مشاوره روانشناسی زوجین مشاوره روانشناسی زوجین .

مشاوره روانشناسی زوجین

چگونگی انتخاب بهترین همسر برای ازدواج

4.5 / 5 ( 2 votes )

انتخاب بهترین همسر برای همه افرادی که قصد تشکیل زندگی مشترک دارند مهمترین خواسته و هدف است . انتخاب همسر خوب همچنین از نگرانی های خانواده ها برای فرزندانشان میشد . پس به نکاتی مورد نحوه انتخاب بهترین همسر و شریک زندگی و برسی شرایط مورد مورد نظر شما میپردازیم . از نکات قابل مل این است فردی که به شما ابراز احساسات میکند ببینید که او شما را دوست دارد یا همزمان قصد تملک کامل شما را نیز دارد . از نکات قطعی و حتمی این است که شما بیشتر از همه افراد ید همسر خود را اولویت قرار دهید . اما نه به این معنی که تمام وظایف و نقش ها و تعلقات قبل از ازدواج را فراموش کنید . بعضی ها و بیشتر خانم ها این توقع را از همسرشان دارند که بسیار اشته است . مشاوره خانواده می تواند شما را زمینه انتخاب بهترین همسر راهنمایی نماید.

چگونگی انتخاب بهترین همسر

چگونگی انتخاب بهترین همسر بیشتر بنظر یک پروسه و یک روند تکاملی میرسد یک اتفاق ناگهانی . به همین دلیل ید توجه کرد که همه نکات مورد توجه قرار گیرد که به روند خوب این پروسه کمک کند . زمانی که ذهن شما گیر چگونگی انتخاب همسر است ممکن است بعضی چیزها دیده نشود . مثلا بعضی رفر ها که امکان دارد نظر شما مهم نشد ولی قطعا آینده ثیر گذار است . برای مثال اگر دقت کنید بعضی از افراد هم سن خود را به عنوان شریک زندگی نظر نمیگیرند . شریکی که همه وجوه زندگی موثر است . بیشتر دوست دارند که از طرف مقابل پرسری کنند . جلوه دادن خود به عنوان یک فرد فداکار و از خود گذشته به ارضای نیاز های فروخورده آنها می انجامد . حتما صورت دیدن این نشانه آن را طول مشاوره ازدواج مشاور میان بگذارید .

معیار های انتخاب بهترین همسر

معیارهای انتخاب همسر ید متشکل از چند مولفه شد . مولفه هایی مثل نیاز ها و اهداف شخص از ازدواج ، و معیارهای ازدواج منطقی و… . این موضوعات ید کنار مشاوره خانواده و روانشاسی برسی شود . از مواردی که ید بسیار مورد توجه قرار گیرد این است که هدف فرد مقابل از ازدواج چیست ؟

فرض کنید فردی که به خاستگاری شما آمده ظاهرا تمام ویژگی های یک شوهر خوب را دارد . اما او از شما میخواهد که فقط و فقط خانه بمانید و به کارهای منزل بپردازید . صورتی که این از شخصیت شما که عاشق فعالیت اجتماعی هستید دور است . این مورد ممکن است طرف مقابل فرد مناسبی شد . اما بنیادی ترین مورد یعنی هدف از ازدواج از شما فاصله دارد . اگر ذهن شما گیر چگونگی انتخاب همسر خوب است حتما به این موارد زیر توجه کنید . انتخاب همسر خوب حتما مراجعه و تماس مشاوره خانواده و روانشناسی لازم و ضروری است . بتوانید بهترین انتخاب را داشته شید و از اتفاقات ناگوار یا دلخراش بعدی جلوگیری نمایید .

راه های انتخاب بهترین همسر

راه های انتخاب بهترین همسر نسبت به هر فرد امری متغییر است . زمانی که به چگونگی انتخاب همسر خوب فکر میکنیم امکان دارد که حجم مسائل ورودی به ذهن ما خیلی زیاد شد . این موضوع زمان انتخاب همسر مناسب مشکلاتی را به ر میاورد . ما ید معیارهای انتخاب همسر خوب را به طور مرتب و واضح طبقه بندی کنیم . راه انتخاب همسر مناسب نقش مشاوره ازدواج میتواند بسیار تعیین کننده شد .

از اشتهات رایج جوانان این برهه خاص میتوان به تصمیم گیری از روی حرف های دیگران اشاره کرد . این را نید فراموش کرد که معیارهای انتخاب همسر مناسب از نظر فردی ممکن است چیزی شد که برای فرد دیگر اهمیتی نداشته شد . پس ثیر گرفتن از حرف ها و نظرات دیگران و حفظ کردن تمرکز این مواقع میتواند تعیین کننده شد . پس زمان بررسی راه های انتخاب همسر خوب مراقب شید بهتر تصمیم بگیرید .

مهارت انتخاب بهترین و مناسب ترین همسر

مهارت انتخاب بهترین و مناسب ترین همسر را میتوان نشات گرفته از مهارت های دیگر دانست . شما ید مهارت های زیادی را برای رسیدن به آن فرا گرفته شید . برای مثال مهارت حل مساله میتواند به شما کمک شایانی این روند بکند . مثلا مواقعی است که مسایلی پیش میاید که عث اختلافات سطحی میشود . این مسائل تمام روابطی از این نوع طبیعی است و به دلیل تفاوت های فردی است . حال اگر فرد دارای این مهارت شد میتواند مسائل و اختلافات سطحی را به راحتی حل و فصل کند . اما اگر افراد فاقد این مهارت شند ممکن است فرد مناسبی را به راحتی از دست بدهند . وقتی چگونگی انتخاب همسر مناسب را کاوش میکنیم ید به این مهارت بسیار اهمیت دهیم . زیرا از جمله معیارهای ازدواج است که قطعا آینده ثیر گذار است . اگر دوطرف فاقد این مهارت شند احتمالا به مشکل میخورد .

ثیر فضای آرام زمان انتخاب همسر

زمان انتخاب شریک زندگی ما ید کنترل خود را حفظ کنیم . ید تمام جوانب را احتیاط کامل برسی و ک کنیم و بیازماییم . ید از کسانی کمک بگیریم که راه و موضوع انتخاب همسر مناسب کارایی و تجربه داشته شند . اما از مهمترین مسائلی که ید رعایت کنیم حفظ آرامش خود میشد . نتیجه این آرامش ما میتوانیم فضای ونی و روحی خود را نیز آرام و مناسب تصمیم گیری دقت کنیم . فرهنگ ما معمولا تشنجهایی به دلیل واکنش منفی خانواده به ورود فردی جدید اتفاق میافتد . معمولا این اتفاق بین فرد جدید و سایر اعضای خانواده اتفاق میفتد . این التهاب ید به کمترین حد ممکن برسد . حتی بهتر است که بخاطر آینده فرزندانمان از بروز هیجانات منفی خود جلوگیری کنیم . قطعا افراد ممکن است که تحت فشار گاهی تصمیمات نامعقول بگیرند .

حل تعارضات قبل از ازدواج

ممکن است زمان بررسی و کندو کاو مورد معیارهای انتخاب همسر خوب، به مساله تعارضات احتمالی بین دو نفر قبل از ازدواج بر بخوریم . از جمله فاکتورهایی که جزو مهارت انتخاب همسر مناسب میتوان دوره آشنایی از آن نام برد ید به قت حل تعارضات اشاره کرد . تعارضات و اختلافهایی که معمولا به دلیل تفاوت های فردی بوجود میایند . نظر داشته شید که این اختلافات بسیار طبیعی هستند . هرچه که شد شما دو نفر از دو دنیای متفاوت آمده اید . پس به احتمال فراوان امکان دارد موضوع واحدی را از دو زاویه دید متفاوت نگاه کنید .

حال امکان دارد به دلیل ویژگیهای اخلاقی نه کینه توزی یا لج زی ک یکدیگر به مشکل بخورید . ید هشیار عمل کنید و این مواقع سعی روشن سازی فضا رابطه کنید . از آسیبهای احتمالی این موضوع پیش گیری کنید که ضرری رابطه آینده شما راتهدید نکند .

صبر و ثیر آن بر روند انتخاب همسر

روند انتخاب همسر شاید برای همه پیش آمده شد که مدت کوهی و به اصطلاح یک نگاه عاشق و شیفته فردی شوند . فرد شیفته یا دائم یا به او فکر میکند یا به طلب رسیدن و وصال به عشقش میکوشد . مدت کوهی طرف مقابل به اصلی ترین و شاید تنهاترین موضوع و فرد زندگی برایش تبدیل شود . معمولا به دلیل بی قراری و عدم تمرکز زندگیه فرد دچار اختلال میشود . یا نقش های اجتماعی و وظایفی که برعهده دارد دچار بی کیفیتی یا مشکل میشود .

شاید همه ما نگاه اول این نشانگان آرزو کنیم که فردی اینگونه بیب و بیقرار ما شد . ولی این بیبی نفقطه مقابل صبوری است . مساله ای که حتما چگونگی انتخاب همسر خوب ممکن موثر است توجه به همین مسئله است . عجله کردن که از ویژگیهای رفری بعضی زوجین است . این مسئله روز ها و روند های مسیر قبل از ازدواج میتواند اختلال گر شد .

خدمات مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره و معیارهای ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: Tips to Help You Pick a Good Partner

چگونگی انتخاب بهترین همسر برای ازدواج

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۴۳:۴۵ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)