مشاوره روانشناسي زوجين مشاوره روانشناسي زوجين .

مشاوره روانشناسي زوجين

استفاده از حفاظ فلزي و حفاظ پنجره، حفاظ شاخ گوزني و حفاظ درب آكاردئوني و تامين امنيت

استفاده از حفاظ فلزي و حفاظ پنجره، حفاظ شاخ گوزني و حفاظ درب آكاردئوني و تامين امنيت

شايد به هنگام شنيدن توصيه هايي از افراد مختلف براي استفاده از حفاظ پنجره يا حفاظ فلزي و يا انواع حفاظ ها اين سوال در ذهنتان پيش آيد كه استفاده از حفاظ پنجره چه اهميت وضرورتي دارد؟

 

اهميت استفاده از حفاظ پنجره

اگر فرزند كم سن و سالي در خانه داريد يا اصلا فرزند كوچكي نداريد اما به هنگام آمدن افراد خردسال به منزل نگران بازيگوشي هاي آنها جلوي پنجره هاي در ارتفاع كم هستيد استفاده از حفاظ پنجره مي تواند خيال شما را از اين بابت آسوده نمايد.

 

حفاظ پنجره

 

اهميت استفاده از حفاظ پنجره

حفاظ پنجره علاوه بر حفظ امنيت جاني افراد در برابر سقوط، از منزل شما در برابر سارقان نيز محافظ مي كند، با وجود حفاظ پنجره، سارقان قادر به ورود به منزل از طريق پنجره ها نخواهند بود.

همچنين برخي افراد نيز حفاظ پنجره را براي شكل و ظاهر زيبايي كه به ساختمان مي دهد استفاده مي كنند. حفاظ هاي شيك و مدرن ظاهر ساختمان را بسيار لوكس و زيباتر جلوه مي كنند.

 

حفاظ پنجره بيروني و داخلي

حفاظ پنجره بيروني كه گفته شد مي تواند از يك ساختمان ساده و معمولي، يك ساختمان شكيل و زيبا بسازد، ممكن است مورد پسند و سليقه برخي افراد نباشد و از نظر آنها، شكل و ظاهر ساختمان را تحت تاثير سو قرار دهد. اين افراد نيز نبايد نگران سقوط كودكان از پنجره و يا ورود سارق به منزل شان باشند، آنها مي توانند از حفاظ پنجره داخلي استفاده كنند اين حفاظ ها از داخل نصب مي شوند و نماي بيروني ساختمان را دچار تغيير و تحول نمي كنند. حفاظ هايي كه از داخل نصب مي شوند اندازه گيري متفاوتي از حفاظ هاي خارجي دارند، حفاظ هاي داخلي را بايد به هنگام ساخت به اندازه چارچوب داخلي پنجره توليد كرد.

سوالي كه در مورد نصب حفاظ پنجره داخلي پيش مي آيد درمورد نحوه تميز كردن پنجره است. دقت داشته باشيد كه حفاظ هاي داخلي ثابت نيستند و با توجه به اينكه از طريق لولا متصل مي شوند مي توان به راحتي آنها را باز و بسته كرد و به نظافت و تميز كردن شيشه پنجره ها اقدام نمود.

چه در مورد حفاظ هاي داخلي چه حفاظ هاي بيروني، بايستي نهايت دقت در طراحي صورت گيرد تا حفاظ مانع از عبور نور به داخل منزل نشود، حفاظ پنجره با تراكم بالا ممكن است باعث عدم رسيدن نور مناسب به داخل ساختمان شود.

 

ايمني شيشه ها با استفاده از حفاظ پنجره

حفاظ پنجره ايمني شيشه ها را نيز تضمين مي كند. از قديم الايام به ياد داريد كه برخورد توپ بچه هايي كه در كوچه ها مشغول بازي بودند همواره تهديدي براي شيشه پنجره ها محسوب مي شد. هرچند كه امروزه ديگر اين شيوه تفريح علاقمندان خود را از دست داده و بيشتر كودكان و نوجوانان اكثر اوقات خود را در منزل يا بدور از اجتماعات مي گذرانند اما برخورد هر شي يا پرتابه ديگري مي تواند سبب ايجاد خسارت در مورد شيشه هاي پنجره ها شود.

 

ايمني شيشه ها با استفاده از حفاظ پنجره

حفاظ پنجره كه حفاظ فلزي است عموما از جنس فلزاتي چون آلومينيوم و آهن ساخته مي شود و قيمت آن علاوه بر جنس، تحت تاثير عوامل مختلفي چون نوع طراحي، ميزان فلز به كار رفته در حفاظ پنجره و غيره است.

 

امنيت بيشتر منزل با استفاده از حفاظ شاخ گوزني

علاوه بر استفاده از حفاظ پنجره، حفاظ شاخ گوزني ترفند ديگري براي محافظت از منزل در برابر سارقان است. همچنين حفاظ شاخ گوزني نيز باعث ابهت بيشتر ساختمان و داشتن ظاهر و نمايي لوكس در آن مي شود. نيروهاي امنيتي و اجتماعي نيز استفاده از حفاظ هاي شاخ گوزني، بوته اي و ... را براي حفظ امنيت در ساختمان تاييد كرده و توصيه مي كنند.

 

امنيت بيشتر منزل با استفاده از حفاظ شاخ گوزني

همانطور كه مي دانيد امروزه افراد از ابزار و وسايل زيادي براي محافظت از منزل در برابر متجاوزان به اموال استفاده مي كنند. برخي بدين منظور منزل را مجهز به دزدگير مي كنند برخي ديگر از دوربين هاي مداربسته در داخل و اطراف منزل استفاده مي كنند و ... بيشتر اين شيوه ها هزينه بالايي را در پي دارند و شايد به همان اندازه نيز كارايي نداشته باشند و با قطع سيمي از كار بيفتند، نصب آنها نيز مشكل بوده و نياز به سرويس و نگهداري مداوم دارند. در اين بين استفاده از حفاظ پنجره و حفاظ شاخ گوزني بر روي ديوارها روش مناسبي است كه در حين حفظ امنيت منزل نياز به مراقبت پس از نصب ندارد و وظيفه محافظت از ساختمان را به نحو احسنت انجام مي دهد.

حفاظ شاخ گوزني در حال حاضر يكي از حفاظ هاي بسيار مورد پسند و استقبال در جامعه است كه همانطور كه شاخ گوزن راهي براي ايمني اين حيوان مهيا مي سازد استفاده از حفاظ شاخ گوزني نيز راهكار مناسبي براي حفاظت از ساختمان و ايمني بيشتر آن است.

 

حفاظ شاخ گوزني

 

حفاظ شاخ گوزني و حفاظ درب آكاردئوني

حال كه در مورد حفاظ پنجره و حفاظ شاخ گوزني و انواع حفاظ روي ديوار ي صحبت كرديم شايد با خود بگوييد كه راهكار پيشنهادي ما براي جلوگيري از ورود افراد ناخواسته و سارقان از طريق درب به داخل منازل چيست؟ حفاظ درب آكاردئوني بهترين گزينه براي اين منظور مي باشد. حفاظ درب آكاردئوني را شايد در بيشتر آپارتمانها ديده باشيد. واحدهاي آپارتماني با استفاده از اين حفاظ امنيت واحد خود را تامين مي كنند.

 

حفاظ فلزي

نرده فلزي چيست؟ زماني كه مي گوييم نرده فلزي در واقع منظور اين است كه اين نوع حفاظ ها از جنس آهن هستند. به همين دليل هم اغلب به آن ها نرده فلزي گفته مي شود اما حفاظ ديوار و حفاظ پنجره نيز از جمله ديگر اسم هايي است كه به نرده فلزي نسبت مي دهند. شايد تصور شما از اين نوع حفاظ ها اين است كه يك تكه آهن كه به يك شكل خاصي طراحي شده است روي ديوار و يا پنجره خانه شما قرار خواهد گرفت اما اينطور نيست و در واقع زماني كه شما از اين حفاظ ها استفاده مي كنيد مي توانيد آن ها را با اشكال مشخصي براي استفاده انتخاب كنيد كه زيبايي نماي ساختمان شما را نيز حفظ خواهند كرد.

 

حفاظ فلزي

 

حفاظ درب آكاردئوني

البته استفاده از حفاظ درب آكاردئوني محدود به استفاده در آپارتمان ها و درب هاي منازل نيست و از آن مي توان براي محافظت در درب هاي انبارها، مغازه ها و غيره نيز استفاده كرد. حفاظ درب آكاردئوني فضاي زيادي را نيز اشغال نمي كند و محوطه سالن و راه پله هاي شما را مخلل نمي نمايد.

عوام، بيشتر حفاظ درب آكاردئوني را با نام هايي چون درب كشويي و درب كركره اي مي شناسند. اين حفاظ تاشو حداقل مكان را اشغال كرده و حداكثر امنيت را براي منزل شما فراهم مي آورد.

حفاظ هاي درب آكاردئوني (آكاردئوني اشاره به ساز آكاردئون دارد كه براي ساختن و طراحي اين حفاظ از آن الهام گرفته شده است) با اينكه يك حفاظ فلزي هستند اما وزن كمي دارند و به راحتي با دست باز و بسته مي شوند. براي راحتي بيشتر افراد امكان اتصال ريموت به اين حفاظ ها نيز فراهم شده و از اين رو زحمت باز و بسته شدن آنها با دست را نيز از بين مي برد. استفاده از حفاظ درب آكاردئوني در پاركينگ ها نيز مزاياي زيادي مي تواند داشته باشد چرا كه سنگيني درب هاي متداول به عنوان درب پاركينگ را ندارد و امكان استفاده از ريموت براي آن نيز وجود دارد.

 

استفاده از حفاظ درب آكاردئوني در آپارتمانها

همانطور كه مي دانيد زندگي شهري امروز و افزايش روزافزون جمعيت اينگونه طلبيده است كه افراد در آپارتمان ها و برج هاي آسمان خراش زندگي كنند. برجهايي كه شايد بيش از صدها خانوار در آن روزانه رفت و آمد مي كنند و پس از عمري زندگي در يك ساختمان هنوز همديگر را نمي شناسند. همچنين براي تامين مخارج زندگي و مسئله رواج استقلال مالي زنان، امروزه بيشتر منازل و واحدهاي آپارتماني در طول روز خالي هستند و اين امر افزايش سرقت و دزدي را در بيشتر شهرها موجب شده است. براي اين منظور است كه گفته مي شود به كارگيري حفاظ درب آكاردئوني مي تواند خيال شما را از بابت امنيت منزل به هنگام ترك آن آسوده نمايد.

آنچه كه گفته شد بيشتر از جهت ارائه يك راهكار براي حفاظت از منزل، اموال و كالاها در برابر افراد متجاوز داراي اهميت است و محصولات معرفي شده از حفاظ پنجره و حفاظ درب آكاردئوني گرفته تا حفاظ شاخ گوزني روي ديوارها مي توانند اين امنيت را براي شما، خانواده و اموالتان تامين كنند.

 

منبع ahaniranian.com


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۱۰:۳۸ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

۱۵ راهكار خواباندن كودك يك ماهه تا دوساله

5 / 5 ( 1 امتياز )

براي بعضي والدين، خواندن كودك تبديل به چالش بزرگي شده و عده اي را هم نگران مي كند به طوري كه گاهي براي اختلال خواب كودكشان به پزشك مراجعه مي كنند. والدين عزيز مي دانند كه نخوابيدن كودك چه مشكلاتي براي او پي دارد . جالب است بدانيد هورمون ملاتونين شب بيشتر از روز ترشح شده و عث خواب آلودگي مي شود. اگر اين هورمون بدن كودكان ترشح نشود، كودك بيخواب شده و نتيجه نمي تواند به خوبي رشد كند و علاوه بر اين بدن او مستعد بيماري خواهد شد.

به همين دليل خواندن كودك اهميت بسياري دارد. اگر فكر مي كنيد كودك شما كم خواب شده يا خيلي سخت مي خوابد مي توانيد مشاوره كودك مشورت كنيد. او به شما خواهد گفت كه ميزان خواب كودكن روز طبيعي است يا خير.

ميزان خواب كودك روز چند ساعت است؟

براي اينكه بدانيد كودك شما به اندازه كافي مي خوابد به اين موارد دقت كنيد:

خواب نوزاد ۱ ماهگي:

نوزاد از بدو تولد ۱ ماهگي يد ۱۸ ساعت بخوابد. اين ميزان طول روز حدود ۹ ساعت و شب نيز ۹ ساعت خواهد بود. خوابيدن نوزاد بسيار مهم است و يد آن را به دقت بررسي كنيد.

متوسط خواب كودك ۱ ۴ ماهه :

كودكان ۱ ۴ ماهه به طور متوسط حدود ۱۷ ساعت مي خوابند كه اين ميزان خواب طول روز حدود ۸ ساعت و شب حدود ۹ ساعت است. البته بسته به نوزادان اين ميزان ميتواند روز و شب متغير شد. ولي كل اگر اين دوره خوابشان كمتر از ۱۲ ساعت شد يد به پزشك اطفال مراجعه كنيد.

متوسط خواب كودكان ۴ ماهه يه ساله :

كودكان ۴ ماه يك سال معمولا يد ۱۲ ۱۵ ساعت بخوابند. كه اين ميزان خواب روز حدود ۵ ساعت و شب حدود ۱۰ ۱۱ ساعت خواهد بود. اگر ميزان خواب كودكن اين دوره كمتر از ۱۰ ساعت شد غير طبيعي است و يد به پزشك گزارش داده شود.

متوسط خواب كودكان ۱۲ ماهه ۲ ساله

كودكان يك دو سال يد حدود ۱۴ ساعت بخوابند كه از اين ميزان حدود ۲ ساعت آن طول روز و مابقي طول شب است. اگر كودكن روزها يا شب ها اين ميزان خواب را ندارد يا طول روز و شب متوسط كمتر از ۸ ساعت مي خوابد به دنل راه حل شيد.

خواب كودكان ۳ ساله ۶ ساله

كودكان ۳ ۶ سال يد حدود ۱۱ ساعت شنه روز بخوابند كه از اين ميزان حدود ۱ ساعت روز و ۱۰ ساعت شب است. اين دوره معمولا خواب كودك به حالت طبيعي خواهد آمد. اگر اين ميزان كمتر از ۸ ساعت بود غير طبيعي است.

كودكان ۶ سال به لا

كودكان ۶ سال به لا، ميزان خواب شنه روز حدودا ۱۰ ساعت خواهد بود كه اين ميزان خواب روز حدود ۱ ساعت و شب حدود ۹ ساعت است.

آيا خواندن كودك روي پا عوارضي دارد؟

خواندن كودك روي پا يكي از روش هاي مرسومي است كه والدين براي خواب كودكشان انجام مي دهند. اما سوال اينجاست كه خواندن روي پا عوارضي براي كودك دارد يا خير؟

خوب چون اين نوع خواندن رايج است نمي توانيم از شما بخواهيم كه اين كار را نكنيد. خوب حق هم داريد چون به نظر ساده ترين راه است و عين حال مي توانيد خودن هم كمي استراحت كنيد و نيازي به بغل كردن و راه بردن بچه نيست. اما بهتر است اين كار را نكنيد يا كمتر انجام دهيد. زيرا بچه شرطي مي شود و به اين موضوع عادت مي كند و هيچ شرايطي نمي توانيد او را بخوانيد.

تكان هاي شديد براي كودك خطرناك است

خواندن كودك روي پا عوارض ديگري نيز دارد. توجه به تحقيقات انجام شده مشخص شد كه تكان هاي شديد پا براي خواندن بچه روي عروق كودك ثير منفي دارد. اين موضوع روي سيستم تنفسي كودك آسيب جدي مي رساند. مخصوصا زماني كه نيمه شب بيدار مي شود هرگز او را تكان شديد ندهيد. سعي كنيد همان تخت خودش او را آرام كنيد. يا مدتي او را بغل كنيد بغلن آرام گيرد.

راهكار خواندن كودكان يك دو ساله كدام است ؟

 1. لالايي خواندن

بهترين روش خوانيدن كودك لالايي خواندن است. اين لالايي ها هر چه آرام تر و زي تر شد بيشتر روي روح و روان كودك ثير خواهد داشت. پس نكته مهم اين است كه از لالايي هاي زي و گوش نواز استفاده كنيد. حين لالايي خواندن سر او را نوازش كنيد.

 1. به تغذيه كودك توجه كنيد

ابتدا او را سير كنيد و مطمئن شويد جاي او تميز است. اگر احساس مي كنيد تغذيه كودك شما زياد است يد قبل از بيدار شدن او و زماني كه حس مي كنيد خواب است به او غذا بدهيد. زيرا اگر از خواب بيدار شود خواندن مجدد او كار سختي خواهد بود.

 1. كودك را آغوش بگيريد.

سعي كنيد قبل از خواب، كودك را آغوش بگيريد. نوازش كردن او و آغوش گرفتن او بسيار مهم است. مدتي او را آغوش بگيريد او را گرم كنيد. اين حالت سرعت خواب او را بيشتر خواهيد كرد. اين كار شما علاوه بر اينكه حس امنيت را به كودك مي دهد عث مي شود خواب راحتي داشته شد.

 1. كنار كودك بخوابيد

بهترين روش خواندن كودك اين است كه خودن مدتي كنار او بخوابيد. كودك وقتي احساس مي كند كه كنارش هستيد احساس بسيار خوبي كرده و آرام آرام مي خوابد. تنها گذاشتن او زمان خواب عث مي شود كه ضميرش خراب مي شود. به همين دليل گفته مي شود كه چند ماهگي او را كنار تخت خودن بخوانيد.

 1. اق را نيمه ريك كنيد

سعي كنيد كنار كودك تنها يك چراغ شب خواب روشن شد. حدالامكان محيط و نورپردازي زييي براي اقش نظر بگيريد خواب راحت تري داشته شد.

 1. ماساژ دادن كودك

زماني كه كودك خسته مي شود يك لش براي او بياوريد و خودن گوشه لش بخوابيد و از او بخواهيد كه كنار شما بخوابد. سپس او را آرام آرام ماساژ دهيد. اين كارن به شدت او را خسته و بي حس كرده و او را مي خوانيد.

 1. قصه بگوييد و شعر بخوانيد

براي كودكان لاي ۲ سال قصه گفتن و شعر خواندن يكي از رموز موفقيت زندگي است. سعي كنيد براي او كب هاي زي بخوانيد آن هم لحن آرام و شمرده شمرده. لحن شما خواندن كب بسيار خواب كودك موثر خواهد بود.

 1. براي او موسيقي پخش كنيد

سعي كنيد يك موسيقي ملايم پخش كنيد. موسيقي روح و روان كودك ثير زيادي خواهد داشت.

 1. او را بغل كنيد و راه ببريد

اگر همه اين كار ها را كرديد و او نخوابيد سعي كنيد نور خانه را كم كنيد و بعد او را بغل كنيد و او را راه ببريد. به زودي آرام ميشود و مي خوابد.

 1. كودك حرف بزنيد و به او آرامش دهيد

كودك شما را لمس مي كند. شما را حس مي كند و صداي شما را مي شنود. شنيدن صداي شما روي او به شدت ثير گذار است.

 1. برنامه ريزي كنيد

والدين عزيز يد براي نوزاد برنامه ريزي دقيقي داشته شيد. مثلا راس ساعت ۱۰كودك شما يد بخوابد و اگر دير كند و دير به تختخواب برود جريمه خواهد شد. اين برنامه ريزي مثل برنامه روتين براي او ماندگار مي شود و پس از مدتي ديگر نياز نيست مدام مراقب خواب او شيد.

 1. از پوشك مناسب استفاده كنيد

بهتر است پوشك شب و صبح كودكن متفاوت شد. سعي كنيد از پوشك مخصوص شب استفاده كنيد كودك نيز راحت تر بخوابد.

 1. خواب نيمروزي را فراموش نكنيد

سعي كنيد كه كودك خود را بعد از ظهرها بخوانيد. اگر كودك نتواند طول روز بخوابد ممكن است ساعت خوابش شب به هم بخورد و بيشتر بخوابد و صبح كسل و خسته از خواب بيدار شود.

 1. حمام كودك مهم است

اگر كودك كثيف شد قطعا خواب راحتي نيز نخواهد داشت. پس سعي كنيد حداقل هفته اي سه ر او را به حمام ببريد. اين كار علاوه بر پاكيزگي، او را براي خوابي راحت آماده مي كنيد.

 1. ثير شير خوردن براي كودك

شير ما مهم ترين دليل براي حفظ تنستي كودك است. اما سعي كنيد قبل از خواب حتما به او شير دهيد حتي اگر كودكن غذا مي خورد و شير شما را دوست ندارد سعي كنيد كمي شير گرم به او بدهيد. اين كار علاوه بر مين نيازهاي ضروري بدن، خواب راحتي به او هديه خواهيد داد.

مهم ترين نكات ره خواندن كودك چيست؟

 • اول اينكه بهتر است كودك تختخواب خودش بخوابد.
 • دور تختخواب او يد خلوت شد يعني بتواند به راحتي تختخوابش راحت شد و غلت بزند.
 • دماي اق كودك يد ۱۸ جه شد. نه زياد گرم و نه زياد سرد شد.
 • كودك را تختخوابش روي شكم نخوانيد. سعي كنيد او را به پهلو بخوانيد.

بعضي موارد مشاوره كودك و نوجوان هم اين زمينه مي تواند به شما كمك زيادي كند.

اشتهاتي كه والدين خواندن كودك مي كنند چيست؟

 1. بيش از حد او را تكان مي دهند.
 2. وقتي كودكشان گريه مي كند به سرعت او را بغل مي كنند.
 3. نداشتن نظم خواب و نبود يك برنامه ريزي ست روال خوابيدن
 4. گذاشتن شيشه شير يا وسايل اسب زي كنار تخت كودك
 5. كودك تختخواب والدينش بخوابد( كودك به هيچ عنوان نيد رختخواب والدينش بخواهد. وسايل خواب كودك يد جدا شود زيرا بدن او مستعد بيماري است)
 6. پستونك مدام دهانش شد. ( استفاده از پستونك مواردي كه كودك به هيچ عنوان ساكت نمي شود ست و جايز است اما اينكه مدام دهان او شد مخصوصا زمان خواب، ست نيست زيرا راه هاي هوايي كودك از طريق دهان بسته مي شود واگر آب گلويش بپرد كار را براي شما سخت خواهد كرد. )
 7. كودك را طاق ز بخوانند ( اين اشته است. كودك حدالامكان يد كمي سرش لا شد و به پهلو بخوابد. سعي كنيد اگر كنار او هستيد او را اين پهلو به آن پهلو كنيد) .

سوالات متداول

دلايل بيدار شدن كودك طي شب چيست؟

كودك ممكن است به دلايل زير نيمه شب از خواب بيدار شود:

 • گرسنه و تشنه است.
 • بيمار است يا تب يا دل د دارد.
 • مضطرب است. خواب بد ديده است.
 • دوره دندان آوردن است.

اگر فكر مي كنيد مدت زمان اين شب بيداري بيشتر شد حتما به يك پزشك متخصص مراجعه كنيد.

كودك از چند سالگي يد از والدين جدا بخوابد؟

كودك يد از ۳ سالگي به بعد اقش جدا شود. حتي بهتر است قبل از آن اينكار انجام شود زيرا ممكن است اين سن معني ترس و ريكي را متوجه نشود و طي اين مدت نيز عادت مي كند. ولي اگر سن او لاتر رود ترس هاي او بيشتر مي شود و از طرفي هم عادت به انجام چنين كاري ندارد.

عوارض دير خوابيدن كودك چيست؟

خوابيدن كافي كودك شرط اول براي رشد اوست. دير خوابيدن كودك عوارض بسيار زيادي دارد.

 • دير خوابيدن كودك خطر ابتلا به بيماري پوكي استخوان را افزايش خواهد داد.
 • اگر كودكن دير بخوابد مواد سمي بدن او تجمع پيدا كرده و كودك ديگر تمايلي براي صبحانه خوردن نخواهد داشت.
 • كودكاني كه خواب كمتري دارند معمولا به لحاظ قدي كوهتر خواهند شد.
 • بي نظمي خواب عث مي شود كه احتمال افسردگي كودك لا مي رود.
 • اختلالات يادگيري نيز يكي از عوامل مهم دير خوابيدن كودك است.
 • كودكاني كه دير مي خوابند معمولا دوران بلوغ چهره اش عوض شده و به قول معروف زودتر از ديگران پير خواهد شد.

۱۵ راهكار خواندن كودك يك ماهه دوساله

از

09353000102

منبع:لينك منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۰۱:۲۱ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

دليل زودرنجي در دوران بارداري چيست؟

5 / 5 ( 1 امتياز )

دوران رداري چرا زنان زونج ميشوند؟

زونجي دوران رداري مسئله‌ اي شايع است كه اكثر خانم‌ها مخصوصاً سه ماهه اول و آخر رداري آن مواجه مي شوند. دليل عمده اين زونجي تغييرات هورموني است. هورمون‌هاي استروژن و پروژسترون ثير زيادي تعادل رفري زنان دارند. تغيير ميزان اين هورمون‌ها موجب تغييرات اساسي رفر زنان مي شود. كاهش استروژن موجب مي‌شود كه زنان صبوري خود را از دست داده و پرخاشگر شوند همچنين عث بروز غم و ناراحتي شديد آن‌ها ميشود و موجب ميشود كه آنها خيلي زود به گريه بيوفتند.

اين دوران زنان به شدت تحريك‌پذير ميشوند و آسنه تحمل د آنها بشدت پايين مي آيد. دليل ديگر اين زونجي تغييرات فيزيكي و علائم منفي رداري نظير تهوع است. استرس و خستگي نيز مي‌تواند اين قضيه ثير گذار شد، استرس چگونگي تربيت فرزند و بي‌توجهي همسر پس از تولد نوزاد. براي حل اينگونه مشكلات و كاهش علائم منفي ميتوانيد از مشاور خانواده كمك بگيريد.

تأثير عصنيت دوران رداري بر روي جنين

ثير عصنيت دوران رداري بر روي جنين بر هيچ‌كسي پوشيده نيست. تقريً از چهار ماهگي جنين متوجه اتفاقات بيرون از رحم ما مي شود و مي‌تواند صداهاي بيرون از رحم را بشنود بنابراين متوجه تغييرات رفري شما و خشم و عصنيتن مي‌شود نتيجه ممكن است آينده كودكي پرخاشگر و استرسي داشته شيد. خشم و عصنيت موجب تغييرات فيزيولوژيكي و هورموني بدن شما مي‌شود كه نتيجه اين فرآيند مي‌تواند كاهش رسيدن خون و اكسيژن مورد نياز به جنين شد اين پديده مي‌تواند اثرات جبران‌ناپذيري بر روي رشد جنين بگذارد.

دانستن اين نكات ميتواند موجب كاهش پرخاشگري شما شود. دلايل خشم و عصنيت شما مي‌تواند مربوط به تغييرات هورموني و استرس شد شما مي‌توانيد كمك گرفتن از مشاوره آن را كاهش دهيد. اگر به دليل خشم و عصنيت دوران رداري كودك شما پرخاشگر يا استرسي شده مي‌توانيد مراجعه به مشاوره كودك مشكل آن را حل كنيد.

پرخاشگري دوران رداري و جنسيت جنين

پرخاشگري دوران رداري و جنسيت جنين موضوعي نيست كه خيلي به آن پرداخته شند اما طبق مطالعاتي كه الان داشتيم به اين نتيجه رسيديم كه ميزان پرخاش‌گري و تحريك پذيري ما هنگام رداري فرزند پسر بيشتر است. ميزان تغييرات هورموني هنگام رداري فرزند پسر دختر متفاوت است و اين تغييرات عث ايجاد رفر هاي متفاوت ما حين رداري ميشود. از جمله اين تغييرات پايين آمدن سطح خلق، افزايش تحريك پذيري، زونجي، عصنيت و پرخاشگري است.

علاوه بر اين‌ها تغييرات فيزيكي نيز هنگام رداري فرزند دختر و پسر متفاوت است و اين تغييرات ظاهري مي‌تواند عث ايجاد ناراحتي و خستگي ما شود. بنابر اين ميزان پرخاش‌گري و عصنيت ما هنگام رداري فرزند دختر و پسر يكسان نيست. معمولا تغييرات ظاهري نيز هنگام رداري فرزند پسر نسبت به فرزند دختر، بيشتر و تحمل اين تغييرات براي ما سخت تر است.

كنترل عصنيت دوران رداري

پرخاش‌گري و عصنيت دوران رداري امري طبيعي است اما راه‌هايي براي كنترل آن وجود دارد كه مهم ترين آنها كنترل تغذيه است. مصرف مواد غذايي كه سروتونين بدن شما را لا ببرد موجب اين ميشود كه زونجي دوران رداري و ميزان تحريك پذيري شما كاهش يابد. استفاده از مواد غذايي مغذي و متنوع ميتواند موجب افزايش انرژي شما شده و از زود خسته شدن شما جلوگيري كند ميزان كربوهيات، قند، چربي و پروتئين يد رژيم غذايي شما به طور متناسب وجود داشته شد. استفاده از دارو هاي مكمل و تقويتي را نيز هرگز فراموش نكنيد چرا كه كاهش ويمين هاي بدن پرخاشگري، استرس و افسردگي نقش بسزايي دارد. ورزش كردن طول روز، خواب كافي و مديتيشن از ديگر مواردي هستند كه براي جلوگيري از پرخاشگري توصيه ميشود. استفاده از مشاوره نيز طول دوران رداري به سلامت روان شما كمك ميكند.

نقش همسر كاهش پرخاشگري هاي دوران رداري

نقش همسر كاهش پرخاش‌گري و نگراني‌هاي هنگام رداري بسيار پررنگ است. اگر همسر شما ردار است و از مسائلي نظير استرس و افسردگي و پرخاش‌گري دوران رداري رنج مي‌برد، حضور شما كنار او مي‌تواند كاهش اين احساس هاي منفي بسيار ثيرگذار شد. مهم‌ترين كاري كه شما به‌‌ عنوان همسر او يد انجام دهيد، ك كردن و همدلي است. شما نيد گفتن جملات منفي احساسات او را تحريك كنيد بلكه يد ابراز محبت كلامي و فيزيكي او را آرام كنيد.

جايي كه امكان دارد به او انجام كار هاي روزانه مخصوصا امور شخصي كمك كنيد. حضور شما كنار او دلگرمي و استوانه‌اي است كه استرس هاي او را كاهش مي‌دهد. پس نقش خودن را دست كم نگيريد و براي كاهش تنش هاي همسرن تلاش كنيد. ثير عصنيت دوران رداري بر جنين را جدي بگيريد و براي آرامش او محيط خانه را آرام نگه داريد.

عوامل محيطي ثير گذار پرخاشگري دوران رداري

عوامل محيطي هميشه نقش مهمي حفظ روحيه و كاهش تنش‌هاي رواني ما دارند. براي زنان ردار، بودن محيط هاي شاد و پر انرژي بسيار مفيد است. حضور آن‌ها محيط هاي منفي و پرتنش، عث تشديد پرخاش‌گري و استرس‌هاي آن‌ها مي‌شود. گوش دادن به موسيقي‌هاي شاد، ديدن فيلم‌هاي مثبت، انجام ورزش و مديتيشن، كارهايي است كه براي حفظ روحيه و كاهش تنش‌هاي دوران رداري مي‌توانيد انجام دهيد. جايي كه ممكن است از خواندن اخر ناگوار و گوش دادن به شرح حوادث استرس زاي روزمره خودداري كنيد.

لس‌هاي شاد بپوشيد، محيط‌هاي سرز پياده روي كنيد نوزاد ون شكمن صحبت كنيد و به او انرژي دهيد. همانطور كه او متوجه عصنيت و پرخاشگري شما ميشود، حرف‌هاي شما را نيز مي‌شنود و انرژي مثبت شما را يافت مي‌كند. پس سعي كنيد صدايي آرام و محبت آميز خانه يكديگر صحبت كنيد انرژي بهتري به او دهيد.

خودآگاهي و كاهش عصنيت دوران رداري

يكي از راه‌هاي خيلي مؤثر براي كاهش پرخاش‌گري و افسردگي حين رداري خودآگاهي است. اين‌كه شما بدانيد عصنيت شما امري طبيعي است و از كنترل شما خارج نيست، به كاهش آن كمك مي‌كند. ممكن است رداري‌هاي قبلي ن اين حالت‌ها را تجربه نكرده شيد و اين احساسات براي شما جديد شد، اين مسئله نيد شما را نگران كند زيرا همان‌طور كه گفتيم پرخاشگري دوران رداري و جنسيت جنين نيز حدودي به هم مرتبط هستند. بنابراين ممكن است شما هنگام رداري يكي از فرزندانن اين حالت‌ها را نداشته شيد و هنگام رداري فرزند ديگر دچار افسردگي يا پرخاش‌گري شويد. بنابراين كنترلن را از دست ندهيد، نگران نشويد و استفاده از راه‌حل‌هايي كه پيشنهاد شد، سعي كنترل استرس و نگراني‌هاي خود كنيد.مطمئن شيد كه اين حالت ها گذراست و به زودي شرايطن مانند قبل ميشود. كمك گرفتن از مشاوره بهترين و مؤثرترين راه است.

سوالات متداول

عصنيت و پرخاش‌گري دوران رداري چه تأثيري روي جنين دارد؟

است آينده كودكي پرخاشگر و استرسي داشته شيد. خشم و عصنيت موجب تغييرات فيزيولوژيكي و هورموني بدن شما مي‌شود كه نتيجه اين فرآيند مي‌تواند كاهش رسيدن خون و اكسيژن مورد نياز به جنين شد اين پديده مي‌تواند اثرات جبران‌ناپذيري بر روي رشد جنين بگذارد.

علت اصلي زونجي دوران رداري چيست؟

دليل عمده اين زونجي تغييرات هورموني است. هورمون‌هاي استروژن و پروژسترون ثير زيادي تعادل رفري زنان دارند. تغيير ميزان اين هورمون‌ها موجب تغييرات اساسي رفر زنان مي شود. كاهش استروژن موجب مي‌شود كه زنان صبوري خود را از دست داده و پرخاشگر شوند همچنين عث بروز غم و ناراحتي شديد آن‌ها مي‌شود و عث مي‌شود كه سريع به گريه بيفتند.

نقش تغذيه كاهش عصنيت دوران رداري چيست؟

مصرف مواد غذايي كه سروتونين بدن شما را لا ببرد موجب اين ميشود كه زونجي دوران رداري كاهش يابد. استفاده از مواد غذايي مغذي و متنوع ميتواند موجب افزايش انرژي شما شده و از زود خسته شدن شما جلوگيري ميكند. ميزان كربوهيات، قند، چربي و پروتئين يد رژيم غذايي شما به طور متناسب وجود داشته شد.

خدمات تلفني و آنلاين مركز

هدف مركز مشاوره و روانشناسي آويژه از ارائه اطلاعات لازم زمينه مشكلات رواني، افزايش آگاهي شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود كيفيت زندگي خود، گامي مهم برداريد. لطفا براي كسب اطلاعات بيشتر ساير مقالات متخصصان مركز مشاوره آويژه را مطالعه نماييد .

اين راس مركز خدمات متنوعي را زمينه مشاوره كودك به شما هم ميهنان عزيز ارائه ميدهد.

دليل زونجي دوران رداري چيست؟

از

09353000102

منبع:لينك منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۲۵:۰۰ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)