مشاوره روانشناسی زوجین مشاوره روانشناسی زوجین .

مشاوره روانشناسی زوجین

روانشناسی خانواده و ازدواج

۵٫۰
۰۱

روانشناسی خانواده و ازدواج از جمله زمینه های روانشناسی است که بین آحاد جامعه بسیار مراجعه کننده دارد . روانشناسی خانواده و ازدواج موضوعی را دنل و بررسی می‌کند که هر فردی جامعه هر سبک زندگی و اعتقادی لاخره زندگی آن سروکار پیدا میکند . روانشناسی خانواده و ازدواج به این دلیل مراجعان بیشتری پیدا کرده است که ازدواج دوران حاضر بسیار مقوله پیچیده تری نسبت گذشته میشد .مشاوره خانواده بیان میکند که فرآیند ازدواج امروزه ید پیرو یک ساخر مشخص اتفاق بیفتد و تعدادی فاکتور که توسط مشاوره روانشناسی معرفی میشود ید ازدواج توسط افراد مورد کنکاش و مقایسه قرار بگیرد . ادامه بیشتر راجع به روانشناسی خانواده و ازدواج توضیح خواهیم داد .


بیشتر بخوانید: مشاوره زندگی مشترک


روانشناسی خانواده و ازدواج تلفنی

روانشناسی خانواده و ازدواج تلفنی از جمله انواع مشاوره و راهنمایی میشد که بعضی از شرایط میتواند کمک شایانی به افراد بکند که ادامه به برخی از آنها اشاره میکنیم :

  • روانشناسی خانواده و ازدواج تلفنی محدودیت‌های مربوط به جبر جغرافیایی را از بین میبرد . برای مثال فرد یا افرادی که امکان مراجعه حضوری به مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی را ندارند میتوانند به صورت تلفنی خدمات مورد نظرشان را یافت کند .
  • روانشناسی خانواده و ازدواج تلفنی برای افرادی که شاید به دلیل خجالت از رفتن به مشاوره خانواده امتناع میکنند بسیار مناسب است .
  • روانشناسی خانواده و ازدواج تلفنی به د افرادی هم که فرهنگ هایی زندگی میکنند که ممکن است به دلیل سنتی بودن از مراجعه افراد به مشاوره جلوگیری میکنند نیز خواهد خورد .

روانشناسی خانواده و ازدواج آنلاین

روانشناسی خانواده و ازدواج آنلاین از جمله امکاناتی است که چند سال گذشته به لطف وجود فضای مجازی و دسترسی همه افراد جامعه به آن اختیار افراد نیازمند به مشورت قرار گرفته است . این نوع مشاوره نیز مزایایی دارد که به دو مورد از آنها اشاره خواهیم کرد :

  • روانشناسی خانواده و ازدواج آنلاین نوعی از مشاوره است که دسترس بودن از ویژگی‌های اصلی آن است . فردی که لحظه به مشاوره نیاز دارد ممکن است ساعاتی این شرایط را تجربه کند که نتواند به صورت حضوری به مشاور مراجعه کند . این لحظات مشاوره آنلاین میتواند برای فرد بهترین انتخاب شد .
  • روانشناسی خانواده و ازدواج آنلاین توسط مشاوران زبده ای مدیریت میشود که میتوانند زمینه های مختلف به افراد کمک کنند . زمینه هایی مثل ازدواج ، طلاق ، خیانت ، موفقیت و…از جمله زمینه های فعالیت‌های سایت های مشاوره آنلاین است.

مشاوره روانشناسی خانواده و ازدواج

مشاوره روانشناسی خانواده و ازدواج پایین آوردن آمار طلاق میتواند بسیار موفق عمل کند و از میزان شیوع این آسیب به دلایل مختلف به مقدار قابل ملاحظه ای بکاهد . مشاوره روانشناسی خانواده و ازدواج بعد از راهنمایی و مشورت دادن به افراد زمان انتخابشان زوجین را رها نمیکند . دختر و پسری که کمترین تجربه وارد زندگی متأهلی میشوند گاهی طبیعی است که نتوانند مدیریت بحران های زندگی زناشویی را به دست بگیرند . این هنگام مشاوران میتوانند اداره امور زندگی افراد را یاری کنند و به عنوان یک نفر سوم آگاه کنار زوجین قرار میگیرند آنها را بدون تعصت خانوادگی که بسیار عث قضاوت اشته والدین میشود راهنمایی کنند . جوانانی که زه زندگی مشترکشان را شروع کردند میتوانند کیفیت زندگی مشترکشان را کمک مشاوران خانواده بسیار لا ببرند .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی زناشویی


مشاوره روانشناسی خانواده و ازدواج آویژه

مشاوره روانشناسی خانواده و ازدواج آویژه از بهترین مراکز مشاوره ای هست که حال حاضر زمینه های مربوط به خانواده و ازدواج فعالیت میکند . این مرکز مشاوره همواره ارتط تنگاتنگی مراجعان خود داشته و دارد . مشاوره روانشناسی خانواده و ازدواج آویژه به دلیل اهمیت زیادی که رضایت مراجعان از عملکرد موسسه انتخاب و گزینش مراجعان بسیار حساس و موشکافانه برخورد میکند . همچنین تمام تلاش مدیران آویژه این است که مشاوران هرکدا زمینه مخصوص به خود مشاوره بدهند که کیفیت خدمات ارائه شده به مراجعان مقدار ممکن لا برود .

برای مثال یک تعداد از مشاوران فقط مشاوره تحصیلی ارائه بدهند و یک تیم دیگر زمینه ازدواج فعالیت کنند . مشاوره آویژه به دلیل همیشه دسترس بودن نیز محبوب است . مشاوران این مرکز از ساعات ابتدایی روز گاهی نیمه های شب پاسخگوی سوالات هموطنان عزیز هستند .

مشاوره خیانت (betrayed counseling)

علاوه بر مسئله ازدواج مرکز مشاوره آویژه فعالیت های خود را زمین های دیگر نیز ادامه میدهد . یکی از مواردی که این روز ها به شدت یک بیماری کشنده و مسری جامعه ما شیوع پیدا کرده است مسائلی پیرامون روابط فرازناشویی و خیانت میشد . سبک زندگی زمانه حال حاضر به گونه ای پیش میرود که دیگر برای تععهد قبح کمتری وجود دارد و خیانت به زن یا شوهر دیگر ام بوی چندین سال گذشته نیست .

اگر زنان و مردان متوجه زندگی خود نشند و از آن پاسداری و مراقبت نکنند به احتمال خیلی فراوان أین چالش د ناک رو به رو خواهند شد . این شرایط است که یک مشاور خوب و کیفیت هم میتواند قرار گرفتن کنار ما از بروز زمینه های این اتفاق زندگی ما جلوگیری کند و هم این که اگر ایت اتفاق برای ما افده شد بهترین گزینه ها و پیشنهادات را به ما غالب مشاوره خیانت ارائه کند .

مشاوره مدیریت زندگی مشترک

از جمله خدماتی که زوجین میتوانند بعد از از غالب مشاوره زناشویی و زندگی مشترک از روانشناسان یافت کنند مورد محثی است که زندگی مشترک بعد از گذشت مدتی از ازدواج معمولا اتفاق می‌افتد . برای مثال یکی از این موارد که تقری همه زندگی ها دیده میشود این مورد است که زن و مرد بعد از گذشت مثلا یک سال از ازدواج و زندگی مشترکشان گاهی احساس میکنند که أین زندگی دیگر جذابیت روزهای اول را برایشان ندارد .

این امر بسیار شایع است و دلیل آن هم بیشتر به عدم توانایی زوجین مدیریت زندگی مشترکشان برمیگردد . این اتفاق میتواند یک برنامه ریزی برای زندگی مشترک به خوبی مدیریت شود و از شدت آن بسیار کم شود ویا اصلا اتفاق نیفتد . این برنامه ریزی بهتر است توسط یک روانشناس (psychologist)انجام شود چون او برای این مواقع آموزش دیده است و هنگام برنامه ریزی تمام جوانب را نظر می‌گیرد و همچنین طول زمان اجرای برنامه کنار زوجین به عنوان ناظر قی میماند .

مشاوره کودک و نوجوان

کودکی و نوجوانی از دوره های رشدی بسیار حساس اسن است و به راحتی میتواند آینده یک شخص را تعیین کند . مخصوص عصر حاضر به دلیل پیچیدگی ذهن کودکان و نوجوانان آنها میتوانند مدت زمان کمتری نسبت نسل های گذشته خود به موفقیت ها و پیروزی ها زمینه ای مختلف برسند . اما این امر بستگی به این دارد که برای آنها یک برنامه مدون و مرتب نظر گرفته شده شد که همواره نیازرهای روز به روز رسانی شود . ید حتما این نکته را نیز نظر داشت که پیگیری و نظارت بر کیفیت عملکرد فرد و برطرف کردن نقاط ضعف weakness))و پرورش نقاط قوت او نیز بسیار مهم است . تمام این کارهای ذکر شد توسط مشاوران انجام میگیرد و کودکان و نوجوانان کمترین آسیب و ضربه مسیر خود رشد میکنند .

مشاوره تحصیلی

از جمله فعالیت‌های یک مشاور (counselor) میشود به مشاوره تحصیلی نیز اشاره کرد که انجام دادن آن نیازمند ااطلاعات و تخصص خاصی است . وظیفه یک مشاور تحصیلی فقط أین نیست که به صورت ساده یک سری از س ها و عنوان ها را برای دانش‌آموزان مرتب کند و مثلا بگوید که این س ها را چه روز هایی از هفته مطالعه کند . واقع کار اصلی و مهم مشاور این زمینه میتواند این شد که یک مشاوره حرفه‌ای برای هر شخص به صورت منحصر به فرد برنامه ریزی میکند . مثلا نوجوانانی که گیر کنکور هستند و از طرفی طوفان های دوره بلوغ مقابله میکنند قطعا برنامه متفاوتی نسبت به افرادی که سنین پایین به سر میبرند خواهند داشت.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: Marriage and Family Therapy

روانشناسی خانواده و ازدواج

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۲۹:۴۱ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)