مشاوره روانشناسی زوجین مشاوره روانشناسی زوجین .

مشاوره روانشناسی زوجین

روانشناسی کودک ۳ ساله و نکات مشاوره این کودکان

5 / 5 ( 1 vote )

روانشناسی کودک ۳ ساله امری نیازمند توجه و بسیار مهم است و البته ید بدانیم همه ۳ ساله ها متفاوت هستند و ممکن است نرخ های مختلف رشد و پیشرفت یابند .اگر نگران پیشرفت فرزند خود هستید یا اگر او نمی تواند کارهایی را انجام دهد که برای زمان کوه انجام می شود. مهم است که از مشاوره روانشناسی یا روانشناسی کودک استفاده کنید . اگر چیزی نمو ذهنی و فکری کودک اشته شد ، فهمیدن آن اوایل سه سالگی به شما کمک خواهد کرد و راه مان دارد . غیر این صورت خوب است بدانید که فرزند شما به طور خاص به شیوه خاص خود نمو می یابد و ممکن است هرگز تغییر نکند و این از نکات اهمیت روانشناسی کودک ۳ ساله است . مشاوره خانواده نیز می تواند زمینه تربیت کودک راهنمای شما شد.

کودک ۳ ساله شما ابتدای یادگیری نحوه برخورد دیگران است . او می تواند احساسات قوی خود را حدودی بهتر از آنچه که دو سالگی انجام میداد ، کنترل کند اما هنوز هم احتمال دارد برخی از بی کنترلی ها را داشته شد . او شروع به ک مهارت های اجتماعی مانند تقسیم داشته هایش مثل خوراکی یا عروسک و مهرنی هم سالانش می کند و می تواند این مهارت ها را برای مدت کوهی تمرین کند و از انجام آن حتی احساس خرسندی و شادی کند .


بیشتر بخوانید: روانشناسی کودک ۷ ساله


نکات روانشناسی کودک سه ساله

نکات روانشناسی کودک سه ساله مبحثی بسیار گسترده است که این جا به چند نمونه آن اشاره میکنیم . دنیای ونی برای کودک سه ساله شما بسیار قتمند است . گاهی اوقات برایش دشوار است که تعیین کند مرز بین « وانمود کردن » و « واقعیت » چیست . به عنوان مثال ، آیا جادوگران واقعا میتوانند شما را طلسم کنند یا این که کودکان وقتی لها را میپوشند مانند کبهایی که میخوانند پرواز می کنند ؟! کودک سه ساله علاقه مند به وغ گفتن نیست ، اما گاهی اوقات واقعیت ونی و بیرونی اش مخلوط می شوند . او دوست خواهد داشت که مورد این چیزهای مهم شما صحبت کند . نکته مهم از نکات روانشناسی کودک سه ساله اینست که هرگز به اشتهات کودک خود نخندید و هنگام توضیح دادن چیزها ، اطلاعات کوچک یا ساده به آنها بدهید .

مشاوره و روانشناسی کودک ۳ ساله

مشاوره و روانشناسی کودک ۳ ساله همانطور که مبحث قبل گفته شد امری حائز اهمیت است . گاها شما احساس می کنید کودکن شما را فراموش کرده مثلا کودک ۳ ساله شما حاضر به ترک خانه دوست اش نیست ، او خواست شما را برای زگشت به خانه پرب اسب زی ها به سمتن نادیده می گیرد و وجود یادآوری های مکرر که مجاز نیست وسایلش را خانه بریزد ، کامیون های خود را به طرف پله ها هل می دهد . چرا این کارهای او برای شما خیلی شگرف است ؟ اینها مبحث نکات روانشناسی کودک سه ساله اموری عادی هستند .

روانشناسی کودک سه ساله امری مشهود است که کودک ان کمتر از کودک نوپا وابسته به شماست و اکنون هویت قوی تر و امن تری دارد . او حتی ممکن است بیشتر اوقات لجزی و سرکشی کند . سعی کنید مشاوره و روانشناسی کودک سه ساله خود را آخرین حد ممکن جدی بگیرید . زیرا تربیت فرزند یکی از مهم ترین وظایف خانواده میشد .

روانشناسی کودک ۳ ساله لجز

روانشناسی کودک ۳ ساله لجز بسیار سخت تر از روانشناسی کودک سه ساله حالت معمولیست اما راهکارهای خاص خود را دارد مثلا هنگامی که از کودک سه ساله لجوج خود بخواهید که برای ناهار به خانه برگردد ، او فریاد می زند : « نه حالا نه ! » وقتی این برخورد او روبرو می شوید بر رویش آغوش بگشایید و بگویید که می دانید سخت است که دوسن خود را ترک کند ، اما یک ناهار خوشمزه خانه آماده است . ایده این است که به او نشان دهید که به جای اینکه بخشی از مشکلاتش شید ، شما واقعا کنار او هستید . روانشناسی کودک ۳ ساله سعی کنید عصنی نشید ( حتی اگر مقابل دیگران احساس خودکشی کنید ) . مهرن شید ، و عین حال جدیت داشته شید .

نکات روانشناسی کودک سه ساله لجز

روانشناسی کودک سه ساله لجز و توجه به مبحث مشاوره و روانشناسی کودک سه ساله ید بدانید سه ساله ها نیاز دارند که مواقعی خاص محدود شوند ، بنابراین محدودیت ذهنی آنها را تنظیم کنید و اطمینان حاصل کنید که فرزند شما چه چیزی را متوجه میشود . مثلا به او بگویید : “به یاد داشته شید ، همیشه ید دست من را پارکینگ ماشین ها نگه دارید ” و یا ” فراموش نکن که مکان های شلوغ نزدیک به خیان نشوی ” اگر کودک شما مستأصل است رسیدن به راه حل ها ی فکری او همکاری کنید .

به عنوان مثال ، اگر او به خواهر کوچکش نگاه میکند و احساس می کند که شما به او بی توجهی میکنید ، راهی پیدا کنید که او زمان خاص خود را شما داشته شد . اگر از رختخواب بیرون میاید و می ترسد ، چون از ریکی می ترسد ، یک چراغ خواب اق خواب او بگذارید روانشناسی کودک سه ساله ترس از ریکی امری بدیهی و عادیست .


بیشتر بخوانید: روانشناسی کودک ۶ ساله


روانشناسی کودک ۳ ساله نافرمان

روانشناسی کودک ۳ ساله نافرمان مانند روانشناسی کودک سه ساله لجز راه های مشترک فراوان دارد یکی از راه ها اینست که مثلا تقویت رفر خوب کودک سه ساله به جای توجه به لجاجت و نافرمانی راه بسیار موثر تری برای کشیدن او به سمت اعمال مثبت است سعی کنید اقدام خود را به ستی انجام دهید . مثل گفتن این جمله ساده ” از تو تشکر میکنم برای آویختن کت به چوب لسی ! ” یا ” این بسیار مفید است که شما اسب زین را خواهر کوچک خود ! ” . جین نلسن ، نویسنده کب مجموعه رشته های مثبت ، می گوید : هنگامی که یک کودک بد رفری می کند از ون احساس وحشتناکی می کند .

” ما این ایده را ک کردیم که برای اینکه بچه ها بهتر عمل کنند نیازمند راهنمایی و تربیتند ، آیا ما ید تنبیه و رفر غلط آنها را بدتر کنیم ؟ ” انجام این کار تنها می تواند رفر منفی بیشتری تولید کند .

همچنین نظر داشته شید که نظم دهی به کودک سه ساله شما به معنای کنترل آن نیست به این معنی است که او را کنترل کردن خود یاری کنید . توجه به روانشناسی کودک سه ساله نافرمان ، مجازات ممکن است او را کوه مدت تغییر دهد ، اما تنها به این دلیل که او می ترسد و اثر طولانی مدتش بیشتر مخرب است . بهترین کار این است که روش تربیت ست شما فرزندن کاری انجام دهد که ست است و تشویق شما روز را برای او سرگرم کننده تر می کند یا عث می شود او احساس خوبی داشته شد .

نکات روانشناسی کودک سه ساله نافرمان

اگر کودک سه ساله نافرمان و لجزن مدت طولانی تری نسبت به قبل رفرهای اشته را کنار نگذارد ، به او یک هشدار بدهید که صورت ادامه دادن به او یم اوت میدهید . روانشناسی کودک سه ساله نافرمان این نکته به شما این امکان را می دهد که فرزندن قبل از زمان مشخص کار خود را متوقف کند ( نکات ید به کودک سه ساله نافرمان چند ر قبل از آنکه متوجه اش شود ، یادآوری شود . ) زمان داده شده از طرف شما برای فکر کرد به کار اشتهش یا اصطلاحا یم اوت کودک شما ید از دیگران دور شد و از فعالیت های سرگرم کننده و صفحه نمایش گوشی و تلویزیون نیز منحرف شود ، اما جایی شد که بتوانید به او نظارت کنید . یک آکادمی آمریکایی یم اوت کودکان را استفاده از سن کودک به اضافه یک سال توصیه می کند .

بنابراین کودک ۳ ساله می تواند یک یم اوت ۴ دقیقه ای را یافت کند . روانشناسی کودک سه ساله راه دیگر برای کمک به کودک نافرمان ۳ ساله استفاده نکردن از نید ها ست هدف بیشتر این است که بگویید او چه چیزی می تواند انجام دهد به جای چیزی که نمی تواند انجام دهد . بنابراین به جای گفتن ، ” نه ، جای لگد زدن خانه نیست ! ” بگویید بیایید بیرون برویم و تمرین کنیم . اگر او قبل از شام یک مخلوط بستنی بخواهد ، بگوید او می تواند یکی پس از غذا داشته شد یا یک میان وعده مناسب تر بخورد . توجه به نکات روانشناسی کودک سه ساله هر کدام از راهکارها اگر برای شما موثر نشد میتوانید مراجعه به مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی چاره بهتری بیاندیشید .

خدمات مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه روانشناسی کودک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: Problem Behavior in Preschoolers 3-Year-Old Child

روانشناسی کودک ۳ ساله و نکات مشاوره این کودکان

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۱۷:۱۹ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)