مشاوره روانشناسی زوجین مشاوره روانشناسی زوجین .

مشاوره روانشناسی زوجین

مهمترین نشانه های طلاق عاطفی چیست؟

5 / 5 ( 1 vote )

نشانه های طلاق عاطفی زوجین چرا مهم است؟ خانواده امن ترین پایگاه برای هر فرد است. این مکان امن بر روی سلامت جسمی و روحی اعضای خانواده ثیر مستقیمی دارد. اما امروزه دلایل زیادی وجود دارد که رابطه زوجین را کمرنگ کرده و خانواده را متزلزل می کند و نیاز به مشاوره خانواده بیشتر حس میشود . از جمله مهم ترین مشکلات روابط زناشویی تکراری شدن زن و مرد و به دنل آن سرد شدن آن ها از هم است. اما از طرفی نشانه های طلاق عاطفی زوجین را می توان رفرهای اشته آنها دانست.

گاهی زوجین عصنیت حرفی می زنند که آخر عمر ذهن همسرش قی می ماند و دیگر هیچگاه این رابطه، مانند سابق نمی شود. به همین دلیل سعی کنید نوع صحبت و رفر همسرن دقت کنید و حرفی نزنید که او را از زندگی سرد کند. این زمینه می توانید مشاوره روانشناسی یا مشورت بگیرید. اخرین راهکار شما مراجعه به مشاوره طلاق شد.

نشانه های طلاق عاطفی زندگی زناشویی چیست؟

نشانه های طلاق عاطفی زندگی زناشویی، از جمله شامل: عصنیت و بفری زوجین است. مسفانه بیشتر زوجین بر سر مساله بی اهمیت حرف هایی به یکدیگر می زنند که حد شان و شخصیتشان نیست. توهین و بی احترامی و به کار بردن الفاظ بد و گفتن حرف تلخ یا پیش کشیدن گذشته و به نوعی تحقیر یکدیگر، نه تنها عث دلسردی زوجین می شود بلکه آخر عمر این رفر زشت یکدیگر را به یاد خواهند داشت. توصیه می کنیم که حدالامکان دعواها و مشاجرات زناشویی، احترام یکدیگر را حفظ کنید و منطقی تر رفر کنی. صورتی که نمی دانید شرایط مختلف چگونه رفر کنید می توانید از مشاوره روانشناسی یا مشاوره خانواده کمک بگیرید.

وغ و وغگویی و مخفی کاری زندگی مشترک

از دیگر نشانه های طلاق عاطفی زندگی زناشویی، که مسفانه بسیاری از خانواده ها گرینگیر آن هستند، پنهانکاری و وغ از سوی زن و شوهر است. اگر زندگی بر پایه صداقت استوار شد و دو طرف به یکدیگر اعتماد داشته شند، زندگی روی خوشش را نشان خواهد دارد. مسفانه برخی موارد به بهانه مصلحت حرف هایی که ید زده شود، پنهان می شوید. برخی موارد این این موضوع آنق بحرانی می شود که دیگر راهی برای ترمیم آن قی نمی ماند.

نشانه های طلاق عاطفی زندگی مشترک چق اهمیت دارد؟

نشانه های طلاق عاطفی زندگی مشترک شاید به سادگی قابل شناسایی نشد ماد اینجا سعی میکنیم این عوامل خطر را گوشزد کنیم.

خودشیفتگی

از مهم ترین نشانه های طلاق عاطفی زندگی مشترک، خودشیفتگی زن و مرد است. این معضل چند سالی است که خانواده ها رواج پیدا کرده است. پیشرفت تکنولوژی و تنوع عمل های زییی، نه تنها خانم ها حتی آقایون هم برای تغییر ظاهرشان به مراکز زییی مراجعه می کنند و جالب اینجاست کمی ظاهرشان تغییر میکند دیگر خود را نمی شناسند و فکر می کنند از سر این زندگی زیادی هستند. مدام فخر می فروشند و فکر میکنند از همسرشان خیلی لاتر و زیتر هستند. این رفر رفته رفته آن ها را از زندگی دلسرد می کند. همسرش نیز دیگر تحمل این رفر زشت او را ندارد. خودشیفتگی معضل بسیار مهمی جامعه کنونی است که ید مشاورخانواده به صورت ریشه ای حل شود.

لجزی

از جمله نشانه های طلاق عاطفی زندگی مشترک لجزی است. اکثر خانواده ها زن و شوهر خود را صاحب حق می دانند و فکر میکنند کاری که انجام می دهند ست است. به همین دلیل نمی توانند قبول کنند که گاهی اشته می کنند و صرفا تمام کارها یا رفرشان مشکل دارد. این لجزی گاهی دوطرفه می شود و گاهی آنق کش پیدا می کند که کار را به جدایی می رسانند. این شرایط اگر یک طرف مدتی کوه بیاید و برخورد شخص لجز، لجزی نکرده و منطق برخورد کند احتمالا این مشکل بزرگ حل خواهد شد. غیر اینصورت بهتر است حتما به مشاوره روانشناس و مشاوره طلاق مراجعه شود راهکارهای کاربردی تری اختیار زوجین قرار بگیرد.


بیشتر بخوانید: مشاوره خانواده تلفنی


تعریف طلاق عاطفی چیست؟

تعریف طلاق عاطفی اصلا مهم است؟ طلاق عاطفی و نشانه های طلاق زوجین همان ارتط سرد روابط زن و شوهر است که به دلایل مختلف اتفاق می افتد. سردی روابط جسمی، عاطفی و کلامی و روحی است. این همان تعریف طلاق عاطفی است که شاید بعضی موارد چند برابر از طلاق دادگاهی بدتر و آزاردهنده تر است. زوجین این حالت از یکدیگر فاصله گرفته و بعضی موارد تنها به خاطر فرزندانشان کنار هم هستند. گاهی هم تنها به خاطر عادت کنار هم هستند و حرف و صحبت خاصی هم ندارند. نسبت به هم بی علاقه و دلسرد هستند و فقط به خاط ظاهر سازی جلوی فامیل به هم محبت می کنند.

اولین نشانه طلاق عاطفی شکایت و بهانه های بی مورد است. وقتی انتظارات و توقعات دو طرف زندگی، آنطور که می خواهند برآورده نشود، پای اختلافات و مشاجرات ز میشود. بعد از قهر نوبت خشم و کینه توزی و تلافی کردن است. زن خود می گوید چطور آن همه توهین را تلافی کنم. پس دست به کاری می زند که ممکن است شوهرش هیچگاه او را نبخشد. زوجینی که طلاق عاطفی گرفته اند آنق خودخواه می شوند که دیگر به فرزندان خود و شرایط آن ها نیز اهمیت نمی دهند. حتی سلامت روحی و جسمی آن ها برایشان ارزشی ندارد. اما به خاطر اینکه زن پشتوانه ای ندارد و مرد نیز قا به پرداخت مهریه نیست مجبور است به این زندگی جهنمی ادامه دهد.

آیا رابطه طلاق عاطفی خیانت وجود دارد؟

رابطه طلاق عاطفی خیانت کجاست؟ از بزرگترین نشانه های طلاق احساسی، خیانت است. رابطه طلاق عاطفی خیانت یک رابطه دوسویه است. به طوری که از هر زن یا مردی که طلاق عاطفی گرفته اند بپرسید متوجه می شوید که بیش از نیمی از آن ها بیرون از خانه جستجوی عشق و تخلیه احساساتشان هستند. معمولا اگر به دفتر مشاوره طلاق سری زده شید این معضل را به چشم خود خواهید دید. قطعا مهم ترین علت خیانت بسیاری از خانواده کمبود عاطفه و احساس میان زن و شوهر و برطرف نشدن نیازهای احساسی و جنسی است. بی توجهی و کم محلی از سوی زن و شوهر و برطرف نشدن نیاز روحی و جسمی دوطرف نخستین گام ها برای شروع خیانت است. سعی کنید قبل از اینکه دیر شود چاره ای بیاندیشید و مشکل را ریشه یابی کنید.

نشانه های ثیر طلاق عاطفی بر فرزندان چیست؟

طلاق عاطفی بر فرزندان بر روی روح و روان آن ها به شدت ثیر گذار است. بلایی که طلاق عاطفی بر سر کودکان می آورد را نمی توان هیچ معضل اجتماعی مقایسه کرد. وقتی جو خانه و خانواده سرد و بی روح است یا زمانی که امکان گیری و زد و خورد زن و شوهر زیاد است محیط تشنج زایی برای کودکان ایجاد می شود. از لحاظ روانی کودکان خود را مسئول می دانند که جو را آرام کنند یا دوره پ و ماشان را آشتی دهند. زیرا نمی توانند این جو بی مهر را تحمل کنند. آن ها خود را قرنی خشم می دانند و این شرایط امنیت ندارند.

اختلالات روانی بزرگترین ثیر طلاق بر فرزندان است

ثیر طلاق عاطفی بر فرزندان به اینجا ختم نمی شود. اضطرابی که این کودک وجود دارد آنق زیاد است که عث عدم تمرکز و بداخلاقی و مشکلات خواب و کم شده حافظه می شود. مشکلات عصبی این کودک عث اختلالات گوارشی، کاهش وزن و بیماری های دیگر او خواهد شد. گاهی کار به جایی می رسد که حتما ید او را به مشاوره روانشناس برد.

ثیر طلاق عاطفی بر فرزندان نوجوانی بیشتر حس میشود. سنین نوجوانی، علاوه بر دوران بلوغ و مشکلات مربوط به آن، نوجوان دوست دارد بیشتر زمانش را خارج از خانه شد و به بودن کنار پ و ماش تمایلی ندارد. این نوجوان به شدت پرخاشگر و لجز می شود و صحبت کردن یا نصیحت کردن او کاملا غیرممکن خواهد شد. علاوه بر این آینده روشنی انتظارش نیست زیرا دچار اختلالات حافظه شده و افت تحصیلی پیدا می کند.

دوارن جوانی هم دچار سرگمی و گیجی خواهد شد و نمی تواند مسیر زندگی اش را به ستی انتخاب کند. پس متوجه شده اید که خانواده چه ثیری بر روی فرزندان خواهد داشت. سعی کنید حدالامکان به خاطر فرزندانن هم شده محیط امنی را برای آن ها فراهم کنید.

سوالات متداول

زوجینی که از هم طلاق عاطفی می گیرن هم رابطه جنسی ندارند؟

اکثر موارد زوجینی که از هم طلاق عاطفی میگیرند هیچگونه رابطه جنسی هم ندارند. حتی روی یک تخت هم نمی خوابند.

مدتی است از همسرم طلاق عاطفی گرفته ایم و من مردی رابطه هستم.. می خواهم آن مرد ازدواج کنم چه کنم؟

اگر هنوز از همسرن جدا نشده اید و آن مرد رابطه دارید آن مرد ابد شما حرام است. این ازدواج غیر قانونی است.

برای کسانی که طلاق عاطفی گرفته اند راه برگشتی وجود دارد؟

قطعا وجود دارد. اگر شما ید ریشه یابی شود می توانید دوره به زندگی شاد خود برگردید. مشاوره روانشناسی و مشاوره خانواده این زمینه کمک زیادی به شما خواهند کرد.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:What is an “Emotional Divorce”?

مهمترین نشانه های طلاق عاطفی چیست؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۲۵:۴۷ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)