش انجام دهد . چه مادی و چه معنوی . همه آرزو دارند مردشان به نیازهای همسرشان توجه داشته شند . همه میخواهند همسرشان ق محبت ها و نیکی های نوی خانه را بداند . همه دوست دارند کنار همسرشان محیطی آرام داشته شند . ک متقابل بتوانند فرزندانشان را خانواده بزرگ کنند . فرزندانشان پرورش بیابند و به آرزوهایشان برسند .


بیشتر بخوانید:فلسفه ازدواج چیست ؟


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : ۸ Great Qualities of a Good Man to Marry – En******elations

خصوصیات یک مرد ایده آل برای ازدواج

9099072025


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۳۰:۵۸ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

تفاوت سنی مناسب برای ازدواج

تفاوت سنی مناسب برای ازدواج
میانگین ۵ رای از تعداد ۱

تفاوت سنی مناسب برای ازدواج

تفاوت سنی مناسب برای ازدواج را نمیتوان به سادگی تعیین کرد . تفاوت سنی مناسب برای ازدواج را حالت معمول بین سه هفت سال عنوان کرده اند . یا مورد تفاوت سنی مناسب برای ازدواج گفته اند که بهتر است مرد بزرگتر از زن شد . تفاوت سنی مناسب برای ازدواج به عوامل گوناگونی بستگی دارد که سعی می کنیم این مقوله به آن بپردازیم . پیش ازاینکه به تفاوت سنی مناسب برای ازدواج بپردازیم ببینیم سن یعنی چه وانواع آن کدام است ؟ سنی که همه آن آشنا هستند سن سجلی یا تقویمی است . از روزی که انسان متولد میشود سنش به تعداد سال های گذشته از این ریخ محاسبه میشود . سن فیزیولوژیکی سنی است که بدن شما و ترکیب صورت شما نشان میدهد . ممکن است سن تقویمی شما چیزی شد و ترکیب ارگانیک شما سن دیگری را نشان بدهد .

سن هوشی ، سن اجتماعی ، سن ورزشی و سن ورزشی تفاوت سنی مناسب برای ازدواج ثیر دارند . هرکدام از این طبقه بندی به نسبت خاصی موثر هستند . مهمترین سن ثیر گذار سن هیجانی است . این دسته بندی بیشتر به کنترل عواطف واحساسات و هیجانات جنسی مربوط میشد . هر شخص بخشی از سنین یاد شده ممکن است کاستی یا بیشینه داشته شد . که به نسبت داشتن این سنین میتوان تفاوت سنی مناسبش را برای ازدواج تعیین کرد . حال بر سر نظر گرفتن این سنین و دخالت دادن این عامل ازدواج اختلاف هست . برخی اعتقاد دارند بر اساس این سنین ید تفاوت را نظر گرفت و برخی عکس آن موافقند . آنها سن تقویمی را مهمترین عامل تفاوت میدانند .


بیشتر بخوانید:سن ازدواج پسر و معیارهای آن چیست ؟


تفاوت سنی مناسب برای ازدواج از نظر روانشناسی

تفاوت سنی مناسب برای ازدواج ازنظر روانشناسی بین چهار هفت سال عنوان شده است . تفاوت سنی مناسب برای ازدواج از نظر روانشناسی این سن را بدون توجه به انواع سنین تعیین کرده است . تفاوت سنی مناسب برای ازدواج از نظر روانشناسی دخالت دیگر سنین تفاوت خواهد داشت . تفاوت سنی مناسب برای ازدواج از نظر روانشناسی روحیات ، آسیب ها و عقده ها را بررسی میکند . بسیاری از عوامل ازدواج دخالت دارد . دختری که بدون وجود پ بزرگ شده یا پسری که بدون وجود ما بزرگ شده است . این دختر و پسر ممکن است علاوه بر نیاز به همسر محبت والد نیز نیاز داشته شند . یا ممکن است تحت ثیر عقده اودیپ شد . این عوامل انتخاب همسر ثیر مستقیم خواهد داشت . اما بحث اینجاست آیا این عوامل اجازه دخالت دارند ؟ برخورد مناسب این عوامل چیست ؟

مشاوره قبل از ازدواج به راحتی به این سوال پاسخ میدهد . ضمن اینکه شما تست های ازدواج شرکت خواهید کرد . عقده ها و سنین هیجانی ، اجتماعی و هوشی شما سنجیده خواهد شد . اگر دچار عقده اودیپ هستید و یا عقده های دیپر راهنمایی خواهید شد . برخی به جای همسر گزینی بدون آگاهی والد گزینی میکنند . این انتخاب نابجا بعدها ثیر مستقیم و جدی بر روابط زناشویی و خانوادگی خواهد داشت . پسرانی که از محبت ما بی بهره بوده اند تمایل شدید به همسری سن لاتر از خود دارند . این پسران پس از چندین سال احساس نیاز به همسر خواهند داشت . چون کنون کسی زندگی میکردند که جایگزین ما بود نه همسر مناسب . اکنون خانه کسی را دارند که مانند ما دوستش دارند اما یک جای خالی زندگی نمودار شده است .


بیشتر بخوانید:برای انتخاب همسر شایسته به چه ویژگی هایی توجه کنیم ؟


تفاوت سنی مناسب برای ازدواج از نظر اسلام

تفاوت سنی مناسب برای ازدواج از نظر اسلام نیز سن بین دو هفت سال را حالت معمولی یید میکند . ولی هیچ مانعی برای تفاوت زیاد و یا کم تعیین نمیکند . تفاوت سنی مناسب برای ازدواج ازنظر اسلام شاید برای اولین ازدواج بین دو هفت سال تعیین شده اما نیاز مرد و زن مهم است . موقعیت اجتماعی اهمیت دارد . موقعیت پسر و دختر تعیین تفاوت سنی برای ازدواج از نظر اسلام نظر گرفته میشود . موقعیت اقتصادی و مالی مهم است . پس از نظر اسلام محدودیتی برای این تفاوت تعیین نشده اما از معیارهای اسلام برای ازدواج به کفو برمیخوریم . پسر و دختر ید کفو هم شند . البته این هم واجب نیست بلکه معیار است . کفو یا هم کفو بودن شامل تمام سنین مطرح شده میشد . سن سجلی یا تقویمی ید نزدیک به هم شد .

سن هیجانی یعنی از نظر احساسات ، عاطفه و بلوغ لازم است نزدیک به هم شند . یک پسر و دختر از نظر هوش اجتماعی بهتر است هم همسان شند . حرف هم را بفهمند کنار هم اجتماع فعالیت داشته شند یا مانع رشد اجتماعی هم نشند . و تمام این مسائل که آنها را به هم نزدیک میکند . بر ک متقابل می افزاید . تفاهم را بیشتر میکند و میتوان گفت کنار یکدیگر احساس سلامت و امنیت میکنند . این تفاهم و این ک متقابل واقع همان سکینه بودن را پدید می آورد که قرآن به آن اشاره شده است .


بیشتر بخوانید:فلسفه ازدواج چیست ؟


تفاوت سنی مناسب برای ازدواج موفق

تفاوت سنی مناسب برای ازدواج موفق نیز هم طراز بودن را میطلبد . نظر داشته شید پسر و دختری که دوران بلوغ خود را پشت سر گذاشته است . تفریح کرده و حتی جنس مخالف خود معاشرت داشته اند شاید بهتر بتوانند تفاوت سنی بیشتر یا کمتر و یا بزرگتر بودن زن از مرد را بپذیرند . ولی دختر و پسری که زه میخواهند جنس مخالف به عنوان همسر معاشرت کنند فرق میکند . آنها مسلما کسی را میخواهند که تفاوت سنیشان کم شد . وقتی هم معاشقه میکنند هردو طالب شند . نه یکی تشنه و دیگری سیراب . وقتی برای تفریح به کوه یا دامان طبیعت میروند پابه پای هم لا بروند ، بدوند و هیجان داشته شند . اما نظر بگیرید کسانی که مثلا بیست سال تفاوت دارند . یک مرد چهل ساله مانند یک دختر بیست ساله نمیتواند از کوه لا برود .

تفاوت سنی مناسب برای ازدواج موفق همان سن نزدیک به هم است . همان بزرگتر بودن مرد از زن است . نوان همان ق که از مردان شادابتر هستند از نظر ارگانیسم نیز زودتر فرتوت میشوند . مردی که بیست سال دارد یک نوی سی ساله ازدواج میکند . زن پنجاه سالگی یائسه میشود و غدد جنسی از فعالیت ز داشته میشوند . این حالی است که مرد زه چهل ساله شده و عین جذابیت و مردانگی اوست . بر همین اصل اعتقاد بر بزرگتر بودن مرد از زن میشد . مرد و زن هم پا به سن بگذارند . از نظر جسمی و جنسی هم تکامل پیدا کنند و لحظه های زندگی به کام هردو شد . مشاوره خانواده میتواند کمک خوبی برای یافتن این مسئله شد .


بیشتر بخوانید:نحوه ست انتخاب همسر برای یک عمر زندگی


تفاوت سنی مناسب برای ازدواج دختران

تفاوت سنی مناسب برای ازدواج دختران به اندازه ای لازم است که دختر کنار همسرش احساس رضایت کند . بتواند به او به چشم یک تکیه گاه نگاه کند . دختران دوست دارند همسرشان مدیر و مقت شد . تفاوت سنی ید اندازه ای شد که معادله بر هم نخورد . تفاوت سنی مناسب برای ازدواج دختران ید به اندازه ای شد که ناز دختر نیاز پسر همخوانی داشته شد . قهرش همراه ناز و آشتیش عشق شد . تفاوت سنی کم ممکن است همراه ناز کردن دو طرف بوده و منجر به کدورت شود . برخی دختران اعتقاد دارند مردان سن لا بهتر هستند . اعتقادشان براینست که مرد مسنتر هم تمکن مالی بیشتری دارد و هم ق دختر را بیشتر و بهتر میداند . این ازدواج ها چون مصلحتی است برای دختر همیشه حسرت هم صحبتی یک پسر جوان قی میماند .

مشاوره ازدواج همیشه راه گشاست . مشاوره خانواده و روانشناسی شما ده قدم جلوتر را خواهید دید . ممکن است شما سال ها بعد به نیجی برسید که دیر شد . کسانی که مشاوره میگیرند کمتر برایشان دیر میشود .


بیشتر بخوانید:ویژگی های مرد خوب برای ازدواج از نظر زنان


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره تلفنی قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : What Is the Ideal Age Difference for a Happy Marriage? | …

تفاوت سنی مناسب برای ازدواج

9099072025


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۰۲:۵۲ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)