مشاوره روانشناسی زوجین مشاوره روانشناسی زوجین .

مشاوره روانشناسی زوجین

اختلال دو قطبی در کودکان چه نشانه هایی دارد؟

۵٫۰
۰۱

اختلال دو قطبی کودکان مانند بزرگسالان است. علائم اختلال دو قطبی کودکان شدیدتر و مخرب تر است. دوره های نوسان کودکان سریعتر از بزرگسالان است. اختلال دو قطبی کودکان فقط ید توسط روانپزشک و یا روان مان تشخیص داده شود. هنگام مشاهده علائم بی نگ به مراکز مشاوره مراجعه نمایید. این اختلال خوشبخنه کودکان نیز مانند بزرگسالان قابل کنترل میشد. برای آشنایی بیشتر این اختلال بخشهای بعدی را به دقت مطالعه نموده و رفرهای کودک خود مقایسه نمایید. از پیش داوری و انگ زدن به کودک خود جدا بپرهیزید. این مطالب جهت آگاهی خانواده های محترم ارائه میشود. صورت مشاهده از پیشرفت بیماری پیشگیری شود.

اگر یک یا چند مورد از علائم را کودکن مشاهده نمودید دچار هراس نشوید. آرامش به روان مان مراجعه کنید و اجازه بدهید تشخیص ستی از روحیات و خلقیات کودکن به شما ارئه دهد. مشاوره خانواده پیشنهاد میکند به هیچ عنوان وجود این بیماری کودکانن را بین اقوام و دوسنش فاش نکنید. برخورد نا مناسب اطرافیان کودک ممکن است اختلالات دیگری وی بوجود بیاورد. مانند ترسیدن، عدم اعتماد به نفس و غیره. این برخوردها ممکن است شخصیت کودک خلل وارد نموده و کودک دچار اختلال شخصیت

شود. ما پیشنهاد میکنیم حتی برای کودکان به ظاهر سالم نیز مشاوره روانشناسی و مشاوره تربیت کودک بگیرید. از این راه شما برای تربیت کودک مطابق استعدادها و خلقیاتش موفقتر خواهید بود.

علائم اختلال دو قطبی کودکان

علائم اختلال دو قطبی کودکان مانند بزرگسالان شیدایی و افسردگی شدید است. اما تفاوت آن دیگر اختلالات مانند افسردگی همایند بیش فعالی موارد دیگر است که براین بیان میکنیم. علائم اختلال دو قطبی کودکان علاوه بر افسردگی و شیدایی توهم اوست. او ممکن است راجع به چیزهایی حرف بزند که اصلا وجود ندارند (توهم). آنها خاطراتی بیان میکنند و از کسانی حرف میزنند که وجود خارجی ندارند. تشخیص تفاوت آن رویا پردازی و تخیل به عهده پزشک و روان مان است. آنها خود محور هستند یعنی فکر میکنند تمام افراد وهمه جهان ید بنا به خواسته های شخصی آنها عمل کنند. غیر اینصورت یا شدیدا افسرده میشود یا دچار هیجان. یکی دیگر از علائم اختلال دو قطبی کودکان اینست که حرف از مرگ خویش و خودکشی میزنند.

توجه داشته شید اگر کودک یکی از این علائم را داشت دو قطبی نیست ولی زهم ید مشاوره بگیرد.

تعریف اختلال دو قطبی کودکان

تعریف اختلال دو قطبی کودکان : داشتن دو حالت کاملا متضاد روحی دوره تناوبی یک هفته ای. دیگر تعریف اختلال دو قطبی کودکان عرت است از پدیدار شدن افسردگی و حالت شیدایی یک فرد. اختلال دو قطبی کودکان ید این موارد را نیز گنجاند : علاوه بر علائمی چون کم خوابی یا بیخوابی، گریز از زندگی و داشتن حالت توهم و خود محوری افسردگی و شیدایی. برای آن دسته از عزیزانی که اصطلاحات روانشناسی آشنا نیستند توضیح میدهیم : حالت شیدایی یا مانیا حالتی است که فرد بدون دلیل بیش از اندازه نشاط و پر انرژی میشود. به اندازه ای که خستگی ناشی از تحرک مانع از خواب عمیق و به اندازه میشود. تصمیم های بلند پروازانه ای میگیرد که توان او همخوانی ندارد. احساس میکند برترین است. مدام دستور میدهد و نظرهای کسی را قبول ندارد.

ابتلا به اختلال دو قطبی کودکان

ابتلا به اختلال دو قطبی کودکان از چند جنبه قابل بررسی است.

  • این اختلال ممکن است یکی از افراد خانواده وجود داشته شد. طبیعی است که کودک از آنها الگو برداری میکند. نتیجه نشانه های این اختلال کودک ظاهر میشود.
  • محققان هنوز ژن خاصی را برای این اختلال کشف نکرده اند اما احتمال ژنتیکی بودن آن را داده اند.
  • دلیل بروز این اختلال ممکن است به دلیل جهشهایی ژنوم ها و کروموزوم ها شد
  • اختلال پیام رسانی مغز نیز ممکن است بوجود آمدن نشانه های این بیماری دخیل شد.
  • ابتلا به اختلال دو قطبی کودکان ممکن است براثر آزار جنسی و جسمی کودک شد.
  • استعمال دخانیات، مشروت الکلی و قرص های اکسزی ما هنگام رداری نیز بوجود آمدن این اختلال موثر هستند.

نشانه های اختلال دو قطبی کودکان

نشانه های اختلال دو قطبی کودکان از قبیل : نشاط وافر، دور سرخودچرخیدن و یا دویدن زیاد. خندیدن صدای بلند بدون دلیل. داد زدن و پرخاشگری. پاره کردن عروسک ها و یا پرت کردن اسب زی ها و حتی شکاندن آنها. حالیکه به آنها به شدت علاقه داشته است. این علائم مانند نشانه های اختلال بیش فعالی میشد.از نشانه های اختلال دو قطبی کودکان همسالان خود دستوری و حالت رئیس و مرئوس برخورد کردن است . وجود سن کم از خودکشی سخن گفتن، کم خوابی یا بیخوابی شنه. ترسو بودن عین حال خود محوری، عدم تمرکز و توهم.

مشکلات اختلال دو قطبی کودکان

مشکلات اختلال دو قطبی کودکان : این کودکان بیشتر تنها خواهند ماند. والدین و مربی از تربیت و آموزش آنها عاجز است. زیرا تمرکز ندارند. والدین شناخت سلیقه و علایق آنها عاجز میمانند زیرا زمانی به یک چیز علاقه دارند و زمانی دیگر نه. آنها محیطهای آپارتمانی برای همسایه ها مشکلات رفری ایجاد میکنند. نخوابیدن و یا دیر خوابیدن همراه هیجان استراحت همسایگان را دچار مشکل میکند. آنها خاطرات تنبیه یا بدخلقی والدین را حافظه خود نگهداری میکنند و از آن مانند یک گناه نابخشودنی یاد میکنند. از مشکلات اختلال دو قطبی کودکان میتوان از رها کردن مسه یا کلاس های آموزشی یاد کرد. کودکان نیز ممکن است زمانی به حالت بهت فرو بروند. این حالت نه به یک نقطه خیره شده و بی حرکت میمانند. اگر آنها را صدا بزنید پاسخی یافت نمیکنید.

مان اختلال دو قطبی کودکان

مان اختلال دو قطبی کودکان بستگی به منشا بوجود آمدن این اختلال دارد. مان اختلال دو قطبی کودکان اگر منشا شناختی و الگو برداری شد روانکاوی حل میشود. ممکن است دوزهای پایین و موقت دارو هم یافت کند. اگر منشا ژنتیکی داشته شد و یا مربوط به اختلال سیناپسها و نرون های عصبی شد ید دارو مصرف نماید. کید میکنیم به هیچ عنوان خودسرانه از داروهای تثبیت کننده خلق مانند ریسپریدون یا لیتیوم به کودک ندهید. این داروها بسته به شدت و ضعف بیماری دوزهای مختلف تجویز میشود. استفاده خود سرانه علاوه بر شدت بخشیدن به بیماری عوارض جانبی نیز به همراه خواهد داشت.

مشاوره و مراجعه به روانپزشک راه مان را آسانتر کنید. شما اگر به سلامت فرزندن اهمیت میدهید استفاده به موقع و به اندازه داروها که توسط پزشک تجویز شده به او یاری رسانید. کودک شما محیط خانه و اجتماع بتواند همسالان خود ارتط منطقی و خوبی برقرار نماید. بتواند از دوران کودکی لذت برده و خاطرات خوبی ذهنش نقش ببندد. مرکز مشاوره آویژه برای شما شادی روز افزون آرزومند است.

سوالات متداول

والدین چه کمکی میتوانند به کودک خود برای مان نمایند؟

بردن کودک به یک مرکز مشاوره برای تشخیص و مان. صورتیکه دارو تجویز شده حتما مصرف دارو به او کمک کنند. مهمترین مسئله این است که خود و افراد خانواده برای داشتن رفر ست کودک مشاوره بگیرند.

آیا این اختلال شدت و ضعف دارد؟

بله سه نوع خفیف، متوسط و شدید تعریف شده است که هرکدام نوع خود دوره مان خاصی دارد. البته اگر توصیه های مشاوران اجرا شده و داروهای پزشکان مصرف شود.

دوره تناوب رفری همه بیماران یکسان است؟

خیر برخی دوره تناوب هفته به هفته و برخی دیگر بخصوص کودکان یک هفته چند ر صورت میگیرد.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره اختلال دوقطبی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: Bipolar Disorder in Children: Symptoms of Pediatric Bipolar …

اختلال دو قطبی کودکان چه نشانه هایی دارد؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۵۷:۲۳ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)