مشاوره روانشناسی زوجین مشاوره روانشناسی زوجین .

مشاوره روانشناسی زوجین

چه عواملی باعث شکست عشقی دختران می شود؟

۵٫۰
۰۱

شکست عشقی دختران عمیق است . زیرا دختران بیشتر عشق، احساسی برخورد میکنند. آنها وقتی عاشق میشوند تمام روح و ذهن خود را معشوق پر میکنند. احساس نیاز به دیدار و هم کلامی آنها به اوج خود میرسد. هنگام شکست این خلا کمتر پر میشود. نتیجه بیقرار میشوند. احساس شکست به دست آوردن عث میشود تمام قوا تلاش کنند این شکست را به پیروزی تبدیل نمایند. اما هر چه پیش میروند نا امید تر میشوند. البته برخی نیز مشاوره و مهارت های زندگی ممکن است بتوانند این شکست را به پیروزی تبدیل نمایند. شکست عشقی دختران اگر ترمیم نشود اعتماد به نفس آنها را پایین می آورد. عزت نفس آنها نیز زیر سوال میرود چون میخواهند این شکست را انتخاب جایگزین جبران نمایند. مسفانه این کار عجله میکنند. آنها این زمان کم نمیتوانند انتخاب خوب و ستی داشته شند.

شکست عشقی واقع یعنی عشق یکطرفه. علاقه ای که از یک طرف بسیار شدید است و طرف مقابل به این علاقه بی توجه است. یا علاقه ای که بین دوطرف بوده و بعد از مدتی از بین رفته است. به حدی که طرف مقابل دیگر حتی دوست ندارد او همکلام شود. اینگونه پیوندهای عاطفی از چند جنبه قابل بررسی هستند. به هر حال برای دختری که نتوانسته محبتی را جلب کند شکست محسوب شده و بر اندوه او افزوده میشود. عامل شکست عشقی دختران همان روح عاطفی است که اثر احساسات عاطفی و نه عقلانی آنها را آزار میدهد. بهتر است اینگونه مواقع به یک مشاوره خانواده مراجعه کنیم. بهتر است راه های رها نمودن دل از این عشق یکطرفه را کمک مشاوران طی نماییم. اگر روح خود را به ستی ترمیم ننماییم این حس و عواقب آن آینده دامنگیرمان خواهد شد.

دلایل شکست عشقی دختران

دلایل شکست عشقی دختران اثر چند فاکتور صورت میگیرد: ۱- دختران به دلیل نیاز عاطفی طالب عشق دو طرفه هستند. آنها عشقهای یک طرفه احساس شکست میکنند. ۲- احساس مالکیت. احساس مالکیت و تعلق عث میشود پسران حس کنند بند و گرفر شده اند و سعی میکنند خود را از این حس اسارت برهانند. ۳- بوجود آمدن توقع. دختر مقابل کنش هایش توقع واکنش متقابل دارد. ۴- رمانتیک بودن. دختر دوست دارد رفر رمانتیک پسر دائمی و همیشگی شد. ۵- حساس میشوند.

توقع دختران برای وفاداری شدید. دختران روحیه حساسی که دارند نمیخواهند معشوقشان مورد توجه جنس مخالف یاشد. ۶- بوجود آمدن شک و داسن پردازی. آنها نگران جایگزین کردن هستند و ذهن داسن پرداز به آنها امکان میدهد بتوانند داسن خیانت سر بپرورانند بیشتر دلایل شکست عشقی دختران عدم آگاهی از روانشناسی عشق است آنها چون کمال گرا هستند نتیجه طالب عشق بی کم و کاست هستند.

یکی دیگر از دلایل شکست عشقی دختران دلبستگی نا ایمن است. کودکانی که فقدان یکی از والدین مواجه بوده اند ذهنیت تکراری پیدا میکنند. یعنی همیشه نگران ترک شدن از سوی کسانی هستند که به آنها دلبستگی دارند. واقع به دلیل شکست عاطفی که کودکی آن مواجه شده اند دام الگوی تکراری می افتند. احساس نا امنی و ترک شدن پیام های ترانسمیتری و پیام رسان مغز تکرار میشود. این پیامها از سوی هیپوکامپوست که مرکز پیام رسان عاطفی است مدام مخابره میشوند. یکی دیگر از دلایل ناامنی الگو برداری از اطرافیان میشد. کسانی که اطراف او شکست عشقی مواجه شده اند. شکست به دلیل ابراز عشقی وغین و مورد ترک واقع شدن دختری از دوسن یا اقوام.

عوارض شکست عشقی دختران چیست؟

عوارض شکست عشقی دختران :

  • افسردگی: دختری که بیشتر روزش را عشقش میگذراند اکنون جای خالی او را حس میکند. او برایش سرگرم کننده بود اکنون او را هیچ چیز سرگرم نمیکند.
  • سرخوردگی: او احساس میکند مقبول واقع نشده و چیزی وجودش برای جذب پسر کم دارد.
  • بدبینی: نسبت به جنس مخالف بدبین میشود
  • حس انتقام: او همه پسرها را منفی میداند و هرکس صحبت میکند از نامردی و بی احساسی پسرها میگوید.
  • تغییر شخصیت: او بعد از رنج های زیادی که برای ترک عادت خود میبرد تغییر شخصیت میدهد. او دیگر نمیخواهد مورد سواستفاده قرار بگیرد بلکه میخواهد سو استفاده کند.
  • نا امیدی از زندگی و حتی اقدام به خودکشی
  • اختلال هراس عشقی: از هر وابستگی عاطفی میترسند.
  • کاهش توان جسمی و روحی: پرخاشگری و افسردگی، تحلیل رفتن قوای جسمی، ضعف بینایی و ریزش مو

از عوارض شکست عشقی دختران احساس گناه است. دیگراینست که آنها همیشه نیمه گمشده ای دارند. به دنل او هستند و جذب محبت های جنس مخالف میشوند. میخواهند دوره لحظه های قشنگ عاشقی برایشان تکرار شود. برخی نیز به صورت افسردگی نهان میماند و این حس به صورت های مختلف مانند افسردگی پس از زایمان یا برخورد مشکلات زندگی بروز میکند.

عبور از شکست عشقی دختران

عبور از شکست عشقی دختران زمان بر است. اگر کسی اطراف شما دچار شکست شده بهتر است او را دلداری ندهید. به جای این کار حتما او را به یک مرکز مشاوره برده و بگذارید راه مان را طی کند. اگر او کلاس های مختلف ثبت نام میکند یا دوسن جدید میگیرد گمان نکنید حال دل او خوب است. او به دنل راهی برای التیام د خویش است. بهترین راه سرگرم کردن او موسیقی است. چون عشق و موسیقی از یک جنس هستند بهتر میتوانند جایگزین هم شوند. راه دیگر انس گرفتن یک حیوان خانگی است. پرورش گل کمک خوبی به فراموشی است. بهتر است به هیچ عنوان فراموش کردن معشوقه سابق به دنل جایگزینی برای او نشید. عبور از شکست عشقی دختران صبوری و تحمل میخواهد. تغییر روش زندگی یا لایف اسیل مفید است. استفاده از مدیتیشن و ریلکسیشن و فعالیت یک مرکز خیریه .

زمان شکست عشقی دختران

زمان شکست عشقی دختران را زمان شروع احساس عشق دختران آغاز میکنیم. هر دختری از زمان کودکی کشش خاصی نسبت به جنس مخالف دارد. اما زمانی که هیجان عشق او بوجود می آید بین نه ده سالگی است. این زمان است که تولید و ترشح هورمون های جنسی دختران آغاز میشود. نگاه ها به جنس مخالف و دوست داشتن و عادت کردن به طور پنهانی و نه البته خیلی جدی شروع میشود. سنین دوازده چهارده سالگی میل به دوست داشته شدن و حتی رابطه جنسی آغاز میشود. و از سنین شانزده هجده سالگی نیاز به رابطه عاطفی دختران پدید می آید. این یعنی آغاز دوران عاشقی. برخی این عشق به سرانجام میرسد. برخی نیز به قطع رابطه می انجامد که اگر این کات کردن از طرف پسر شد برای دختر منجر به شکست عشقی میشود.

میتوان گفت زمان شکست عشقی دختران از سنین پانزده بیست و پنج سالگی است. بماند که نوان آنق احساساتی هستند که دیده شده نوان شصت ساله نیز عاشق شده و واضح است که شکست هم میخورند.( شوگر مامی)

جلوگیری از شکست عشقی دختران

جلوگیری از شکست عشقی دختران شاید به جرات بتوان گفت به والدین بستگی دارد. مراقبت ما و بخصوص پ از نیاز عاطفی دخترشان بسیار مهم است. دادن شناخت و آگاهی از نحوه رفر پسران دختران. آگاهی دادن از نیاز جنسی پسران که نیاز عاطفی دختران تفاوت دارد. جلوگیری از شکست عشقی دختران بسیار دشوار است زیرا آنان ممکن است پسری اصلا رابطه نداشته شند و دورادور عاشق شوند. پس بهتر است دخترانمان رااز نظر عاطفی اشع کنیم. آنها ید دور از هیجانات کاذب شند بتوانند روح سالمی داشته و مورد جنس مخالف تصمیم ستی بگیرند. مرکز مشاوره خانواده آویژه برای شما و دختران خوب سرزمینمان آرزوی شادی دارد.

سوالات متداول

آیا دختران ارتط خود جنس مخالف هنگام شکست یداحساس گناه کنند؟

خیر بلکه ید آنها را از این حس دور کنیم. منطق به آنها بفهمانیم میل و کشش دو جنس مخالف طبیعی است و نیازی است که همه موجودات طبیعی و زیستی وجود دارد و گناه نیست.

آیا دختران را پس از شکست از ارتط بعدی بترسانیم؟

خیر بلکه آرامش از آنها بخواهیم از این شکست س گرفته و انتخاب بعدی خود دقت و هوشیاری و مشورت مشاوران آگاه و خانواده تصمیم ستی بگیرند.

آیا این شکست را خواستگار دختر میان بگذاریم؟

خیر چون رابطه آنها حد تدل احساس و عاطفی بوده و گفتن این ماجرا هم عث شک و تردید داماد آینده شده و هم اعتماد به نفس دختر را پایین می آورد.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: Top 10 Reasons for Relationship Break-Ups

چه عواملی عث شکست عشقی دختران می شود؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۰ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۳۹:۳۲ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)